První příspěvek na fóru a první dotazy.

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

Dwemer
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št Sep 01, 2016 14:24

První příspěvek na fóru a první dotazy.

Príspevok od používateľa Dwemer »

Zdravím všechny.
Nedávno jsem se nadchnul pro lucidní snění a věci s tím spojené. Jelikož umím anglicky na dobré úrovni , přečetl jsem hodně návodů , článků , zahraničních fór a podobně. Snažím se momentálně každé ráno než se proberu , zůstat ležet a odpočívat v posteli, vzpomenout si nato co se mi zdálo.zapsat si maximum detailů, někdy se mi to daří někdy ne. Hodně mi pomáhá když se vzbudím během noci a vzbudím se těsně po snu (Nastavuji si budíček cca po šesti hodinách spánku.) jeden den se mi povedlo vzpomenout si na 3 různé sny i když si většinou sny nepamatuji.

Snažil jsem se posledních pár nocí zkoušet metodu WILD v kombinaci s tímto probuzením uprostřed noci (zkoušet si vzpomenout co se mi zdálo, něco si přečíst a zase ulehnout).

A zde přichází můj první dotaz:

Stejně tak jako lucidní snění mě fascinuje i spánková paralýza. Snažím se vlastně spíše především o navození tohoto stavu (jelikož jsem to nikdy nezažil , jeto velice složité o to usilovat). Co mi dělá největší problémy je zrelaxovat celé tělo. Jakmile si lehnu a snažím se uklidnit , na nic nemyslet ,okamžitě mě začne lechtat na všech možných místech a k tomu ještě polykání mě dost rozptyluje. beru to jako výzvu , ale nejsem schopen toto nutkání překonat a okamžitě mě to zkoncentruje. Nebo nutnost se převalit.

Mohl by mi někdo poradit jak to překonat , popřípadě jak na tu spánkovou paralýzu? Nějaké Vaše osobní tipy.
Nečekám , že to bude hned a jsem smířený s tím , že to bude otázka měsíců. Ale jsem trpělivý a vytrvalý a věřím, že jednou se mi to povede :)


Děkuji za každou radu.
Hezký den i noc všem.
Dwemer
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št Sep 01, 2016 14:24

Re: První příspěvek na fóru a první dotazy.

Príspevok od používateľa Dwemer »

EDIT:

Ještě jsem zapomněl jednu věc co mě zajímá. Mohu se o tuto spánkovou paralýzu pokoušet i když jdu spát. Zatím se o to pokouším jen uprostřed noci. Co je efektivnější ?
Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Re: První příspěvek na fóru a první dotazy.

Príspevok od používateľa Pjotrik »

Ahoj Dwemer, ja mam na sebe odpozorovane, ze najucinnejsia technika pre dosahovanie lucidnych snov (a celkovo cokoholvek) je sugescia + disciplina. Obycajne povedanie si v mysli napr. "pamatam si svoje sny" pred spanim dokaze urobit zazraky, no musi to ale byt velmi konkretna myslienka a musi to byt povedane a predstavene co najintenzivnejsie, az o tom budes sam presvedceny.

Ak zacinas s LD, zakladny predpoklad je pamatat si celkovo vsetky sny - asi by si nebol nadseny, ak by si mal LD a rano sa nan nepamatal :) Ak si pamat zvladol, mozes prejst na LD: zmenit sugesciu pred spanim na "mam LD tuto noc", premysliet si co chces skusit v LD a skusat nejaku techniku, ktoru si vyberies a budes sa jej drzat aspon tyzden. Vseobecne na kazdeho funguje nieco ine, tak mozno Ti chvilu potrva, kym najdes to svoje. Ak po tyzdni nebudes mat uspech, skust techniku vymenit a znova aspon tyzden sa jej drzat.

Co na mne konkretne funguje je sugescia v posteli pred spanim "rano po zobudeni sa nepohnem" a potom, ked sa zobudim a naozaj nepohnem (ani oci neotvorim), viem okamzite zaspat pri vedomi tak, ze vstupim priamo do LD. Niekedy som mal problem hned zaspat a co mi pomohlo, bolo pridanie budika, ktory zvoni jednu sekundu v case 5:30 - sam mas urcite skusenost, ze Ta v noci zobudil nejaky hluk (buchnutie dveri napr.), no neprekazalo Ti to, pretoze si zaspal okamzite - toto je okamih, ktory treba ustriehnut a ak sa podari, zaspis tiez bez straty vedomia.

Skusat paralyzu ma zmysel iba rano - doprevadza REM spanok, ktory dominuje skoro rano.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: První příspěvek na fóru a první dotazy.

Príspevok od používateľa reincarnate »

Co mi dělá největší problémy je zrelaxovat celé tělo. Jakmile si lehnu a snažím se uklidnit , na nic nemyslet ,okamžitě mě začne lechtat na všech možných místech a k tomu ještě polykání mě dost rozptyluje. beru to jako výzvu , ale nejsem schopen toto nutkání překonat a okamžitě mě to zkoncentruje. Nebo nutnost se převalit.
keď človek prechádza relaxáciou a dlhšiu dobu sa nehýbe telo, tak mozog automaticky začne spúšťať spánkový proces, chce prirodzene uspať telo, ale pred tým než odpojí telo od fyzického vnímania sa musí ubezpečiť že už vedomie zaspalo , a tak začne vysielať do tela signály , ktoré majú preveriť aktivitu vedomia. TU nastávajú pocity ako šteklenie, svrbenie, pocit nepohodlia, nutkanie otočiť sa do inej polohy,...atď. Ak vedomie reaguje fyzickým pohybom, tak mozog nespustí proces uspania tela. Ak vedomie nereaguje na tieto simulované pocity tak mozog zhodnotí situáciu tak že vedomie už zaspalo a tak začne postupne odpájať fyzické zmysli a postupne prejde celé telo do stavu spánku až paralýzy alebo tranzu.

V skratke ak človek prejde testami bez pohnutia tak upadne do stavu , ktorý sa využíva k AC, OOBE, WILD...

čo sa týka toho prehltania , je to zvyčajne vplyvom polohy, štandardne to nutkanie funguje v polohe na chrbte, je treba zmeniť polohu

PS. funguje to aj pred spaním, ale nemusíš dosiahnuť paralýzu len miernu stratu fyzického vnímania, ale trvá to trochu dlhšie ako keď sa to robí po cca 5-6 hod. spánku.
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: První příspěvek na fóru a první dotazy.

Príspevok od používateľa Aiy »

...keď človek prechádza relaxáciou a dlhšiu dobu sa nehýbe telo, tak mozog automaticky začne spúšťať spánkový proces,... Dá sa táto doba nejako skrátiť?
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: První příspěvek na fóru a první dotazy.

Príspevok od používateľa reincarnate »

Aiy napísal:...keď človek prechádza relaxáciou a dlhšiu dobu sa nehýbe telo, tak mozog automaticky začne spúšťať spánkový proces,... Dá sa táto doba nejako skrátiť?
simulácia spánku doba trvania 5-15 min. , dĺžka závisí od faktorov či vieš zastaviť všetky fyzické pohyby a či ich vieš ustrážiť (vrátanie mikro pohybov očí) , ak je fyzické telo unavené tak dochádza ku skráteniu času, tiež je dobre vedieť aký rytmus dýchania používa tvoje telo počas spánku, ideálne je použiť na zistenie aplikáciu na mobil , ktorá nahráva zvuky počas spánku a potom si podľa tých zvukov skúsiť nacvičiť ten dych , potom telo vie upadnuť do spánku ešte skôr, ak máš viac času je dobre trochu pred tou simuláciou odrelaxovať telo na minutku až 2

ak tam bol predošlí spánok 5-6 hod. tak cez túto simuláciu môžeš dosiahnuť stav paralýzy alebo tranzu aj za 2 min.
Napísať odpoveď