Binaural Beats

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Áno, je to iste binaural .. možno aj niečo iné, aj keď podľa mňa asi nie. Má tam sprievodný text, ktorým vedie vizualizáciu - mne to nijako nepomáha. Len tie tóny po vypočutí celej nahrávky mi často naladili mozog tak, že som následne pri sústredení sa na dych vošiel do OBE/LD rôznymi spôsobmi/s rôznymi prejavmi.
Buhlmann je tuším jeden z najskúsenejších trénerov čo pracujú pre Monroe Institute. Má tam aj zaujímavý tréning kde chodia do Las Vegas a hrajúc o malé sumy skupinovo manipulujú pravdepodobnosť svojim úmyslom. Učí v tom kurze aj ohýbať lyžičky silou vôle. Ten kurz sa volá SyncCreation - tiež to je v nahrávkach na domáce vzdelávanie sa.

Na to netreba ísť na jeho tréning. Každý to v podstate vraj vie dokázať, ak vie dostatočne sústrediť svoj úmysel a odbúrať "rušenie signálu" spôsobené egom, strachom a vierou - ktoré nás obmedzujú v raste a v tom čo považujeme (pre seba) za možné.
Avšak ak sa niekto sám dopracuje do úrovne, kde to bez skupiny kvalitne zvládne, už obvykle vidí iné horizonty ako takéto "hranie sa".
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa reincarnate »

inak Pali práve som stiahol Buhlmana - Secret of the Soul

ale mám tu 4 CD
01.The Christo Technique for Out-of-Body Travel,
02.The Energy Body Technique of Out-of-Body Travel
03.The Rope Technique for Out-of-Body Travel ,
04.The Shaman - Bird Technique


ktoré z tých štyroch ti pomohli k OBE ?
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Mám dojem že tóny v nich sú stále rovnaké - len sprievodný pokec k vizualizácii sa mení. Analyzoval som ich teraz v "bavsa" a všetky majú BB 3.9hz/58hz a 3.9hz/148hz.
Dnes ráno som si po dlhšom čase pustil tú rope technique a uvedomil som si že je to asi predsa len aj isochronické, popri binaural .. a možno je tam aj monaural. Keď som bol hlbšie, vedel som sa pekne sústrediť na rôzne úrovne tónov a vnímal som medzi nimi rozdiely nie len v nosnom tóne ale aj v spôsobe pulzovania.
Dnes mi to však nejako nespravilo dobre ... potom som nevedel dlhšie zaspať a ráno ma trochu bolela hlava. Mňa pritom hlava nikdy nebolieva .. možno tak 2x do roka. Ale to môže byť aj dnešným počasím nad BA.
Potom som si dal ráno advanced focus 12 a bol som znova OK a čerstvý.

Nezabudni že tieto veci sú vždy dosť individuálne a aj u jedného človeka sa preferencie menia s časom, keďže každý z nás sa mení. Teda mi, ktorí sa zaoberáme týmito vecami, spojenými s vedomím, sa meníme oveľa rýchlejšie.
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa shadowruner »

Neviem ci ma s tym niekto skusenosti, ale mna asi po dvojtyzdnovom vcelku intenzivnom pocuvani roznych izochronickych zvukov, zacinaju boliet niektore casti mozgu. Nepomahaju na to ani izo nahravky na znizenie bolesti. Napriklad vcera som si pustil na spanok plynuly prechod do delty, zaspal som ale zobudil som sa asi o tri hodiny, ze mam bolesti hlavy, pustil som si gammu 40Hz a akosi to ustupilo ale nie celkom a to sa mi stalo uz aj pri inych nahravkach, ze som mal potom taky mierne tenzny pocit v niektorej casti hlavy. Este musim podotknut, ze mavam take castejsie bolesti hlavy aj mimo toho, cize mam hlavu nachylnu na bolesti v pripade mensich nerovnovach prostredia, aktivit a pod.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Nemávam bolesti hlavy a ani z entrainment tónov som ešte nemal bolesť. Mával som však stavy akéhosi napätia v hlave, ktoré som pripisoval aspoň z časti tým nahrávkam.
Iste ti nepoviem nič nové, keď ti odporučím dať si pauzu s nahrávkami aby si zistil, či to bolo nimi. Prípadne dáš mozgu čas na dokončenie úprav jeho štruktúry - neuroplasticita.
Potom, ak skúsiš rovnaký režim počúvania nahrávok, možno už nebudeš pociťovať bolesti kvôli zmeneným štruktúram v mozgu.
- to je len teória, ale vychádza z logických a dobre preskúmaných základov vo vede

Prajem pekný deň :)
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa shadowruner »

Hej je to take napatie, najprv to bolo v pohode lebo nebolo az take intenzivne, ale v poslednej dobe sa to zintenzivnuje. A mas pravdu dam si pauzu. Nenapadlo ma ale, ze by to bolo kvoli upravam mozgu, ze sa meni jeho struktura. Skor som to bral tak, ze ho pretazujem tym, ze ho preladujem na rozne frekvencie a urcite niektore pre neho aj nezvykle a nove.
Pali napísal:Nemávam bolesti hlavy a ani z entrainment tónov som ešte nemal bolesť. Mával som však stavy akéhosi napätia v hlave, ktoré som pripisoval aspoň z časti tým nahrávkam.
Iste ti nepoviem nič nové, keď ti odporučím dať si pauzu s nahrávkami aby si zistil, či to bolo nimi. Prípadne dáš mozgu čas na dokončenie úprav jeho štruktúry - neuroplasticita.
Potom, ak skúsiš rovnaký režim počúvania nahrávok, možno už nebudeš pociťovať bolesti kvôli zmeneným štruktúram v mozgu.
- to je len teória, ale vychádza z logických a dobre preskúmaných základov vo vede

Prajem pekný deň :)
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa reincarnate »

Pali > ten Gnaural mi robí nejaké blbosti, alebo Bavsa zle analyzuje ,, dám si napr. 4 vrstvy binaurals ( 2x 4Hz, 7Hz a 7,5 Hz) no a keď to hodím do Bavsa tak je tam zrazu 8 vrstiev okrem tých ktoré som dal je tam zrazu aj 16 Hz, 40 Hz atď ... nevieš prečo ? kde je chyba v Bavsa alebo Gnaural pridá sám ďalšie frekvencie ?
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Hmm .. zaujímavé.
To zdvojenie by som ešte pochopil, kvôli pravému a ľavému kanálu, ale tie vyskakujúce frekvencie neviem vysvetliť. Aké parametre skenovania si dal a skúšal si ich aj meniť? - teda hlavne tie intervaly skenovania/zobrazovania.

Teoreticky sa to dá otestovať ešte tým, že nejaký binaurálny tón vytvoríš inde .. napríklad cez audacity s pluginom, prípadne si zožeň nejaký z netu a over či je 100% to, čo jeho autor tvrdí na úrovni BB frekvencií.
- týmto vieš eliminovať chybovosť gnauralu, alebo bavsa.

Ja by som typoval že sa treba pohrať s nastaveniami bavsa, prípadne analyzuje bavsa nejaké blbosti.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

shadowruner napísal:Neviem ci ma s tym niekto skusenosti, ale mna asi po dvojtyzdnovom vcelku intenzivnom pocuvani roznych izochronickych zvukov, zacinaju boliet niektore casti mozgu. Nepomahaju na to ani izo nahravky na znizenie bolesti. Napriklad vcera som si pustil na spanok plynuly prechod do delty, zaspal som ale zobudil som sa asi o tri hodiny, ze mam bolesti hlavy, pustil som si gammu 40Hz a akosi to ustupilo ale nie celkom a to sa mi stalo uz aj pri inych nahravkach, ze som mal potom taky mierne tenzny pocit v niektorej casti hlavy. Este musim podotknut, ze mavam take castejsie bolesti hlavy aj mimo toho, cize mam hlavu nachylnu na bolesti v pripade mensich nerovnovach prostredia, aktivit a pod.
Skús počúvať nahrávky stíšene. Tento problém sa vyskytoval aj u ľudí počúvajúcich Hemi-Sync pri bežnej hlasitosti. Akonáhle došlo k stlmeniu nahrávok, bolesti hlavy vymizli.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa shadowruner »

Vdaka za radu, vcera som tiez na to dosiel, som si to pustal tichsie a v pohode. Len neviem ze ci to ma aj ucinok ked to takmer nepocujem ci az vobec alebo to musim aspon trocha pocut? Ci to moj mozog vnima a usi napriklad nemusia.
WhiteWolfSix napísal:
shadowruner napísal:Neviem ci ma s tym niekto skusenosti, ale mna asi po dvojtyzdnovom vcelku intenzivnom pocuvani roznych izochronickych zvukov, zacinaju boliet niektore casti mozgu. Nepomahaju na to ani izo nahravky na znizenie bolesti. Napriklad vcera som si pustil na spanok plynuly prechod do delty, zaspal som ale zobudil som sa asi o tri hodiny, ze mam bolesti hlavy, pustil som si gammu 40Hz a akosi to ustupilo ale nie celkom a to sa mi stalo uz aj pri inych nahravkach, ze som mal potom taky mierne tenzny pocit v niektorej casti hlavy. Este musim podotknut, ze mavam take castejsie bolesti hlavy aj mimo toho, cize mam hlavu nachylnu na bolesti v pripade mensich nerovnovach prostredia, aktivit a pod.
Skús počúvať nahrávky stíšene. Tento problém sa vyskytoval aj u ľudí počúvajúcich Hemi-Sync pri bežnej hlasitosti. Akonáhle došlo k stlmeniu nahrávok, bolesti hlavy vymizli.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa reincarnate »

shadowruner napísal:Vdaka za radu, vcera som tiez na to dosiel, som si to pustal tichsie a v pohode. Len neviem ze ci to ma aj ucinok ked to takmer nepocujem ci az vobec alebo to musim aspon trocha pocut? Ci to moj mozog vnima a usi napriklad nemusia.

zdravím, binaurals reagujú s hemisférami aj keď sa ti zdá že ich nepočuješ , vid. Hemi-Sync nahrávky tam je zvyčajne počuť len možno 2 - 3 vrstvy binauralov aj to nie vždy zatiaľ čo zvyšných 5 hra na hranici podprahového vnímania od začiatku do konca kvalitne zamaskované pod MetaMusic a MindFoot materiálom
dokonca v pokročilých nahrávkach Hemi-Synch Gateway Experience nepočuť celý čas ani náznak binaurals,,, len MindFoot a Meta Music ale celý čas tam hrá asi 4-5 vrstiev 4Hz binauralov ktoré nájdeš až po analýze inak ich nieje počuť počas celej nahrávky
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa shadowruner »

ok vdaka, som myslel, ze ich musim normalne pocut aby to malo ucinok :)
reincarnate napísal:
shadowruner napísal:Vdaka za radu, vcera som tiez na to dosiel, som si to pustal tichsie a v pohode. Len neviem ze ci to ma aj ucinok ked to takmer nepocujem ci az vobec alebo to musim aspon trocha pocut? Ci to moj mozog vnima a usi napriklad nemusia.

zdravím, binaurals reagujú s hemisférami aj keď sa ti zdá že ich nepočuješ , vid. Hemi-Sync nahrávky tam je zvyčajne počuť len možno 2 - 3 vrstvy binauralov aj to nie vždy zatiaľ čo zvyšných 5 hra na hranici podprahového vnímania od začiatku do konca kvalitne zamaskované pod MetaMusic a MindFoot materiálom
dokonca v pokročilých nahrávkach Hemi-Synch Gateway Experience nepočuť celý čas ani náznak binaurals,,, len MindFoot a Meta Music ale celý čas tam hrá asi 4-5 vrstiev 4Hz binauralov ktoré nájdeš až po analýze inak ich nieje počuť počas celej nahrávky
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa shadowruner »

Este by ma zaujimalo pri izochronickych nahravkach ci sa da pustat viacej nahravok naraz. Napriklad dve, ze ci nema v tom mozog bordel. Napriklad keby som si pustal nahravku na endorfiny a zaroven druhu na cakry. Ci kazda nahravka bude cielit na svoju oblast a nebudu sa spolu nejak ovplyvnovat.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

shadowruner napísal:Vdaka za radu, vcera som tiez na to dosiel, som si to pustal tichsie a v pohode. Len neviem ze ci to ma aj ucinok ked to takmer nepocujem ci az vobec alebo to musim aspon trocha pocut? Ci to moj mozog vnima a usi napriklad nemusia.
Treba si byť vedomý, že pri akýchkoľvek zvukoch ovplyvňujúcich činnosť mozgu dochádza k dráždeniu mozgových centier, ktoré v kombinácii s dráždením spôsobeným hlasitým posluchom, môže viesť k bolestiam hlavy.

Mimochodom, pri týchto technológiách nie je nutný zdravý a bezchybný sluch, aby dochádzalo k želaným efektom, pretože vlny či vibrácie sa prenášajú aj prostredníctvom lebky. To však v prípade, že dané zvuky počúvame prostredníctvom reproduktorov a nie slúchadiel.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Ešte ja by som dodal že rôzny výsledný efekt na mozog je dosiahnutý kombináciou rôznych simultánnych tónov. Možno tam hrá rolu aj amplitúda a nosná frekvencia jednotlivých tónov - to ja neviem.
Zdá sa mi však z obsahu "explorer series", ktorá je zdarma k stiahnutiu na stránke Monroe Inštitútu, že minimálne nosná frekvencia tam hrá rolu popri kombinácii binaurálnych/izochronických tónoch.

Prajem všetkým pekný deň :)
Napísať odpoveď