Vyliecenie sa

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyliecenie sa

Príspevok od používateľa Pali »

Nuž, či je to pre teba dobré alebo nie, musíš zistiť ty.

Z fyziologického hľadiska to dobré je, ak sa pozrieš na tú druhú tabuľku tuto:
http://www.3oko.sk/viewtopic.php?f=83&t ... ral#p18838
- GABA, HGH, sérotonín, endorfín, ... samé chutné veci sa produkujú v theta a čiastočne aj v alpha

Skúsení meditátori si cvikom nastavia mozog tak, že neprestajne funguje prevažne v Theta a možno aj Delta úrovni, bez zjavnej snahy - a vedia fungovať v bežnom živote.

Opatrne skús ako funguješ behom bežného dňa keď chceš také veci aj vtedy počúvať - ak ti to bude prospešné, pokračuj a uvidíš ako sa to vyvinie. Ak budeš po stojačky zaspávať a nebudeš schopný fungovať, tak by si mal z toho vyvodiť dôsledky.
Avšak možno neskôr, po nejakom tom tréningu, ti už nebude robiť žiaden problém počúvať to a normálne v práci fungovať - možno aj kreatívnejšie a sústredenejšie. Netreba zatvárať žiadne dvere. Je lepšie byť stále otvorený všetkému a opatrne, skepticky skúšať čo ťa intuitívne napadne ako vhodné/možné.
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Vyliecenie sa

Príspevok od používateľa shadowruner »

Kym som isiel von z firmy na obed tak som si asi hodinu pustal akesi healing zvuky od toho autora, ktoreho som popisal vyssie. Dost zvlastny pocit, nohy som mal take tazke neohrabane, stav zrejme alfa, lebo pocitovo to bolo ako pripitost, som niekde cital, ze opitost je stav alfa. Teraz pijem zeleny caj s GABA, tak by som mozno usetril :). Zaujimalo by ma ako to praktikujes ty, aj ked je kazdy individualny, bolo by dobre vediet ako s tym funguju skusenejsi. Ci si to pustas aj normalne behom dna, alebo len na meditaciu so zavretymi ocami.
Pali napísal:Nuž, či je to pre teba dobré alebo nie, musíš zistiť ty.

Z fyziologického hľadiska to dobré je, ak sa pozrieš na tú druhú tabuľku tuto:
http://www.3oko.sk/viewtopic.php?f=83&t ... ral#p18838
- GABA, HGH, sérotonín, endorfín, ... samé chutné veci sa produkujú v theta a čiastočne aj v alpha

Skúsení meditátori si cvikom nastavia mozog tak, že neprestajne funguje prevažne v Theta a možno aj Delta úrovni, bez zjavnej snahy - a vedia fungovať v bežnom živote.

Opatrne skús ako funguješ behom bežného dňa keď chceš také veci aj vtedy počúvať - ak ti to bude prospešné, pokračuj a uvidíš ako sa to vyvinie. Ak budeš po stojačky zaspávať a nebudeš schopný fungovať, tak by si mal z toho vyvodiť dôsledky.
Avšak možno neskôr, po nejakom tom tréningu, ti už nebude robiť žiaden problém počúvať to a normálne v práci fungovať - možno aj kreatívnejšie a sústredenejšie. Netreba zatvárať žiadne dvere. Je lepšie byť stále otvorený všetkému a opatrne, skepticky skúšať čo ťa intuitívne napadne ako vhodné/možné.
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Vyliecenie sa

Príspevok od používateľa shadowruner »

Este by ma zaujimalo ci si vyskusal aj vyssie frekvencie od Beta, ako gama, nedajboze lamda :)
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyliecenie sa

Príspevok od používateľa Pali »

Ja sa nepovažujem za skúseného, ale možno som skúsil niečo iné ako ty a môžem sa s tebou podeliť o svoje zážitky a názory :)

Z toho čo viem z rôznych prezentácií, prednášok a iných zdrojov, chápem že neuroplasticita nemá v mainstreamovej vede definované limity. Fyzické/fyziologické limity sú vždy prekonané nejakou "výnimkou".

Tuto také nudné video kde typek tvrdí že cez "helmu" Emotiv EPOC sleduje svoju real-time mozgovú aktivitu a na svoje prekvapenie funguje prevažne v theta hladine, aj keď nie je nejaký veľký meditátor. Tvrdí tam že sa pred časom zaoberal BB a zameral sa na nižšie hladiny, keďže bol presvedčený že sú prospešné. Tuším v commentoch písal že helmu skúšal aj na iných ľuďoch, ktorí mali "normálnu" mozgovú aktivitu a skúšal ju aj otočiť, aby overil že senzory sú v poriadku. Ja neviem či je to autentické, ale skôr inklinujem k tomu že to môže byť pravda. Nevidím dôvod prečo by to nemohlo tak byť a vidím dôvod ako by sa tam cez dlhodobejšie a pravidelné počúvanie BB "dostal".
https://www.youtube.com/watch?v=1xbNLzUYxHw

Ja si v poslednej dobe nepúšťam počas dňa nič. Keď chcem skúmať/učiť sa stavy vedomia, dám si taký vlastný mix z Hemi-Sync introduction to focus 12, kde som si namixoval preskakovanie medzi F10 a F12 tuším 5x. Snažím sa dostať/naučiť sa nejaký špecifický vnem z F10 a F12, aby som vedel kde sa asi nachádzam, keď nepoužívam žiadne BB, ale sám sa dostanem do hlbších úrovní.

Občas si dávam relaxáciu/meditáciu bez BB aby som vedel čo zvládnem momentálne bez pomoci, ale neviem to bez externých diagnostických nástrojov (ako Emotiv Epoc alebo nejaké lacné EEG) identifikovať. Len cítim že som hlboko, skúmam rôzne prejavy a objavujem možné praktické využitie.

.... ako hovorím, ja som len na začiatku cesty.
Už som nejaké veci zažil, ale to neznamená že som skúsený v pravom zmysle slova v porovnaní s nejakým Monroom, Campbellom, alebo kopec inými čo bežne používajú svoje nadobudnuté schopnosti na liečenie, "mimo-telové" cestovanie a skúmanie pravdepodobných minulostí/budúcností. Vlastne sa ešte musím naučiť ten prvý krok - ako skrotiť myseľ a dostať sa do stavu bez ega a intelektu.

Ja pravidelne pred spaním buď bez BB, alebo s nejakými BB dávam tréning meditácie a učím sa rozoznávať tie stavy vedomia. Ráno podľa nálady si dám občas toho Buhlmana a potom občas zažijem niečo zaujímavé, niekedy len dlho ležím bez BB a snažím sa skrotiť myseľ .. minule som takto strávil asi 4 hodiny a potom som si dal ešte 2 hodiny rôznych BB ... podľa nálady a chuti. Ale aspoň pol hodinku alebo hodinku ráno strávim nejakou formou tréningu meditácie.
Nikam sa neponáhľam, aj keď by môj intelekt a ego bolo rado, keby som vedel už všetko a hneď. Je to proces a ja si ho hodlám vychutnávať podľa možností bez toho aby som sa porovnával s inými alebo samo-vytvorenou predstavou toho čo by som mal dosiahnuť. Potom totiž uniká zmysel učenia sa - je to ako keď sa idem najesť do drahej reštaurácie kde ponúkajú exkluzívne druhy jedál a ja to tam zhltnem za 5 minút, bez toho aby som vnímal čo do seba dávam, ako to chutí, akú to má textúru, ....
- Nie že by som bol nejaký kulinár .. práve naopak, beriem jedenie viac-menej len ako nevyhnutnú súčasť existencie .. občas vychutnávam, ale nie som nijako závislý/naviazaný na jedlá a chute.

Ohľadom vyšších frekvencií - púšťam si občas Gamma a Hyper-Gamma nahrávky od Dr. Jeffrey Thompsona. Ten spravil nejaké špeciálne veci, kde je nasadená asi BB aj Iso-chronická technológia. BB vraj funguje len do 40-50 Hz, takže Thompson tam asi spravil nejaké špeciálne veci. Mám od neho aj lambdu, ale tá mi nejako nerezonuje ... ale skúsim dnes po dlhšej dobe ako na mňa zapôsobí.
Napísať odpoveď