Robert Waggoner: Lucidní snění - Brána k vnitřnímu já

knihy o astrálnom cestovaní, lucidných snoch, čakrách, mágii

Moderátor: Moderátori

sheepeck
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Št Nov 18, 2010 22:16

Robert Waggoner: Lucidní snění - Brána k vnitřnímu já

Príspevok od používateľa sheepeck »

Mohu s radostí oznámit, že kniha je na světě.
lukkkas123
Návštevník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St Dec 19, 2012 19:54

Re: Robert Waggoner: Lucidní snění - Brána k vnitřnímu já

Príspevok od používateľa lukkkas123 »

Můžu se zeptat zkušenějších jaká je tato kniha? Stojí za přečtení a nejsou ti bláboly? Dá se podle ní i lucidní snění naučit? Díky za odpověď
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Robert Waggoner: Lucidní snění - Brána k vnitřnímu já

Príspevok od používateľa psychonaut »

Konkrétne túto knihu som nečítal, ale všeobecne môžem povedať, že celkovo Lucídneho snenia je schopných len veľmi málo ľudí (povedzme cca 1-5% ľudí s populácie). Človek na to potrebuje mať predispozície. Kto na to predispozície nemá, tak tomu nepomôže žiadna ani tá najlepšia kniha o lucídnom snení.
V zásade lucídne snívať sa dokáže naučiť každý, avšak vyžaduje si to aj roky intenzívnej práce správnych meditačných techník.
Blogy meditačných technikách a šamanizme si môžete pozrieť tu old/blog.php?u=1604
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Robert Waggoner: Lucidní snění - Brána k vnitřnímu já

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

psychonaut napísal:Konkrétne túto knihu som nečítal, ale všeobecne môžem povedať, že celkovo Lucídneho snenia je schopných len veľmi málo ľudí (povedzme cca 1-5% ľudí s populácie). Človek na to potrebuje mať predispozície. Kto na to predispozície nemá, tak tomu nepomôže žiadna ani tá najlepšia kniha o lucídnom snení.
V zásade lucídne snívať sa dokáže naučiť každý, avšak vyžaduje si to aj roky intenzívnej práce správnych meditačných techník.
Tak trochu si v jednom príspevku sám sebe odporuješ. Na jednej strane tvrdíš, že kto nemá predispozície, ktoré sú podľa Teba nevyhnutné, ten sa LD nenaučí a nepomôže mu žiadna ani tá najlepšia kniha a na druhej strane tvrdíš, že sa v zásade LD dokáže naučiť každý.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Robert Waggoner: Lucidní snění - Brána k vnitřnímu já

Príspevok od používateľa psychonaut »

myslel som to tak, že jeden človek tú schopnosť už má a druhý ak ju chce mať, tak musí dosť na sebe pracovať aby ju nadobudol.
Blogy meditačných technikách a šamanizme si môžete pozrieť tu old/blog.php?u=1604
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Robert Waggoner: Lucidní snění - Brána k vnitřnímu já

Príspevok od používateľa sorer »

Fuha 1-5%, tak som pocteny ze dokazem lucidne snivat. Nemyslym si ze je to az take male percento. Ako dieta si pamatam ze som mal lucidne sny, ku ktorym som sa vratil ako dospely. Trvalo mi mozno mesiac vyvolat prvy LD. Snovy dennik mi pomohol uvedomit najprv zmysly v LD, takze som dokazal citit chlad apod. A neskor hned nasledovali LD. Mozem to posudzovat teda len z vlastnej skusenosti, ale ze by to malo trvat roky a inzenzivne meditovat sa mi nezda.
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Robert Waggoner: Lucidní snění - Brána k vnitřnímu já

Príspevok od používateľa psychonaut »

Tak iste chápem, že môžeš mať na to iný názor, ale ako argument, že túto schopnosť má málo ľudí, uvediem napr. nasledovné:
psychológ Peter Marman sa už viacero rokov venuje problematike lucídneho snívania a máva aj o tejto téme prednášky. Napriek tomu za týchto viacero rokov, ako sa sám priznal, nenašiel žiadneho človeka, ktorý by bol schopný lucídneho snívania aspoň 3 krát do týždňa https://www.youtube.com/watch?v=E1UDMCN_O5s
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Robert Waggoner: Lucidní snění - Brána k vnitřnímu já

Príspevok od používateľa reincarnate »

štatistický zažije LD 99% populácie bez akéhokoľvek tréningu, cca 85% populácie zažije LD minimálne raz do mesiace bez tréningu, ďalšia vec je že väčšina ľudí si nepamätá svoje sny takže potencionálne môže mať každý LD aj niekoľko krát do týždňa bez toho aby ráno mal nejakú spomienku na tento zážitok
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Robert Waggoner: Lucidní snění - Brána k vnitřnímu já

Príspevok od používateľa Aiy »

To by ma zaujímalo, odkiaľ máš takéto štatistiky a ako bolo zistené, že práve uvedené percentá ľudí mávajú pravidelne LD a pritom si to nepamätajú.
guide
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Okt 21, 2014 13:38

Re: Robert Waggoner: Lucidní snění - Brána k vnitřnímu já

Príspevok od používateľa guide »

To sa, ale asi trosku vylucuje, nie? Lebo za LD pokladame sen v ktorom si si vedomi, ze snivas a po prebudeni si to pamatas. Podla tvojej tezy by sme museli pokladat za LD aj nase komplexne vedomie existujuce nepretrzite 24/7, ale my si ho nie sme vedomi. Takze LD je taky sen, ktory si pamatame.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Robert Waggoner: Lucidní snění - Brána k vnitřnímu já

Príspevok od používateľa reincarnate »

LD si nemusíš vždy pamätať, mne samému sa koľko krát stalo že som mal LD a ráno som si ho nepamätal a spomenul som si až o pár dni neskôr , aj mnohým známym sa to stalo viac krt z toho vyplýva že tých LD mohlo byť viac ak je tam nižšia bdelosť tak je to normálne, preto sa píše snový denník aby sa zlepšila celková pamäť a preniesla sa zvýšená schopnosť vedomia
guide
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Okt 21, 2014 13:38

Re: Robert Waggoner: Lucidní snění - Brána k vnitřnímu já

Príspevok od používateľa guide »

Da sa to niekde v el. podobe?
Napísať odpoveď