Ley čiary a zdroje magie

Vaše dobré/zlé skúsenosti s mágiou

Moderátori: RedHawk, Moderátori

vlčok
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 74
Dátum registrácie: So Jún 22, 2013 14:55

Ley čiary a zdroje magie

Príspevok od používateľa vlčok »

Viem že existujú čiary nazývané aj ley čiary ktorými prúdi energia.Zaujímali by ma vaše nápady na využitie napríklad ja som prišiel s tým že ak tieto ley čiary okolo seba odovzdávaju energiu stačilo by napríklad nejaký program liečenie energie strčiť do ley čiary a tá by to niesla :) Taktiež iné spôsoby aj získania energie a venovania sa problematike tzv. nekonečného zdroja energie z vesmíru v tomto smere chcem apelovať nato že určite nie je vesmírny zdroj nekonečný . Ďakujem za každý príspevok
Stromy su vetšie ako my,zvieratá silnejšie ako my , živly múdrejšie ako my , a my si stále myslíme že sme prvý.
Ak by ste sa chceli naučiť nejaké techniky alebo si len pozrieť iný pohľad na magiu môžte navštíviť http://magiaenergie.wbl.sk/
vlčok
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 74
Dátum registrácie: So Jún 22, 2013 14:55

Re: Ley čiary a zdroje magie

Príspevok od používateľa vlčok »

Prosim vedel by niekto odpovedať?
Stromy su vetšie ako my,zvieratá silnejšie ako my , živly múdrejšie ako my , a my si stále myslíme že sme prvý.
Ak by ste sa chceli naučiť nejaké techniky alebo si len pozrieť iný pohľad na magiu môžte navštíviť http://magiaenergie.wbl.sk/
arzen
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Pi Sep 02, 2011 12:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Ley čiary a zdroje magie

Príspevok od používateľa arzen »

OT: oprav si gramatiku toho "citátu" dole pod tvojimi prispevkami
Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo v ní neumí číst
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Ley čiary a zdroje magie

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Vlčok,

Z viacerých tvojich príspevkov som nadobudol dojem, že vnímaš celú existenciu ako nedostatkovú. Myslím tým tvoje viaceré vyjadrenia, kde nastoľuješ stav nedostatku alebo obmedzenia energie, ktorá nám je k dispozícii.

Mám pre teba inú hypotézu - videl si niekedy film s Robinom Williamsom, http://www.csfd.cz/film/13009-jak-prichazeji-sny/ ?
Je tam pekne sfilmovaná jedna myšlienka, opakujúca sa v rôznych formách a metaforách v mnohých starých aj nových spirituálnych konceptoch/modeloch reality.
- Vytvárame si všetko sami. Akékoľvek limitácie si vytvoríme, také sa nám zhmotnia v našej verzii reality.

Zamysli sa nad tým - prečo by mal byť nedostatok nejakej energie?
Ale hlavne by mňa na tvojom mieste zaujímala otázka čo je tá energia, ktorej by mohol byť nedostatok? A odkiaľ pochádza tá energia? Odkiaľ pochádzame mi? Aký je súvis medzi nejakou tou energiou a nami .. a všetkým ostatným?
Nemám pochybnosti že máš, alebo si vieš vytvoriť teóriu, ktorá všetko zodpovie a je v súlade s tvojimi zaužívanými predstavami/konceptmi/modelmi reality.

V zásade sa ti snažím povedať že akékoľvek myšlienkové formy a koncepty si vytvoríš, to budeš väčšinou následne aj zažívať. Vytvoríš si samo-splňujúce sa proroctvá o tom ako svet funguje, aký je a kam smeruje.

Ak však povolíš uzdy a pustíš svoje obľúbené seba-obmedzujúce koncepty, možno budeš prekvapený čo sa dozvieš.

Ak sa dozvieš niečo podobné, ako ja, uvidíš okolo seba nádherný systém pre učenie sa.
Sme na tomto svete v "zábavnom parku", kde sa máme hrať a užívať si. Mi sme však zabudli kde sme a kto naozaj sme. Začali sme si vytvárať všelijaké pravidlá a obmedzujúce koncepty, plynúce zo strachu a obáv. Avšak aj to sú len hry - môžeš sa ich hrať, ale aj nemusíš. Keď sa však pozrieš na ten zábavný park "z vonku", spomenieš si. Možno najskôr len trošku, ale aj to stačí na vytvorenie si iného pohľadu na život tuto, čo následne vyvoláva nové otázky, uvedomenia a rast/učenie sa.

Zrazu všetko dáva zmysel a všetko to utrpenie tu nie je také "zlé" ako kedysi. Utrpenie si totiž vždy vytvárajú samotní trpiaci. Okolnosti im často dávajú tú možnosť a oni sa ňou ponúknu. Zodpovednosť za tvorbu však nesie len a len ten, kto sa ponúkol - samotný trpiaci.

S týmto uvedomením, pochopením rozsahu kontroly, ktorú naozaj máme, ako aj jednoduchosti a interaktívnosti systému v ktorom žijeme, sa stáva svet zrazu nádherným. Každá "zlá vec" je zrazu len "vec" - prívlastok zlá už nie je potrebný ... už si vyberám netrpieť, nehnevať sa. Už som mal dosť húsenkovej dráhy, s jej vrcholmi a pádmi - pochopil som a môžem ísť ďalej.

Už viem že si môžem vybrať a vyberám si šťastie a s ním hry, ktoré ma bavia.
timea
Návštevník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi Okt 17, 2014 14:21

Re: Ley čiary a zdroje magie

Príspevok od používateľa timea »

Veľmi pekný a pravdivý pohľad na vec, Pali. Ja som videla aj iný film založený na podobnom "scenári" - i keď úplne iného žánru - V seriáli Supernatural bola jedna časť s duchom v strašidelnom dome, ktorí zabíjal všetkých, čo tam prišli avšak postupom času sa spôsoby ducha zabijaka zmenili - vtedy pátrači prišli na to, že konanie ducha vedome ovplyvňovali práve návštevníci webovej stránky, ktorá bola venovaná tomuto duchovi - vedomá myseľ ovplyvnila jeho konanie a vlastne ho aj stvorila - želanie tisícov ľudí sa zhmotnilo :-).

Preto súhlasím s týmto názorom, že realitu si vytvárame sami - keď ju chceme zložitú, tak musíme preskakovať prekážky a tí šikovnejší si ju vytvoria ako raj a vnímajú iba to dobré. Z tohto hľadiska žiadne strašidlá (démoni atď.) ani nemôžu reálne existovať - vytvorili si ich iba ľudia pod nadvládou cirkvi alebo pod. lebo bolo treba nejako udržať poriadok... To je aj princíp pozitívneho myslenia :-).
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Ley čiary a zdroje magie

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Timea,

Súhlasím s tebou, ale dodám že realitu vytvárame spoločne všetci. Je to tu multiplayer hra v našej obľúbenej "fyzickej" realite.
Stotožňujem sa s názorom že sme tu práve preto, aby sme mali stabilnú spätnú väzbu ak tuto niečo robíme.

Rozhodovanie sa z motivácií v spektre strachu alebo lásky/radosti, a učenie sa plynúce z daného rozhodovania sa je tuto obmedzenejšie/ohraničenejšie v rôznorodosti. Ale práve tá stabilita výsledkov nás núti vyberať si zodpovednejšie ako v snových/nefyzických realitách.

Myslím že sú ľudia, ktorí berú názory v "The Secret" príliš doslovne a chcú si manifestovať všeličo svojim pozitívnym a cieleným uvažovaním. Ak však chcú veci zo sebeckej a strachovej motivácie, nedostanú to čo chcú, alebo dostanú niečo aj s pripojenou lekciou.
timea
Návštevník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi Okt 17, 2014 14:21

Re: Ley čiary a zdroje magie

Príspevok od používateľa timea »

To máš teda pravdu Pali, že The Secret nie je stopercentný návod na získanie vecí, možno je v tej knihe potrebné čítať aj medzi riadkami. To však dokážu iba ľudia na istej úrovni duchovného života, resp. po nejakých skúsenostiach. Ideme ako v tej multiplayer hre po určitých leveloch a až po dosiahnutí vyšších úrovní sa nám môžu otvoriť brány k "realite", ktorej sme schopní porozumieť.

I keď som sa stretla aj s názormi, že tento náš obyčajný pozemský život je iba ilúzia a duchovným stúpaním sa vraciame do reality. Prikláňa sa k tomu aj niekoľko štúdií, s ktorými som sa stretla. Týka sa to vlastne multidimenzionálenho vesmíru a teda paranormálnych životov (Hawkingov paradox a čierne diery).

Človek sa v správnom čase dostane vždy k správnej bráne, ale je už len na ňom, či bránu otvorí a preskúma, čo sa za ňou skrýva, alebo bude ako robot s klapkami na očiach a tento život bude iba prežívať, čiže ho v konečnom dôsledku premárni :wink:

Čo sa týka lekcií, tie nás opracovávajú ako voda obmýva kameň a je to nástroj, ktorého použitie pochopí každý :-) Určite je ľahšie učiť sa na cudzích chybách ako na vlastných - ale toto úslovie je potrebné aj pochopiť a to sa asi bez istých vlastných skúseností nedá .... Veď čo nás nezabije, to nás posilní .... Zrejme všetci smerujeme do jedného spoločného bodu, kde toto všetko pochopíme .... ale každý svojim vlastným tempom a cez svoje vlastné prekážky ....
Napísať odpoveď