Steiner Rudolf: O poznávání vyšších světů

knihy o astrálnom cestovaní, lucidných snoch, čakrách, mágii

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Steiner Rudolf: O poznávání vyšších světů

Príspevok od používateľa sorer »

Čital niekdo túto knihu. Môžete ju odporučiť? Alebo ďalšie knihy od tohoto autora.
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Steiner Rudolf: O poznávání vyšších světů

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

Konkrétne túto knižku som od Steinera nečítala, ale rada by som to napravila v blízkej dobe.
Čítala som "Duchovné bytosti v kozmických telesách a prírodných ríšach" - to bola dosť zaujímavá kniha. Boli to prepisy jeho prednáškového cyklu v Helsinkách a uznávam, že pekné myšlienky tam mal, veľmi komplexne vysvetlené a nezanedbal žiaden detail snáď. Neviem, či blúdil v názoroch alebo mal pravdu, ale znelo to veľmi presvedčivo. Kúpila som si teraz od neho knihu "Mystika na úsvitu novodobého duchovnho života". Zatiaľ som len na začiatku, ale mám dosť problém to čítať. Steiner je dosť komplikovaný autor a ja sa s češtinou nekamarátim asi do takej miery, aby som bola schopná plne porozumieť filozofickému dielu v nej. :?
Vraj nie sú tak smerodajné tieto prepisy prednášok, ale samotné knihy od neho (na ktorých obsah sa neustále na prednáškach odvoláva, čo núti čitateľa siahnúť po ďalších jeho dielach a neuspokojiť sa s úzkym výrezom, z ktorého by si mohol prirýchlo utvoril závery). Určite sa chystám ďalej skúmať jeho tvorbu a odporúčam.

Sorer, čítal si za tú dobu, odkedy si sa tu pýtal niečo od neho? To O poznávání vyšších světů? Ako sa Ti pozdávalo?
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Steiner Rudolf: O poznávání vyšších světů

Príspevok od používateľa sorer »

No nasiel som ju teraz niekde aj na nete v elektronickej forme. Ale veru necital som ju.
Napísať odpoveď