Biela Mágia

Vaše dobré/zlé skúsenosti s mágiou

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Marek_Košice
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So Nov 02, 2013 8:25

Biela Mágia

Príspevok od užívateľa Marek_Košice »

Ahojte........
Cítim, že môj vnútorný "parazit matrixu" mi hádže polená pod nohy vždy, keď chcem okolo seba hýriť bielou mágiou.....
Proste len tak prísť k nejakej slečne a dať jej komplimenty (úprimnné), usmievať sa na ňu........Usmievať sa na ľudí ktorí sú mi sympatickí (usmievať sa na iných zatiaľ necítim potrebu).....prihovoriť sa komu len chcem.............BEZ STRACHU.........
Je tu medzi vami niekto, kto natoľko ovládol strach, že v komunikácii s "cudzími " ľuďmi (ľudia so zbraňou môžu tvoriť výnimku) NEMÁ STRACH, a rozosieva okolo seba bielu mágiu, a potom "zbiera" jej ovocie ?? .........
Cítim, že práve toto potrebujem na mojej ceste....... a týmto spôsobom si nájsť aj priateľku, lebo celé roky som to riešil cez pokec, a keď urobíte prvý krok VŽDY cez pokec (oslovenie a po "prijatí" pokračovanie ďalej, k druhému kroku - napr. rozovor, tretí krok - stretnutie...), tak potom ho naživo nejak urobiť NEVIETE, ale to len PRE TÚ ILÚZIU, KTOROU JE STRACH........
Navyše ani nemám od koho "odpozorovať" tú odvahu, že sa triezvy a za bieleho dňa prihovorí BEZ STRACHU nejakej PRE NEHO NEZNÁMEJ slečne s tým, že by z toho kľudne mohlo byť dohodnuté rande (napr. prechádzka)........
Ja ale cítim, že toto je prirodzená vec - NEMAŤ STRACH, nebáť sa odmietnutia (možného, ale nie istého), nebrať si nič osobne......
Cítim, že aj toto je cesta k osvieteniu.....
Je tu niekto z vás, kto sa v tomto zdokonaľuje, a ROBÍ TO, ČOHO SA BOJÍ... ? Je tu niekto, kto už nemá žiadne problém osloviť kohokoľvek, a dohodnúť si s kýmkoľvek chce prechádzku (keď bude tomu druhému človeku sympatický) ? ..... Podľa mňa je toto veľmi príťažlivá schopnosť (pre ženu), ak je muž taký otvorený, odvážny, pokojný, a prípadné odmietnutie ho nijak nerozhádže.......
CHCEM BYŤ TAKÝ........

Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Biela Mágia

Príspevok od užívateľa Aiy »

Nazdar. Čo sa týka rozhovorov s cudzími ľuďmi, bol som na tom podobne. Aj keď strach asi nieje najvhodnejšie slovo. V lucidnom sne som oslovil kohokoľvek bez akejkoľvek negatívnej emócie ako strach, hanba atď, pretože rozhovor so snovou postavou predsa nemá následky. Potom mi doplo, že vlastne ani skutočný rozhovor s cudzími nemá následky. Niekoho cudzieho oslovíš a nikdy viac sa nestretnete. Čo také sa môže stať? (- nevymýšľajte nepravdepodobné scenáre - ) Veď nemáš čo stratiť. A ak aspoň 1 rozhovor dopadne tak, že si s tou osobou budete rozumieť, máš vyhrané. Strach zmizne a spomienka naň ti bude na smiech... Lucidné sny sú aj dobrá téma na rozhovor s neznámimi - keď už nič iné, tak to aspoň zaujme.

Marek_Košice
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So Nov 02, 2013 8:25

Re: Biela Mágia

Príspevok od užívateľa Marek_Košice »

Ahoj, Aiy .... myslím, že skôr než by som dokázal lucidne snívať, tak....môžem vhupnúť do stavu "všemohúcnosti", aspoň čo sa týka oslovovania....... Sranda je to, že je to prakticky veľmi ťažké......Ale viem, že ak by som SÁM SEBE umožnil (lebo je to na mne) zažiť krásny deň plný úsmevov venovaných "cudzím ženám", pekných slov venovaných "cudzím ženám", hoci aj napr. susedám (sú "cudzie", ale poznám ich roky z videnia, niektoré aj po mene).....ale hlavne neznámym ženám.... ... keby som si to umožnil, tak by sa uvoľnilo obrovské množstvo energie "niekde tam", a vstúpilo by to do mňa...... Bol by to energetický orgazmus.......veľká radosť...... Cítil by som sa ako Boh.... Pritom stačí tak málo....... ... Pomohla by mi podľa teba AUTOHYPNÓZA ?.... Tu je podklad : http://www.youtube.com/watch?v=6DrmtgPEh08 ........... a do toho si nahovoriť "hypnotickým štýlom" rôzne formulky na odburávanie strachu.......súvisiace so mnou osobne (aby to bola osobná hypnóza - autohypnóza)...........Už som tak urobil pred dvoma dňami, zatiaľ si to vypočul 3 krát.......Urobil som to fakt dobre...zmiešal teda ten "hypnotický podklad" s mojim hlasom (kvalitne nahraté).... Nepomohlo mi to úplne, a ani neviem, či mi to vôbec pomohlo, no niečo sa diať musí....... Nemal som si to ešte ale kde "vyskúšať".... nebol som v podstate medzi ľuďmi za ten čas. Aký máš ty názor na KONŠTRUKTÍVNU AUTOHYPNÓZU (teda autohypnóza, ktorá mi má pomôcť prekonať strach) ? .... Chcem to ako "dopomoc" k tomu, aby som sa prinútil robiť veci, ktorých sa bojím....

Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela Mágia

Príspevok od užívateľa Pali »

na margo toho čo napísal Aiy ma napadlo oslovenie:

"Ahoj .. nestretli sme sa náhodou v snovej realite? :) ... tuším som ti vytvoril krásnu lúku z kvetov a ty si sa na mňa usmiala na znak vďaky ... pamätáš?
Čo takto vyskúšať to v tejto realite? ... hádam ti však bude stačiť kytica kvetín namiesto celej lúky ... ;)"

... teda neviem ako by sa daná osoba zatvárila ... a tým chcem trochu pochybovať o vhodnosti LD ako témy na úvodný rozhovor. Ale keď motyka vystrelí .. prečo nie? Neskúšal som.
Asi je to o tom prekonaní strachu a to sa robí najlepšie tak, že človek akceptuje tú najhoršiu možnú variantu, ktorú si sám vie predstaviť. Ak to akceptuješ Marek, a pôjdeš do toho s kľudom že aj také niečo sa ti môže stať a tebe to nevadí, si konečne oslobodený na robenie pokusov - experimentovanie s touto realitou.
Treba si z toho asi spraviť srandu a veľa krát len tak nezaujato zaflirtovať a nič neriešiť. Možno po veľa úspešných flirtovačkách, ktoré budú odmenené úprimným a hrejivým úsmevom nejakej slečny budeš mať ten strach prekonaný nie len intelektuálne, v zmysle akceptovania najhoršieho, ale aj vnútorne, v zmysle pozitívnych referenčných bodov a odľahčenia celej situácie v tvojich predstavách a očakávaniach. Všetky negatívne reakcie treba zaznamenať a potom pustiť z mysle .. nezosilňovať ich význam a dopad tým, že sa budeš karhať za "chyby", ktoré budeš vo svojom jednaní posadnuto hľadať.
Treba podľa mňa udržiavať myseľ na pozitívnom, alebo aspoň na neutrálnom videní spomienok/predstáv.
- najlepšie je neutrálne, lebo si oslobodený od všetkých očakávaní .. či už na pozitívnu alebo negatívnu stránku veci/zážitku. A to ti umožní ten zážitok vnímať a zažiť s čo najmenším skreslením.

Hypnóze a autohypnóze by som dodal že sú to rôzne nástroje, do ktorých vkladáš nádej a očakávania. Môže to fungovať, ale nič nebude také priame ako ten priamy kontakt .. možno prostredníctvom flirtovania. Len tak sa prihovoriť, povedať niečo milé, zaujímavé .. možno zaujmeš a pocítiš to, možno nezaujmeš a aj to pocítiš .. neočakávaš ani rande, ani to že sa rozosmeje, ani to že bude rada tvojmu prihovoreniu sa .. jednoducho skúsiš a uvidíš/pocítiš aká je odozva.
Všetky ostatné nástroje by som ja sám u seba v tejto situácii vyhodnotil ako spôsoby intelektu/ega, ako sa vyhnúť priamej konfrontácii, a teda aj odstráneniu strachu.

Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Biela Mágia

Príspevok od užívateľa Aiy »

Kto nevyužil šancu, rozhodol sa prehrať.
Čo sa autohypnózy týka, to je veľmi individuálne, ale za pokus to rozhodne stojí.
Mohlo by pomôcť aj stanovenie presného cieľa na určitý čas. Napríklad - do 7 dní pozdrav 7 okoloidúcich atď. To je na tebe...
Alebo si vymysli anketu. Ja som sa inšpiroval tu na fóre. Len tak zo zvedavosti som zisťoval či niekto z môjho okolia vie niečo o LD. Nikto nič, tak som sa pýtal aj ľudí s ktorými bežne nehovorím, neskôr aj tých s ktorými som nehovoril vôbec. Z toho sa dá pekne naviazať na iné témy, ako napríklad životné túžby, životná filozofia, zmenené stavy vedomia, iné záľuby... a pod. Poprípade pridám nejakú príhodu zo sna. Často to ľudí zaujme a chcú sa to tiež naučiť.

Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela Mágia

Príspevok od užívateľa Pali »

Ja by som to nevidel tak tragicky ako Aiy - nikto neprehráva.
Kto nevyužije šancu, rozhoduje sa zostať taký aký je - bez zmeny, čiže bez evolúcie alebo de-evolúcie. Času aj šancí bude ešte dosť - treba začať tam kde človek je a vtedy keď sa na to cíti.
Aj lekcia prekonania svojho ega a intelektu je veľmi dôležitá, keďže ego a intelekt vymýšľajú stále nové intelektuálne mechanizmy/konštrukty a rituály ako na "danú vec" neísť priamo, ale stále si zachovať dojem že robíme všetko čo môžeme.
Tým si teda vytvárať ospravedlnenie pre samého seba keď sa nedostavuje zjavne potrebná zmena/evolúcia v nás/nás.
- tuším sa to dá nazvať aj prokrastináciou

Hovorím tuto z vlastnej skúsenosti a to čo píšem sa nemusí nevyhnutne vzťahovať na Mareka. Možno že jeho intelektuálne konštrukty/rituály ho vedú postupne k evolúcii svojho vnútra a prekonaniu iracionálneho strachu.
Avšak vo svete, vo svojom okolí aj na sebe pozorujem častejšie ten efekt psa naháňajúceho svoj chvost, hovoriaceho si že robí všetko čo môže a vynakladá obrovskú energiu aby získal pozornosť svojej "lásky/fenky" ... možno verí že ak konečne chytí svoj chvost, stane sa atraktívny svojou šikovnosťou ;).
Pritom v skutočnosti asi treba ísť len za "ňou" a venovať jej pozornosť.

A toto sa podľa mňa ani z ďaleka nevzťahuje len na hľadanie si partnera. Je to celkom bežný mechanizmus spojený s otáľaním ohľadom akejkoľvek zmeny, ktorá prináša obvykle aj zmenu nášho vnútra.

Marek_Košice
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So Nov 02, 2013 8:25

Re: Biela Mágia

Príspevok od užívateľa Marek_Košice »

Aiy : Necítim potrebu nejak cielene hľadať vo svojom okolí ľudí s podobnými záujmami ako mám ja (zdravá strava, "duchovno", detoxikácie organizmu, "sebazdokonaľovanie"), hoci by som bol otvorený tomu stretnúť takých ľudí. Ale nie je to u mňa priorita takých ľudí spoznať, takže určite si nepredstavujem anketu s neznámymi slečnami o tom, aký majú názor na rôzne psychologické, duchovné a neviem ešte aké pohľady na život, atď. V podstate ma to ani nezaujíma, pokiaľ sa s osobou už nestretávam nejaký čas. :-)

Pali : Je to presne tak....."parazit matrixu" sa snaží silou mocou prekaziť "duchovný vzostup" človeka, a to presne tou prokrastináciou (inak predsatav si, pred hodinou som to slovko počul prvý krát, a to v jednom videu....A teraz sa s ním stretávam druhý krát...od teba... :D :D :D). PARAZIT = PROKRASTINÁCIA.... Veľmi rád sa za ňu "prezlieka"...... a je schopný pôsobiť (parazit Matrixu) na človeka tak, aby našiel veľa dôvodov, prečo sa vykašľať na veci, v ktorých človek vidí zmysel, v ktorých človek vidí možnú odpoveď na jeho duchovné napredovanie...
U mňa je to tak napr. s EFT (tapping).........Poznám to už dobré 2-3 roky, a .......dokopy som to použil asi len 20 krát......pričom som zle formulova problémy, ktoré pomocou EFT chcem vyriešiť..... (úplne ovládnuť strach).
Parazit je zákerný, veľmi rád odvádza pozornosť "prebúdzajúceho sa človeka" smerom, kde sa v ničom nezdokonalí. U mňa napr. na stránku mojevideo.sk, kde sa zasmejem na videjkách, alebo na youtube, alebo na AV fórum (audio-video)...a podobne.......LENŽE U MŇA JE PRIORITA DUCHOVNÝ RAST, a tomu sa parazit BRÁNI. !!!!!!!!!!!!!........Mojou prioritou vždy bol plnohodnotný vzťah, ale parazit ma "nútil" riešiť len milenectvá..... Najrýchlejšie by som duchovne rástol, keby som zamkol NoteBook niekde, kde k nemu nemám prístup, a kľúč dal mamke............ Tak isto k telke ani sa priblížiť (maximálne sa tam najesť)......... STRACH MôŽEM ZNIČIŤ LEN MEDZI ĽUĎMI........a surfovanie po webe, či prepínanie programov (hoci dokumentárnych) mi len BERIE ČAS K ZMENÁM....
Verím metóde EFT.........LENŽE PARAZIT MI ROBÍ NEPRÍJEMNÉ JU "PREVÁDZKOVAŤ"........... Je mi nepríjemné robiť EFT, lebo hoci jej vedome verím, tak podvedome tomu neverím.......a považujem to za stratu času a za "blbnutie"....... Môj parazit je uložený v mojom podvedomí, a tu je toho výsledok..... Mám chuť teraz porozbíjať celú svoju izbu (nábytok, atď) od nervov, že teóriu OVLÁDAM, viem ako na to aby som bol šťastný (proste stačí v sebe zlikvidovať strach), ale dosiahnuť to je VEĽMI ŤAŽKÉ...... A pritom stačí len KONAŤ, KONAŤ, KONAŤ........... Nebaví ma už každý deň sa prebúdzať do reality, v ktorej nezažijem nič vzrušujúce, nič "extrovné", do reality, kde budem svedkom MINIMA bielej mágie, alebo žiadnej bielej mágie...... Moje vnútro sa totálne bráni tomuto "peklu na Zemi", ktoré v sebe nosím spolu s viac ako 99% ľuďmi..... Nechcem už ďalej "pátrať".........Chcem už len EFT, Isochronické nahrávky, a HLAVNE PRAX.............Chcem, aby prax bola jednoducho prebiehajúca, a to mi má zaistiť EFT........... Ale akosi tomu podvedome neverím, a parazit mi hádže polená pod nohy, keď to chcem praktizovať....... Proste EFT ma unavuje.........to akoby parazit vypúšťal nejaké plyny zo seba ako jeho obranu voči EFT, plyny, ktoré ma uspávajú.... Alebo si to len nahováram. Jedno je isté. Nechcem žiť priemerným životom......NIE NA TO SOM SA REINKARNOVAL NA ZEM..... Chcem byť očarujúci pre seba, a ostatných ľudí. Ale hlavne pre seba....
Ešte chcem podotknúť, že osobne sa necítim byť stvorený na "lucidné sny" a podobné veci...........JA TOTIŽ NEZNÁŠAM FANTAZÍROVANIE. Nikdy som ani nepozeral "fantazy filmy", ani to nečítal, ani nehral také počítačové hry. Nedokážem hrať ani počítačové hry, lebo je to pre mňa niečo "úplne mimo", nie je to to, čo môžem ohmatať, ovoňať...... Mám tu okolo seba (v mojom meste) tisíce a tisíce ľudí.... Nechcem sa "utiekať" do lucidných snov a podobne.... Poznám (nie dobre) jednu košičanku, ktorá sa venuje LD. Lenže na druhej strane je to veľmi hanblivé dievča (ako sama povedala). Takže tie LD si môže strčiť NIEKAM, načo jej sú, keď sa viac zaoberá snami, než 3D svetom, v ktorom žije každý deň od prebudenia do začiatku spánku... ??.... A ja práve nechcem urobiť túto chybu, čo robí ona... Keď človek nemá "pod palcom" 3D svet, tak niekto sa utieka do LD a podobne.... Ale ja sa pýtam - keby človek NEMAL STRACH, nemal by problém akokoľvek komunikovať s neznámymi ľuďmi (keby nemal strach, tak by to bola konštruktívna komunikácia)...tak....zaujímali by ho vôbec LD ?? ...Načo by mu boli, keby zažíval EXTÁZU hoci celý deň, a extázu vo svete, ktorý môže ohmatať, ovoňať, ochutnať... ? ......
Čo si o tom myslíš, Pali ?
PS : Pamätám, ako po kurze "Plachtenie" (uspradúval jeden doktor ruského pôvodu - nemám ho ale rád ako osobu, nebudem mu robiť reklamu) volal nadšený organizátorke a takej "polospolulektorke" toho kurzu, že "Vierka, cítim, že odhadzujem všetok strach......Cítim, že veľmi skoro budem úplne bez strachu a budem zažívať extázu každý deň !! :-)".....Bolo to pred 2,5 rokmi. Okrem toho, že mám viac teoretických znalostí ako vtedy, sa v realite u mňa nezmenilo prakticky NIČ. A to je odporný pocit......

Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela Mágia

Príspevok od užívateľa Pali »

Ahoj Marek :)
Najprv chcem poďakovať že si sa takto trošku podelil o svoj svet/realitu, a umožnil tak mne a možno aj iným ľuďom zamyslieť sa nad istými vecami.

Musím poznamenať že používaš zaujímavé metafory na popis toho čo vnímaš že sa deje a toho čo si myslíš že chceš dosiahnuť.

Z môjho života - praxe, ako aj z vedy vychádza jeden zaujímavý a užitočný poznatok. Naša viera a naše vnímanie vecí nám veľmi priamo ovplyvňuje dostupnú sadu možností, ktoré sa nám v každej životnej situácii núkajú. Z vedy vyplýva že ak sa na pracovisku definuje prekážka ako niečo negatívne - teda pomenuje sa ako problém, je kreativita pri prekonávaní tejto prekážky znateľne nižšia, ako keď sa prekážka definuje ako "výzva". Teda pozitívne (-ejšie) pomenovanie, a s tým aj vnímanie vecí, umožňuje zvýšenie kreativity na pracovisku.

Funguje to aj v bežnom živote? Ja tvrdím že áno.

Keď vidíš okolo seba problémy a nepriateľov, stále bojuješ proti niečomu. Ako môžeme zistiť pri tréningu meditácie, kde chceme skrotiť ten náš rozbehaný a pobláznený intelekt/ego, ak bojuješ proti niečomu, utvrdzuješ danej veci existenciu, a na záver je ťažšie zbaviť sa toho, alebo nás to nejako negatívne ovplyvní.

Ja vidím každý deň ako krásnu výzvu, kde každý človek a každá situácia je pre mňa hodnotná lekcia, pri ktorej sa rozhodujem či budem konať/reagovať v zmysle lásky, alebo v zmysle strachu.
Každou jednou mojou reakciou trošku rastiem, alebo sa trošku "zmenšujem" (evolúcia vs. de-evolúcia). Nie je potrebné robiť všetko dokonale, nie je preto potrebné karhať sa za nedokonalosť a už vôbec nie je prospešné myslieť si že ak niečo prejde pomedzi prsty, už sa to nikdy nenaskytne. Možno sa to naskytne ešte veľa krát v iných alebo podobných formách/situáciách, možno nie - na tom nezáleží.

Našim cieľom v tejto realite je podľa mňa začať sa rozhodovať v zmysle lásky čoraz častejšie a aj keď to na začiatku môže byť vedené intelektom, po čase sa to stane našim automatickým vnútorným procesom, a teda nás to zmení k lepšiemu - k láske.
Stať sa čoraz viac láskou je možné v podstate len tým, že odbúrame strach, ktorý je manifestovaný vo vierach (hlavne skrytých - pre nás neviditeľných) a egu.
Ego som dlho vnímal ako nepriateľa, kým som si neuvedomil že je to ten najlepší pomocník akého si človek môže priať pri odhaľovaní skrytého strachu a viery.
- Vždy keď cítim akúkoľvek negativitu, viem že ego sa ozýva a kamarátsky mi dáva najavo že je tu príležitosť niečo o sebe zistiť, prípadne príležitosť reagovať v zmysle lásky - teda opačne, ako som zvyknutý, keď cítim v sebe negativitu. Negativita je všetko, čo nevnímam ako pozitívne alebo neutrálne - neutrálne je často len slabá schopnosť rozoznať negativitu, ktorá môže byť egom trošku skrývaná. Je po tom na nás či vezmeme na seba danú výzvu a ponoríme sa do seba aby sme spozorovali čo sa naozaj deje a aké máme možnosti k dispozícii v danej situácii.

Prečo máš také silné presvedčenie že človek tu musí spraviť "dieru do sveta", aby žil plnohodnotne?
Prečo veríš že potrebuješ práve takú partnerku a že len to je to, čo ti bráni v raste?
Prečo veríš že na teba niečo v tomto elegantnom a inteligentnom systéme reality (ty to nazývaš Matrix, čo vychádzajúc z filmu už dáva dojem niečoho nehostinného a nebezpečného) na teba stále niečo útočí a číha? Ja vo svojej realite vidím že je tu všetko na to, aby mi pomohlo s evolúciou (rastom) a je len na mne aby som to konečne zbadal a využil pomocnú ruku, ktorá je podávaná takmer na každom kroku.

Každé ráno sa zobúdzam s vďakou za všetky lekcie a príležitosti ktoré sa mi v najobyčajnejších formách núkajú tak hojne a ďakujem za možnosť participovať na evolúcii tohto krásneho systému, ktorého som ja neoddeliteľná súčasť - maličká omrvinka z celku, bez ktorej sa celok nemôže vyvíjať, a preto mu pomáha kde a ako sa len dá, popri zachovaní slobodnej vôle tej "omrvinky", ktorou som.

Skús si prečítať svoj text v predchádzajúcom príspevku a identifikuj pre seba všetky viery/presvedčenia, ktoré si si vytvoril alebo akceptoval za svoje - a potom si skús predstaviť či je to predsa len všetko možné dosiahnuť aj pri porušení toho, čomu veríš.
- všetky viery sú vo svojej podstate limitujúce, lebo ak sa bude diať niečo, čo nie je v súlade s danou vierou, veľmi často nám to naše ego nedovolí spozorovať/spoznať, inak by muselo prerobiť hlboko zakorenenú vieru, ktorá má neraz dopad na veľa iných vecí/názorov v našom živote.

Skrytá viera je veľmi ťažko nájditeľná a preto je ego taký dobrý pomocník na ceste za jej hľadaním - viera je vždy produkt strachu z neznáma/nemožnosti kontrolovať a strach je vždy produktom nevedomosti = chýbajúceho poznania.

... hádam to dáva význam .. ak nie, kľudne sa pýtajte, alebo prosím pomôžte mi napraviť svoje názory, ak sú nesprávne/nevhodné pre rast

PS:
Láska je prirodzený stav systému s nízkou entropiou = nízka miera neusporiadanosti = vysoká usporiadanosť.
- Atribúty lásky sú: komunikácia, zdieľanie (sharovanie), služba druhým (nie sebe = ego), kreativita, tvorba, spájanie, ...
... s týmto všetkým sa zvyšuje usporiadanosť, čo znamená že rastieme individuálne ako aj skupinovo/spoločensky. A s rastom sa núkajú stále viaceré možnosti na konanie v každej situácii - tým sa učenie stále zrýchľuje a stáva sa čoraz efektívnejším. Teda za predpokladu že sa stále správame a rozhodujeme v smere lásky a opúšťame staré vzorce správania založené na strachu.
Naposledy upravil/-a Pali v Po Nov 18, 2013 13:11, upravené celkom 1 krát.

Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Biela Mágia

Príspevok od užívateľa Aiy »

Netvrdím že máš robiť nejaké ankety - to bol len príklad na oslovenie. Jeden z mnohých. Vymysli si vlastné, najlepšie také z ktorých sa dá premostiť na iné témy.
Ja neutekám pred realitou do LD, ale mnohému som sa tam naučil. Duchovný rast je aj jedna z mojich priorít.
Máš svoj cieľ a vieš čo máš robiť. Nemyslím si že sa dá spoliehať na to, že šancí a času bude ešte veľa.
Od počiatku vekov až doteraz si každý z tvojich predkov niekoho našiel, nie?
Píšeš tu o strachu, ale stále úplne nechápem čoho sa bojíš? Osloviť niekoho? Alebo že ti odpovie? Alebo neodpovie...? Bojíš sa snáď toho že nie si pripravený? Bojíš sa zmeny? Neviem...

Marek_Košice
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So Nov 02, 2013 8:25

Re: Biela Mágia

Príspevok od užívateľa Marek_Košice »

Ahoj, Pali.
Ja si myslím, že až z pocitu nespokojnosti človek môže objaviť, že to čo mu nespokojnosť vytvára, treba ZMENIŤ, alebo ZNIČIŤ (vyhladovaním toho, čo vytvára nespokojnosť)..... Som typ človeka v sexualite veľmi "rozšírený", a svoje zábrany viem ľahko "posúvať"....Prečo to spomínam ? Lebo sa dá uviesť príklad aj na tom....... Proste hoci je na jednej strane dobré mať "rozšírenú sexualitu", resp. "čo najmenej zábran v er. hrách" (podotýkam, temno ma nepriťahuje...), tak na druhej strane potom človek môže mať veľkú túžbu to všetko realizovať, a tak si zmyslí, že si ide hľadať partnera (v mojom prípade partnerku) do vzťahu, s ktorou bude mávať všetky tie "er. hry", po ktorých túži...
Čím je ale človek "viac bez zábran" a ZÁROVEŇ sa nevie od tých túžob v prípade "nie príliš priaznivej skutočnosti" (keď dotyčnú čo by s ním všetko zdieľala nevie nájsť) VZDAŤ, a to už na určitý čas, alebo na trvalo, tak TRPÍ........... Internet je dobrá vec, ale napr. kvôli internetu som sa dozvedel o rôznych er. praktikách (nie temných, ale veľmi pestrých...), a potreby mojej duše zažívať niečo "VEĽKÉ" sa v už veľmi skorom veku (o tých veciach som sa dozvedel v 15-tich rokoch, čiže pred 11 rokmi) začali upriamovať na tú sexualitu, hoci panicom som bol do veku 20 rokov. BOL SOM V ZAJATÍ TOHO (do nedávna...) nájsť si slečnu, ktorej sa páčia všetky tie veci ako mne. TO BOLO PRE MŇA NAJDôLEŽITEJŠIE. Potom ale prichádzalo vytriezvenie.... Napr. ak som dotyčnú "horko-ťažko" našiel, bola buď úplne neelegantná (mužská chôdza, slepačia chôdza...), obézna (ja som vyšportovaný, nechcem obéznu slečnu...proti plnoštíhlej nemám nič), alebo príliš zrelá (staršia o 20 rokov, a mne nešlo len o sex...).....
Pali, našiel som za roky hľadania (pokec a podobne) NIEKOĽKO ŽIEN, ktoré boli prístupné naplniť moju sexualitu..........a chceli to urobiť s radosťou. Takých žien je VEĽMI MÁLO, jedná sa o fakt netradičné veci (opakujem - nie temného charakteru, takže žiadne sado-maso). ALE AKOBY NASCHVÁL som o ne prišiel....a to VEĽMI RÝCHLO, do pár dní, alebo do mesiaca....... Napr. som to s dotyčnou ukončil, lebo som si uvedomil, že sa s ňou nechcem nikde prezentovať (nepáčila sa mi), alebo som zistil, že je vydatá......... a podobne...........
PALI, KOPU KRÁT SOM DOSTAL "NA STôL" MOŽNOSTI O KTORÝCH SOM SNÍVAL.............Ale nejaké "čachry-machry" mi ich zmietli zo stola........... Viem aké to je stratiť osobu, ktorú som si DOSLOVA A DOPÍSMENA VYSNÍVAL....... Mám s tým 3 skúsenosti (hoci krátkodobé, či kratučké - čo sa týka tých vysnívaných žien)........ viem aké to je nevedieť zabudnúť na "ôsmy div sveta", ktorý som v tých ženách videl.......
Viem aké je to svinstvo, keď človeka ovláda penis, a keď ten penis je ovládaný "tonami rôznorodého materiálu - fotky, video", ktorý sa vyskytuje na internete.
VIEM aké je svinstvo, keď niekto naďabí na niečo VEĽMI NETRADIČNÉ, zapáči sa mu to, a potom po tom začne túžiť, a túžbu po tom si upevňuje a upevňuje "sebahypnózou" voči tomu (nevedomou sebahypnózou)...
EXISTUJE LEN JEDNO RIEŠENIE....................... NEŽIVIŤ TO, ZRIECŤ SA POZERANIA TÝCHTO VECÍ, KEĎ VÝSLEDKOM TOHO JE NEŠŤASTIE, NESPOKOJNOSŤ....
Mal som veľa mileniek (veľmi krátkodobých, lebo neviem byť milencom, tak som všetko rýýýchlo ukončoval)....Vždy som ale chcel PLNOHODNOTNÝ VZŤAH. Myslel som, že milenky budú takou "cenou útechy", kým nenájdem svoju VYSNÍVANÚ. Totiž sex (hlavne netradičný) je to, čo môžeš "OHMATAŤ, OVOŇAŤ, VIDÍŠ TO, CÍTIŠ TO"....a nejaké slová, že "MILUJEM ŤA" ten kto ich rozpráva, často ani nevie čo hovorí........ Je to POBLÚZNENIE. Verím v lásku, ale viem, že sa delí na 2 druhy :
1. Biologická láska (to je všetko to, čo vidíš u ľudí okolo seba, ktorí sa ľúbia)
2. Duchovná/vesmírna láska (dokážu ňou vibrovať len osvietení...)

Pointa je v tom, že keď ti žena povie "milujem ťa", a je schopná hoci aj riskovať život za tvoj život, tak stále je to BIOLOGICKÁ LÁSKA, a jej stredisko sa nachádza "medzi nohami", hoci NEMUSÍ NUTNE ZNAMENAŤ chuť na sex. Len proste vychádza stamadiaľ...... a jej cieľom je založiť si rodinu, a predtým nájsť toho VHODNÉHO PARTNERA na to. Všetky tie úsmevy, flirty, prvé bozky, objatia, vášne, erotika, záležanie jedného na druhom, pomoc jeden druhému (krátkodobá, dlhodobá), spoločné bývanie a jeho plánovanie....to je aj tak všetko len BIOLOGICKÁ LÁSKA.
Človeku čo o tom vie, ostávajú len 2 veci :
1. zmieriť sa s tým a nájsť v tom krásu
2. nezmieriť sa s tým, a cítiť sa ukrivdene voči svetu - voči stvoriteľovi

Parazit VEĽMI RÁD ničí energetiku človeka, lebo je to jeho potrava...... Keď som už prestal hľadať "vysnívanú dotyčnú" s určitými vlastnosťami, tak mi PARAZIT nastolil NOVÉ POŽIADAVKY, a to tiež také, ktoré sú dosť neobvyklé (hoci sa netýkajú erotiky). Proste parazit sa TEŠÍ, keď má "doma" útulne, a útulne má tam, kde vládne NESPOKOJNOSŤ.
Vonku už nie je pekné počasie, lamentujem chvíľu nad tým, že som sa mal činiť v lete, keď svetlo bolo do 21:00 - 21:30, a človeku vonku nebola zima ani v tričku + plno ľudí bolo vonku...... ALE TO ZASE SA OZÝVA LEN PARAZIT....ktorý ma chce oklamať, že teraz nie je vhodný čas hľadať si priateľku.
STAČÍ ZNIČIŤ STRACH. Lenže Pali (samozrejme to vieš...), PRÁVEŽE KEĎ ČLOVEK ZNIČÍ STRACH, TAK VLASTNE ZNIČÍ V TEN MOMENT (alebo v to obdobie) AJ PARAZITA... To PRETO je to tak OHROMNE ŤAŽKÉ zničiť strach....
Dostávam sa do obdobia, že sa mi už nechce cvičiť (chodim posilňovať ,ale s mierou, nepreháňam to)..........proste sa mi nechce, nemám na to energiu, lebo mi ju odoberá "parazit", lebo ešte vo mne žije. Žije ale v 99,9X % populácie, no NIE V KAŽDOM je taký obrovský konflikt medzi obrovskou potrebou zbaviť sa strachu, a súčasne uvedomovaním si, že prazit sa bráni zubami, nechtami, a kto vie ešte akými zbraňami proti tomu, aby sa človeku podarilo ZAHUBIŤ HO.
Parazit by mi teraz mohol ZNOVA HÁDZAŤ POLENÁ POD NOHY, a povedať : "Marek, tak teraz brázdi internetom, a hľadaj odpovede na tvoje otázky, LEN PROSÍM PEKNE, NIČ REÁLE NEMEŇ, NEPRAXUJ NA ULICI A NENIČ SVOJ STRACH !!!" .............Mohol by som písať a písať na rôzne fóra, znova pozerať mojevideo.sk (smiešne videjká), youtube, a rôzne fóra s audio technikou, duchovné veci, atď.........
ALE TO NEMôŹEM. Pali....dokázal som za posledné roky obmedziť (bez vnútorného konfliktu ;-)) ejakuláciu na pár ejakulácií ročne (možno 8 ?), lebo viem, že "vybíjanie sa" škodí, a čím menej muž orgazmuje, tým viac do neho preniká duchovno + duchovné kvality. Dokážem teraz nezapnúť PC až do doby, kým si naživo nenájdem priateľku (oslovenie neznámej slečny, možno ich budem musieť osloviť aj 10 ...)....
Samozrejme OSLOVENIE JE SAMO O SEBE NIČ, lebo v prvom rade tu ide o VÝSLEDOK - nájsť si priateľku NAŽIVO (nájsť cez pokec je pre mňa malina...ale je to ZBABELÉ, a ja sa potrebujem pohnúť ďalej), a to nie v bare poloopitú, či niekde na párty, a podobne. Ale PEKNE NA ULICI, V AUTOBUSE, V OBCHODE...
Chcem len slečnu z môjho sídliska, lebo to prináša veľké výhody (môžeme byť spolu KEDY LEN CHCEME, ak sme doma, hoci by boli záveje, alebo padali krúpy). TO VŠETKO MôŽEM, keď budem TRÉNOVAŤ, TRÉNOVAŤ A TRÉNOVAŤ........ Od toho trénovania ma "odputáva" internet, sem-tam telka, a počúvanie veľa hudby....... Teraz pekne obmedzím aj isochronické tóny, dám tomu max. hodinu denne...... Nezapnem si ŽIADNU HUDBU, hoci sa aj rozplačem od abstinencie za hudbou...... Musím sa doma NUDIŤ A NUDIŤ...... do obývačy vstup zakázaný.......NoteBook z mojej izby (jediný môj zdroj hudby) VON........ ŽIADNE POTEŠENIE NA ÚKOR ZOZNÁMENIA SA SO SLEČNOU, A DOHODNUTIA SI RANDE............. jediné potešenie okrem toho LEN V EFT A ISOCHRONICKEJ HYPNOTIZUJÚCEJ NAHRÁVKE.
Poznám sa, inak sa NEPOHNEM....... Už som kamošom "nabásničkáril" DOSŤ, ako čo vo svete chodí, čo je strach, atď,atp.......ALE NIE SOM ICH VZOROM, tak je to oničom, lebo som len "blabla kecálek"......Parazit ryňavý musí zo mňa VON........A už nepomôžu žiadne úvahy, ktorých padlo MILIÓN.........Už len "hodenie do džungle".......žiaden PC, Hudba, telka (hoci tej som pozeral len minimum).......ANI ČUMENIE DO STENY ako "to jediné mi ostáva, keď nie je hudba, PC, telka, a kamoši sú v práci či doma"......NIE.
NECHCEM stráviť Silvestra bez ženy, s ktorou by som sa objímal a mal ju už trochu rád....... Ešte nič nie je stratené, a ani nebude. NEOBLOMNÝ ZÁMER je odpoveď.
BEZ PC, BEZ HUDBY A TV SA PEKNE "PREEFT-čKUJEM"...... .Ešte dnes vonku (hoci trochu bolí hrdlo).....ale nie len tak............k*rva, musím si dať CIEĽ, ktorým je vykonaná ČINNOSŤ.... Pozdraviť sa, usmiať sa, dať kompliment (tie tri veci si môžem rozdeliť aj medzi tri ženy, ale čo si budeme rozprávať, väčšiusilu by to malo, keby to bolo venované jednej)..............LEBO ROKY SOM "PRESKAKOVAL" TÚTO "PRVÚ MÉTU" (lebo som sa zoznamoval cez pokec), a zdokonaľoval sa v iných....................A JE TRAGICKÉ AK SI UVEDOMÍM, že som mal v posteli veľa žien, ale pritom neviem nadväzovať prvý kontakt s neznámou slečnou. Ide sa to meniť.
Pali, nečakám ani na odpísanie, ani nemusíš odpísať, alebo odpíš, a ja si to prečítam za mesiac........Mám chuť zničiť notebook, lebo parazit do mňa bude "dobiedzať"........MUSÍM ALE VYTRVA´T......budem šalieť doma, možno si "trhať vlasy"......Alebo sa vždy riadne zababuším a budem tráviť väčšinu času vonku (zatiaľ pracujem doma za PC)........NO NEPôJDEM DO LESA BALIŤ VEVERIĆKY.........Pekne v autobse sa voziť, chodiť po mojom sídlisku........ LEN JA SI MôŹEM ZABEZPEĆIŤ VÝHRU NAD STRACHOM, NAD PARAZITOM............
PRAX, PRAX, PRAX, PRAX, PRAX.................Iné neostáva..............LEN ZNOVUZRODENIE MôŹE PRÍSŤ - ZMŔTVYCHVSTANIE........Buď zažijem ZMŔTVYCHVSTANIE ešte tu na Zemi, alebo budem pomaly umierať počas tejto "pekelnej demoverzie života", ktorá je skôr rozprávkou pre mentálne zaostalých, a NIE skutočným životom.
Skutočný život je ABSENCIA STRACHU z komunikácie s kýmkoľvek, a s Láskou nie len medzi nohami (biologickou), ale aj vesmírnou...
IDE SA BOJOVAŤ, LEBO JE TO BOJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aiy : ...Ja sa vlastne bojím toho, či vôbec MÁM REÁLNY DôVOD, prečo osloviť nejakú dotyčnú z ulice, keď..... keď neviem, prečo práve JU mám osloviť......lebo znova to bude záležať len od výzoru, nakoľko nič iné z nej nevyčítam na prvý pohľad. A potom keď ju spoznám, zistím, že taká ako ona je každá druhá........ A to nie je žiadna výhra, lebo ja som jeden z 10 000 (čo sa týka mojich záujmov). ALE O.K., musím to takto brať. Tak idem DO DŽUNGLE............ničiť svoj strach.............. BOJÍM SA, ALE TEŠÍM SA ZÁROVEŇ !!!!!!!
NESMIEM SKLAMAŤ.............

Ahojte.

Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela Mágia

Príspevok od užívateľa Pali »

Milý Marek,

Vidím že trpíš a súcitím s tebou. Mnohým z toho čo prežívaš som si aj ja prešiel a teda si viem aspoň z časti predstaviť ako uvažuješ, racionalizuješ a aké východiská vnímaš. Samozrejme si netrúfam vedieť presne ako veci prežívaš, lebo každý z nás je iný ... každý má vlastnú unikátnu cestu, aj keby mala byť len trošičku odlišná od podobných.

Pred týždňom som sa bavil na jednej diskusii s psychológom, kde mi pekne poskytol definíciu slova frustrácia - je to parafrázovane stav, ktorý vyžaduje istú nápravu/vyrovnanie. Ten stav sám o sebe nie je negatívny ani pozitívny - je to len potreba zmeny.

Zdá sa mi že potrebu zmeny, teda frustráciu si v sebe jasne identifikoval.

Verím že časom prekukneš cez mnohé veľmi silné intelektuálne konštrukty a viery, ktoré si si vybudoval, ktoré ťa zdanlivo extrémne obmedzujú - teda vlastne sa nimi sám obmedzuješ až do takej miery že trpíš. Utrpenie je príznak frustrácie - je to katalizátor zmeny.

Jedna pekná definícia bláznovstva/šialenosti je údajne nasledovné:
"Opakovať rovnaké úkony/činy a očakávať odlišný výsledok"

Rob teda čokoľvek nové, o čom si myslíš že je pre teba správne a pozorne sleduj čo cítiš pri dosiahnutí výsledku - ak cítiš viac prejavy nesebeckej lásky, ideš správnym smerom. Ak cítiš prejavy strachu, mal by si skúsiť ísť na približne opačný smer (nech je to už čokoľvek), a potom rovnakým mechanizmom vyhodnocovať či daná akcia/aktivita je pre teba prospešná.
- malý typ .. skôr než čokoľvek spravíš, pozri sa koľko kvalít/známok zo strany lásky a strachu daná aktivita/rozhodnutie má, nie len z tvojho pohľadu, ale aj z pohľadu druhých - snaž sa slúžiť druhým v rôznych formách a uvidíš že sa ti veci časom vrátia dvojnásobne. Asi až vtedy, keď vnútorne prestaneš očakávať reciprocitu, prestaneš jednať z úrovne intelektu, a začneš jednať zo svojho zmeneného vnútra.

A meditácia na vyprázdnenie mysle, alebo naplnenie len jednou zvolenou vecou, je niečo čo by som ti jednoznačne odporúčal - cez lepšie spoznanie čo a kto si, sa vieš vymaniť z iluzórnych konštruktov a limitácií, ktoré si vytvorilo tvoje ego/intelekt/strach.
S meditáciou, v zmysle tréningu mysle, vedomia a pozornosti, si dokážeš vytvoriť lepšie pripojenie na systém - to sa nazýva aj slovom intuícia a kopec inými metaforickými popismi kde sa človek pripája na iný zdroj informácií, ktorý nie je tak skreslený našim egom/intelektom/vierou/strachom.
- tu hovorím opäť z vlastnej skúsenosti

Veľmi ti držím palce, k tomu, aby si spoznal svoje limitácie a spozoroval tie pomocné ruky, ktoré sa ti stále núkajú.
Riešenie problémov akéhokoľvek druhu je obvykle cez "vzdanie sa". Nie cez zhromažďovanie viac kontroly, ale práve cez pustenie všetkej čo si myslíme že máme. To isté platí aj pre znalosti a vieru - čo ak je všetko inak ako si myslíme?
S časom a experimentovaním iste zistíš že mnohé z vier, predstáv a zákonitostí, ktoré si si nazbieral nie sú celkom platné. A keď nie sú celkom platné, máš možnosť ich pustiť, alebo si vytvoriť komplexnejší model viery, ktorý ťa bude ešte viac obmedzovať a dúfajme že privádzať do frustrácie - to je súčasť stabilizačného mechanizmu nášho systému .. všetko čo systém neposúva smerom k láske cíti potrebu zmeny, nápravy, balansu = frustrácia = utrpenie.

Prajem ti vnútorné šťastie a vnútornú slobodu od utrpenia - skús čo najviac púšťať svoje potreby a vyhodnocovať či je to správny smer alebo nesprávny. S časom opakuj rôzne pokusy, lebo sa vďaka tvojej vnútornej zmene môžu zmeniť podmienky, a teda aj východiskové situácie, plynúce z daných pokusov.

Sex, peniaze, ženy, láska, majetok, .... všetko sú to iluzórne pasce, ktoré nám bránia objaviť že už dávno všetko čo potrebujeme máme. Len si musíme dovoliť upustiť od viery v to že bez "niečoho" to nepôjde, alebo že "len takto" to musí ísť ... Prečo trvá človek na svojej neomylnosti vo veci, s ktorou si vytvára utrpenie, aj keď ho zvyšok sveta presvedčuje že to môže byť aj inak? - mi si vytvárame subjektívnu realitu a len mi si vieme dovoliť alebo zabrániť v najpodstatnejších veciach života v tejto realite.

Ja som sa už našťastie dostatočne často/veľa krát poučil a priznal som si, že moje viery sa nezakladali na pravidlách v tejto realite - boli to len pravidlá, ktoré som si vytvoril sám pre seba, a tým si vytvoril zábrany a utrpenie, ktoré ma neraz nepriamo viedli práve k poznaniu že vo vnútri už všetko čo potrebujem mám.
A mám pritom relatívne usporiadaný život, kde žijem v relatívnej hojnosti až prebytku vo všetkých sférach života, súdiac podľa konvenčných štandardov, aj napriek tomu že sa postupne vzdávam stále viac snahy o kontrolu a manipuláciu. Neviem či je to len náhoda, alebo je to naozaj výsledok môjho spôsobu života a systému ktorý je týmto mojim spôsobom žitia podporovaný .. uvidíme ako sa môj život bude ďalej odvíjať, a či to teda potvrdí ako chápem pravidlá tejto reality, alebo či budem nútený priznať že som žil vo viere/ilúzii a svet je naozaj nehostinné miesto cez ktoré sa treba prebojovať.

Napísať odpoveď