Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Vaše dobré/zlé skúsenosti s mágiou

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Súhlasíte s názorom cirkvi?

áno
6
9%
nie
51
80%
neviem
7
11%
 
Celkom hlasov: 64

RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od užívateľa RedHawk »

Cirkev odsudzuje OKULTNÉ prejavy ( medzi ktoré bohužiaľ radí i OBE (Out of Body Experience) čo nie je len AC ale napríklad i ALFA meditácie pri ktorých sa astrálne telo sčasti odpútava od fyzického tela( pri úplnom by šlo o AC) no a dovoľte citovať

OKULTNÉ PREJAVY

Astrológia: štúdium okultného vplyvu hviezd na ľudské záležitosti je z 95% podfuk a lož. Ale aj tak je to mašinéria, cez ktorú operujú diabolské okultné sily. Ľudia, ktorí berú túto pomoc vážne sa stali obeťami strašného okultného klamstva, ktoré ich dovedie len do depresie, zúfalstva a dokonca aj k smrti.

Ouija (komunikácia s duchmi pomocou špiritistickej dosky s písmenami): NIE je hra. Táto nebezpečná zábavka bola pôvodnými výrobcami popísaná ako "medium komunikácie medzi týmto svetom a tým druhým." Je veľká evidencia posadnutí démonom práve kôli jej používaniu. Osiris - nová "hra," je sofistikovaná verzia Ouije, a je tak isto nebezpečná.

Špiritualizmus: cez seancu vstupuje do média priateľský duch, ktorý ale NIE je ten známi, ktorého sme chceli. Je to zlý duch, ktorý len nadobudne hlas osobnosť a pozná minulosť dotyčného. Jeho úmysel je oklamať svojich evokátorov a doviesť ich k okultným praktikám. Margaret a Kate Foxové, zakladateľky moderného špiritualizmu, zomreli obe na alkoholizmus, ale nie skôr ako sa stačili pred smrťou otvorene zrieknuť svojho špiritistického kultu. Margaret dokonca prehlásila (v r.1888) za prítomnosti svojej sestry: "Dnes, ako jedna zo zakladateliek špiritualizmu, som tu, aby som ho prehlásila za čistú lož...a najhriešnejšie rúhačstvo aké svet kedy videl."

Ľudové liečiteľstvo: liečitelia vyhlasujú, že sú vedení duchmi, často aj zosnulými fyzikmi, ktorí chcú pokračovať v ich liečiteľských aktivitách. Niekedy tu aj je istá miera liečenia, aleexistuje tu aj cena, ktorú treba zaplatiť: buď zatvrdenie sa voči duchovným veciam, alebo to, čo prichádza neskôr a je to zvané "vyrovnanie," alebo "Diablov dlh." Môže to nadobudnúť podobu rôznych depresií, duševných zhoršení, posadnutostí, silnej závislosti na alkohole, cigaretách, alebo duševných porúch.
Pozn. Netreba si to mýliť s autentickým kresťanským pastorským liečením
skrz meno Pána Ježiša Krista.

Meditácie: na spôsob transcendentálnych meditácií(TM) - vyčistia myseľ od vedomých myšlienok a takto otvárajú podvedomie diabolským vplyvom, ktoré trvajú aj po jej ukončení. TM sú založené na hinduizme a mantry sú na evokáciu hinduistických božstiev. Jóga tiež pramení z hinduizmu. Duševné cviky NIE sú neškodné. Len samotné môžu urobiť človeka zraniteľným vplyvu nečistých duchov (démonov.)

Čarodejníctvo: rozdiel medzi bielou a čiernou mágiou je falošný. Duchovia bielej mágie nás len nechávajú si myslieť, že sú dobrí a robia len zdanlivé dobro, lebo to zmetie verejnú mienku a zakamufluje zlo, perpetrované čiernou mágiou. Obidva druhy čerpú svoje sily z diabolských duchovných bytostí, ktoré sú neúprosne chrbtom k Bohu a opakom všetkého, čo je dobré. (Pozri Ezechiela 13:17-23, Galanťanom 5,19-22, Skutky Apoštolov 8:9-24, 13:8-12, 19:13-20.

Satanizmus: je úmyselná zvrhlosť a sperverznenie kresťanstva. Barbarskými a degradujúcimi rituálmi sú vzývaní Satan a jeho démonský posluhovači, aby si vziali životy uctievačov a robili na nich nečisté diabolskosti.

Zoznam okultných aktivít, ktoré vedú do zapletenia sa s nečistými duchmi je nekonečný, zahŕňa:
Pseudonáboženstvá (sekty)- alchémia, kabalizmus, templárstvo, slobodomurárstvo, voodoo šamanizmus, sufizmus, teozófia.
Veštenie- všetky karetné formy (vrátane Tarotu), I ging, čítanie aury, veštenie z dlane, z kryštálov, pomocou kyvadla, atď.
Psychické cvičenia- jasnovidectvo, vykladanie snov, mimozmyslové vnímanie, psychometria, telepatia, telekinéza, astrálna projekcia, automatické písanie, levitácia, hypnóza.
Poverčivosť- chain letters (list, ktorý treba opísať a poslať ďalším ľuďom), talizmany, fetiše, magické nápoje, mastičky.
Závislosti na drogách, alkohole, pornografii môžu tiež vyvolať vplyv nečistých duchov.


Biblia obsahuje najsilnejšie možné varovania proti zapleteniu sa s mágiou. Napríklad Leviťanom 19:31, 20:6-7, Deuteronomium 18,10-13 a v Izajášovi 8:19-20.
Tak ako TV prijímač, tak aj ľudská duša sa môže naladiť na rôzne signály. Okultizmus nás ladí do nebezpečných a klamných vplyvov Satana. Veľmi často býva prvým krokom prirodzený záujem, ktorý môže prísť cez hororové filmy, časopisy, knihy zaoberajúce sa touto tématikou a dokonca aj hry ako napr. AD&D. Tento záujem, keď je raz vzbudený, je ťažké ho ovládať.
Božím plánom pre nás je naladiť sa na dynamický, vzrušujúci a naplňujúci sa život v Jeho Svätom Duchu skrz aktívnu vieru v Pána Ježiša Krista.Aký je Váš názor na spojenie KRESŤANSTVA S OBE a MÁGIOU?

Užívateľov profilový obrázok
Imp
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pi Máj 20, 2005 21:41
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Imp »

Cirkev stratila kľúč k mnohým svojim ezoterným tajomstvám. Nedávno som čítal knihu jedného teológa, ktorý tvrdil, že kult boha Baala v babylone je uctievaním satana... už som aj tu na fóre písal, že Baal je len iné meno pre Michaela, oni si odsudzujú vlastných anjelov, odsudzovaním astrológie odsudzujú vlastných cherubínov atď...
For Thine is the kingdom, and the power, and the glory, for ever & ever.

RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Príspevok od užívateľa RedHawk »

Imp napísal:Cirkev stratila kľúč k mnohým svojim ezoterným tajomstvám. Nedávno som čítal knihu jedného teológa, ktorý tvrdil, že kult boha Baala v babylone je uctievaním satana... už som aj tu na fóre písal, že Baal je len iné meno pre Michaela, oni si odsudzujú vlastných anjelov, odsudzovaním astrológie odsudzujú vlastných cherubínov atď...
Baal je Michael, tak ako aj množstvo iných bohov či bytostí ma meno aj v Biblií. Problém je v ľuďoch.

V roku 553 (ked vyškrtli aj reinkarnáciu) bolo množstvo anjelov "poslaných" do pekla v knihe Henochovej je kopec mien anjelov ktorí učili ľudí momentálne sú v pekle.

Užívateľov profilový obrázok
sammy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po Júl 11, 2005 23:46
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sammy »

Cirkev je obmedzena komunita ludi, ktora obmedzuje dalsich a podoba sa sekte. Krestania nemaju co hovorit, kedze v minulosti mucili a zabijali (upalovali) ludi, rozne carodejnice, z ktorych vyhanali diablov a vyberali prachy za odpustenie. Hm.. nevedel som, ze aj tom sa da zarabat :) Navyse brzdia pokrok a siria dezinformacie. Ludom vytycuju nespravny ciel a objasnuju rozne nevysvetlitelne javy bohom, ktory s tym nic nema spolocne, miesto toho, aby sa venovali skumaniu tychto javov. Pochybujem teda, ze nejaky krestan je svaty. Myslim a je to moj subjektivny nazor, ze krestanstvo je skor jedna z okultnych vier a nie svatych. Nehovorim o tom ako zvolenie noveho papeza pomohlo 3tej svetovej vojne a ten typek podla medii vo Vatikane presunul sochy svatych a mal pohlavny styk s neplnoletymi. Krestania su preto necestny a neuprimny ludia, ktori v boha vobec neveria a to, ze chodia do kostola pre nich znamena akusi pritaz a stereotypny akt, akasi masova hypnoza. Resp. ludia v dalekej minulosti sa modlili mozno k niecomu hmotnemu o com my zatial nevieme a nie k niecomu abstraktnemu a vymyslenemu. Tak ako sa manipuluje s touto komunitov, dokaze kazdy jedinec z tejto komunity manipulovat druhymi a verit svojej nespravnej pravde, ktoru potom vycita inym. Proste su to skor skodci ako ludia, ktori su schopny pomoct.
Antes de morir veras el aro..

RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Príspevok od užívateľa RedHawk »

sammy napísal:Cirkev je obmedzena komunita ludi, ktora obmedzuje dalsich a podoba sa sekte. Krestania nemaju co hovorit, kedze v minulosti mucili a zabijali (upalovali) ludi, rozne carodejnice, z ktorych vyhanali diablov a vyberali prachy za odpustenie. Hm.. nevedel som, ze aj tom sa da zarabat :) Navyse brzdia pokrok a siria dezinformacie. Ludom vytycuju nespravny ciel a objasnuju rozne nevysvetlitelne javy bohom, ktory s tym nic nema spolocne, miesto toho, aby sa venovali skumaniu tychto javov. Pochybujem teda, ze nejaky krestan je svaty. Myslim a je to moj subjektivny nazor, ze krestanstvo je skor jedna z okultnych vier a nie svatych. Nehovorim o tom ako zvolenie noveho papeza pomohlo 3tej svetovej vojne a ten typek podla medii vo Vatikane presunul sochy svatych a mal pohlavny styk s neplnoletymi. Krestania su preto necestny a neuprimny ludia, ktori v boha vobec neveria a to, ze chodia do kostola pre nich znamena akusi pritaz a stereotypny akt, akasi masova hypnoza. Resp. ludia v dalekej minulosti sa modlili mozno k niecomu hmotnemu o com my zatial nevieme a nie k niecomu abstraktnemu a vymyslenemu. Tak ako sa manipuluje s touto komunitov, dokaze kazdy jedinec z tejto komunity manipulovat druhymi a verit svojej nespravnej pravde, ktoru potom vycita inym. Proste su to skor skodci ako ludia, ktori su schopny pomoct.


Krásne na rovinu, môj človek. Koľko ľudí má nasvedomí Cirkev by nezvládli vojny za 700 rokov, bohužiaľ.

Užívateľov profilový obrázok
Carllos
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut Jún 14, 2005 21:03
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Carllos »

Na jednu věc se ovšem těším. Až se otevřou dveře Archivo Secreto Vaticano (vatikánské knihovny). Všechny staré křesťanské texty co byly skryty vyjdou na jevo a křesťanství jako takové se do základů změní.
Světlo bez stínu bylo by naším očím neviditelné a bylo by oslepením, rovnajícím se nejhlubší temnotě.

Užívateľov profilový obrázok
Imp
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pi Máj 20, 2005 21:41
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Imp »

sammy

dammit ja som si až teraz vsimol tvoj prispevok a musim podobne ako RedHawk vyjadrit sympatie :) . Keby Jezis vedel, co vzide z vymenovania Petra za hlavu krestanov (->papezi, cirkev).......... Inac prekvapuje ma, ze ked poviem "nabozenstvo", vacsina ludi si predstavi "katolicizmus", ked poviem "Boh", vacsina ludi si predstavi "Jahve" (ktory je tiez mimochodom len anjel, ktory bol vybraty skutocnym Bohom ako patron Zidov) apod.

---

Carllos

ako poznam Vatikan, radsej tie knihy spalia, nez by ich zverejnili...
For Thine is the kingdom, and the power, and the glory, for ever & ever.

Užívateľov profilový obrázok
Carllos
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut Jún 14, 2005 21:03
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Carllos »

Imp napísal: Carllos
ako poznam Vatikan, radsej tie knihy spalia, nez by ich zverejnili...
Musíme doufat, že tam jsou lidé s novými názory na věc. :)
Světlo bez stínu bylo by naším očím neviditelné a bylo by oslepením, rovnajícím se nejhlubší temnotě.

Užívateľov profilový obrázok
spagetka
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po Aug 01, 2005 12:36
Bydlisko: tlmače 12 km od Levíc

Príspevok od užívateľa spagetka »

Nesúhlasím s cirkvou..Keď vojdeš do zeme, ktorú ti dá Hospodin, tvoj Boh, nebudeš sa učiť robiť podľa ohavností tých národov. Nenájde sa u teba nikto taký, kto by viedol svojho syna alebo svoju dcéru cez oheň, ani veštec, ani planetár, ani zaklínač ani čarodejník, ani bosorák, ani dopytujúci sa vešteckého ducha, ani vedomec alebo taký, ktorý by sa niečo pýtal mŕtvych.

Lebo ohavnosťou je Hospodinovi každý, kto to robí, a práve pre tie ohavnosti ich vyháňa Hospodin, tvoj Boh od tvojej tvári.

(5.Mojžišova 18/9n)


...asi preto, lebo mňa tieto veci vážne zaujímajú.

Helienca
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne Jún 12, 2005 12:45
Bydlisko: Bratislava

Neviem....

Príspevok od užívateľa Helienca »

Neviem....

Tak som hlasovala. Totiz scasti suhlasim s cirkvou, ze woodoo, satanizmus, cierna magia a pod. by sa naozaj nemali praktizovat, ved preco s woodoo a ciernou magiou ovplyvnovat druhych ludi, ked s tym sami nesuhlasia. A podruhe, preco uctievat satana, ked nam nedava nic dobre, prave naopak, navadza nas k hriechu. Keby tu nebol on, nehresili by sme.

Ale na druhej strane nechapem, co maju proti meditacii a joge a tak. Zrejme si myslia, ze preto, ze joga prameni z hinduizmu, sme aj my nakloneni tomuto nabozenstvu, ale to nemusi byt vzdy pravda!!

A este jedna vec: Pre sammy:
Tipujem, ze ty si asi ateista, a myslim, ze tipujem spravne.... S upalovanim ,,carodejnic'' a vyberaniu penazi za odpustky nesuhlasim ani ja, to je jasne, ale stalo sa to uz pred niekolkymi stovkami rokov a predstavitelia cirkvi uz zrejme usudili, ze je to nespravne a olutovali to, preto to uz teraz nerobia. Ale z coho si usudil, ze ten, kto nie je krestan pomaha ludom viac ako krestan?? Len preto, ze ty NIE SI krestan, nemusis zhadzovat vyznavacov krestanstva. Zidia su, aspon podla mojho nazoru, este silnejsi veriaci, modlia sa ovela viac ako krestania a tiez chodia do synagogy. Moslimovia tiez chodia do mesity a modlia sa ovela castejsie ako krestania (aspon by sa mali => 5 - krat za den) a ich neohovaras. Myslim, ze vyznavaci ktorehokolvek nabozenstva maju nejaky ten svoj ,,Bozi dom'' alebo posvatne miesto, ktore pravidelne navstevuju a modlia sa tam. Len preto, ze to ty nerobis to hned nemusi byt ZLE a ,,skodlive''.
K tomu s tym: ,,cirkev je obmedzena komunita ludi, ktora obmedzuje aj ostatnych okolo seba'' => Cirkev ta nenuti, aby si bol krestanom, je len na tebe, ako sa rozhodnes, ci budes krestanom alebo nie. Je to tvoja slobodna vôla. A ak uz raz si krestanom a chodis do kostola, chodis tam predsa z vlastnej vôle, no nie? Ak ta do toho nuti tvoja mama, ci niekto iny z tvojej rodiny, je to problem teba a tvojej mamy, nie cirkvi. A ak ta nahodou obmedzuje to, ze sa cirkev snazi rozsirit krestanstvo, preco ta potom neobmedzuje to, ked sa svoje nabozenstvo snazia rozsirit vyznavaci ineho nabozenstva? Pre kazdeho veriaceho je predsa prirodzene, ze sa svoju vieru snazi rozsirit dalej.
Dalsia vec: Hadam by si chcel, aby aj dnes ludia uznavali HMOTNE hodnoty???? Co by to boli za ludia?! Dusevne nevyrovnani a duchovne nenaplneni. Pacilo by sa ti to? Niektori ludia to tak robia, napr. daju prednost posedeniu pri pive namiesto venovania sa svojej partnerke. Koncia vacsinou ako alkoholici alebo ich ich partnerky opustia....
A este k tomu zvoleniu papeza, co dopomohlo k tretej svetovej vojne a presuvaniu sôch svatych a sexualnemu obtazovaniu neplnoletych.... : KDE SI NA TO PREBOHA PRISIEL?!?!?!?! K tomu sa ani nebudem vyjadrovat. Len tolko: ak ta tato tematika zaujima, precitaj si nieco o Michaelovi Jacksonovi, tam sa toho dozvies viac, ako ked len budes slepo verit vsetkemu, co napisu v novinach, alebo, co skor pocujes od svojich, rovnako zaslepenych, kamaratov.

Tak tolko odo mna k tejto tematike.

Helienca
PEACE FOREVER

Užívateľov profilový obrázok
Carllos
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut Jún 14, 2005 21:03
Kontaktovať užívateľa:

Re: Neviem....

Príspevok od užívateľa Carllos »

Helienca napísal:Neviem....

Tak som hlasovala. Totiz scasti suhlasim s cirkvou, ze woodoo, satanizmus, cierna magia a pod. by sa naozaj nemali praktizovat, ved preco s woodoo a ciernou magiou ovplyvnovat druhych ludi, ked s tym sami nesuhlasia. A podruhe, preco uctievat satana, ked nam nedava nic dobre, prave naopak, navadza nas k hriechu. Keby tu nebol on, nehresili by sme.
Chtěl bych podotknou, že magie je jen jedna. Záleží pouze na tom k jakému účelu ji použiješ. Pochybuji, že dobře vyškolený mág ovládající magické evokace, práce s živly a pod. by se snížil k tomu aby ovlivňoval druhé. Za prvé by se musel handbou propadnout a za druhé by se mu to vymstilo v příštích letech nebo životech. Chci říct, že když už někdo něco takového ovládá tak je obeznámený s karmickým zákonem a určitě i s bytosmi, které obývají sféry. O woodu toho moc neřeknu, protože o něm nic moc nevím... nikdy jsem ho nehledal.

Dále pak... "A podruhe, preco uctievat satana, ked nam nedava nic dobre, prave naopak, navadza nas k hriechu. Keby tu nebol on, nehresili by sme." S tím krajně nesouhlasím. Vysvětlení může podat i můj podpis: Světlo bez stínu bylo by našim očím neviditelné a bylo by oslepením rovnajícímu se nejhlubší temnotě. Tuto větu napsal v minulém století pan Eliphas Lévi a v překladu to znamená, že kdybychom neznali zlo nemohli bychom poznat ani dobro, protože jedno bez druhého nemůže existovat.
Ale na druhej strane nechapem, co maju proti meditacii a joge a tak. Zrejme si myslia, ze preto, ze joga prameni z hinduizmu, sme aj my nakloneni tomuto nabozenstvu, ale to nemusi byt vzdy pravda!!
Hinduismus mluví o reinkarnaci, proto se to církvi nelíbí. První křesťané kdysi dávno také kázali o reinkarnaci(apoštolové). Ale asi si dokážeš představit co by to znamenalo pro vládce. Všichni lidé by si tím pádem byli rovni. Takže si milí církevníci postupem času upravili Bibli k obrazu svému. Odstranili nepohodlné texty a přidali i svoji trošku do mlýna. Dokonce je i v historický záznamech církevní konsil, který tyto úpravy schvaloval a prováděl. Kdyby páni ve Vatikánu otevřeli svoji knihovničku... joo to by se křesťanský svět divil. :twisted:

Jinak s ostatním s tebou plně souhlasím.
Světlo bez stínu bylo by naším očím neviditelné a bylo by oslepením, rovnajícím se nejhlubší temnotě.

Helienca
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne Jún 12, 2005 12:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Neviem....

Príspevok od užívateľa Helienca »

Carllos napisal: Kdyby páni ve Vatikánu otevřeli svoji knihovničku... joo to by se křesťanský svět divil. :twisted:

A taka knihovna vazne existuje?? Alebo to su len dohady? hm? a neuskutocnil sa niekedy protest krestanov, za otvorenie tej kniznice? tak to ma teda stve, ze som katolicka (aj ked nie moc aktivna, do kostola moc nechodim....:D) a cirkev ma klame....


Carllos este napisal: Jinak s ostatním s tebou plně souhlasím.

Dakujem. :) (;
PEACE FOREVER

Užívateľov profilový obrázok
Carllos
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut Jún 14, 2005 21:03
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Carllos »

Archivo Secreto Vaticano (Vatikánská knihovna) skutečně existuje. :D Je to normální knihovna.
Jestli tě to zajímá tak se podívej sem

Kód: Vybrať všetko

http://lanic.utexas.edu/project/tavera/italia/vaticano1.html
Jinak protesty se nekonají nejspíš proto, že o tom málo kdo ví.... i když kdo by se chtěl rýpat v minulosti že? Přece nám to stačí tak jak to je... nebudem se v tom raději šťárat ještě objevíme něco co se nám nelíbí. :)
Světlo bez stínu bylo by naším očím neviditelné a bylo by oslepením, rovnajícím se nejhlubší temnotě.

Užívateľov profilový obrázok
Imp
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pi Máj 20, 2005 21:41
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Imp »

Helienca

suhlasim, ze ezoterne krestanstvo poskytuje ovela kvalitnejsie ezotericke informacie nez ine nabozenstva. Ale krestanstvo exoterne - reprezentovane cirkvou - nie je celkom v poriadku, to musis uznat. K tym zidom - ta ich pravovernost je tiez exoterna; nejde o tuzbu pochopit bozie dielo, iba o suhrn pravidiel typu "toto rob a toto nerob, lebo sa to Bohu paci."

a este jedna vec: nehadzal by som vsetko zle na Satana. Urcite poznas yin-yang, princip rovnovahy. Aj dobro aj zlo musi existovat, aby bola rovnovaha, a teda nemozeme povedat, ze zlo je nespravne. Aj zlo moze byt konstruktivne. Satan je totiz ta ista bytost, ako Mars v Rime a Ares v Grecku - bohovia vojny. Aj on ma teda ctnosti - odvahu, rytierske spravanie...
For Thine is the kingdom, and the power, and the glory, for ever & ever.

Užívateľov profilový obrázok
nekromancer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Št Júl 21, 2005 19:10
Bydlisko: Myjava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa nekromancer »

Carllos

Ešte by som musel rozumieť :)
Mohol by sa to dakto pokúsiť preložiť?
Rob si čo chceš, pokiaľ to nikomu neublíži, vrátane teba.
[img]http://www.cheesebuerger.de/images/smilie/konfus/n070.gif[/img]

Napísať odpoveď