Binaural Beats

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Marek,

Najskôr k prvému postu:

1. Ako si povedal, rozdiel frekvencí pravého a ľavého zvukového kanlála by nemal presiahnuť 40-50 hz, lebo to potom mozog už interpretuje ako dva rozličné tóny. Takže s tou logikou by si mal asi zvoliť ako base frekvenciu pre izochronické a monaurálne tóny frekvenciu, ktorá sa takto vzďaľuje od binaurálnej base frekvencie aj s dodatočným beatom. (ak máš BB 100 base a 30 beat, potom asi rátaj s odstupom aspoň 50 hz od 130). To je len moja domnienka pri zohľadnení oficiálnych výrokov o limitáciách BB tónov. Nie som si celkom istý či je limitácia BB s tými 40-50 hz beat naozaj tak definitívna.
Znova môžem len odporučiť aby si to vyskúšal namixovať a používať nejaké dva týždne - a potom vyhodnocuj, prípadne uprav aby si mal lepší pocit a lepší efekt z danej nahrávnky.

2. Liečenie pomocou tónov a frekvencie s tým spojené vychádzajú podľa mojich znalostí z výskumu Royal Raymond Reefsa a prípadne čiastočne Roberta Becka a jeho nasledovníkov. Môže na tom niečo byť, avšak ako to zistiť? Môžeš sa nechať viesť intuíciou a zvoliť si niečo, čo ti rezonuje ako správne ... a pri aplikácii pôsobí príjemne. Ja by som tam na tvojom mieste aplikoval primárne tú druhú stranu pomyselnej "mince", ktorá reprezentuje našu realitu. Jedna stránka sú pravidlá v tejto realite, ktoré majú pôsobiť viac-menej mechanicky a druhá strana je vplyv vedomia. Jednoducho si počúvaj niečo čo ti je príjemné a dostane ťa do hladiny theta, a popri tom si vytvor vlastnú vizualizáciu, ktorá ti reprezentuje liečenie. Nedávno som si uvedomil že samotná vizualizácia liečenia vie byť perfektný meditačný objekt - je treba sa pokiaľ možno bez prestania sústrediť na danú vizualizáciu a byť pri tom čo najviac svojim fokusom/sústredením sa. Snažiť sa nepúšťať do vedomia iné myšlienky a aj keď prídu, stále dávať viac pozornosti, a tým energie, do zvolenej vizualizačnej metódy. Ideálne je ak vie človek takto zotrvať so svojou pozornosťou mimo tela a na zvolenej vizualizácii aspoň 5-10 minút bez prestávky. Samozrejme tých 30 minút je ešte lepšie.
- To sa môže zdať pri prvých pokusoch ako nemožné, ale ver mi že s denným tréningom čo i len 2x 20 minút a silným odhodlaním, sa vizualizačná schopnosť rýchlo zlepšuje a prehlbuje. S tým sa zároveň trénuje myseľ a dostáva sa pod kontrolu vedomia - je ľahšie zostať sústredený pri akejkoľvek činnosti v bežnom živote, či pri meditácii. To zvyšuje efektivitu pri všetkých činnostiach a zároveň odomyká aj úžasnú kreativitu vďaka schopnosti dostať intelekt a ego pod kontrolu a vypnúť ich na povel. Vtedy čerpáme informácie "zo zákulisia". :)

Aké by to bolo keby nás učili meditácii na základnej škole a umožnili nám tak využívať naše vrodené schopnosti?

K tomu čo napísal reincarnate: Použil zjavne program na analýzu BB tónov s menom "bavsa". A je možné že bavsa niečo zle analyzovalo, prípadne že gnaural naozaj má nejaký "bug". Preto som odporučil audacity a pluginy pre izochronické a BB tóny, ktoré sa aj tam dajú vygenerovať. Minimálne sa tak dá overiť či bavsa blbne pri analýze - ak si človek vytvorí len jediný tón v gnaural a audacity a porovná ich v bavsa pri rovnakých parametroch analýzy.
Marek_Košice
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So Nov 02, 2013 8:25

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Marek_Košice »

Ahoj, Pali. Nebol som tu dlhšie, experimentujem. Chcem skúsiť frekvenciu LSD, a to je 20,215Hz. Chcem ju skúsiť vo forme ISOCHRONIC... Takže 20,215 bude logicky "beat". Base môžem dať aký chcem, alebo by bolo dobré nejaký špeciálny uprednostniť ? ... Napríklad frekvencia 136,1Hz znamená : vyrovnávanie emócií, harmónia s vesmírom, relaxácia mysle, slnečné svetlo...... Bola by teda frekvencia 136,1Hz dobrým "spoločníkom" pre beat "LSD" s frekvenciou 20,215Hz ?

edit : Vyskúšal som si hodinu počúvať "LSD ISOCHRONIC"....... a nič..............so zavretými očami, na slúchadlách, v tme..... a nič.....absolútne nič..... Strata hodiny, že ? .... :x

Vypočul som si aj toto : http://www.youtube.com/watch?v=TurDey-7Lt4 .........(digitálne drogy).................Akurát mi oťaželi zápästia a predlaktia, a "odkrvila" sa tvár...........Takže som to cítil len a len telom.......Nemal som vôbec žiadne vidiny........ Sústredil som sa len na svoj dych.....Tma v izbe, slúchadlá na ušiach.......... .... Tešil som sa, že sa prostredníctvom určitých isochronických či "isochronických & binaurálnych" nahrávok dostanem "niekde mimo"..........Ale nič také sa nedeje.........Prečo ? .... :|
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Marek,

Určite poznáš "bez práce nie sú koláče" :)
A potom určite aj osobne poznáš príklady na ľuďoch alebo situáciách, kde to nie je celkom pravda.

Takže možno že niektorí ľudia dosiahnu zaujímavé stavy s niektorými tónmi, avšak väčšina bude musieť "trošku" zapracovať. Dúfal som dlhšiu dobu že budem patriť do skupiny tých čo si užívajú koláče bez práce, avšak mám asi smolu :). Tiež som skúšal počúvať všeličo a zároveň som sa snažil byť otvorený bez očakávaní - je to v podstate pritiklad toho očakávania že možno niečo bude, ale aspoň tam bola snaha zmierniť následky toho očakávania.

Potom som si viac čítal o Hemi-Sync Gateway Series cykle nahrávok a pochopil som že primárne sú pomôckou pre vlastnú "prácu" vo forme vizualizácie a sústredenia sa. Táto "práca" je uľahčená danými tónmi a vedenou meditáciou - inak by bola obvykle myseľ nováčika v meditácii oveľa viac rozhádzaná.
- Takže je to taká barlička pre vedomím/mysľou/mozgom "pokryvkávajúceho" bežného človeka.

Z mojej skúsenosti a štúdia mám zatiaľ jasné poznatky o tom že ide vždy o schopnosť sústredenia sa a vizualizácie. Ak nesedí monroova metóda, treba si spraviť vlastnú, alebo nájsť takú ktorá sedí danému človeku. Tóny sú obvykle pomôcka na našej "ceste" k poznaniu ("bráne" do ďalšej úrovne poznania/pochopenia/vnímania/...). Pre niekoho môžu byť rovno tou metaforickou "bránou", ale to je podľa mňa zriedkavejšie a človek by to u seba nemal očakávať.

Takže na záver ti znova odporučím skúšať čo v tebe vyvolá záujem a snažiť sa podľa možnosti čo najobjektívnejšie sám za seba hodnotiť po potrebnom čase skúmania, aké má daná technika/vec výsledky.
Tie frekvencie sú podľa mňa nepochopené a nedajú sa tak použiť, ako to ty podľa mňa asi chápeš. Pre vlastné štúdium tejto témy ti odporúčam znova vyhľadať si dve mená: Royal Raymond Rife a Robert Beck.

Jednoducho si vytvor alebo zožeň dobrú meditačnú nahrávku v theta (ideálne tesne pod 4 hz beat) na akomkoľvek príjemnom base, nauč sa upokojiť a neskôr možno aj vyprázdniť myseľ. A potom uvidíš jasnejšie čo je v tvojom živote potrebné, zaujímavé, ... mnohé z motivácií ktoré dnes máš pre zaoberanie sa týmito vecami by pri pravidelnom dennom tréningu počas 6 mesiacov, 10-20 minút 2x denne, jednoducho zmizli alebo sa aspoň radikálne zmenili.
Nie len vplyvom meditácie, ale aj vplyvom všetkého čo si začneš okolo seba všímať vo svete a v dôsledku všetkých informácií, ktoré ti zrazu začnú z rôznych zdrojov vyskakovať synchronisticky pred očami.
- Tu hovorím z vlastnej skúsenosti a z odpozorovaných informácií.

Je možné že si iný, alebo že by si tú meditáciu robil nesprávne - to jest s očakávaniami, netrpezlivosťou, frustráciou, posilňovaním intelektu a ega namiesto oslabovania, ... Ak jednoducho budeš robiť čokoľvek, čo vyprázdni myseľ alebo ju sústredí na jednu zvolenú vec, bude to meditácia a neočakávaj žiadne super zážitky .. už vôbec nie tie cudzie, o ktorých mnohí píšu knihy. Možno také dosiahneš/dostaneš .. možno nie .. na tom nezáleží. Sprav to dennou rutinou a občas budeš možno príjemne prekvapený a dostaneš zaujímavé podnety na uvažovanie a seba-reflexiu.
Napísať odpoveď