Pyrokineze

Techniky pre praktikovanie mágie

Moderátori: RedHawk, Moderátori

vlčok
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So Jún 22, 2013 14:55

Re: Pyrokineze

Príspevok od používateľa vlčok »

Pali mne to príde že si riadny skeptik čo ?:D Pretože branie všetko iba z teorie chaosu alebo že niečo môže byť polo mŕtve a polo žíve je blbosť ja to bere ako pyrokineziu ty ako ovplyvnovanie ohňa mysľou ale to je to isté len iný názov :)
Stromy su vetšie ako my,zvieratá silnejšie ako my , živly múdrejšie ako my , a my si stále myslíme že sme prvý.
Ak by ste sa chceli naučiť nejaké techniky alebo si len pozrieť iný pohľad na magiu môžte navštíviť http://magiaenergie.wbl.sk/
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Pyrokineze

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Vlčok,

Nuž, z tvojho pohľadu som možno skeptik. Ja však vidím jasne že tu existuje vyššia, širšia, a väčšia realita, ktorej sme mi maličká podmnožina. Tým "mi", mám na mysli náš fyzický viditeľný a merateľný vesmír.

Môžeš si vymyslieť, alebo akceptovať všelijaké teórie o tom ako a prečo tie takzvané "nadprirodzené" javy a schopnosti sú. Predpokladám však že v ich vysvetlení sám pre seba narazíš na nejaké finálne "lebo", ktoré nemá racionálne vysvetlenie. Na to sme zvyknutí z rôznych spirituálnych smerov, od našich doktorov, učiteľov, vedcov, ... na niektoré otázky nevedia odpoveď, tak je to na koniec "lebo".

No a ja som našiel odpoveď ktorá je jasná a vysvetľuje aj skutočnú pyrokinézu, ako aj takéto ovplyvňovanie plameňa sviečky a iných experimentov fungujúcich na systémoch s veľkou náhodnosťou.
Nemám záujem ťa presviedčať o nesprávnosti toho, čomu veríš - ani neviem čomu veríš. Avšak veľmi rád s tebou budem diskutovať o našich prípadných rozdielnych pohľadoch, ak si to budeš priať. Napokon nevylučujem že ja zmením svoj náhľad na fungovanie sveta, na základe niečoho, čo mi ty povieš. Už som svoje chápanie fungovania sveta vo svojom živote zmenil/vylepšil ... nebojím sa toho.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Pyrokineze

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

vlčok napísal:-kinezis-kontrola
-kinesis, z Gréckeho "κίνησις" znamená pohyb a nie kontrola!
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Pyrokineze

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj WhiteWolfSix,

Teraz len slovíčkarim .. prosím ber môj komentár s rezervou a úsmevom na tvári.
Etymologicky máš zjavne pravdu, avšak nie je tvorba pohybu kontrola?

Keď pohybujem svoje telo, nekontrolujem ho azda? Akékoľvek cielené ovplyvňovanie na akejkoľvek úrovni je teda podľa mňa zákonite istá forma kontroly.
Ak niekto ovplyvňuje bez kontroly, nie sú možné žiadané a/alebo stabilné výsledky. Tam je potom ťažké rozoznať či daná vec je naozaj ovplyvňovaná ... keď tam chýba kontrola.

To je ako keby som chcel silou vedomia zväčšovať plameň a on by sa sústavne nie len zväčšoval, ale aj zmenšoval, takým spôsobom, že po prerušení môjho vplyvu by robil to isté aj sám. Možno som to predtým ovplyvňoval na iné prejavy, ale ak tam nebola kontrola v zmysle docielenia žiadaného výsledku, nemám možnosť to zistiť/vedieť.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Pyrokineze

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Ahoj Pali, nie vždy je tvorba pohybu kontrolovaná. Vezmi si takých ľudí, ktorí trpia tzv. Parkinsonovou chorobou. U nich sa telo dostáva do pohybu nekontrolovane, takže nie každý pohyb je vytváraný kontrolovane. :wink:

Ale samozrejme rozumiem ako si to myslel. Na druhej strane, ak niekto prekladá z cudzieho jazyka, je potrebné aby prekladal presne, nielen obsahovo, ako tomu danému slovu rozumie a to je dôvod, prečo som vlčoka poopravil.

P.S.: Ak chceš robiť mágiu, musíš byť čo najpresnejší a to sa týka aj slov, pretože slová majú veľkú moc. :roll:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
vlčok
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So Jún 22, 2013 14:55

Re: Pyrokineze

Príspevok od používateľa vlčok »

Prepaš WW6 ja dobrú pamäť na latinu nemám . A slová maju veľkú moc len u ritualnej magie :D
Stromy su vetšie ako my,zvieratá silnejšie ako my , živly múdrejšie ako my , a my si stále myslíme že sme prvý.
Ak by ste sa chceli naučiť nejaké techniky alebo si len pozrieť iný pohľad na magiu môžte navštíviť http://magiaenergie.wbl.sk/
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Pyrokineze

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

vlčok, pamäť na latinu mať netreba, keďže si prekladal slová z gréčtiny. Čo sa týka presnosti, asi si ma nepochopil, ale to nevadí.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
vlčok
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So Jún 22, 2013 14:55

Re: Pyrokineze

Príspevok od používateľa vlčok »

Offtopic: Ty si na koľkých fórach vlastne ? :)
Stromy su vetšie ako my,zvieratá silnejšie ako my , živly múdrejšie ako my , a my si stále myslíme že sme prvý.
Ak by ste sa chceli naučiť nejaké techniky alebo si len pozrieť iný pohľad na magiu môžte navštíviť http://magiaenergie.wbl.sk/
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Pyrokineze

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

vlčok: Ani už neviem, ale aktívne asi len na dvoch.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
ssqz
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut Júl 06, 2010 10:55

Re: Pyrokineze

Príspevok od používateľa ssqz »

Takto ak chceš niečo vznietiť tak to rieš tým že si uvedom čo vlastne oheň je alebo čo je horenie a aké veci do procesu horenia vstupujú.Teoreticky ak vieš pracovať zo živlami tak je to pár minútová záležitosť pretože ti stačí do jedného bodu nahromadiť živel a doslova ho tam nadýchať na takú úroveň že objekt začne horieť, ale mimo toho je to celkom nebezpečné ak nevieš zo živlami pracovať, preto by som ti skôr odporučil skôr prácu na sebe ako takú. Horenie samotné čo sa týka fyzikálneho termínu spočíva zo všetkých štyroch živlov a ak dokážeš pochopiť ktorý živel pôsobí v horení ako potom ti už nebude robiť problém pochopiť ako niečo vznietiť.
Napísať odpoveď