Predĺženie LD zážitku

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Predĺženie LD zážitku

Príspevok od používateľa reincarnate »

Ahoj,
som začiatočník čo sa týka LD vôbec som neskúmal túto oblasť zmenených stavov vedomia . . . ale začal som zažívať LD a zapáčilo sa mi to , ale trvá to strašne krátku dobu, cca 5 min. , niekde som ale čítal na zahraničnom webe že LD sa dá predĺžiť tak že vy budete reálne snívať 5 min. ale v sne budete prežívať akoby 1 - 2 dni , bohužiaľ nenašiel som k tomu metódu , viete niečo o tom ako to dosiahnuť ?


dikes
Bafikybaf
Návštevník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi Sep 06, 2013 2:18

Re: Predĺženie LD zážitku

Príspevok od používateľa Bafikybaf »

zkus si psat snovy denik kterej by ti mel pomoci k lepsimu zapamatovani si snu. a pro stabilizaci snu je dobry kdyz se ve snu podivas na ruce mel by ses tam pak udrzet dyl. ;-)
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Predĺženie LD zážitku

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Reincarnate,

Nie som si istý do akej miery je to otázka techniky. Videl si už toto video?
http://www.youtube.com/watch?v=HAo7ScuD_nQ

Chalan tam pekne popisuje zaujímavé veci a spomína že prežil niekoľko mesiacov v niečom, čo on nazýva paralelné reality, počas krátkeho pobytu "mimo telo". Nebola to však jeho zásluha, lebo tam bol dovedený za účelom učenia sa.

Ja by som povedal že to nemusela byť ani paralelná realita, ale jednoducho prežíval možnú neuskutočnenú realitu, prípadne možnú budúcu realitu. Putovanie časom vraj skutočne neexistuje. Existuje len tu a teraz na veľa úrovniach virtuálnej reality/energetických systémov. Len tu a teraz sa môžeme rozhodovať - minulosť aj budúcnosť sú ilúzia, lebo v nich nevieme konať.
Existuje však možnosť využiť dáta v troch pomyselných databázach, postavených na pravdepodobnosti, na prežívanie toho:
- čo sa stalo
- čo sa mohlo stať
- čo sa ešte môže stať

Ako som už viac krát v iných mojich komentároch spomínal, považujem rozdeľovanie LD, OBE a tejto reality na tri rôzne veci, za nesprávne a limitujúce chápanie vecí. Viem že takto to všade popisujú, ale práve Campbellova teória najlepšie vysvetľuje prečo sme tu, ako všetko vzniklo a do toho krásne zapadá všetko ostatné čo zažívame, alebo môžeme zažívať. Hlavné pre mňa je logické spojenie všetkého a eliminovanie dogmy a mystiky (teda okrem jediného mystického elementu súvisiaceho s prvopočiatkom všetkého).

V podstate si myslím (bez toho aby som to mal sám doposiaľ dostatočne experimentálne overené), že také dlhšie zážitky, prípadne skreslenie času je možné preniknutím do iných "energetických systémov". Je to vlastne to isté, ako keď niekto povie že pôjde do focusu 15 alebo 27, prípadne do inej "dimenzie". Vo svojej podstate sme všetci len informácia/energia a všetko čo zažívame sa deje v nejakom energetickom/informačnom systéme alebo inak nazvane - virtuálnej reality.
Problém je to, že ak niekto nemá dostatočne vyvinuté vedomie, nevie vnímať ani pristupovať k energetickým systémom - ako napríklad videnie aury, pamätanie si snov, alebo zažívanie LD.

Metafora:
Jednoducho treba dozrieť do štádia, kde je jedinec už dostatočne "vysoký", aby "dočiahol na poličku" a ponúkol sa niečím, čo pre neho nikdy nebolo zakázané, len to nevidel zo svojho (nízkeho) uhla pohľadu - a teda ani nevedel že to chce (LD, OBE, liečenie, remote viewing, firebally, ...).
Občas sa dozvieme o veciach, ktoré sú niekde, na nejakej poličke, ktorú mi z dola ani nevidíme. Je to pre niektorých z nás výzva najskôr tú poličku konečne vidieť a potom aj zobrať to čo na nej je položené. Avšak si neraz spravíme predstavy o tom aké to má byť - nech je to čokoľvek, čo na tej poličke očakávame. Potom, v prípade že napokon dostatočne vyrastieme, neraz pozeráme na poličku a hľadáme to čo sme si predstavovali - nech je to pekné, šťavnaté, červené jablko. Mi tam nič také nevidíme ale stále to hľadáme. Pričom keby sme boli bez očakávaní a pozerali sa menej uprene, mohli by sme zbadať krásny maličký diamant ktorý tam na nás čaká.
Sú tu možné všelijaké skratky a pomôcky, ktoré môžeme použiť ako rebrík na rýchlejšie dosiahnutie "hore". Avšak ak človek použije skratky, môže si neraz na nestabilnom rebríku ublížiť. Alebo zistí, že na neho hore čaká krásna bowlingová guľa, ktorá je však pre jedinca taká ťažká, že sa s ňou nielenže nezahrá, ale ešte ublíži sebe a možno aj svojim blízkym.

Najlepšie je vyrásť, dozrieť a potom systém sám pomôže k rozpoznaniu vecí na poličke. Niektorým ľuďom systém aktívnejšie pomáha, keď sa napriek dostatočnej vyspelosti pozerajú opačným smerom ako je polička a cítia sa byť stratení, čo sa týka ich poslania v živote. Vtedy môže systém zaklopkať na rameno, alebo vytvoriť podnety, ktoré podnietia jedinca na otočenie sa a spozorovanie toho, čo sa mu ponúka.

V podstate systém nám všetkým pomáha, ale pri zachovaní princípu slobodnej vôle je to tak jemné volanie, že ho obvykle nepočujeme. Až keď sa cielene započúvame, vieme po istej dobe vytrénovať náš "sluch" a zrazu zistíme ako veľmi nám vždy bolo radené/pomáhané. Častejšie však ľudia dôjdu k záverom, ktoré boli poradené "z vonku", avšak boli absorbované nevedome (podvedomím) - či už v spánku alebo počas dňa. Tento proces nevedomej sublimácie je podľa mňa veľmi pomalý a dá sa urýchliť práve tým, že sa rozhodneme počúvať. Začína to uvedomovaním si snov a ich významom. A potom otvorením sa všetkým iným energetickým systémom a energiám, ktoré sú okolo nás ale nevidíme ich - mnohé z nich s nami aktívne hovoria na nevedomej úrovni.

Ak si teda uvedomíš, že nevieš čo všetko nevieš (nevidíš ani poličku, už vôbec nie, čo je na nej), začneš si uvedomovať že najdôležitejšie je uvoľnené pozorovanie. Ak si budeš priať niečo vidieť, jednoznačne sa ti to po dostatočnej dobe a úsilí ukáže - či ti to umožní systém, alebo si to vytvoríš, bude to znamenať že si dorástol do potrebnej "výšky" a si pripravený na nové zodpovednosti, ktoré vyplývajú z nových schopností (energií/energetických systémov).
Ale všetko je za účelom učenia sa - veci ktoré ti nepomáhajú učiť sa, majú veľmi malú šancu sa udiať. Ak si myslíš že chceš niečo konkrétne, skús ísť po ceste, o ktorej si myslíš že tam vedie. Neskôr sa ukáže či si to potreboval k rastu/učeniu sa, a teda si to aj zažil, alebo pochopíš aké zbytočné to tvoje prianie bolo, a zameriaš sa na nové, podstatnejšie ciele.
Napísať odpoveď