Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Vaše dobré/zlé skúsenosti s mágiou

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Súhlasíte s názorom cirkvi?

áno
6
9%
nie
51
80%
neviem
7
11%
 
Celkom hlasov: 64

Používateľov profilový obrázok
TheONE
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ne Júl 16, 2006 18:40
Bydlisko: Bratislava, Dlhe Diely

Príspevok od používateľa TheONE »

OK tak som docital cely 10 stranovy topic aj ked taketo neznasam pretoze mi asi polovica textov len preletela hlavou. Blbe je ze tu bolo spomenutych viac tem (koniec sveta aka. 2012, nazor na cirkev, historicky background cirkvy a pod.).

Kazdopadne sa musim vratit ku tomu koncu sveta, teda roku 2012.
Je mi celkom jasne ze sa neda presne povedat co sa stane. Vdaka tomuto topicu mi uz je aj jasne ze ta "zmena" nenastane 31.12.2011 o 23:59 ale ten datum je 2012 +- 1 cize to nemusi byt sekundicka co sa to udeje. Ale v praxi nechapem, po tejto zmene sveta sa akoze zobudim a budem vidiet svoju auru, alebo buducnost, budem zrazu moct svojvolne odist z tela kedychcem atd?...V com spociva to nove zmyslanie cloveka??...
Používateľov profilový obrázok
Delord
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 20:57
Bydlisko: Humenne
Kontaktovať používateľa:

Re: Vz

Príspevok od používateľa Delord »

do odpovede som dal NIE ,nie preto aby som neveril v boha ale preto ze cirkev taji dost veci a vela veci zakazuje...som sice pobirmovany ale od krstu ale dajak ma ta cirkev nepresvedcia o svojom posobeni inac niektory byskupy by mali byt vzorom a pri tom robia omnoho horsie veci ako plno ludi z nas ..... ved slavna definicia ze : Zodvihni kamen budem tam otvor dvere najdes ma ci ako to bolo . A este nie co v tom zmysle ze bozi chram je vo tvojom srdci a je uz na tebe ci tie dvere do neho otvoris alebo nechas zavrete...cirkev s vedou s jednoznacne rozchadza ale bacha na to lebo su tu ludia ktory vravia ze veda sa pyta cirkeev odpoveda...ja sa nad tym uz ani nezastavujem....
Astral forever....astral has you
Používateľov profilový obrázok
Ali Agca
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne Sep 19, 2004 21:26
Bydlisko: Brno

Re: Vz

Príspevok od používateľa Ali Agca »

A pak je zase spousta lidí v církvi, co mají jisté (nad)přirozené schopnosti. Například jeden kněž v Brně ví jak se jmenuješ, co děláš a jaké máš problémy, aniž by mu člověk cokoli řekl. Takových lidí je mnohem víc, ale působí skrytě, nevymáhají si nějakou popularitu. A navíc u všech svatých od nějakého osmého století je nutné, aby byl dokázán nějaký zázrak, jinak jako svatí nejsou uznány. Chci tím říct, že pokud by církev měla být špatná, proč je zrovna v ní tolik lidí s toliko schopnostmi a dary(charizmaty)?
Sen se nám zdá reálný dokud trvá. Můžeme říct o životě víc?
Používateľov profilový obrázok
Delord
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 20:57
Bydlisko: Humenne
Kontaktovať používateľa:

Re: Vz

Príspevok od používateľa Delord »

Ali Agca napísal:A pak je zase spousta lidí v církvi, co mají jisté (nad)přirozené schopnosti. Například jeden kněž v Brně ví jak se jmenuješ, co děláš a jaké máš problémy, aniž by mu člověk cokoli řekl. Takových lidí je mnohem víc, ale působí skrytě, nevymáhají si nějakou popularitu. A navíc u všech svatých od nějakého osmého století je nutné, aby byl dokázán nějaký zázrak, jinak jako svatí nejsou uznány. Chci tím říct, že pokud by církev měla být špatná, proč je zrovna v ní tolik lidí s toliko schopnostmi a dary(charizmaty)?
hm tazko povedat moze to byt aj tak ze tie dary mali uz davno a sa potom pridali k cirkvi fakt tazko povedat ....
Astral forever....astral has you
Používateľov profilový obrázok
nou
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Po Jan 30, 2006 22:57

Re: Vz

Príspevok od používateľa nou »

lenze vecsina je uz od narodenia v cirkvi.
Prídem si po teba.
Používateľov profilový obrázok
theking
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 143
Dátum registrácie: St Jún 21, 2006 20:38
Bydlisko: www.spin.wbl.sk
Kontaktovať používateľa:

Re: Vz

Príspevok od používateľa theking »

hmmm no s tymto s cirkvou vobec nesuhlasim je to uplna blbost ze to povazuju za nieco hriesne, ale na druhej strane som katolik a coskoro idem dokonca na birmovku....Od tychto cinnosti ma to cirkev neodradi....
Všetko má svoje dôvody.
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Vz

Príspevok od používateľa dr.Katz »

církev si prostě nechala patentovat Boha a nesnáší konkurenci.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
ThalienX
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Feb 26, 2007 18:50

Príspevok od používateľa ThalienX »

nieco na zamyslenie (dufam ze to tu nebolo)

Zjv 13,17-18 hovori toto:
"A že nik nemôže kupovať alebo predávať (teda nie je osvedčený - pozn. autora), iba ten, kto má znak: meno šelmy alebo číslo jej mena. V tomto je múdrosť: Kto má rozum, nech spočíta číslo šelmy; je to číslo človeka a jeho číslo je šesťstošesťdesiatšesť."

Niektori tvrdia že ide o označenie katolíckeho "pápežstva". Tento výklad uvádza že 666 v Božom slove kóduje meno, či označenie Antikrista, samotného Satana Diabla. Priradením číselných hodnôt písmen gréckej, hebrejskej a latinskej abecedy k titulu Vicarius Filii Dei (námestník Božieho Syna) jednoduchou matematickou operáciou sa dostanú ku 666. Dokonca niektorí tvrdia, že tento nápis Vicarius Filii Dei mali pápeži na korunovačných tiarach, na ktorých boli tieto písmená vyložené diamantami.

V I C A R I V S F I L I I D E I
5 1 100 0 0 1 5 0 0 1 50 1 1 500 0 1

spolu to dava 666
je to az velka nahoda.
Používateľov profilový obrázok
nou
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Po Jan 30, 2006 22:57

Re: Vz

Príspevok od používateľa nou »

Skutečné jméno Billa Gatese je William Henry Gates III. Nyní je znám jako
Bill Gates (III), kde "III" znamená pořadí. Pokud konvertujeme písmena jeho aktuálního
jména do ASCII-kódu a přičteme jeho "III", obdržíte následující:

B 66
I 73
L 76
L 76
G 71
A 65
T 84
E 69
S 83
+ 3
----
+666

M S - D O S 6.21
77+83+45+68+79+83+32+54+46+50+49 = 666

W I N D O W S 95
87+73+78+68+79+87+83+57+53+1 = 666
Prídem si po teba.
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

:grin: u me je zajimave ze uz se mi nekolikrat stalo kdyz jsem platil na pokladne tak na uctu byly tri sestky, napr. 666,50 nebo drive 1606,60 apod. asi me doprovazi na me ceste "BILL" :grin:
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 36
Dátum registrácie: St Mar 22, 2006 23:14

Príspevok od používateľa Anubis »

ThalienX napísal:Priradením číselných hodnôt písmen gréckej, hebrejskej a latinskej abecedy k titulu Vicarius Filii Dei (námestník Božieho Syna) jednoduchou matematickou operáciou sa dostanú ku 666. Dokonca niektorí tvrdia, že tento nápis Vicarius Filii Dei mali pápeži na korunovačných tiarach, na ktorých boli tieto písmená vyložené diamantami.

V I C A R I V S F I L I I D E I
5 1 100 0 0 1 5 0 0 1 50 1 1 500 0 1

spolu to dava 666
je to az velka nahoda.
Celkom neviem, ako by sa dali k latinskému nápisu priradiť hodnoty písmen hebrejskej abecedy.
Ozaj, podľa akého systému (abecedy) si priradil hodnoty k písmenám v tom latinskom výroku?
Používateľov profilový obrázok
Ali Agca
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne Sep 19, 2004 21:26
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Ali Agca »

Anubis napísal: Celkom neviem, ako by sa dali k latinskému nápisu priradiť hodnoty písmen hebrejskej abecedy.
Ozaj, podľa akého systému (abecedy) si priradil hodnoty k písmenám v tom latinskom výroku?
No jednoduše - římská čísla:
I - 1
V - 5
L - 50
C - 100
D - 500

Ale trošku je zvláštní, že ostatní písmena se prostě ignorují a píší se jako nula... Přijde mi to takové vykonstruované. Navíc mi unikají souvislosti jak papež souvisí s tím, jestli můžu nakupovat a prodávat, či ne :) V historii už byla spousta jmen, na které se nějak hodilo 666, například třeba i na císaře Nera...
Sen se nám zdá reálný dokud trvá. Můžeme říct o životě víc?
Používateľov profilový obrázok
Viliond
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 17:24
Bydlisko: Martin a BA(skoro cely tyzden som tu)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Viliond »

Ludia nesledujem tuto temu od zaciatku ale myslim ze cirkev pouzila par poznatkov z magie a vyuzila ich a preformulovala aby omamili ludi.Skoda je ze to vyuzili vo velkej miere vo svoj prospech a hlavne vsetko pekne zaobalili klamstvom.No a vzniklo stoho najvcacsie a najvidarenejsie klamstvo v historii ludstva. co dodat ten kto sa postavil bol upaleny co je na tom svete?Nikdy nebudem respektovat cirkev ani papeza.Netreba zaujmat na minulost. :clock: To co konalo take svinstva ako inkvizicia ma take silne politicke postavenie.Je tomu tazke uverit. Pred mojimy zaciatkami s magiou som sa povazoval za tzv. ´´ateistu´´.no dnes uz nie ale cirkev je svinstvo... cest statocnym magom co skocili na hranici ... :appl: :appl: :appl:

Viliond Oronmelme
Soxy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Júl 19, 2009 14:00

Re: Vz

Príspevok od používateľa Soxy »

Kto verí v Boha, nepotrebuje k tomu cirkev.
Používateľov profilový obrázok
SETL
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Pi Okt 30, 2009 23:14
Kontaktovať používateľa:

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa SETL »

Potrebuje!!!!
aký tu máme zmysel ?
Napísať odpoveď