Začiatočník

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

Nugged
Návštevník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Nov 18, 2013 22:48

Začiatočník

Príspevok od používateľa Nugged »

Dobrý deň, akurát som sa dostal tuna na stránku a vrľmi zaujalo to pc čom je, keďže už som o otom počul. Mohol by mi niekto dať odkaz kde je popísane v podrobnostiach čo je čo a ako na to? Bol by som mu veľmi vdačný dakujem
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Nugged,
Rozumieš anglicky hovorenému slovu? ... odporučil by som ti nejaké youtube video s potenciálne hodnotnými info
... inak ak sa porozhliadneš tu po stránke, nájdeš tu aj linky návodmi a rôzne témy na fóre, ktoré by ťa mohli osloviť.
Nugged
Návštevník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Nov 18, 2013 22:48

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa Nugged »

Bude mi stačiť ked si prečítam knihu od Michala Radugu: cesty mimo tela ? Skúšal so pozerať na fóre, ale vačšinou som nič pre začiatočníkov nenašiel, iba texty s pojmami ktorým nerozumiem .. Do predu dǎ kujě
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa Pali »

Radugova metóda môže byť - ak ti bude sedieť a fungovať po dostatočnom skúšaní a snažení sa. Ak nie, skús jednoducho niečo iné.
Akoukoľvek metódou sa budeš zaoberať, bude to vyžadovať otvorenosť a skeptickosť. Vedomosť je niečo, čo vieš nadobudnúť len vlastným zážitkom. Všetko ostatné je viera s istou mierou pravdepodobnosti.

Never ničomu a všetko si podľa možnosti preveruj = neuzatváraj sa kompletne pred vecami, ktoré práve nerozumieš alebo vidíš ako nezmysel. Možno sa neskôr z novej "úrovne" vedomostí ukážu byť správne.
Ak si niečo práve nemôžeš preveriť, odlož si to s približným ohodnotením pravdepodobnosti - nedávaj podľa možnosti ničomu 100% ani 0% pravdepodobnosť/vierohodnosť.
- dokonca ani tomu, čo si myslíš že sám zažívaš

Neraz sa naše minulé zážitky časom zmenia vo svetle novo/neskôr nadobudnutých vedomostí a skúseností - ak niečomu uveríš príliš doslovne alebo príliš silno, môže ti to neskôr brániť v raste alebo iných zážitkoch, lebo sa tak uzatvoríš vo svojej malej bubline reality.

Mi si podvedome stále potvrdzujeme to, v čo už veríme - inak by sme boli nútení prehodnotiť svoju vieru a to ako funguje a/alebo vyzerá svet.

Akúkoľvek metódu si zvolíš, z mojej skromnej skúsenosti ti môžem povedať že všetko po dostatočnom trénovaní/snažení zlepší schopnosť sústrediť sa na zvolenú vec/objekt, zlepší schopnosť vizualizácie, pravdepodobne zlepší pamäť vo všeobecnosti, alebo aspoň čo sa týka nefyzických realít (sny, LD, OBE, ...).
Podobne ako s fyzickým cvičením, potrebuješ pravidelnosť, aby sa ukázali na svalovej hmote výsledky. V tomto by som povedal že meditácia je niečo, čo ti pri akejkoľvek metóde pomôže k úspechu - pričom vie aj sama o sebe viesť k úspechu ... akémukoľvek úspechu ;)

Dúfajme že sa ti rozšíri horizont možného a s tým hádam budeš vnímať čoraz viac nezodpovedaných otázok ako zodpovedaných v najdôležitejších oblastiach života a reality ako takej.

Vymenované je vysvetliteľné aj z neuro-fyziologického hľadiska, ale ja by som to videl primárne ako efekt rastúceho vedomia, ktoré si prispôsobuje "fyzickú" schránku, v ktorej sa v tejto realite práve "hrá".

Prajem príjemné učenie sa.

PS: Nemaj očakávania!! .. skúšaj veci akoby "len tak". Možno sa to nepodarí dnes, možno ani o týždeň, možno ani o mesiac ... jednoducho sa uvoľni a všímaj si všetko ako malé decko, čo vidí niečo po prvý krát. Hlavne sa nesnaž mať zážitky a vnemy niekoho iného. Každý z nás je unikátny svojim vlastným spôsobom a má preto vlastnú cestu všetkým. V niečom sa všetci podobáme, ale toto je oblasť existencie, kde je obrovský potenciál na variabilitu/rôznorodosť.
Týmto prístupom si najviac môžeš užiť "cestu" ... a asi aj najďalej zájdeš.
Nugged
Návštevník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Nov 18, 2013 22:48

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa Nugged »

Čiže metód je viac áno..
V knihe som narazil na viac pojmov, a budem musieť si ju čítať ešte raz, ale aký jebrozdiel medzi "fázou" a "LD"??
Inak ďakujem za pomoc a rady :)
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa reincarnate »

žiadny rozdiel tam nieje,, M. Raduga a OOBE Research Center označujú fenomén LD, AC , OOBE v skratke ako stav "Fáza" , nakoľko sa jedna v podstate o ten istý zážitok
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa Pali »

Tak tak - plný súhlas s tým čo napísal Reincarnate.
Odporúčam opätovne pozerať sa na všetko otvorene aj skepticky zároveň a všímať si čo je vlastne "fyzické"/skutočné v každej realite.

Malý typ: Keď si v sne, je pre teba táto realita aj možné iné reality "nefyzická". Keď si vedomím tu, sú všetky snové/astrálne/... (pomenovaní môže byť veľa - neprikladaj im priveľkú dôležitosť, ale radšej skúmaj a experimentuj) reality nefyzické.

Otázka je potom ako sa reality od seba líšia ak sú v podstate rovnocenné v zmysle "fyzická" / nefyzická ?
Aké sú medzi nimi rozdiely. Aké majú nefyzické aspekty nášho vedomia, ako myšlienky a pocity, vplyv na túto a iné reality?
Sú nefyzické veci naozaj zanedbateľné, ako sa domnieva naša veda?

Ak je podľa najnovších odhadov celý vesmír zložený z len 5% takzvanej "fyzickej"-viditeľnej hmoty a zvyšných 95% je temná hmota a energia, ktoré sú podľa všetkých definícií nefyzické, nemala by sa veda viac sústrediť na skúmanie "nefyzických" aspektov reality a existencie?
Dobroslav
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Pi Máj 23, 2014 14:26

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa Dobroslav »

astrálne cestovať nie je možné bez prečistených čakier. Drvivá väčšina ľudí čo vedia astrálne cestovať pomohli k tomu určité bytosti tým že im pomáhali v tom, aby sa im neznečistili čakry a podobne
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa Pali »

Dobroslav,
Kde si vzal istotu pre tvoje tvrdenie? Čo vôbec podľa teba sú čakry a čo to znamená ak sú prečistené?
- len by som rád pochopil čo je za tvojim tvrdením
Dobroslav
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Pi Máj 23, 2014 14:26

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa Dobroslav »

Pali: Takže tu je niečo o prečisťovaní čakier. Mať prečistené čakry je nutná a nevyhnutná podmienka. A dôkazom som ja sám. Na jednom českom diskusnom fóre mi vehementne jeden človek tvrdil, že je možné robiť AC, aj bez prečistených čakier - v žiadnom prípade to nie je pravda - to ukázala prax. A nehovorím to len ja ale aj známy šamanský učenec Peter Chobot http://www.petr-chobot.eu/cs/novinky
A o Lucid Dreaming platí presne to isté - to je čisto duchovná vec, ktorá nefunguje bez prečistených čakier.
Človek, ktorý už ovláda AC, nepotrebuje asi už prečisťovať čakry - samotné AC ho už nabije veľkým množstvom energie, čo tiež prečisťuje čakry

Ja síce zatiaľ astrálne cestovať zatiaľ neovládam (i keď na tom pracujem), avšak mám telepatické schopnosti mám veľmi dobré. Raz som sa pýtal určitých bytostí, ktoré sa zaoberajú pomocou ľuďom nasledovnú otázku:
ako je možné, že niektorí ľudia (ako aj na takýchto diskusných fórach) dokážu ľahko ovládať AC a nemajú znečistené čakry? A ako je možné, že mne to tak neide?
Odpoveď som dostal nasledovnú: určitému menšiemu množstvu ľudí aktívne pomáhame aby boli na vyššej energetickej úrovni. Robíme tak z toho dôvodu, aby bolo propagované AC a tak ľuďom pomôcť v duchovnom raste. Mohli by sme tak pomôcť aj všetkým ľuďom, ale nemôžeme, pretože to má aj obrovskú nevýhodu, ak to ľudia nedokážu sami - pretože sú toto schopní aj sami. Takýmto ľuďom ktorým pomôžeme potom duchovne stagnujú - zastavia sa na určitej úrovni a nedokážu ďalej rásť. Človek je Božská bytosť a mal by vedieť rásť duchovne sám. Našou úlohou je skôr navigovať ľudí tak, aby to dokázali sami

Tu sú spôsoby prečisťovania čakier
http://satori.mysteria.cz/energy.html#S ... h%20center
Naposledy upravil/-a Dobroslav v St Máj 28, 2014 7:03, upravené celkom 1 krát.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa Pali »

Ďakujem Dobroslav,
Avšak neodpovedal si ohľadom čakier a prečistenia. Napísal si len, ako si ty dostal presvedčenie - a zdá sa mi že máš tendenciu veľmi ľahko uveriť tomu, čomu chceš veriť. Je to bežné a aj ja sám sa snažím striehnuť, aby som bol dostatočne otvorený novému, avšak stále skeptický.

Zároveň sa mi zdá, že si protirečíš - na jednej strane hovoríš že si príklad toho, ako "prečistenie čakier" pomáha pri "AC" a kúsok ďalej píšeš že to sám zatiaľ "neovládaš", i keď na tom pracuješ.

Nemám vôbec v úmysle ťa kritizovať. Rád by som ti poukázal na pár faktov, z ktorých môžeš profitovať vo svojom chápaní, ako aj spoznávaní realít.

Máš teda záujem odpovedať sám sebe na moje otázky: "Čo vôbec podľa teba sú čakry a čo to znamená ak sú prečistené?"
Dobroslav
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Pi Máj 23, 2014 14:26

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa Dobroslav »

Pali: tak to si nejako moc prehnane nechápavý, čo teda prezrádza tvoju dosť nízku duchovnú úroveň. Ty teda astrálne cestovať vieš, tak snáď ti nebodaj ešte len nie je to AC na škodu.
Takže čo je to prečistenie čakier: na to som ti už predsa odpovedal, mal by si pozornejšie čítať, ide o ten link dole (j tam aj vysvetlené čo vlastne čakry sú). Pod pojmom čistenie čakier si predstavujem energetickú meditáciu, energetické predýchavanie čakier. Tým že človek dostane energiu do čakier, negatívna energia bude spálená a tak sa čakry pomaly čistia. A tieto veci nehovorím len aj ale aj Peter Chobot (na jeho audio prednáškach, dá sa ta stiahnuť na jeho stránke).

Ďalej podľa všetkého máš pochybnosti v moje telepatické schopnosti: veru nemaj v ne pochybnosti, už som zažil fascinújúce skúsenosti s týmito schopnosťami, ktoré by sa nedali falšovať.

Zároveň sa mi zdá, že si protirečíš - na jednej strane hovoríš že si príklad toho, ako "prečistenie čakier" pomáha pri "AC" a kúsok ďalej píšeš že to sám zatiaľ "neovládaš", i keď na tom pracuješ.
Tak toto ja vnímam ako poriadne arogantnú poznámku. To sa naozaj nehnevaj. Napísať takéto niečo je naozaj nehorázna drzosť. Alebo že by si to písal úplne bez používania rozumu? Ako si len mohol napísať takú hlúposť? Takže teraz moja odpoveď: Okrem toho, že to vyplýva nie len z mojej vlastnej skúsenosti a logiky, ale to hovorí aj Peter Chobot a tiež to hovorí aj autor Robert Bruce (jeho kniha je na stránke http://www.astralni-cestovani.info/)
Používateľov profilový obrázok
WhiteRider
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pi Mar 07, 2014 13:38

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa WhiteRider »

Dobroslav

skôr ty si nechápavý a je naozaj odvážne posudzovať duchovnú úroveň po par telepatických zážitkoch.Smejem sa,lebo ani raz ani raz si vedomo neopustil telo a tvrdiš že potrebuješ prečistiť čakry,ja si myslim že nepotrebuješ nič pretože mám lucidné sny skoro každý druhý deň a to som ani raz nemeditoval a nečistil čakry....
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa Pali »

Milý Dobroslav,
Ďakujem ti najskôr za vyjadrenie tvojho názoru. Nemal som úmysel ťa iritovať alebo nahnevať. Avšak fakt, že sa tak stalo, mi hovorí že sa na základe mojich pár riadkov aktivoval nejak tvoj strach.
Strach je to, čo v nás vyvoláva ASI všetku negativitu. Negativita je podľa mňa všetko, čo nie je neutrálne, alebo pozitívne v našich emóciách.
- Tu si môžeš všimnúť že hovorím svoj názor a plne rešpektujem iné názory. Akceptujem svoju neznalosť vo veciach, ktoré som nemal možnosť sám zážitkovo preskúmať.

Len zážitkom naozaj poznávame a učíme sa. Akékoľvek cudzie názory a modely (v hinduizme čakry, šamanizmus, rôzne smery mágie, ...) sú LEN intelektuálne, pokiaľ ich človek sám dôsledne nepreskúmal s dostatočnou otvorenosťou a zároveň dostatočnou skepsou.
- Ja si nedovolím veriť všetko, čo počujem, čítam a ani všetko čo spoznám v nefyzickej realite. Až opakovaním zážitkov a experimentov sa utvrdzujem či moja interpretácia zažitého môže byť "to alebo ono". Aj potom ako si spravím nejaký názor sa snažím udržiavať ho maximálne ako momentálne najpravdepodobnejšiu verziu mne dostupnej pravdy.

Každý z nás má vlastný model reality - veríme v rôzne veci, a táto viera do veľkej miery ovplyvňuje našu vlastnú schopnosť vnímať veci vo vonkajšom "fyzickom" svete, ako aj vo vnútornom "nefyzickom".
Viera sa v našej reči príliš často spája s religióznymi témami. Avšak je súčasťou životov každého z nás - kto z nás videl elektrón? Kto z nás videl "tukové bunky", alebo kto videl mravčiu kráľovnú uprostred mraveniska?
- Niektoré veci si vieme preveriť našimi 5 fyzickými zmyslami a iné nie. Tie ktoré nevieme, môžeme akceptovať buď ako pravdepodobnosť, pričom si zachovávame skepsu, kvôli absencii vlastného zážitku, alebo ich môžeme bezpodmienečne veriť.

Žiaľ, príliš často spadneme do pasce viery. Akceptujeme nejaký intelektuálny poznatok ako fakt. A potom ak sa ukáže že tento fakt nemusí byť taký korektný, bojujeme za "pravdu" - bojujeme za zachovanie našej viery.

Viera, očakávanie, normy - to všetko sú skryté/zabalené strachy.
- Očakávam, lebo si neviem predstaviť ísť k nejakému cieľu bez predstavy konkrétneho presného výsledku. Bojím sa neistoty a nevedomosti toho, že výsledok môže vyzerať inakšie ako si to teraz viem predstaviť a preto mám potrebu "pripútať" sa o nejakú virtuálnu istotu = o naše očakávanie ako to musí vyzerať. Toto je často škodlivé, lebo ak spoznávame niečo nové, nemôžeme ešte vedieť aké to je. Čiže si spravíme často najlepšiu predstavu z našich minulých skúseností, ktorá môže byť úplne mimo. Potom nevieme nič nájsť, lebo prehliadame dosiahnutý výsledok, ktorý je možno v úplne inej forme, ako sme si to kedy vedeli predstaviť.

-Viera je tvorená tiež kvôli podliehajúcemu strachu z nevedomosti a neistoty. Ako by sme sa cítili, keby sme nevedeli či sa prechádza na prechode na červenú, alebo na zelenú? Ako by sme sa cítili, keby sme nemali koncept chápania v našom vedomí pre mechanizmus dýchania, či jedenia a pitia? Takáto existencia v neistote je podľa mňa pre bežných ľudí absolútne neprijateľná - treba mať istotu .. treba vychádzať z niečoho "pevného".
Avšak ak staviame na intelektuálnych poznatkoch druhých ľudí, nemáme žiaden pevný základ. Čo ak sa vedci mýlia v ich chápaní modelu atómu a subatomárneho sveta? Potom sa mýlia aj v chémii, biológii, medicíne, ... Omyl nemusí byť absolútny, avšak z úrovne presnejšej pravdy sa staré modely a koncepty zdajú byť zastaralé a nepresné - sú možno presné do istej úrovne detailov/priblíženia, avšak potom sa už rozchádzajú predpovede daných modelov s realitou.

Čakry sú podľa mňa metafora pre nejaký mechanizmus. Čistenie čakier je metafora pre nejakú aktivitu, ktorá niečo robí. V tomto prípade robí niečo v náväznosti na model čakier. Čakry však podľa mňa nie sú fundamentálne - sú len jeden z mnohých spôsobov ako viac či menej skreslene popísať skutočné dianie.
Veľká chyba je mýliť si model s realitou. Model je len priblíženie sa realite, avšak stále skresľuje - len zážitok nám ukáže realitu, na základe by sme mali budovať vlastné modely bez potreby slepej viery.

Odporúčam vrelo toto veľmi zaujímavé video, v ktorom sú zhrnuté mnohé poznatky, ktoré som po vlastnej línii objavil a aj zážitkovo do veľkej miery overil a zabudoval do svojho modelu reality:
https://www.youtube.com/watch?v=z3trCR2 ... 8T5dZaeoqS

A tuto niečo o meditácii a liečení, z možno trošku inej perspektívy, ako doposiaľ poznáš:
https://www.youtube.com/watch?v=WU9Ggq2 ... MTbRwZMmzA

Nezabúdajme že pravda je len jedna .. všetky modely sa jej len približujú. Je teda dobré všímať si spojitosti medzi funkčnými modelmi a budovať na nich, popri oslobodzovaní sa od dogmy, rituálov a viery.

Jediný spôsob ako s istotou overiť či náš model reality prospieva nášmu rozvoju a učeniu sa v tejto existencii sú výsledky. Len dlhodobé výsledky ukazujú či ideme správnym smerom, alebo či máme smer zmeniť.
Pre mňa sú žiadané výsledky: vnútorná vyrovnanosť, osobné šťastie, zvýšená "funkčnosť"/úspešnosť vo všetkých realitách, zlepšenie medziľudských vzťahov a oslobodenie sa od utrpenia = od negativity, ako som navrhol svoju definíciu hore.

Gratulujem každému, kto sa dokázal prelúskať cez ďalší môj siahodlhý elaborát. :)
Prajem všetkým krásne prežívanie a učenie sa v tento aj nasledujúce dni a noci.
Dobroslav
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Pi Máj 23, 2014 14:26

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa Dobroslav »

WhiteRider napísal:Dobroslav

skôr ty si nechápavý a je naozaj odvážne posudzovať duchovnú úroveň po par telepatických zážitkoch.Smejem sa,lebo ani raz ani raz si vedomo neopustil telo a tvrdiš že potrebuješ prečistiť čakry,ja si myslim že nepotrebuješ nič pretože mám lucidné sny skoro každý druhý deň a to som ani raz nemeditoval a nečistil čakry....
A koľko námahy si si dal s tým aby si odpustil telo? Pokiaľ si sa o to veľmi nepokúšal, tak sa nečuduj. A navyše zrovna lásku som z tvojho ironického komentáru necítil
Napísať odpoveď