stručný prehľad rôznych spôsobov veštenia

Techniky pre praktikovanie mágie

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Veríte veštcom?

ano
6
67%
nie
3
33%
 
Celkom hlasov: 9

RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

stručný prehľad rôznych spôsobov veštenia

Príspevok od užívateľa RedHawk »

Aritmomantia: Je pramatkou numerológie, je to spôsob veštenia pomocou kombinácií čisel a priradením určitých vlastností a dejov týmto číslam.

I-Ting: I Ting je starý čínsky spôsob veštenia zo 64 hexagramov. Poznáme dva druhy I Tingu, Fu Ši starú metódu, to sú hexagramy zoradené do štvoruholníka 8x8 znakov a tie sú uložené na základe binárneho kódu. Táto metóda je staršia ako 10 storočí. ( Binárny kód bol „ vynájdený “ v 18. storočí Liebnizom ) Novší spôsob, nám známi I Ting- Kniha premien je zostavený v 12. storočí, volá sa I Čou. Je to jedna z najpresnejších metód predpovedania. Na veštenie sa používajú mince ( 3 kusy ) a podľa spôsobu ich dopadu sa určujú línie do Hexagramu . Ako náhrada sa môže použiť stonka rebríčka, kocky, poprípade pre skúsenejších sa dá použiť kyvadlo, či metóda odpovedania vlastným telom.

Chiromantia: Alebo ináč povedané aj čítanie z ruky. V skorších časoch bola chiromantia skôr výsadou kočovných cigáňov. Týmto spôsobom na základe tvaru ruky, tvaru a dĺžky prstov, hĺbky, tvaru a smeru čiar na dlani a výraznosti vyvýšenín na dlani určovali osud človeka a jeho predpoklady. Skúsený chiromant dokáže vcelku presne odhaliť povahu a predpoklady človeka, čo je vlastne najdôležitejší ukazovateľ pre našu budúcnosť.

Grafológia: Je vcelku nová metóda, a nepatrí tak úplne do veštenia. Je to skôr nástroj, ktorý by bol vhodný pre psychológov a psychiatrov. Každý človek píše inak a pri charakterizácií písma sa berie do úvahy štýl, veľkosť, sklon a medzery v písme Napríklad človek s rýchlym jednaním bude mať menšie a akési rýchlejšie písmo, pri ktorom sa občas zabudne nejaká tá čiarka či dĺžeň.

Karty: Tak veštenie s kariet by si zaslúžilo jednu obrovskú knihu. S kariet sa veští zo „sedmových“, zo špeciálne určených, väčšinou si takéto karty vytvorý sám kartár. K tým šperciálnym patria tiež Taroty. Najznámejšie s tarotov su Crowleyho a Waite Rider. Oba taroty sú však od seba dosť rozdielne a tiež sú vhodnejšie na iné veštenie. Crowleyho tarot je skôr vhodný na poznanie vnútra a osobných možností prekonať problémy, kdežto Waitov tarot je zameraný skôr na vonkajšie okolnosti a nie je taký „deprimujúci“ ako Crowleyho.

Veštenie s kryštáľovej gule: Pri tomto asi najznámejšom spôsobe veštenia veľa záleží na podvedomí a mediálnych schopnostiech veštca. Väčšina z týchto ľudí má vízie, ktoré sú podobné tým, ktoré človek má keď astrálne cestuje.

Užívateľov profilový obrázok
Imp
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pi Máj 20, 2005 21:41
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Imp »

Verím. Poznám machrov 8) .
For Thine is the kingdom, and the power, and the glory, for ever & ever.

Lilith7
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 16
Dátum registrácie: St Jan 18, 2006 12:19
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lilith7 »

Ja tiez poznam machrov... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tesla »

Neverim klamarom, co sa vydavaju za vestcov, a ani ziadnych nepoznam, nemam s nimi skusenti takze nemam komu verit :)

Napísať odpoveď