Nejde sa mi uvedomiť

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

rkuci24
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi Júl 12, 2013 2:29

Nejde sa mi uvedomiť

Príspevok od používateľa rkuci24 »

Sny si celok dobre pamätám a aj som v nich dosť bdelý ale nikdy si nemôžem uvedomiť že je to sen! Vždy proste idem spolu s dejom.

Napríklad minule sa mi snívalo o tom že vypukla zombie apokalypsa a ja a ešte pár ďalších sme sa zabarikádovali v nejakom starom hoteli či divadle. Bolo to dramatické, napínavé, úchvatné (ako všetky moje sny "filmového spôsobu" :D ) ... dokonca sme prišli na to ako domestifikovať pár zombiekov aj keď sa to neskôr vymklo kontrole :D a pohrýzli pár preživších xD ale to je vedľajšie. K čomu som sa chcel dostať je že neskôr som išiel na vyššie poschodie tej budovy a objavil nejakú miestnosť. Keď som do nej vstúpil vyzeralo to tam ako v nejakej herni. Boli tam ostatky ľudí ale aj niekto živý s ktorím som si dal hru. Keď tu sme sa začali zaujímať o tie ostatky ľudí. Tu sme došli k nejakému mŕtvemu ktorí si zrazu niečo bodol do oka a zázračne obživol ale nevšímal si nás. Za to mi jeho áno lebo to pre nás bola záhada. Ako mohol len tak zjavne niekoľko mesiacov mŕtvy muž len tak vstať a chodiť ( medzitým obživli i všetci ostatný ale to ma nejako nezaujímalo). No a tu sa dostávam k pointe prečo to sem píšem. Počas toho sna som normálne vedome uvažoval ako je to možné ale že je to sen som si proste zase neuvedomil. Proste ako keby to bola skutočnosť. A to sa mi stáva neustále.
Mal som ďalší epický sen , tentokrát ale s mimozemšťanmi ktorí napadli zem, a ja a pár kamošov sme sa schovali v obchode. "Kamera" prepla na veliteľstvo alienov kde vraveli že s nami vyjebú tak že sem pošlú pár mimozemšťanov v podobe japonský nadržaných školáčok v nesnázích ktoré nás nalákajú na svoje prednosti (.)(.) :D :D :D
a potom "kamera" prepla zase na mňa a vedel som čo majú v plánoch ale oni už vchádzali do vnútra tak som sa schoval za nejakú látku ktorá bola napnutá medzi dverami. Adrenalín mi okamžite stúpol lebo som vedel že ma chce zajebať ale nebola si istá kde som. Ale ajtak preventívne bodla do tej handri polmetrovým drápom 10 cm od mojej hlavy. A tu sa k tomu zase dostávame. Zase som vedome vymýšľal ako ich najprv zneužiť a potom zabiť skôr ako ony nás :D. Ale že je to sen som si zase neuvedomil :/ Nakoniec to skončilo tým že sme sa snažili navzájom umlátiť kuchynským kladívkom (škoda :/ ale bolo to naozaj komické xD ).

Proste v sne riešim vedome veci ako keby to bola napr počítačová hra kde sa proste nestarám o iné ako splniť misiu... a neuvedomím si že je to sen :/ . A tu potrebujem pomôcť. Ako sa mám prinútiť uvedomiť si že je to iba sen keď v ňom na túto myšlienku nikdy nepomyslím ?
Je to dosť frustrujúce kedže sa o LD snažím od minulého leta a zatiaľ bez nejakých ohromujúcich výsledkov :/ Jediné čo z toho mám je kopa námetov na filmy najrôznejších žánrov :D ( v tom sne s alienmy som vydel epický mix modrej a mám v hlave cover na obal od DVD :D ).

Vopred ďakujem za pomoc, ocením každý nápad. ( a sorry za pár vulgarizmov ale sú proste výsťižné :D )
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Nejde sa mi uvedomiť

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj,

Myslím že tuto nájdeš pár námetov na dosiahnutie toho, čo ťa tak veľmi láka:
http://www.czech.obe4u.com/

Techniky sú veľmi jednoduché, ale treba ich naozaj splniť do bodky presne. Viem sa zhodnúť s autorovým odhadom úspešnosti tejto metódy, že do dvoch týždňov pri ca. 6 pokusných nociach máš 90% šancu na úspech.
Je to o OBE, ale autor popisuje OBE a LD ako dva prejavy stavu "fázy". Celkom sa s jeho názorom nestotožňujem, ale má podľa mňa pravdu že sú to dva prejavy niečoho jedného.

Vo všeobecnosti by som ti odporučil uvedomiť si aké máš očakávania a prečo, a následne sa ich pokúsil uvoľniť zo svojej mysle. Všetky takéto zážitky prichádzajú s prianím niečo dosiahnuť a vynakladaním energie v nasledovaní postupov/protokolov, avšak bez očakávania že "práve dnes" to vyjde. Treba to spraviť viac-menej mechanicky a byť otvorený čomukoľvek. Možno sa podarí na 3. noc, možno na 30. - ty jednoducho len čakáš kedy, lebo nemáš pochybnosti o tom že to niekedy príde.

Druhá vec je tvoje očakávanie niečoho konkrétneho. Skús upustiť od akýchkoľvek predstáv ... jednoducho si povedz že čo bude to bude. Pri tvojom systematickom snažení sa je to len otázka času, kedy dosiahneš to, po čom túžiš. Je vylúčené že sa ti to nikdy nepodarí. Ale samozrejme treba robiť niečo systematicky - teda napr. aspoň pravidelný rituál, že pred spaním si povieš:

"Pamätám si sny a chápem lekcie, ktoré sú mi v nich ponúkané. Úprimne túžim po uvedomení sa v sne, aby som sa učil ešte efektívnejšie a zažíval pri tom radosť a šťastie"

- To je len príklad .. sprav si vlastnú formulku, ktorú si ale musíš každý jeden večer tesne pred spaním, alebo po lahnutí si do postele povedať. V systematickosti je kľúč k čomukoľvek, po čom túžiš v tejto realite.

Prajem príjemné hranie sa v sne :)
rkuci24
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi Júl 12, 2013 2:29

Re: Nejde sa mi uvedomiť

Príspevok od používateľa rkuci24 »

Ďakujem za odpoveď :D

Tu knihu má asi pol roka doma ale musím sa priznať čítal som to iba po stranu 30. Skúšal som hneť po prebudení tie techniky ale z toho zase nič moc nebolo :/ ale skôr možno z nedostatku času a veľa rušivých elementov... a z toho, ako som už spomínal, že som to nedočítal xD

Tak to skúsim a uvidím či to bude fungovať.
vlčok
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So Jún 22, 2013 14:55

Re: Nejde sa mi uvedomiť

Príspevok od používateľa vlčok »

O nadržané japonské školáčky teraz odhodim všetku cudnosť ale ja chcem tvoje sny do hája :D
Stromy su vetšie ako my,zvieratá silnejšie ako my , živly múdrejšie ako my , a my si stále myslíme že sme prvý.
Ak by ste sa chceli naučiť nejaké techniky alebo si len pozrieť iný pohľad na magiu môžte navštíviť http://magiaenergie.wbl.sk/
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Nejde sa mi uvedomiť

Príspevok od používateľa Pali »

Ešte jedna vec ma napadla.

Definície rozdielov LD a OBE sú rôznorodé. Avšak mne sa najviac pozdáva nasledovná:

LD: Je tam nejaká časť tvojho ega (tvojho ja), avšak s vnorením do nejakého deja, často s novou sadou spomienok a priorít/hodnôt.
OBE: Kompletné ego uvedomujúce si svoju kreativitu do istej miery a pohybujúce sa v medziach možností podľa vyspelosti/dozretia vedomia.

Viem že sa LD často definuje až keď si niekto uvedomí že sníva, ale myslím že to nemusí byť celkom presné. Podľa mňa zažívaš mix LD a sna. Ja na tvojom mieste by som sa pozrel za očividné dianie na pocity ktoré tam cítiš a riešiš, na dianie v pozadí bez pozerania sa na konkrétne postavy. Teda ignoruj že sa tam niečo deje so zombíkmi, mimozemšťanmi a podobne ... ber ich len ako postavy vykonávajúce niečo, na čo ty reaguješ pocitmi, úmyslami a konaním.

Čo tým myslím: "pocit ohrozenia, prenasledovanie, boj proti "zlým", nemám strach napriek tomu že by som mal mať, snažím sa niekomu pomôcť, ..."
To čo sa tam v podstate deje ti hovorí aký vo vnútri naozaj si (bez tvojho ego filtra, ktorý nám nahovára všelijaké veci a racionalizuje aby sme sa videli viac takí, akí chceme byť ... obvykle je tam veľký rozkol s realitou a o čo väčší rozdiel, o to viac človek trpí a robí blbosti), alebo ti to poukazuje na niečo, čo si máš uvedomiť. Sny sú lekcie, LD aj OBE sú ďalšie formy lekcií, fyzická realita poskytuje lekcie ... ak to tak vezmeš, uvoľníš sa možno trocha a uvedomíš si všelijaké, pre teba zaujímavé a dôležité veci.
rkuci24
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi Júl 12, 2013 2:29

Re: Nejde sa mi uvedomiť

Príspevok od používateľa rkuci24 »

vlčok to mi lichotí :D ,možno pridám do sekcie zážitky pár svojich best of :D (mám ich dosť zapísaných ale u niektorých spolieham iba na pamäť)

Pali

Ako som dopísal tu 1. vetu určenú vlčkovy tak som si prečítal pár starých zápisov snov. A áno, naozaj poukazujú na niečo čo si mám uvedomiť. Ako napríklad nezakrývaj sa teplým paplónom v lete lebo sa spotíš a v sne sa to prejaví smädom a tým že sa topím v 40cm vody :D, alebo že mám zatvoriť okno keď idem spať lebo ma bude škrabať hrdlo a v sne sa to prejaví tým že ti nejaká čubka bude liať žieravinu do hrdla. :D a tak ďalej čo pod týmto nickom nemôžem napísať lebo ho používam i inde XD ( asi ho zmením :D ).

A k tej prvej polovici toho postu.
,,Teda ignoruj že sa tam niečo deje so zombíkmi, mimozemšťanmi a podobne ... ber ich len ako postavy"
Ignorovať to teda naozaj nejde. Na čo som poukazoval v tom 1. poste, ten dej tých snov je proste strašne pútavý.
Som vrazený do toho deja ale môžem ho ovplyvňovať iba niekedy a iba tým, že napríklad si vyberiem kde sa schovať pred alienom v tele japonskej školáčky. A nemôžem robiť nič čo by sa dalo v realite označiť ako nadprirodzené.

Ja chcem proste sen v ktorom sa uvedomím a poviem si že mám lepšie veci na vyskúšanie ako dávať si rošambo so všetkými frakciami z Game of thrones o železný trón :D ( to sa mi naozaj snívalo xD ) a radšej skúsim pocit lietania a privolať svoje podvedomie povedať mu ,,Si čurák!"
(ps. To je na dlhšie vysvetľovanie)
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Nejde sa mi uvedomiť

Príspevok od používateľa Pali »

Rkuci24,

Nie som si istý či sa chápeme. Tak skúsim ešte niečo.

Pozri si toto krátke, vtipné a pravdivé video:
https://www.youtube.com/watch?v=-4EDhdAHrOg

A teraz ho skúsime aplikovať na tvoju situáciu, z mojej perspektívy. Prosím nevzťahuj sa na detaily- nemám záujem ťa nijako urážať alebo zosmiešňovať. Len sa snažím s touto, možno nie najvhodnejšou metaforou, na niečo poukázať.

V tomto mojom príklade si ty tá žena, ktorá sa sústredí na všetko, čo vie vnímať. Rôzne veľmi výrazné prejavy niečoho čo asi ešte nemala možnosť vidieť na vlastné oči.
Je tak zahĺbená do toho spektra prejavov, že ju ani len nenapadne hľadať nejaký spoločný menovateľ, na ktorý tie prejavy môžu poukazovať.

Ja sa ti snažím poukázať na to, že za tými pestrými prejavmi ktoré popisuješ, a v ktorých sa zjavne vyžívaš (páčia sa ti na rozdiel od klincových prejavov vo videu), je možno niečo podliehajúce. A že by možno bolo pre teba prínosom povzniesť sa nad tie prejavy a pozrieť sa čo sa vlastne v jadre dianí tvojich snov deje. Či sa tam opakujú isté vzorce a na čo tie vzorce, v súvislosti s tvojim životom, môžu poukazovať.
Musíš chcieť vidieť lekciu z toho čo sa deje - vedome ju hľadať je efektívnejšie ako sublimačne dostať do vedomia cez 100 snov.

Dodatočne doplním že budhisti, ktorí sú svojimi metódami podľa mňa odborníci aj na LD a OBE témy, odporúčajú povzniesť sa nad čokoľvek čo zažívame. Neprichycovať sa na nič príjemné ani nepríjemné, len sledovať tok diania takpovediac bez záujmu - ako externý pozorovateľ. U majstrov meditácie je relatívne bežné dostať nejaké schopnosti, ktoré na západe označujeme za nadprirodzené. Skutoční majstri sa nad to povznesú a prerastú aj túto úroveň, ktorá je extra lákadlom pre naše ego - ono sa tam rado zachytí a nebude vidieť dôvod prečo sa snažiť ďalej rásť. Respektíve, to že sa tam na to upne znamená zastavenie skutočného rastu.
vlčok
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So Jún 22, 2013 14:55

Re: Nejde sa mi uvedomiť

Príspevok od používateľa vlčok »

Áno mozog prepracúva informacie uplne všetky do snu a tým že keď si smädný mne sa napríklad snivalo že som na púšti ti chce poradiť ale ak si začneš všímať vo sne súvislosti tak môžeš zistiť zaujímave veci .Vieš lebo keď človek sní tak vydáva slabé vlny ktoré ovplyvňuju tvoje sny ja som to napríklad videl už veľakrát keď som s spal z niekym v jednej posteľi (nebol to chlap) tak to bolo úplne niečo iné ako keď spím sám dokonca som časť sna zachytil ale čo chcem povedať napríklad v mojom meste kde bývam mi príde do mozgu 40 000 podnetov tieto podnety v snoch hovoria aj o tom čo chcem napríklad zajtra spraviť napríklad ísť na dovolenku a kedže v noci nemá mozog nič iné napráci tak ti všetky tieto informacie spracuje a hodí do snu ak si ich vieš dobre všímať tak zistíš ako keby veštbu napríklad mne sa stalo že som videl suseda v plavkách a on šiel zajtra do chorvátska a ty si povieš uh ja som veštec(jolanda:D) ale sú to len poznatky ktoré vedia iný ľudia takže skús si všímať veci v snoch dokáže zachytiť zaujimave veci napríklad cesarovej manželke sa snívalo o jeho smrti deň pred tým má to s tým súvis?Možno teraz by som tu chcel ako pali nechať sa uniesť a písať moje v tomto použiteľné teorie či by aj stromy nemohli byť nejak prepojené alebo či by nemohla mágska spoločnosť (kde je viacej ľudí ktorý dajme tomu pracujú s myslou) mať iné sny .Mňa zaujala štúdia kde sa snažili človeku ako keby dať prečítať podvedomie aby informacie z neho mohol používať a poviem bolo to kruté prakticky v sne sme ako v nejakom stroji ktorý nam leje informácie druhých ľudí ktoré zažili cez deň a tie sa nám všetky ukladajú domnievam sa že by bolo zaujímave pozorovať mesto z 100 000 ľuďmi ktorý by sa zaoberali (ako to nazvať?) dajme tomu že pracovaním z psychickými silami a kedže pri tejto práci používame informácie z podvedomia napríklad infošky z meditacie sa nám ukladaju tam tak kebyže v noci spíme v meste s pľnom takýchto podobných ľudí tak by sme robili obrovské pokroky lebo ich tréning zistenia chyby upozornenia by sa vliali do našej hlavy :)
Stromy su vetšie ako my,zvieratá silnejšie ako my , živly múdrejšie ako my , a my si stále myslíme že sme prvý.
Ak by ste sa chceli naučiť nejaké techniky alebo si len pozrieť iný pohľad na magiu môžte navštíviť http://magiaenergie.wbl.sk/
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Nejde sa mi uvedomiť

Príspevok od používateľa Forte »

mne sa napr. viackrát stalo , že som robila v sne testy reality a aj tie zlyhali .. :D
rkuci24
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi Júl 12, 2013 2:29

Re: Nejde sa mi uvedomiť

Príspevok od používateľa rkuci24 »

Takto. Zoberte si že hráte úplne novú počítačovú hru. Keď sa spustí tak ste proste celý žhavý na to si ju zahrať. Ste sústredený iba na ňu a okolie vás nezaujíma. Mne nejako tak fungujú sny. Hra je príbeh sna a okolie je vlastne skutočnosť že je to sen. Ale cez ten príbeh ma nenapadá všimnúť si to že je to sen. Takže tam ani žiadne testy reality nerobím.

Vlčo: Sorry ale ja som ohľadom mágie a nadprirodzena dosť skeptický. Proste verím že všetko ide vysvetliť fyzikálnymi zákonmi takže pokiaľ mi neopíšeš ako je to možné tak tomu proste moc neverím, pokiaľ neuvidím nejaký dôkaz (Napríklad ako niekdo vycatí Fireball :D ). Predstava
100 000 ľudí ,ktorý si pestujú parapsychologické schopnosti, mi ,,vyčarovalo" úsmev na tvári xD (ak je to náhodou urážlivé tak prepáč :) )

Pali: To video je vtipné :D
,,... povzniesť sa nad tie prejavy a pozrieť sa čo sa vlastne v jadre dianí tvojich snov deje." To v sne proste nejde lebo ma to nikdy nenapadne.
Ale keď nad tým tak rozmýšľam... V snoch sa odráža to čo si robil. Počas spánku mozog spracúva informácie a zaraduje a to sa prejavuje snami.
Takže sa vám môže v pohode snívať mix toho čo ste napr pozerali za filmy alebo hrali za hru. To sa stáva mne. A kedže hry a filmy majú byť pútavé a zaujímavé, sú také i v tých mojich snoch. Akurát lepšie :D Takže to che asi skúsiť pár dní nepozerať filmy ani nič nehrať a sústrediť sa na niečo čo ma prinúti sa uvedomiť. Lebo potom, keď to mozog bude v spánku spracovávať tak sa tam ( nemalo by sa :D ) neobjaví nič tak pútavé. A keď si teda poviem že ďalšie 3 dni budem napr čítať tú už spomínanú knihu o AC a rôzne príspevky na fórach zaoberajúcimi sa týmto tak mozog nebude mať z iného na výber iba to ako docieliť LD a že či je toto sen :D
Neviem či ma to čo si napísal viedlo k tomu čo si chcel ale kedže je toto moja úvaha mohla by na mňa i fungovať :D

A Pali, ten posledný odsek tvojho postu, znamená to že sa nemám tak snažiť dosiahnúť LD ? (Raz som čítal jeden článok a tam bolo že podvedomie sa snaží orbiť všetko naopak. Takže keď chcete niečo tak vám to nedá ale keď chcete ničo iné tak vám dá to čo ste chceli predtým. Ono to bolo k sústredení sa na niečo... )
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Nejde sa mi uvedomiť

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Rkuci24,

Asi sa stále nechápeme .. myslím si však že si si z toho zobral niečo a vymyslel si si vlastnú stratégiu. To je najpodstatnejšie. Vlastná stratégia znamená odhodlanie niečo robiť aspoň v prvej inštancii. Potom treba na základe tej stratégie aj systematicky konať a budú sa diať veci, ktoré potrebuješ. Nie nevyhnutne tie, ktoré očakávaš.
Ja som ti odporúčal pozrieť sa spätne na tie sny, teraz ako sa na ne pamätáš. Alebo ak si ich zapisuješ, ešte lepšie je preštudovať si svoje poznámky a vyhodnotiť. A s odstupom času hľadať hlavné spojitosti toho čo sa tam deje, bez vnímania prílišných detailov. Súhlasím že témy, ktorými si naplníš myseľ počas dňa rezonujú v snoch. To že sa deje upratovanie počas snívania je jedna z možných teórií, akceptovaných v súčasnosti vedou. Nie je to dostatočne podložená teória a sú aj iné. Táto sa však dostala najviac do mainstreamu. Takže by si to nemal brať ako fakt - sny môžu, ale nemusia mať túto funkciu a môžu mať popri tejto kopec iných, zaujímavejších a dôležitejších funkcií. Buď skeptický ale otvorený vo všetkom.

Ohľadom mágie a iných záležitostí. Ja tam nie som až tak skeptický, lebo je na to logické vysvetlenie. Momentálne pracujem na overení si teórie, ktorá to takto logicky vysvetľuje a som zatiaľ spokojný s výsledkami. Stále mám však pred sebou dlhú cestu aby som overil všetko čo teraz plánujem a mal 100% istotu že veci nejako fungujú. Snažím sa byť otvorený skeptik. Naša fyzika žiaľ už pomaly 100 rokov tápa v tme, a odmieta dogmaticky prijímať dávno nazbierané fakty. Dnešná veda dáva dojem že len ona je držiteľom pravdy, lebo sa fundamentálna podstata reality dá skúmať len v nejakom čiastočkovom urýchľovači za miliardy eur. To je nezmysel - čo tam oni robia je detské rozbíjanie vecí. Ja som to robil tiež, keď som bol malý a hral som sa s legom. Oni však nevidia túto svoju infantilnú úchylku a sú zaslepený komplexitou ktorú si sami vytvorili v teóriách aj v testovaní.

Budem predpokladať že ti angličtina nerobí problém.
Ak vieš byť otvorený ale zároveň skeptický, tuto niečo na zamyslenie - Princetonské laboratóriá robili 30 rokov pokusy, dokazujúce že vedomie ovplyvňuje fyzickú realitu. Oni nevedeli prečo, len videli že je to systematické a opakovateľné. Efekty netrénovaných ľudí sú menšie, takže to museli vyhodnocovať štatisticky - teda žiadne firebally :). Avšak ak si predstavíš že pred fyzickým tréningom zvládaš spraviť 20 klikov a po 2-ročnom tréningu zameranom na túto partiu svalov vieš spraviť 200 alebo 400 klikov, predstav si to aj v tejto súvislosti.
http://www.princeton.edu/~pear/
- v pravo hore je video ktoré odporúčam pozrieť si.

Aby sa chápalo, keď dnes veda hovorí že je niečo "vedecký fakt", tak je pravdepodobnosť že teória má šancu byť chybná na základe dostupných faktov vraj aspoň 1:10,000. Ak je to 1:100,000, je to ešte lepšia teória. Teória a hypotéza sú vedecké formulácie popisujúce komplex poznatkov a vyvodzujúce nejaký funkčný mechanizmus, ktorý vysvetľuje čo sa deje a predpovedá čo sa bude diať pri nových pokusoch, ak je teória správna. Veda už nepoužíva "zákony", lebo sa popálila v minulosti a chcú si v tejto forme ponechať zadné dvierka pre zlepšenie každej teórie. - teda aspoň to tak bolo vymyslené. Dogma je silnejšia, takže tento mechanizmus znova nefunguje.

V tom videu vysvetľujú že na základe ich rigoróznych testov počas celého obdobia a rôzne druhy testov sa ukazuje že ich hypotéza, ktorá hovorí že vedomie nejako ovplyvňuje realitu, má pravdepodobnosť byť nesprávna/omylu 1:10x12 - 12 núl za 1 ...to je Bilión. Prečo to veda nezakomponuje to svojich teórií? Teória superstrún, ako v súčasnosti najdynamickejšie skúmaná, je plná predpokladov a vymyslených veličín. Je to pre každého objektívne pozerajúceho sa človeka zlá teória, ktorá nevysvetluje všetko čo sa deje a teda ťažko bude predpovedať nové javy. Nie je to nemožné, ale je to stále zlá teória v porovnaní s Campbellovou teóriou všetkého.

A potom tuto návod a časť logického vysvetlenia ako to dokáže každý, ako si každý dokáže vytvoriť prístup k vyššej realite aby si sám overil veci. Žiadna viera nie je potrebná - stačí mať odhodlanie, disciplínu a výdrž. Výsledky prídu skôr či neskôr:
http://youtu.be/t_q5CDE2Nko

- Campbell spravil novší workshop v Calgary, ktorý odporúča vo svojich novších videách na vytvorenie si kompletného obrazu. Toto jedno staršie video je však podľa mňa lepšie vo vysvetľovaní toho čo je to meditácia, ako fungujú principiálne paranormálne javy a hlavne aký prístup k téme je treba mať, aby bol človek skôr úspešný.
vlčok
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So Jún 22, 2013 14:55

Re: Nejde sa mi uvedomiť

Príspevok od používateľa vlčok »

Pali pekne si to napísal.Rkuci vieš ja som začinal s tým že ma nejak zaujímalo naprirodzeno ale magia ako taká nemá s firebolmy nič tak ako s jolandou su určité veci ktorým neverím ale videl som ako týpek v egypte keď prišiel na miesto neviem čim alebo ako nechapal som ale zastavoval krv človekovy čo do vtedy sa liala riadne z hlavy zrazu prestala a iba tak cvirkala malinkato až kym neprišla sanitka nevedel som to vysvetliť presne tak ako keď jedna žena mne presne povedala určite veci a neboli to veci ktore sa daju zistiť internetom napriklad že som nezadany kolko mi je atď ale normalne o veciach o ktorych vieme 3 ľudia a nikomu sa tym nezverujeme.Ale ďalej vieš ja som začal tým že som si naštudoval niečo okolo energie v tele tá čchi ako to nazývaju aziati :D Boli najbližšie čo by som chcel vysvetliť ako magiu i keď ani slovo magia sa na to nehodí oni vedeli presne čo a ako ja to už nenazývam čchi ale proste energia a viem že v tele su určite body kanáliky atď. ale stále som neveril uveril som až vtedy keď som našiel jedno energizujúce cvičenie na nete super cítil som niečo medzi rukamy nepresvedčilo ma ani to že keď som sa snažil si to predstaviť ako oheň tak to začalo byť veľmi horúce ale to keď som na diaľku jedneho metra snažil tento oheň tu poslať kamošovy a ten presne cítil teplo,žiar tak vtedy mi tiklo .Ešte som si overil a skúsil meniť hociako tuto energiu ale vkuse citil presne to čo som chcel a na jeden meter nemohol cítiť ani mňa a od vtedy sa o to trošku zaujímam ale snažim sa byť čo najviac skeptický vždy a všade .
Stromy su vetšie ako my,zvieratá silnejšie ako my , živly múdrejšie ako my , a my si stále myslíme že sme prvý.
Ak by ste sa chceli naučiť nejaké techniky alebo si len pozrieť iný pohľad na magiu môžte navštíviť http://magiaenergie.wbl.sk/
Sirri
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 14:36
Bydlisko: Jižní Čechy

Re: Nejde sa mi uvedomiť

Príspevok od používateľa Sirri »

[quote="rkuci24"]Sny si celok dobre pamätám a aj som v nich dosť bdelý ale nikdy si nemôžem uvedomiť že je to sen! Vždy proste idem spolu s dejom.


Ahoj,
mám úplně ten stejný problém. Po třech týdnech psaní deníku a testech reality a sugesci atd. jsem docílil jen jedné zkušenosti. Pani v trafice prodávala rybičky a já se na ně díval. Měla jich tam celý stojan a v jednom akvárku plavala taková divná ryba, ani jako ryba nevypadala. Zeptal jsem se, co to je a trafikantka mi prostě oznámila:,, To není ryba, to je LD.´´ A odešla kouřit cígo. No a mě to uvědomění probudilo :roll:

To se mi zdálo včera, jinak žádné jiné postřehy a ten samý problém, že mě děj snu až příliš vtáhne... :cry2:
Napísať odpoveď