Binaural Beats

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa reincarnate »

podľa niektorých tabuliek čo som našiel , vraj base freq. hra dosť významnú úlohu pri binaural beats, ja som to do teraz riešil tak že čo mi bolo príjemnejšie na ucho na to som dal potrebný beat freq, ale vraj niektoré base freq, majú schopnosť stimulovať aj niektoré čakry a pod. veci , Schumanová frequencia sa vraj skvele prejavuje na nosnej frekvencií 45 Hz
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa reincarnate »

inak neviete o nejakom inom Binaural Beats generátore ? Niečo komerčnejšie aby som otestoval lebo Gnaural mi vkuse nahádže kopec neželaných frekvencií
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa shadowruner »

Nie je to uplne to iste, ale mozno pomoze
http://mynoise.net/NoiseMachines/binaur ... erator.php
reincarnate napísal:inak neviete o nejakom inom Binaural Beats generátore ? Niečo komerčnejšie aby som otestoval lebo Gnaural mi vkuse nahádže kopec neželaných frekvencií
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Ja som pred časom zakopol o toto:
http://planetaziemia.net/hemi-synths.htm

Ešte som sa tým veľmi nezaoberal, ale tuším tam majú mať nejaký nástroj zdarma.

Audacity + plug-in na binaural a isochronické tóny sa dá tiež použiť.
Potom sú komerčné ako NeuroProgrammer ... ak si dáš vyhľadať na nete, možno ti nájde aj ďalšie komerčné, ktoré budú v nejakých testoch porovnávané s týmto.
Marek_Košice
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So Nov 02, 2013 8:25

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Marek_Košice »

Ahojte, chcem sa niečo opýtať.... Dajú sa vytvoriť ČISTO isochronické tóny o frekvencii napr. 5Hz ? Alebo sa dajú s takou malou frekvenciou vytvoriť len binaurálne tóny + binaurálne tóny s isochronickým pulzovaním (čiže nie čisto isochronické tóny) ? Ďakujem za odpoveď.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa reincarnate »

dajú sa
Marek_Košice
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So Nov 02, 2013 8:25

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Marek_Košice »

reincarnate : a bude ich mozog vnímať ? Lebo binaurálne vníma, kedže tam si vytvorím 5Hz tak, že ho vytvorím z počuteľných tónov (napr. L = 60Hz, R = 65Hz)...ale u isochronických tónov sa nepoužívajú dve rozdielne frekvencie (L=X, R=Y) hrajúce naraz, ako v binaurálnych tónoch...
Napr. toto videjko..... http://www.youtube.com/watch?v=P2dStZKh7zg ......... je tam napísané, že je to "4hz Delta + Isochronic Pulses".... Nie je to náhodou 4Hz BINAURAL Delta + Isochronic Pulses ? Lebo ako inak môžem počuť 4Hz zvuk, ak nie formou binaurálnych tónov ? ........ Nefungujú isochronické samostatné (teda bez kombinácie s binaurálnymi) len vo frekvencii počuteľnej ľudkému uchu (bez oblbnutia mozgu ako pri binaurálnych), čo je minimálne 16Hz ? ...
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Marek,

Treba rozlyšovať medzi nosnou frekvenciou, ktorej počuteľnosť sa pre bežných ľudí pohybuje v rozmedzí 20-18000 hz, a medzi entrainment frekvenciou, na ktorú chceme "preladiť" mozog.

Entrainment frekvencia isochronických pulzov je teoreticky ľubovoľná. Keď si na príklad vezmeš nejakú hudbu s výraznými basmi a vysokým BPM (Beats Per Minute), môžeš spozorovať po chvíľke počúvania zrýchlenie tlkotu svojho srdca. Pravdepodobne to vplýva v prvom rade na tvoj mozog a aj zvyšok tela sa pravdepodobne prispôsobí na vibrácie ktoré na naše celé telo vplývajú pri počúvaní cez reproduktory. Aj keď počúvaš cez slúchadlá, myslím že podobný efekt sa obvykle tiež dostaví.

Náš mozog má je oveľa schopnejší v dekódovaní a vnímaní rôznych tónov a frekvencií, ako naše uši. To čo to mi často nepočujeme, môže mozog ešte na istej úrovni vnímať a na základe toho reagovať. Tak na príklad vieme vnímať frekvencie celým naším telom - čiže dlhotrvajúce intenzívne tóny aj na nepočuteľných tónoch ovplyvňujú naše zdravie. Obvykle negatívne. Práve preto sú vytvorené aj zákony ktoré ošetrujú podobné situácie a chránia tak občanov a zamestnancov firiem, ktorí sú občas takému niečomu vystavení. Kto vie koľko ľudí žije s rôznymi chronickými problémami a netušia že je to spôsobené nízko-, alebo vysokofrekvenčnými tónmi, ktoré na nich neustále vplývajú. Do tej úrovne polemiky môžeme dať aj iné frekvencie, ktoré na nás všetkých vplývajú - elektro-magnetické žiarenie z wifi, telefónov, elektrických rozvodov v dome, vysokonapäťových elektrických vedeniach, ....

Entrainment frekvencia binaurálnych tónov je teoreticky limitovaná do 50 hz, pretože pri tomto rozdieli pravého a ľavého audio kanála je už možné rozoznať vedome akustický rozdiel. A preto sa už nevytvára tretí signál v corpus collosum (spoj medzi pravou a ľavou hemisférou), ktorý sa rovná rozdielu pravého a ľavého audio kanála.

Prajem pekný deň :)
Marek_Košice
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So Nov 02, 2013 8:25

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Marek_Košice »

to Pali : Čauko, Pali. Jedna žena mi zistila kyvadlom, že mám prvú a druhú čakru zablokovanú na 95% a 100%.... Preto robím cviky na čakry (tri cviky, zaberá to asi 20 minút denne), masáž tváre na čakry (stimulujem body, ktoré vytvárajú prierez tváre na dve polovice - zodpovedajú vraj čakrám podľa reflexnej masáže tváre), a začal som počúvať isochronické solfeggio tóny (frekvencie).... Môžem očakávať otvorenie/spriechodnenie mojich čakier týmto spôsobom, že som pridal aj počúvanie solfeggio tónov, ktoré zodpovedajú čakrám (myslím jedným pánom rozšírenú verziu s 9 tónmi, a tretí v poradí "od spodu" je prvá čakra) ? Lebo telo mám kvalitne detoxikované jogínskymi očistami, dýchaním.....

A inak k tej hudbe s výraznými basmi a vysokým BPM - plne súhlasím......minule ma z posilňovne skoro brala sanitka, lebo som chcel ušetriť čas, nedával prakticky pauzy medzi sériami cvikov, a k tomu hrala nejaké šialene rýchla tanečná hudba... a ako výsledok som volal záchranku, lebo mi stŕpli ruky, hrudník a tvár... :D ...
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Marek,

Neviem či sa ti bude pozdávať to čo ti napíšem, ale je to z môjho pohľadu najlepšia a najúprimnejšia odpoveď:
Všetko to čo si vymenoval sú metafory/symbolické akty, ktoré tebe pomáhajú sústrediť sa na želaný výsledok. Niektoré z tých vecí môžu mať aj dobré základy funkčnosti zakorenené v pravidlách tejto reality, ale podľa mňa na príklad pri pravidelnej 20 minútovej masáži tváre prevláda efekt sústredeného úmyslu. Nazýva sa to aj placebo efekt, ale ten je podľa mňa nepochopený a neraz kvôli tomu ľuďmi odsúvaný/odcudzovaný ako niečo nepodstatné alebo vymyslené.
Ja by som tých 20 minút denne radšej venoval trénovaniu mysle, sústredením sa na akýkoľvek statický zvolený podnet a vracaním sa od rušivých myšlienok/podnetov stále k zvolenému podnetu = meditácia. Cieľom je vyprázdniť myseľ od ega a intelektu, aby si vedel zotrvať v stave pokojného čakania na ďalšiu myšlienku ... pričom tá nie a nie prísť :).

Podľa mňa je takzvaný placebo efekt, alebo lepšie povedané efekt sústredeného úmyslu nášho vedomia, tým najlepším príkladom pre pochopenie našej moci ako tvorcov vlastnej subjektívnej reality.
Takže, ja na tvojom mieste by som veľmi sústredene pozoroval čo so mnou tá ktorá technika robí po uplynutí nejakého času. Možno sa pani s kyvadlom mýlila .. možno mala 100% pravdu. To je však nepodstatné z vyššieho nadhľadu. Navštívil si ju pravdepodobne z nejakého dôvodu. Ten dôvod môže mať isté povrchné vedomé vysvetlenie, ale možno je tam aj iné hlbšie vysvetlenie. Je na tebe či sa pozrieš danej veci na "koreň".

Tvoja skutočná motivácia, keď si ju uvedomíš, ti môže napomôcť k efektívnejšiemu dosiahnutiu vytúženého cieľa. Či je to už nejaká vnútorná nespokojnosť a nenaplnenosť, ktorú chceš ukojiť spirituálnym rozvojom, alebo je to niečo iné, napokon zistíš že niečo hľadáš a ponúkané metaforické akty používaš na dosiahnutie toho niečoho.

Veľmi často nám ponúkané metafory/nástroje nevyhovujú, avšak mi vo svojej neznalosti sa ich snažíme krkolomne i tak používať, lebo si myslíme že je to jediný prostriedok, vedúci k nášmu vytýčenému cieľu.
Pritom je pravda oveľa jednoduchšia a krajšia - môžeme si spraviť vlastné metafory=nástroje na dosiahnutie cieľa. Pritom nám pomáha naša "intuícia", ktorá je len signálom z vyššej reality. Ak je neskreslená egom a intelektom, vie nám pomôcť dosiahnuť naplnený a šťastný život s minimom utrpenia. Pri odstránení skreslenia/rušenia nám príde vhod meditácia a schopnosť naučiť sa vyprázdniť myseľ od neraz nezmyselných kolujúcich, trápiacich, neustávajúcich, rušiacich myšlienok - produktov intelektu a ega.

Preto je pre mňa osobne najpodstatnejšie naučiť sa vnímať a počúvať - brať všetko ako potenciálnu lekciu a hľadať jej možný význam pre náš ďalší osobný rozvoj. Aj keby z "vyššieho pohľadu" 90% vecí nebola "plánovaná" lekcia, našim pozorovaním a snahou učiť sa, si zo všetkého vieme vybrať to prospešné a celkovo môžeme získať pozitívny pohľad na svet. Pri sústredení sa na prospešné totiž automaticky nevnímame mnohé negatívne veci tak intenzívne - podobne ako pri meditácii sa sústredíme na zvolený podnet a ostatné necháme "plávať pomimo". Neznamená to nevšímanie si reality, aj pri meditácii si všimneme čo nám to tam "oxiduje" v hlave, znamená to prevahu pozitívneho v našom pohľade na realitu - to je praktickejšie ako pod-/vedomé trápenie sa vecami, čo sa už stali a mi ich nezmeníme, alebo aj bežnými myšlienkami, ktoré nás nenechajú spať/vydýchnuť si. Treba sa z diania/lekcií poučiť a s úsmevom na tvári ísť ďalej s hodnotnou lekciou.

To je umenie žiť - vnímať a učiť sa zo všetkého čo sa nám ponúka.
Marek_Košice
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So Nov 02, 2013 8:25

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Marek_Košice »

to Pali : V tomto živote mi ide o prekonanie strachu (celkovo), čiže o osvietenie. Urobím všetko pre to, aby som sa osvietený stal. Ďakujem za príspevok venovaný mne. :)
Mám pár otázok......
1. Používaš čisto isochronické tóny na počúvanie (napr. toto : http://www.youtube.com/watch?v=SEzVVMjtDt8), alebo isochronické v kombinácii s binaurálnymi (napr. toto : http://www.youtube.com/watch?v=BIgtliwpElY) ?
2. na tomto videu (http://www.youtube.com/watch?v=jG4v3f2wnmw) pán urobil 528Hz Solfeggio tón isochronický, ale 528Hz dal ako BASE, a 136,1Hz (má to byť frekvencia "ÓM") dal ako BEAT.... Ale čo som vyčítal z prvej stránky témy "Binaural Beats" z tohto fóra, tak ty by si dal 528Hz nie ako BASE, ale ako BEAT.......Alebo sa mýlim a len som to zle pochopil ? A to som to čítal 10 krát a rozmýšľal pri tom.... Hmm...
Takže ten pán dal vlastne 2 konkrétne, funkčné tóny, a urobil z nich isochronický tón........ale ktorý z nich treba dať do BEAT ? Ten, na ktorý kladie človek väčšiu prioritu ?
Chápem to tak, že keď chcem napríklad zlepšiť účinnosť rastového hormónu vo svojom tele na rast svalov a omladzovanie (1,05Hz, 7,83Hz, 31,32Hz), tak si urobím 30 minútový "isochronický tón", kde rozdelím tieto 3 tóny na 10 minútové sekvencie, pričom patria do okienka BEAT ? A do BASE potom nastavím frekvenciu od 100 do 300 (akúkoľvek) ? ... Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil/-a Marek_Košice v Ne Nov 03, 2013 10:38, upravené celkom 1 krát.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Marek,

Iste ti je známe príslovie "Bez práce nie sú koláče" :)

Tvoja snaha vyladiť frekvenciami svoje čakry je iste prospešná, avšak podľa mňa to pravdepodobne nebude pôsobiť tak silno/efektívne ako samotná motivácia/úmysel/fokus a čas, ktorý investuješ pravidelne do zvolenej aktivity. Teda v tomto prípade je to počúvanie niečoho. Tento symbolický akt ti pravidelne pripomína čo máš za cieľ a je tvojou manifestáciou snahy v tejto realite. Znovu opakujem že tam môžu byť, a asi aj sú efekty ktoré naozaj môžu pôsobiť blahodárne. Vec je však tá, že nevieš naozaj ako si na tom s čakrami a taktiež nevieš naozaj čo s tvojou energiou a čakrami robí tá ktorá nahrávka.
Jednoducho veríš a dúfaš, že to čo ti bolo odporučené a to čo si našiel na youtube funguje pre ostatných ľudí a že bude teda fungovať aj pre teba. Je za tým logika a o ničom ťa nechcem presviedčať - len ti chcem zvýrazniť že v podstate svoje činy a úmysly zakladáš na samých domnienkach a viere v správnosť iných ľudí. A tí iní ľudia, aspoň čo sa týka tých nahrávok na youtube, pravdepodobne robili to isté čo ty.

Nie je zmysluplné hľadať "objektívnu" pravdu, lebo taká neexistuje. Každý z nás je unikátny svojim telom/DNA a ešte unikátnejší svojim vedomím a myšlienkami ktoré produkujeme. Preto je vhodné uvedomiť si vlastnú vieru v rôzne veci, brať všetko s rezervou a systematicky experimentovať a pozorovať výsledky experimentov. Len mi sami vo vlastnej subjektívnej realite vieme nájsť správnu odpoveď pre nás samých - nikto z vonku nám nedá našu pravdu. Dá nám len možnosť veriť cudzej pravde, čo je veľmi povrchný a žiaľ bežný jav v našom svete. Tvoriť alebo veriť - to je tá otázka. ;)

Teraz k tým koláčom bez práce:
Keď chcem vykopať jamu, musím na to najskôr myslieť - nápad/myšlienka je prvý kreatívny/tvorivý krok. Keď si to dám ako cieľ a myslím na to, vytvorím si "stratégiu" ako tento cieľ dosiahnem. Do toho patrí nájsť a zobrať lopatu, priniesť ju, prichystať si pitie, myslieť na iné veci ktoré mám na pláne v daný deň a časovo to zosúladiť. To som už vykonal relatívne dosť "práce", bez toho aby som vôbec pohol prstom. A potom sa ide "na vec", kde tú jamu idem naozaj kopať, lebo bez toho sa tá jama asi nevykope sama.

Teraz keď si to dáš na tvoj cieľ dosiahnuť osvietenie - to je niečo nefyzické. Nefyzické veci alebo veci s veľkou mierou neistoty (placebo efekt, pokusy PEAR, experimenty to robí Dean Radin, profesor Tiller, ....) sa v skutočnosti dajú vytvoriť alebo ovplyvniť len úmyslom - teda myšlienkou. Čiže v tomto prípade už v skutočnosti myslením "kopeš" tú jamu. Avšak podobne ako pri príklade hore je to len slabý odvar alebo len malá časť tej práce ktorú skutočne potrebuješ spraviť. A tá skutočná práca je v prvom rade meditácia - skrotenie intelektu a ega, a schopnosť dostať sa do stavu "plávajúceho vedomia" alebo vedomia v prázdnote. To je istá forma osvietenia ... ak sa tam chceš dostať, budeš musieť prekonať mnohé nástrahy pripravené egom, konfrontovať a prekonať svoje strachy ... a potom môžeš "cestovať mimo svojho tela" alebo liečiť, pristupovať k informáciám "zo zákulisia", ...
Možno nájdeš pre seba niečo podnetné a zaujímavá v tomto vlákne, kde som sa snažil ponúknuť isté nápady a perspektívy:
http://www.3oko.sk/viewtopic.php?f=19&t=2188

Ja som pred asi rokom a pol začínal podobne ako ty - snažil som sa využívať solfeggio tóny na čakry, pri tom som sa na ne sústredil a preciťoval ich čo najviac tam, kde som si myslel že sú dané čakry. V podstate som práve tou druhou časťou meditoval - sústredil som sa na zvolené objekty. To ma odštartovalo správnou cestou a učenie sa neustále zrýchľovalo .. a asi aj stále zrýchľuje.
Neskôr som sa dozvedel a naučil kopec iných vecí, ktoré moje skúsenosti zo začiatku dávajú do úplne iného svetla.

Ohľadom tvorby HGH alebo iných prospešných hormónov odporúčam obrázok ktorý som dal v tomto poste:
http://www.3oko.sk/viewtopic.php?f=83&t=1971#p18838

Tam vidíš že úrovne vedomia theta a delta sú spojené s tvorbou toho najprospešnejšieho - a tie sú na podstatnej nižších "beat" frekvenciách ako 136.1 hz.
Odporúčam ti vyskúšať to s beat a base v praxi v Gnaural. Potom ti to bude iste jasné. V skratke, máš dostať beat na 4 hz aby si bol v theta a base môže byť hocikde v počuteľnom spektre medzi 20-18000 hz. Ak chceš naladiť mozog na alpha, dáš beat na príklad na 14 hz a base/nosnú frekvenciu dáš na tón, ktorý sa ti príjemne počúva.

Čo sa týka mňa a počúvania rôznych nahrávok, začínam pozorovať že sa viem sústrediť lepšie bez nahrávok. Viem sa dostať obvykle hlboko aj bez týchto "barlí" vo forme nahrávok. Niekedy si niečo pustím, ale aj dnes ráno som zistil že mi to skôr vadilo. Asi som ich už prerástol, alebo musím skúsiť nejaké iné, ako som bol zvyknutý počúvať.

Podľa mňa je najprospešnejšie spraviť si vlastnú kompiláciu, čo ťa dostane do Theta okolo 4hz .. mierne pod 4hz je vraj ideálne - pocitovo treba doladiť. A naučiť sa v tomto stave meditovať. Potom postupne meditovať častejšie a častejšie bez toho pomocného mechanizmu a čo najviac meditáciu prenášať do bežného života. Tam človek spozoruje ako jasnú myseľ má, ako si všíma vlastné myšlienky na pozadí a ako ich vie podľa potreby vypnúť. V tomto vlákne som už písal že výsledný stav vedomia je dosiahnutý kombináciou rôznych tónov. Stav vedomia je komplikovaná vec, lebo rôzne časti mozgu môžu byť na rôznych frekvenciách elektrických výbojov za sekundu. Byť v theta znamená že väčšia časť mozgu je aktívna vo frekvenčom pásme theta - pritom tam stále sú aj alpha, gamma, beta, delta v menšej miere.

Dúfam že som poskytol niečo užitočné a podnetné na uvažovanie. Osvietenie je podľa mňa z veľkej časti schopnosť vidieť čo najmenej skreslene, teda bez vplyvu viery, strachu, noriem, ega, ... Treba sa stále pýtať a nikdy nemať v ničom istotu, lebo istota zabraňuje ďalšiemu učeniu sa. A každá viera, hlavne tá vo svoju istotu a správnosť, je obmedzujúca pri raste. Potreba mať istotu a akceptovať vieru cudzích namiesto vlastnej neistoty vychádza obvykle zo strachu z bezmocnosti - kde ilúzia kontroly, potláča sa tento strach z neznáma/nevedomosti .. ale nikdy nezmizne. Preto ľudia z obrovskou kontrolou jej potrebujú stále viac a viac aby bojovali proti svojmu vlastnému narastajúcemu strachu/egu. Čím viac má človek, tým viac má čo stratiť - platí pre majetok, ale aj samo-vytvorené a akceptované viery/normy a myšlienkové vzorce.
Marek_Košice
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So Nov 02, 2013 8:25

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Marek_Košice »

Ďakujem veľmi pekne za poučnú odpoveď, Pali :ok: :) .... Určite to pomôže viacerým, ktorí sa vydávajú na cestu duchovného a duševného rastu.
Ahoj.
Marek_Košice
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So Nov 02, 2013 8:25

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Marek_Košice »

Chcem sa opýtať kohokoľvek z vás, kto bude vedieť odpoveď.......... "Binaural & Isochronic Beats" - čo to je ? Kombinácia isochronických tónov (beat + base) s binaurálnym tónom (čiže tónom, ktorý je vytvorený kombnáciou rôznych tónov L a R kanálu, pričom ich rozdiel nepresahuje napr 40Hz) ? ............ Je to lepšie ako samotné isochronické tóny ? ....... Totiž na youtube je hlavne mix isochonických a binaurálnych tónov v jednej "zvukovej skladbe"....
Ak teda chcem urobiť v jednej "skladbe" mix binaurálneho a isochronického tónu (mix v reálnom čase - v prítomnom čase konkrétnej sekundy skladby), tak ako sa má líšiť "base" a "beat" isochronického tónu od "base" a "beat" binaurálneho tónu ?

Druhá otázka : Keď si človek chce niečo liečiť, napr. dispepsiu (nedostatok žalúdočný štiav) pomocou frekvenčných nahrávok, tak ako na to ? Liečba dispepsie má veľa frekvencií (asi 20), a medzi ne patrí aj frekvencia 4,9Hz ..ale aj 20Hz, či 95Hz a iné..... A nastáva otázka.... Keď si vytvorím isochronickú nahrávku s beatom 4,9Hz a baseom 95Hz, bude to na liečbu dispepsie účinnejšie, než keby som frekvenciu baseu dal "hocijakú" ? Predsa len, toto sú dve frekvencie podporujúce liečbu dispepsie, a práve z dvoch frekvencií sa skladá isochronický tón.... Navyše 4,9Hz nie len lieči dispepsiu, ale dostáva človeka aj do hladiny "Theta".... Bolo by to v liečbe dispepsie vhodné spojiť tieto dve frekvencie ? :)
Marek_Košice
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So Nov 02, 2013 8:25

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Marek_Košice »

reincarnate napísal:inak neviete o nejakom inom Binaural Beats generátore ? Niečo komerčnejšie aby som otestoval lebo Gnaural mi vkuse nahádže kopec neželaných frekvencií
Tomu nerozumiem.......... To akože si pred uložením "projektu" či pred vyexportovaním audia si skontroluješ všetky "point-y" - ich beat a base, no uloží to inak, a tak keď si si napr. generoval isochronický tón o beate 7Hz a base 60Hz, tak pri uložení sa to zmení na iné hodnoty ? .... :shock:
Napísať odpoveď