Vyliecenie sa

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Vyliecenie sa

Príspevok od používateľa shadowruner »

Zdravim som tu novy. Moj problem je, ze sa asi stredne zajakavam. Momentalne sa venujem sebazdokonalovaniu. Zacal som neurolingvistickym programovanim a neviem ci na zaklade toho ma moje podvedomie nasmerovalo sem, ale asi pred tyzdnom som sa dostal ku lucidnemu snivaniu a aj astralnemu cestovaniu. Tieto veci som registroval uz davnejsie aj ma fascinovali ale az teraz som sa k tomu dokopal ku serioznemu venovaniu sa tomu. Chcem len tak informativne vediet, ci nahodou nema niekto skusenosti s liecenim roznych trvalejsich poruch, defektov, ci uz pomocou OBE, lucidnych snov, astralneho cestovania, alebo pracou s cakrami. Vdaka
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyliecenie sa

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj,
Nemám s tým skúsenosti, ale keď sa už zaoberáš NLP, mal by si sa informovať (ak si tak už nespravil) o binaural a izochronických tónoch. Potom sa informuj o neuroplasticite a o mnohých zdokumentovaných prípadoch spontánneho vyliečenia, alebo radikálnych a pozitívnych zmien v osobnosti na základe externého podnetu, alebo serióznej práce na osobnom raste.

Mechanizmus liečenia a sebou iniciovanej zmeny funguje nasledovne:

1. Identifikuj to čo chceš zmeniť - choroba, návyk, zlozvyk, ...
2. Nájdi niečo, čomu ty osobne dôveruješ, čo ti pomôže realizovať zmenu - dobrý logopéd, psychológ, liek/chemikália, kniha, mediátia, LD, OBE, ...
3. Vytvor si na základe bodu 2. vlastný systém/metodiku kde si otvorený čomukoľvek, a zároveň očakávaš že sa zmena dostaví. Čím viac činností vieš aplikovať do svojej novej dennej rutiny, ktoré ty chápeš ako malé krôčiky vedúce k zmene, tým rýchlejšie sa zmena dostaví. Daj však pozor aby si to hneď na začiatku neprehnal. Podobne ako s posilňovňou, ak si dáš prvý deň priveľkú záťaž, druhý a tretí sa ti možno nebude chcieť cvičiť. Všetko pekne pomaly a postupne. Sprav si denník o svojich zmenách.
Nedávaj si žiadne hraničné termíny. Očakávanie v tomto duchu je len všeobecného charakteru a si otvorený aj možnému inému výsledku tvojho snaženia. Ide o zmenu - smer zmeny si urči, ale buď otvorený zmene kurzu a nefixuj sa na nič konkrétne. Očakávanie v bežnom význame je veľmi zlý zvyk - väčšina našich očakávaní, ktoré sú v podobe malicherností, vedie k sklamaniu.
Malichernosťou mám na mysli rýchle vybavenie pri pokladnici, autobus príde presne na čas, naši blízky povedia presne to čo majú, aby nás po ťažkom dni potešili, ..... Tieto situácie vedú ku kumulatívnemu stavu podráždenia a stresu, pričom si za toto naozaj môžeme len sami.

4. NAJDôLEžITEJší bod: Venuj sa vybranej metodike/systému sústavne. Musíš danú vec robiť aspoň na dennej báze. Nemeň systémy/procesy v rýchlom slede. Daj každej vybranej metóde svoj čas a ak nemáš úplnú istotu či ju máš ďalej aplikovať, alebo ju opustiť, daj tomu ešte týždeň a potom vyhodnocuj zmeny pred a po. To čo ti nefunguje a si si tým úplne istý vymeň. Nemá zmysel nostalgicky sa držať niečoho čo ti nepomáha, alebo dokonca škodí v žiadanom postupe k zmene. Nikam sa neponáhľaš - nemáš pevný cieľ, len vieš že chceš zmenu a máš voľné očakávanie toho že tá zmena bude pozitívna.

Potom je to iba otázka času kedy sa dostaví uspokojivý výsledok. Nie je to otázka "či?" ale len "kedy?".

Prajem príjemné vylepšovanie sa. :)
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Vyliecenie sa

Príspevok od používateľa shadowruner »

Dakujem za odpoved. Ohladom NLP robim, pozitivne rozpravanie sam so sebou plus afirmacie. Skusal som dlhsi cas rozne melodie hemi sync na zharmonizovanie oboch hemisfer. Bohuzial mi to celkom dost zhorsilo rec. Ale nemam problem sa dostat do meditativneho stavu, kvoli roznym veciam, ktore som uz absolvoval. Pri lezani po kratkom sustredeni a dychani uz mam tazke koncatiny a pocit akoby s nimi ani neslo pohnut, cize alfa hladina a po dalsom case, ked si otvaram cakry a dostavam do nich energiu mam aj pocit velkych vibracii a dalej skusam splhanie po lane kvoli vyvolaniu AC, tak by som povedal, ze uz nebudem len v alfe ale asi v thete. Zatial som ale nezazil este mimotelny zazitok. Skor si myslim, ze v lucidnych snoch alebo v astrale dokazem najst odpovede co by som mal urobit, alebo ako s tym lepsie zit. Napriklad pri LD sa pise, ze dokaze dat podvedomie otazky na ktore sa pytame. Tak sa chcem spytat na par veci :) Pravdaze musim to robit dlhodobejsie ako pises aby som vedel zhodnotit vysledky.
Pali napísal:Ahoj,
Nemám s tým skúsenosti, ale keď sa už zaoberáš NLP, mal by si sa informovať (ak si tak už nespravil) o binaural a izochronických tónoch. Potom sa informuj o neuroplasticite a o mnohých zdokumentovaných prípadoch spontánneho vyliečenia, alebo radikálnych a pozitívnych zmien v osobnosti na základe externého podnetu, alebo serióznej práce na osobnom raste.

Mechanizmus liečenia a sebou iniciovanej zmeny funguje nasledovne:

1. Identifikuj to čo chceš zmeniť - choroba, návyk, zlozvyk, ...
2. Nájdi niečo, čomu ty osobne dôveruješ, čo ti pomôže realizovať zmenu - dobrý logopéd, psychológ, liek/chemikália, kniha, mediátia, LD, OBE, ...
3. Vytvor si na základe bodu 2. vlastný systém/metodiku kde si otvorený čomukoľvek, a zároveň očakávaš že sa zmena dostaví. Čím viac činností vieš aplikovať do svojej novej dennej rutiny, ktoré ty chápeš ako malé krôčiky vedúce k zmene, tým rýchlejšie sa zmena dostaví. Daj však pozor aby si to hneď na začiatku neprehnal. Podobne ako s posilňovňou, ak si dáš prvý deň priveľkú záťaž, druhý a tretí sa ti možno nebude chcieť cvičiť. Všetko pekne pomaly a postupne. Sprav si denník o svojich zmenách.
Nedávaj si žiadne hraničné termíny. Očakávanie v tomto duchu je len všeobecného charakteru a si otvorený aj možnému inému výsledku tvojho snaženia. Ide o zmenu - smer zmeny si urči, ale buď otvorený zmene kurzu a nefixuj sa na nič konkrétne. Očakávanie v bežnom význame je veľmi zlý zvyk - väčšina našich očakávaní, ktoré sú v podobe malicherností, vedie k sklamaniu.
Malichernosťou mám na mysli rýchle vybavenie pri pokladnici, autobus príde presne na čas, naši blízky povedia presne to čo majú, aby nás po ťažkom dni potešili, ..... Tieto situácie vedú ku kumulatívnemu stavu podráždenia a stresu, pričom si za toto naozaj môžeme len sami.

4. NAJDôLEžITEJší bod: Venuj sa vybranej metodike/systému sústavne. Musíš danú vec robiť aspoň na dennej báze. Nemeň systémy/procesy v rýchlom slede. Daj každej vybranej metóde svoj čas a ak nemáš úplnú istotu či ju máš ďalej aplikovať, alebo ju opustiť, daj tomu ešte týždeň a potom vyhodnocuj zmeny pred a po. To čo ti nefunguje a si si tým úplne istý vymeň. Nemá zmysel nostalgicky sa držať niečoho čo ti nepomáha, alebo dokonca škodí v žiadanom postupe k zmene. Nikam sa neponáhľaš - nemáš pevný cieľ, len vieš že chceš zmenu a máš voľné očakávanie toho že tá zmena bude pozitívna.

Potom je to iba otázka času kedy sa dostaví uspokojivý výsledok. Nie je to otázka "či?" ale len "kedy?".

Prajem príjemné vylepšovanie sa. :)
Naposledy upravil/-a shadowruner v Pi Sep 27, 2013 12:40, upravené celkom 1 krát.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyliecenie sa

Príspevok od používateľa Pali »

Zdá sa že už máš vybranú metódu, ktorou chceš dosiahnuť zmenu.
Čo sa týka hemi sync ... možno by stále za to experimentovať. Alpha, Theta samotné majú istý efekt na mozog. Gamma a hypergamma majú znova iný.
Pohľadaj si tu na fóre vlákno, kde som si písal o programe gnaural s iným užívateľom - v tom programe si môžeš spraviť vlastné nahrávky z binaural a izochronickými tónmi. Do nich môžeš pridať ako dodatočnú zvukovú stopu aj nejaké vlastné sugestívne výroky a aj nejaké zvuky prírody - podľa chuti :).
Môžeš skúsiť skombinovať binaural na navodenie Alpha, Gamma aj Theta stavu zároveň .. šupni tam možno aj nejakú Deltu ... to všetko na hlasnosti a s tónmi, ktoré sú ti príjemné. Možno nájdeš niečo, čo stimuluje a synchronizuje mozgové hemisféry v takej kombinácii, že ti to pomôže vylepšiť tréning. Prednedávnom vyšla gnaural verzia pre android zadara, takže čisto tóny si vieš nahrať na mobil a púšťať podľa vôle a potreby. Zároveň sú tam už nejaké vytvorené/prednastavené tóny na rôzne účely. Stojí podľa mňa za pokus.
- Intuitívne hľadanie a otvorené experimentovanie ťa iste navedie na správny smer.

Teda to je len návrh, môžeš sa radšej venovať tomu čo si si už zvolil a nemusíš mrhať námahou a časom na môj nápad ;).
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Vyliecenie sa

Príspevok od používateľa shadowruner »

Vdaka za rady. Ja som si rozne nahravky hemi sync pustal behom normalnej prace na pocitaci, skor nizkofrekvencne, uvolnujucejsie a podobne, ziadne vysoko beta frekvencne na podporu ucenia a pod. Skusal som to aj v ramci meditacie, ze som si to pustal ako podmas a k tomu si hovoril tie afirmacie. Ako som pisal, len mi to zhorsilo komunikaciu, mozno preto je to odlisne u mna, lebo ako som cital, hemisfery a recove centrum u zajakavajucich su inak poprepajane a z toho dovodu, si vysvetlujem, ten efekt u mna. Ale mozno to po nejakom case este skusim. Skor ma zaujimala aj moznost, ze v astralnej sfere stretnut nejaku bytost, ktory by mi mohla pomoct, alebo vysvetlit.
Pali napísal:Zdá sa že už máš vybranú metódu, ktorou chceš dosiahnuť zmenu.
Čo sa týka hemi sync ... možno by stále za to experimentovať. Alpha, Theta samotné majú istý efekt na mozog. Gamma a hypergamma majú znova iný.
Pohľadaj si tu na fóre vlákno, kde som si písal o programe gnaural s iným užívateľom - v tom programe si môžeš spraviť vlastné nahrávky z binaural a izochronickými tónmi. Do nich môžeš pridať ako dodatočnú zvukovú stopu aj nejaké vlastné sugestívne výroky a aj nejaké zvuky prírody - podľa chuti :).
Môžeš skúsiť skombinovať binaural na navodenie Alpha, Gamma aj Theta stavu zároveň .. šupni tam možno aj nejakú Deltu ... to všetko na hlasnosti a s tónmi, ktoré sú ti príjemné. Možno nájdeš niečo, čo stimuluje a synchronizuje mozgové hemisféry v takej kombinácii, že ti to pomôže vylepšiť tréning. Prednedávnom vyšla gnaural verzia pre android zadara, takže čisto tóny si vieš nahrať na mobil a púšťať podľa vôle a potreby. Zároveň sú tam už nejaké vytvorené/prednastavené tóny na rôzne účely. Stojí podľa mňa za pokus.
- Intuitívne hľadanie a otvorené experimentovanie ťa iste navedie na správny smer.

Teda to je len návrh, môžeš sa radšej venovať tomu čo si si už zvolil a nemusíš mrhať námahou a časom na môj nápad ;).
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyliecenie sa

Príspevok od používateľa Pali »

Kontaktovať LCS (Larger Consciousness System) je aj môj dlhodobý plán, avšak postupne už púšťam všelijaké predsudky o tom, ako ten kontakt má vyzerať.
Je nepraktické alebo nevhodné snažiť sa napodobňovať cestu a zážitky niekoho iného. Je to pochopiteľné, keď sa dozvedáme od Monroa a kopec iných ľudí aké mali fantastické zážitky. Treba si však uvedomiť prečo sme tu a od toho odvodiť hlavné priority pre LCS, ktorého mi sme súčasťou.

Tuto som včera niečo písal. Možno tam budeš niečo považovať za užitočné .. ak hovoríš po anglicky, veľmi odporúčam zhliadnutie toho videa, alebo hocijakého iného videa od Campbella, ktoré ťa osloví:
http://www.3oko.sk/viewtopic.php?f=64&t=2175

Dodatočne k entrainment tónom - gamma a hyper-gamma sú mozgové vlny ktoré prevažujú u skúsených meditátorov popri theta/gamma mozgových vlnách, a zároveň sa vraj vo väčšej miere vyskytujú v mozgoch géniov a/alebo vysoko kreatívnych ľudí počas bdelého stavu. Mozgová aktivita na tejto frekvencii vraj rýchlo spája rôzne mozgové centrá a vyhodnocuje ich kolektívne podnety.
Pohľadaj na nete/torrentoch Dr. Jeffrey Thompson gamma a hypergamma ... prípadne celú jeho diskografiu, ktorá sa tam dá pekne zohnať.
Relaxačné alpha/theta alebo low beta nahrávky práve spomaľujú mozgovú činnosť, pričom jednotlivé impulzy majú väčšiu amplitúdu/silu impulzov. Monroe vo svojich nahrávkach na Focus 12 používa Theta/Delta spolu s Gamma tónami na úrovni 50 Hz. Práve kombinácie vytvárajú zaujímavé a užitočné efekty.
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Vyliecenie sa

Príspevok od používateľa shadowruner »

Dakujem :)
Pali napísal:Kontaktovať LCS (Larger Consciousness System) je aj môj dlhodobý plán, avšak postupne už púšťam všelijaké predsudky o tom, ako ten kontakt má vyzerať.
Je nepraktické alebo nevhodné snažiť sa napodobňovať cestu a zážitky niekoho iného. Je to pochopiteľné, keď sa dozvedáme od Monroa a kopec iných ľudí aké mali fantastické zážitky. Treba si však uvedomiť prečo sme tu a od toho odvodiť hlavné priority pre LCS, ktorého mi sme súčasťou.

Tuto som včera niečo písal. Možno tam budeš niečo považovať za užitočné .. ak hovoríš po anglicky, veľmi odporúčam zhliadnutie toho videa, alebo hocijakého iného videa od Campbella, ktoré ťa osloví:
http://www.3oko.sk/viewtopic.php?f=64&t=2175

Dodatočne k entrainment tónom - gamma a hyper-gamma sú mozgové vlny ktoré prevažujú u skúsených meditátorov popri theta/gamma mozgových vlnách, a zároveň sa vraj vo väčšej miere vyskytujú v mozgoch géniov a/alebo vysoko kreatívnych ľudí počas bdelého stavu. Mozgová aktivita na tejto frekvencii vraj rýchlo spája rôzne mozgové centrá a vyhodnocuje ich kolektívne podnety.
Pohľadaj na nete/torrentoch Dr. Jeffrey Thompson gamma a hypergamma ... prípadne celú jeho diskografiu, ktorá sa tam dá pekne zohnať.
Relaxačné alpha/theta alebo low beta nahrávky práve spomaľujú mozgovú činnosť, pričom jednotlivé impulzy majú väčšiu amplitúdu/silu impulzov. Monroe vo svojich nahrávkach na Focus 12 používa Theta/Delta spolu s Gamma tónami na úrovni 50 Hz. Práve kombinácie vytvárajú zaujímavé a užitočné efekty.
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Vyliecenie sa

Príspevok od používateľa shadowruner »

Som si pozrel tie jednotlive frekvencie mozgu
http://www.dreamingwolf.sk/Hs/Frekvencie.htm

a ma mierne zaskocilo, ze astralne cestovanie je uvedene aj pri frekvencii Theta 3-7Hz a aj pri o dost vyssej frekvencii 63Hz co uz je ta gamma.
Vcera som prvy krat zazil, ked som sa snazil otvorit cakry a dodat do nich energiu, ze mi neuveritlne silno vybrovali ruky az tak, ze som ich fyzicky zacal dvihat z polohy polozenia vedla seba az na uroven oci, cela moja spodna cast od krku dolu bola tak rozvibrovana, od krku hore ale takmer nic, zrejme tie vrchne cakry nemam az tak dobre otvorene ako tie spodne. Ohladom tych gamma frekvencii, nevies mi nahodou dat prakticky popis ako sa tam dostat alebo priznaky podla ktorych sa da identifikovat, ze to zazivas, radsej sa k tomu stavu chcem dopracovat sam, ako pomocou nejakej nahravky. Co sa pomocou gammy da vlastne dosiahnut, hocico co si afirmujes, alebo kreativita, ci inteligencia, alebo mimozmyslove schopnosti teraz placnem, telepatia, telekinezia?
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyliecenie sa

Príspevok od používateľa Pali »

Načal by som to z inej perspektívy.

Poznáš výskum PEAR?
Princeton Engineering Anomalies Research
http://www.princeton.edu/~pear/
- V pravo na stránke je úvodné video, ktoré pekne sumarizuje ich prácu trvajúcu 30 rokov.

Zistili že pri svojich komplexných experimentoch na rôznych zariadeniach, čo si na daný účel vyrobili, nezáleží na tom či jednotlivec chápe mechanizmus, ak chce ovplyvniť vedomím výsledok vo fyzickej realite.
Stačí len chcieť vidieť výsledný efekt a všetky podliehajúce skryté mechanizmy automaticky reagujú tak, aby sa dostavil želaný výsledok. Tento mechanizmus teraz aplikuj na svoju otázku - stačí len chcieť výsedok. Nejaké prirodzené generovanie gamma je nepodstatné. Avšak ak chceš použiť "pomocné kolieska" pri svojej ceste spoznávania iných stavov vedomia, môžeš si externe vytvoriť/použiť nahrávky aj s gamma, tak aby si tvoj mozog na to zvykol a vedel sa tam neskôr ľahko dostať aj bez tých "pomocných koliesok".

Campbell krásne vysvetľuje prečo je to tak a ako efektívnejšie využívať tento mechanizmus v našom živote - ak máme pocit že to potrebujeme.

Viem že Gamma frekvencia spolu s theta/delta sa vytvára pri niektorých klasických budhistických meditáciách zameraných na cítenie/posielanie tzv. "láskyplnej dobrotivosti".
Proces toho, čo ja poznám je jednoduchý:
Predstav si nejakú blízku osobu ku ktorej cítiš bezpodmienečnú lásku. Sústreď sa na ňu, prípadne si ju môžeš predstaviť pred sebou, objať ju, držať ju za ruky. Pri tom preciťuješ tú najčistejšiu a najvyššiu tebe dostupnú energiu - bezpodmienečnú lásku.
Potom si metaforicky podrž ten pocit v srdci a rozdávaj ho. Môžeš ho dávať akoukoľvek vlastnou metaforou/vizualizáciou konkrétnym osobám, všetkým bytostiam na nejakom kontinente, na planéte, vo vesmíre, .... fantázii sa hranice nekladú :)
Tuto článok po slovensky o jednom výskume ktorý hovorí o tej Gamma+Delta:
http://www.topky.sk/cl/13/139182/Najsta ... k-na-svete
Možno nájdeš aj iné, ktoré majú viac detailov .. v angličtine je ich iste dosť.

Tuto údajne vedecké overenie toho, že vysielanie pocitu lásky vie znížiť kriminalitu a násilnú trestnú činnosť v priemere tuším o 24%:
http://www.mum.edu/RelId/622829/ISvars/ ... tudies.htm
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Vyliecenie sa

Príspevok od používateľa shadowruner »

Takze ak spravne chapem, podstatne je si len urcit ciel a podvedomie ta k tomu cielu postupne nasmeruvava, cize neurolingvisticke programovanie je k tomu napriklad postacujuce.
Pali napísal:Načal by som to z inej perspektívy.

Poznáš výskum PEAR?
Princeton Engineering Anomalies Research
http://www.princeton.edu/~pear/
- V pravo na stránke je úvodné video, ktoré pekne sumarizuje ich prácu trvajúcu 30 rokov.

Zistili že pri svojich komplexných experimentoch na rôznych zariadeniach, čo si na daný účel vyrobili, nezáleží na tom či jednotlivec chápe mechanizmus, ak chce ovplyvniť vedomím výsledok vo fyzickej realite.
Stačí len chcieť vidieť výsledný efekt a všetky podliehajúce skryté mechanizmy automaticky reagujú tak, aby sa dostavil želaný výsledok. Tento mechanizmus teraz aplikuj na svoju otázku - stačí len chcieť výsedok. Nejaké prirodzené generovanie gamma je nepodstatné. Avšak ak chceš použiť "pomocné kolieska" pri svojej ceste spoznávania iných stavov vedomia, môžeš si externe vytvoriť/použiť nahrávky aj s gamma, tak aby si tvoj mozog na to zvykol a vedel sa tam neskôr ľahko dostať aj bez tých "pomocných koliesok".

Campbell krásne vysvetľuje prečo je to tak a ako efektívnejšie využívať tento mechanizmus v našom živote - ak máme pocit že to potrebujeme.

Viem že Gamma frekvencia spolu s theta/delta sa vytvára pri niektorých klasických budhistických meditáciách zameraných na cítenie/posielanie tzv. "láskyplnej dobrotivosti".
Proces toho, čo ja poznám je jednoduchý:
Predstav si nejakú blízku osobu ku ktorej cítiš bezpodmienečnú lásku. Sústreď sa na ňu, prípadne si ju môžeš predstaviť pred sebou, objať ju, držať ju za ruky. Pri tom preciťuješ tú najčistejšiu a najvyššiu tebe dostupnú energiu - bezpodmienečnú lásku.
Potom si metaforicky podrž ten pocit v srdci a rozdávaj ho. Môžeš ho dávať akoukoľvek vlastnou metaforou/vizualizáciou konkrétnym osobám, všetkým bytostiam na nejakom kontinente, na planéte, vo vesmíre, .... fantázii sa hranice nekladú :)
Tuto článok po slovensky o jednom výskume ktorý hovorí o tej Gamma+Delta:
http://www.topky.sk/cl/13/139182/Najsta ... k-na-svete
Možno nájdeš aj iné, ktoré majú viac detailov .. v angličtine je ich iste dosť.

Tuto údajne vedecké overenie toho, že vysielanie pocitu lásky vie znížiť kriminalitu a násilnú trestnú činnosť v priemere tuším o 24%:
http://www.mum.edu/RelId/622829/ISvars/ ... tudies.htm
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyliecenie sa

Príspevok od používateľa Pali »

Ešte k frekvenciám a gnaural je tu to vlákno čo som spomínal:
http://www.3oko.sk/viewtopic.php?f=83&t ... ral#p18838
- v tomto poste máš tabuľku s frekvenciami a približným vplyvom na vedomie/pocity a neuro-tranzmitery v mozgu

Tie tabuľky s frekvenciami a mimotelovými stavmi ber s rezervou. Campbell s Monroom zistili že ľudia vibrujú na priemernej frekvencii 3.875 Hz keď chodia mimo telo. Je to priemerná frekvencia - jedinci môžu mať 3.769 Hz, alebo 3.932 Hz.
Nie je to len frekvencia elektrických impulzov v mozgu, ale aj GSR (galvanic skin response) a možno aj iných ukazovateľov. Samozrejme že v každom stave máme všetky druhy frekvencií, ako sme si ich v našej vede zaradili do "koloniek" - ide o to, ktoré sú dominantné.
Naposledy upravil/-a Pali v Pi Sep 27, 2013 15:34, upravené celkom 1 krát.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyliecenie sa

Príspevok od používateľa Pali »

Áno, v zásade stačí to čo si povedal spojiť s tým čo som ti napísal v mojej prvej odpovedi = chcieť nestačí. Treba takpovediac ukázať systému ako veľmi chceš, pracovať na zmene a byť otvorený všetkému - vyberať si užitočné, zbavovať sa zbytočného, alebo škodlivého. O tom je celý život.
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Vyliecenie sa

Príspevok od používateľa shadowruner »

Rozmyslal som nad tymi Binaural Beats a chcem tomu dat dalsiu sancu. Konkretne z nahravkami hemi sync. Teda len s tymi neverbalnymi s anglistinou nie som na tom az tak zle, ale musel by som sa moc sustredit co hovoria a potom by som z toho asi nemal vela. Pali myslis, ze by bolo vhodne si pustit nejaku nahravku trebars na vlny theta alebo gama a popritom si v ramci NLP sam sebe hovorit pozitivne afirmacie? Aj ked je tazke urcit ktore nahravky obsahuju ake vlny, si ich vyberiem len v ramci zamerania.
http://www.hemi-sync.cz/text-seznam-cd-podle-vyuziti
Skusal si BB aj na navodenie AC ci LD?
Pali napísal:Áno, v zásade stačí to čo si povedal spojiť s tým čo som ti napísal v mojej prvej odpovedi = chcieť nestačí. Treba takpovediac ukázať systému ako veľmi chceš, pracovať na zmene a byť otvorený všetkému - vyberať si užitočné, zbavovať sa zbytočného, alebo škodlivého. O tom je celý život.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyliecenie sa

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Shadowruner,

Treba pripomenúť že aj keď sme všetci tuto prepojení a pod vplyvom spoločensky zaužívaných metafor, ktoré sa nazývajú aj archetypy, sme všetci individuálni. Čo zaberá na jedného, vôbec nemusí na druhého - nemať očakávania a byť otvorený všetkému, s kritickým pozorovaním a vyhodnocovaním efektov po správnej/dostatočnej dobe je vždy najlepšia cesta k úspechu.

Ohľadom výberu nahrávok od hemi-sync - je tam jedna séria, ktorá má len čisto tóny. Volá sa "Journeys Out Of The Body". Niekde som čítal že si typek spravil NLP nahrávku z tých tónov a nahovorených frází. Pomohol ňou sebe pri zbavení sa nejakých závislostí/návikov a pomohol aj svojej sestre schudnúť. Môže byť, neviem, ja som také neskúšal ... ale môžem povedať že tie tóny sú mi príjemné a dostávajú ma hlboko. Sú tam v podstate 4 druhy tónov pre rôznu pokročilosť dosiahnutia meditatívneho stavu, kde si bez myšlienok. Len takpovediac poletujúci, čistý úmysel (intent) bez ega a intelektu, ktorý môže byť sústredený na liečenie, zisťovanie informácií, tzv. "astrálne cestovanie", .... čokoľvek, čo ťa napadne.

Ja som mal dobré skúsenosti s vyvolaním AC/OBE cez sériu Williama Buhlmana "Secret of the Soul". Je tam vedená meditácia, pričom tie zvolené binaural tóny a nosné frekvencie na mňa dosť zaberali, keď som si nejakú z tých 4 nahrávok pustil po 1-2 spánkových cykloch (1 cyklus má obvykle okolo 3 hodín). Po vypočutí som si ľahol a sústredil sa na dýchanie, alebo sa len maximálne pri výdychoch uvoľňoval a prehlboval svoj stav vedomia. Nemal som v úmysle nič špeciálne .. nemal som očakávania. Uvedomoval som si že možno zaspím, čo by bolo fajn, možno budem do bdelého rána takto meditovať, alebo sa možno stane niečo iné - potom neraz prišli vibrácie alebo iná forma prechodu do OBE/LD. Niekedy som len strávil takto na hranici bdenia a spánku niekoľko hodín snahou sústrediť sa na dýchanie a ignorovať iné myšlienky a potom som čerstvý a oddýchnutý vstal do ďalšieho dňa :).

V tvojom prípade, kde možno budeš chcieť experimentovať, by som odporúčal pohrať sa s tým programíkom Gnaural.
Ak sa však nechceš dostať do pocitu zmätenia z priveľa možností, skús tie journeys out of the body a uvidíš či potrebuješ hľadať niečo iné/ďalšie.
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Vyliecenie sa

Príspevok od používateľa shadowruner »

Vidim, ze mas s tymito vecami bohate skusenosti. Pozeral som tie Journey out of body, je tam uvedene, ciastocne verbalne vedomie, ale ako pises, niektore casti su zrejme nenahovorene. Ja mam takto nahovorene vlastnym hlasom pozitivne vyroky akoby pre tretiu osobu, takze som rozmyslal, ze spolu s hemi sync si mozem pustat toto. Akurat si pustam z youtube nahravky od Steven Halpern. Je to dost zvlastne lebo pocitujem zmeny vedomia, tazke koncatiny, mravencenie ale popritom mam otvorene oci a normalne fungujem, je to pre mna take zvlastne. Len neviem ci je dobre fungovat v bdelom stave v hladine alpha alebo nebodaj theta. Co si myslis o tom ty? Ten software gnaural nema zatial pre mna vyznam pouzivat, lebo nie som v tom este taky zbehly a myslim, ze je dost velky vyber nahravok s roznym zameranim
Pali napísal:Ahoj Shadowruner,

Treba pripomenúť že aj keď sme všetci tuto prepojení a pod vplyvom spoločensky zaužívaných metafor, ktoré sa nazývajú aj archetypy, sme všetci individuálni. Čo zaberá na jedného, vôbec nemusí na druhého - nemať očakávania a byť otvorený všetkému, s kritickým pozorovaním a vyhodnocovaním efektov po správnej/dostatočnej dobe je vždy najlepšia cesta k úspechu.

Ohľadom výberu nahrávok od hemi-sync - je tam jedna séria, ktorá má len čisto tóny. Volá sa "Journeys Out Of The Body". Niekde som čítal že si typek spravil NLP nahrávku z tých tónov a nahovorených frází. Pomohol ňou sebe pri zbavení sa nejakých závislostí/návikov a pomohol aj svojej sestre schudnúť. Môže byť, neviem, ja som také neskúšal ... ale môžem povedať že tie tóny sú mi príjemné a dostávajú ma hlboko. Sú tam v podstate 4 druhy tónov pre rôznu pokročilosť dosiahnutia meditatívneho stavu, kde si bez myšlienok. Len takpovediac poletujúci, čistý úmysel (intent) bez ega a intelektu, ktorý môže byť sústredený na liečenie, zisťovanie informácií, tzv. "astrálne cestovanie", .... čokoľvek, čo ťa napadne.

Ja som mal dobré skúsenosti s vyvolaním AC/OBE cez sériu Williama Buhlmana "Secret of the Soul". Je tam vedená meditácia, pričom tie zvolené binaural tóny a nosné frekvencie na mňa dosť zaberali, keď som si nejakú z tých 4 nahrávok pustil po 1-2 spánkových cykloch (1 cyklus má obvykle okolo 3 hodín). Po vypočutí som si ľahol a sústredil sa na dýchanie, alebo sa len maximálne pri výdychoch uvoľňoval a prehlboval svoj stav vedomia. Nemal som v úmysle nič špeciálne .. nemal som očakávania. Uvedomoval som si že možno zaspím, čo by bolo fajn, možno budem do bdelého rána takto meditovať, alebo sa možno stane niečo iné - potom neraz prišli vibrácie alebo iná forma prechodu do OBE/LD. Niekedy som len strávil takto na hranici bdenia a spánku niekoľko hodín snahou sústrediť sa na dýchanie a ignorovať iné myšlienky a potom som čerstvý a oddýchnutý vstal do ďalšieho dňa :).

V tvojom prípade, kde možno budeš chcieť experimentovať, by som odporúčal pohrať sa s tým programíkom Gnaural.
Ak sa však nechceš dostať do pocitu zmätenia z priveľa možností, skús tie journeys out of the body a uvidíš či potrebuješ hľadať niečo iné/ďalšie.
Napísať odpoveď