Podprahové vnímanie a LD

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Podprahové vnímanie a LD

Príspevok od používateľa reincarnate »

Ahoj chcel by som sa spýtať aký veľký vplyv môže mať podprahové vnímanie na dosiahnutie LD. Konkrétne myslím podprahovým vnímaním napríklad program , ktorý vám na monitor púšťa vami napísané texty prípadne obrázky tak rýchlo že to nezachytí vaše vedomie ale zachytí sa to resp. malo by sa to zachytiť len v podvedomí . Myslíte si že môžete viac menej preprogramovať vaše podvedomie tak aby bolo jednoduchšie dosiahnuť LD prípadne niečo iné čo môže byť blokované v podvedomí ?
dikes
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Podprahové vnímanie a LD

Príspevok od používateľa Pali »

Ja to vnímam tak, že tieto veci môžu mať dobrý efekt, ak na to ide človek so správnym úmyslom.

Táto naša realita je menej tvárna ako nefyzické reality, ktoré zažívame ako LD, OBE alebo sny. Napriek tomu funguje na rovnakých princípoch - sústredený úmysel tvorí realitu.
V tejto "fyzickej realite" sa veci dejú oveľa pomalšie a treba preto úmysel sústrediť oveľa dlhšie. V nefyzických realitách nám pomáhajú s dlhším sústredením sa vizualizačné techniky. Vieme čo danou technikou chceme dosiahnuť a usilujeme sa preto o čo najlepšiu a najsústredenejšiu "prácu" = vizualizáciu.

Tuto,vo "fyzickej" realite, je za sústredením sa aj fyzická akcia - ak chce niekto postaviť dom, nestačí si to len priať, ako v nefyzickej realite, ale treba aj zarábať peniaze na materiál, kúpiť materiál, zohnať robošov a zaplatiť ich, .... To vyžaduje veľa práce. Tuto to vnímame ako fyzickú aktivitu, avšak ak sa pozrieme na výroky Einsteina a iných priekopníkov v obore fyziky a kvantovej fyziky, a zároveň aj na výroky osvietených majstrov, dočítame sa že všetci považovali túto realitu za ilúziu. Vedci na základe experimentov, majstri na základe svojich skúseností.
To potom dáva úplne iný pohľad na vec - v istej forme je táto naša "fyzická realita" iba skupinovou vizualizáciou, kde sa všetci úmyselne a dobrovoľne obmedzujeme (v porovnaní s nefyzickými realitami) za istým účelom. A teda práca a aktivity spojené s dosahovaním cieľov sú ekvivalent vizualizácie, ktorá je nástroj/symbol/metafora na dosahovanie požadovaných výsledkov v nefyzickej realite.

Takže po tomto komplikovanejšom úvode by som povedal že ak sa človek vedome bude sústrediť na nejaký cieľ počas dňa, napríklad na to že chce zažívať LD, "pracuje" na dosiahnutí cieľa v nefyzickej realite - a obvykle sa to po istom čase dostaví.
Takéto PC programy sú technologickým nástrojom toho istého druhu. Avšak namiesto vedomia to vplýva na podvedomie. Podľa mňa by bolo najlepšie často vedome myslieť na to že chceš LD, a zároveň si dať aj ten program ktorý ti dáva hlášku "učím sa efektívne a s radosťou aj v LD". Vedomie je podstatnejšie ako podvedomie, ak dosahuješ nejaké ciele.
Podvedomie ovplyvňuje vedomie, takže v podstate si naprogramuješ podvedomie, aby si si častejšie počas dňa prial to čo si tam napíšeš a napokon to dosiahneš prostredníctvom tvojho vedomia.

Samozrejme že v podvedomí máme všelijaké bloky a bariéry, takže sugestívne výroky ako "prajem si spoznať svoje skutočné JA", alebo "som viac ako len moje fyzické telo" môžu odomknúť všelijaké zaujímavé zážitky alebo uvedomenia.
Podstatné je mať na pamäti cieľ našej existencie - ten hlavý je učiť sa a rásť/dospievať. Subjektívne ciele/lekcie sú potom rôznorodé .. tie sa dajú asi tiež podobným technologickým "vylepšovákom" rýchlejšie sprístupniť.
Napísať odpoveď