začínám

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

ospalec
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St Dec 12, 2012 16:04

začínám

Príspevok od používateľa ospalec »

Ahoj jsem tu nový a vlastně i v cestě za LD jsem docela začátečník a ikdyž jsem si přečetl nějaké témata tak bych uvítal pár tipů jak na to a popřípadě doplnit mé poznatky.

Začnu od začátku. K LD jsem se dostal opravdu jen šílenou náhodou někdy tak před 6 lety(?) když jsem si tehdy omylem od někoho sosnul kurz LD. Jako tehdejší vášnivý čtenár Carlose Castanedy jsem to bral jako znamení a zkusil jsem se tomu trošku věnovat, ale bez valného úspěchu. Ze stejně záhadného důvodu jsem si na to asi před měsícem znovu vzpomněl a znovu si stáhnul kurz LD. Tentokrát jsem i díky schodě šťastných/nešťastných okolností měl na vše více času a i více chuti a po několika dnech psaní snového deníku a čtení některých knížek co jsem si našel jsem začal mít živější a někdy i Lucidní sny. Ale s tím přišly také první problémy:

- Občas se mi stává, že si uvědomím že spím, ale ihned potom si má mysl řekne že sem se probudil a během chvilk se má mysl zase přenese do normálního snu.

- Stává se mi když si uvědomím že spím že najednou mám jen velmi lehké spaní na pokraji probuzení a můžu ve snu koukat jen jedním okem a když bych otevřel i to druhé probudím se.

- Hodně jsem tu četl, že umíte v LD lítat a nebo ještě jiné bláznoviny. Já ve svém prvním LD jsem byl asi 20 metrů od stromu a říkal jsem si že jestliže sním můžu se jaksi přisunout přímo ke stromu a světě div se vůbec se mi to nepovedlo pořád jsem byl stejně daleko a musel jsem k němu přijít pěšky. Vlastně jedinkrát se mi při snění povedlo provést něco neskutečného a to po velmi dlouhém snažení opravit rozbitý pokoj.

- Nedávno při přemýšlení o technikách o uvědomění bytí ve snu jsem si uvědomil, že v normálních snech mívám často sex. A jestliže se zrovna miluji s jinou než svou stálou partnerkou musím tedy snít. Toto jsem vyzkoušel zatím jen jednou ale když jsem si to ve shnu uvědomil tak jsem se ihned probudil - ale v tomhle vidím docela cestu jak na to, protože žádné techniky které říkají že si mám uvědomovat ve snu různe fyzikální nemožnosti na mě prostě neplatí. Příjde mi to tam úplně normální.

- A jako poslední bych se chtěl zeptat na vaše zkušenosti s Africkým kořenem snů - silenka kapská se ta rostlina myslím jmenuje. Z toho co jsem vyčetl tak by to měla bý velmi pomocná rostlina pro všechny snivce. Ale ikdyž jsem 4 dny po sobě ráno na lačno ( poslední jídlo jsem jesdl asi tak v 17:00 předchozího dne ) vypil prášek asi 0,2g kořene nezaznamenal jsem žádně velké odlišnosti v živosti snů natožto v počtu LD - neměl jsem ani jeden v tomto období.

Díky všem za tipy, rady,atd...
ospalec
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St Dec 12, 2012 16:04

Re: začínám

Príspevok od používateľa ospalec »

Ačkoliv mi nikdo neodpověděl i tak se s vámi rád podělím o další "úspěchy". Dneska se mi podařilo si třikrát během jednoho snu ( myslím tím než jsem se probudil ) uvědomit že spím což si myslím že je dobrý výkon, jediné co to kazí je, že vždy během chvíle zase propadnu zpátky do snu a vše běží dál jako normální sen. Jako příklad bych mohl uvést dnešní sen. Jsem na věži hradu "bdělý" a rozhodnutý že skočím dolů doufajíc že poletím, ale jakmile se kouknu dolů uvidím jaká je to výška a dostanu hrozný strach a začínám se zpátky vracet do sna. Přečetl jsem si, že by mělo pomáhat točit se dokola, ale tahle technika mi příjde opravdu dost šílená... Tak bych se chtěl zeptat jestli nemáte nějakou vlastní techniku jak si udržet co nejdýl bdělost a nepropadnout zpátky. Dík
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: začínám

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

O Africkom koreni som esce nepocul, trenie ruk moze predlzit lucidny sen a uz mi pomoholo aj to ked som s celej sily zahucal rozkaz - ZVISIT LUCIDITU TERAZ!!!
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
jetsiu
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Po Aug 22, 2011 20:35

Re: začínám

Príspevok od používateľa jetsiu »

S tím africkým kořenem snů jsem měl asi ze dvě tři zkušenosti a podle mě je hodně přeceňován. Prý zdaleka né každý africký kořen
funguje. Myslím si, že právě ty co se normálně prodávají neúčinkují prakticky vůbec nebo v tom hraje roli sugesce-placebo. Takový kořen
nebo jinou rostlinu by si měl člověk ideálně vyhledat a připravit sám. Pak si myslím, že může být snový zážitek vskutku vyjímečný.

No a k Tvému snění...myslím si, že zatím dostatečně neovládáš první level - bránu snů a už se snažíš překonat druhou nebo třetí. Říkals přece, že si četl Castanedovy knihy. Pak bys měl vědět, co dělat. Jakmile ve snu najdeš svůj výchozí bod nebo předmět např. ruce, nemá Tě nic jiného zajímat. Po rozplývání obrazu výchozího předmětu zaměř pohled na nejbližší jakýkoliv předmět (vůbec bych se zatím nerozptyloval okolním prostředím nebo krajinou) a hned zase zpět. Tohle budeš muset opakovat častěji a postupně s více objekty. Díky tomu udržíš ve snech mnohem déle pozornost a snové obrazy budou stabilnější. Sen se nesmí hned rozpadat a musíš být schopen se dívat dlouze na předměty v okolí, které by se neměli už deformovat. Pak jsi připraven jít dál. Důležité je také udržet při LD emoce na uzdě. Teprve potom bych zkoušel ty další věci jako je cestování ve snech.
Napísať odpoveď