Pár mých zajímavějších LD z nedávné doby

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
necrotising_
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po Jún 04, 2007 16:58

P

Príspevok od používateľa necrotising_ »

[07.04.2007]

Vyšel jsem z nějakých dveří a objevil jsem se na jedné straně chodby. Na druhé straně byl průchod do velké místnosti a po pravé straně několik dalších dveří. Ocitnul jsem se v místě mezi dimenzemi, každé dveře vedly do jedné z nich. Otevíral jsem je, jedny po druhé. Otevřel jsem jedny a stál tam můj mrtvý děda. Dostal jsem strach a zase jsem je zavřel. Teď už jsem věděl, že je to jen sen. Ale pak jsem se rozhodl toho využít. Otevřel jsem a zeptal se ho, jaké to je v nebi. Řekl, že asi v nebi není, protože vůbec nic necítí, jakoby neexistoval. Chtěl jsem, aby šel se mnou. Vyšel ze dveří na chodbu, ale objevil se strážce tohoto místa. Děda si stoupnul za mě a strážce se ptal, kdo to tam je. Začali jsme utíkat, vběhli do té velké místnosti na druhé straně chodby, zavřeli dveře a hledali nějaký portál, který by nás odsud dostal pryč. Ale marně. Najednou jsme byli místo v té místnosti v naší dílně a pořád jsme hledali nějaký průchod jinam. Nepovedlo se. Strážce se dostal dovnitř a já se silou vůle probudil.

[21.04.2007]

Moc si nepamatuju, jen vím, že jeden sen končil tím, že jsem jakoby padal do prázdnoty. Všechno, co jsem viděl, bylo jen šedý vzdušný prostor okolo mě, jako bych padal mezi mraky. Uprostřed bylo černé místo, právě do něj jsem padal. Věděl jsem, že sním a chtěl jsem si přimyslet andělská křídla, což se mi ale nepovedlo, jen jsem pád trochu zpomalil. Potom se dole začaly objevovat různé barevné tvary, např. nějaká červeno-oranžová planeta a kolem ní obíhající modré Baziérovy křivky.

[16.05.2007]

Byl jsem u nás v koupelně, když jsem viděl, jak po schodech dolů a následně do kuchyně šla jedna kamarádka. Měla trochu pomalovaný obličej a mě napadlo, že ona by se takhle nikdy nepomalovala. V tom jsem si uvědomil, že sním. Ale pořád jsem se cítil, jako bych měl přivřené oči a nebyl opravdu pánem snu. Podíval jsem se do zrcadla a uviděl, že moje oči mají jen bělma. Chtěl jsem si to vyfotit na foťák do mobilu. Vzal jsem mobil do ruky, ale když jsem se chystal fotit, uviděl jsem, že v odrazu zrcadla nejsem já, ale můj bratr. I jako bratr jsem měl pořád jen bělma, ale to se za chvíli změnilo, a tak už nebylo co fotit. Napadlo mě podívat se na hodiny a zkusit zpomalit čas snu. Hodiny byly ve formátu X:XX?:XX?, kde první číslice byla vždy buď 1 nebo nic. Čísla strašně rychle přeskakovala a zdálo se mi, že jdou pozpátku, místo toho, aby šly dopředu. Zkusil jsem se soustředit na zpomalení času, ale nejsem si jistý, jestli se mi to povedlo. Čísla pořád přeskakovala obrovskou rychlostí. Začal mi vadit ten pocit přivřených očí. Tak jsem zkusil oči co nejvíc otevřít, jenže jsem tak zčásti otevřel i jedno moje skutečné oko a i když jsem zkoušel tomu zabránit zavřením očí a říkáním si, že chci spát dál, stejně jsem se nakonec probudil.

[31.05.2007]

Věděl jsem, že sním a napadlo mě, že bych se mohl podívat na místo, kam chodí mrtvé duše. Tak jsem udělal pár kroků dopředu a objevil se tam. Všude kolem bylo černo, naprostá prázdnota. Viděl jsem pár zvláštních postav. Měly humanoidní tvary, ale normální lidé to rozhodně nebyli. Měli spoustu malých červených očí, které zářily a vypadalo to, že jen tak tupě chodí na místě. U každé z nich bylo červeně zářící jezírko.

[02.06.2007]

Šel jsem z autobusového nádraží ve Zlíně, byla noc. Věděl jsem, že mě někdo sleduje. Přešel jsem odbočku, kam běžně chodím, i když jsem věděl, že si tím pravděpodobně situaci ještě zhorším. Všude bylo hodně podezřelých individuí. Došel jsem až na konec cesty a už nebylo kam jít. Otočil jsem se a viděl, že po mně jdou 2 muži. Proběhl jsme mezi nima nazpět a doběhl jsem až k prostranství u kina. Věděl jsem, že sním, ale ještě jsem nemohl sen ovládat. Po chvíli už ale ano. Podíval jsem se na jednoho z nich, z nějakého důvodu se mi zmenšilo zorné pole a útočníka jsem se zbavil. Potom jsem se podíval na druhého a moje zorné pole se zvětšilo na víc než je normální. Silou vůle jsem ho odhodil asi 100 metrů od sebe.

-----

Snad to přišlo aspoň někomu zajímavé. Jinak tohle je můj první post, takže zdravím všechny.
Používateľov profilový obrázok
necrotising_
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po Jún 04, 2007 16:58

Príspevok od používateľa necrotising_ »

Před necelou hodinou jsem se probudil z opravdu silného snu (?) a hned jsem si ho musel zapsat:

[11.08.2007]

Byl jsem u nás doma, byla u mě i Irina, holka, která se mnou byla na koncertě Skinny Puppy. Najednou jsem ji někde v domě ztratil. Vyběhl jsem do schodů a uviděl ji venku, jak stojí na dvoře vedle stromu. Rozběhl jsem se k ní. Už jsem se blížil k dveřím, když jsem si uvědomil, že sním. Proběhl jsem dveřma bez toho, aniž bych je otevřel, nikdy dřív jsem v LD pevným předmětem neprocházel. Bez zastavení jsem pokračoval až k místu, kde jsem ji viděl. Doběhl jsem tam a uviděl nějakou jinou ženu. Najednou už jsem nebyl u nás doma za domem, ale na nějaké rozlehlé travnaté pláni, z kterého se později stalo Rackovské fotbalové hřiště. Žena mě uvítala a zeptala se, jestli jsem se sem dostal ze snu, což jsem jí potvrdil. Zeptala se ještě, v kolik hodin jsem šel spát, řekl jsem, že docela pozdě, ona se s úsměvem zeptala, jestli to je tak kolem 22:30, já řekl, že spíš ještě o něco později, asi 23:30. Potom jí ještě zajímalo, jak jsem se sem vlastně dostal a já vysvětlil to, jak jsem venku viděl Irinu, rozběhl se za ní a objevil se tady - tedy, že mě sem v podstatě přivolala ona sama. Usmála se tomu. Vedle stál její kolega, se kterým jsem v celém snu mluvil jen anglicky, protože češtinu tolik neovládal. Byli něco jako osoby, které dohlíží nad těmi, co spí, případně na ty, kteří sem přichází skrze AC. Překvapilo mě, jak ostře tady vidím, ne jako v LD, a taky určitý pocit jistoty, že se v blízké době rozhodně nevzbudím. Sedli jsme si na zem, žena s někým mluvila, tak jsem se otočil k jejímu kolegovi a zeptal se, jestli bych se mohl zeptat na pár věcí. První řekl, že ne. Upřesnil jsem mu, že nejde o žádné osobní věci a s tím už souhlasil. Zeptal jsem se, jak si říkají, řekl, že jim můžu říkat 'world scrapers' (s tím druhým slovem si nejsem jistý, mohlo to být taky něco jiné, ale vyslovil to takhle). Potom jsem se zeptal na 2 holky, které znám od vidění, a které jsem před chvílí viděl, jak prošly kolem. Zeptal jsem se, jestli teď spí a proto jsou tady, což mi bylo potvrzeno. Potom jsem se zeptal, jestli to funguje tak, že se jim zdá přímo o tomto místě nebo je jim před oči vkládán jiný obraz. Řekl, že přímo o tomto místě. Přišel někdo další a posadil se k nám. Byl to mladší muž, na uvítanou jsem si s ním potřásl rukou. Vydali jsme se někam pryč. Má zpověď pokračovala. Zeptal jsem se, jestli mi někdo bude po probuzení věřit, že jsem tady opravdu byl a taky, jestli na tom vůbec záleží. Řekl, že někteří věřit budou. Došli jsme na místo. Byla to snad řeka nebo nějaké jezírko, už si nejsem jistý. Buď mí společníci vešli na loďku nebo vlezli přímo do vody, to už si nevzpomínám. Nějaký další muž (myslím, že to nebyl ten samý, se kterým jsem se doteď bavil) se na mě otočil a řekl mi, že je dobře, že se zajímám o svůj duchovní rozvoj a to i přesto, že moje osobnost je jistým způsobem narušená. Pak se chvíli bavili mezi sebou o mé minulosti apod. Ten mladý muž, který si přisedl na hřišti, najednou řekl něco VELMI negativního mým směrem. Zeptal jsem se ho, co říkal, abych se ujistil, že jsem opravdu slyšel správně. A bylo mi to potvrzeno. Bylo to něco v tom smyslu, že si přeje, abych už umřel a oni tady se mnou nemuseli ztrácet čas nebo něco podobného. Rozběhl jsem se na něj a zaútočil jsem. V tento okamžik jsem pocítil, že lucidita ztrácí na síle, ale při té myšlence se zase vrátila. Později na mě zaútočil asi každý z nich. Až na tu ženu, která pro změnu chtěla, abych ji osouložil. Ptal jsem se, proč to dělají. Napadlo mě, že je to nějaká zkouška. Ale bohužel nebylo moc času o tom přemýšlet. Jejich útoky působily velmi opravdově a tak mi nezbývalo než se bránit. Pomalu jsem propadal zoufalství a tak jsem se rozhodl, že se raději pokusím probudit. Ale nešlo to. Snad poprvé za X let jsem se nedokázal vlastní vůlí probudit. Nechtěli mě pustit pryč. Jednou už jsem si myslel, že jsem se vzbudil, ale jen, abych za chvíli zjistil, že jsem se probudil jen ve snu. Nakonec jsem se však probudil opravdu, ani pořádně nevím jak. Po probuzení ukazovaly hodiny asi o 60 minut víc než když jsem usnul.

-----

Tento sen (?) na mě opravdu silně zapůsobil. Vaše názory? Je možné, že jsem se z LD dostal do AC (a ke konci asi zase zpět do LD)? Protože když jsem TAM byl, tak jsem si tím byl naprosto jistý.
bonkwodny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Okt 05, 2006 19:07

Príspevok od používateľa bonkwodny »

viem,ze si to pisal uz davno ale tento sen ma dost zaujal,bolo to ako citak nejaku zaujimavu knihu.
je mozne,ze to bolo tak,ako si uvazoval,pac pri citani clanku som mal asi taketo pocity:
prva cast,kde si videl to dievca mi pripadala ako uvod,proste ta mala niekam naviest(pripominalo mi to silent hill)stred clanku bol fascinujucejsi a prepracovanejsi ako zaciatok a posledna cast,zhruba od toho momentu,ked ti povedal tu VELMI negativnu vec mi pripadala tak vsedne snovo ako kazdy sen,proste inak ako ten stred
mohlo to byt sposobene tym ako si to napisal alebo len mojov predstavivostov a toto boli len moje pocity z tvojho clanku,takze nic nemusi byt hned pravda,kazdopadne to musel byt dobry zazitok,mozno to tak malo byt a mozno sa to zvratilo preto,lebo si na to nebol pripraveny
ale to su zasa len moje vymysly
edit:zaujimave je,ze sa ta ta zena spytala,ci si sa TAM dostal CEZ SEN,osobne mam skusenosti s tym,ze niektory ludia v sne vedia ze snivaju alebo ze ja snivam ale ona to netvrdila.
Používateľov profilový obrázok
necrotising_
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po Jún 04, 2007 16:58

Re: P

Príspevok od používateľa necrotising_ »

Ehm... proč na mě asi tak v 90% LD pořád někdo útočí (ať už fyzicky nebo jinak)? :? Viz. i ten minulý sen, který jsem sem psal. V posledních případech to byl myslím vždy ten, koho jsem si tam já sám přimyslel.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: P

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

necrotising_ napísal:Ehm... proč na mě asi tak v 90% LD pořád někdo útočí (ať už fyzicky nebo jinak)?
Skús pouvažovať o svojom postoji k svetu ako takému. Ak svet okolo seba vnímaš ako čosi nepriateľské, voči čomu je nutné byť neustále v obrane, potom sa Ti takýto Tvoj postoj premietne aj v LD či AC.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
necrotising_
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po Jún 04, 2007 16:58

Re: P

Príspevok od používateľa necrotising_ »

Na tom něco bude, díky. Asi bych si toho nevšímal, ale v poslední době se začaly množit případy, kdy ten 'někdo' byl někdo, na kom mi více či méně záleží a to je pak docela nepříjemné.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: P

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Tak s tým začni niečo robiť. :wink:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
necrotising_
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po Jún 04, 2007 16:58

Re: P

Príspevok od používateľa necrotising_ »

[16.10.2007]

Probudil jsem se, ale nemohl jsem se hnout. Myslel jsem, že je to jen spánková paralýza a zkoušel jsem své tělo rozhýbat. Když jsem se takto chvíli snažil, tak jsem cítil, že je tělo čím dál víc probuzené, ale když jsem jen na okamžik polevil, hned jsem se vrátil do původního stavu, ve kterém jsem si navíc připadal, že ještě napůl spím. Podíval jsem se před sebe na křeslo v rohu místnosti a zdálo se mi, že tam něco vidím. Jako by na něm někdo seděl, ale nemohl jsem na něj vůbec zaostřit pohled. Potom se to najednou zaostřilo samo a já viděl, že člověk to rozodně není. Bylo to celé černé, hladké a lesklé, neustále to měnilo tvar a to poměrně velkou rychlostí, proměna působila naprosto plynule. Dostal jsem strach, ale pořád jsem si říkal, že si to se mnou jen hrají moje smysly. Pokračoval jsem v rozhýbávání svého těla, podařilo se mi posadit se a pak... jsem se probudil.
Používateľov profilový obrázok
necrotising_
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po Jún 04, 2007 16:58

Re: P

Príspevok od používateľa necrotising_ »

Dodatek k tomu poslednímu příspěvku:

Bylo to v obývacím pokoji, chodím tam vždycky usínat a nad ránem se přesunu do postele. Vždycky, když tam jsem, tak vrže sedačka, která je hned vedle toho křesla. Když tam sedí máti třeba 8 hodin denně, tak nic. Stejně tak, když jsem tam já + někdo další. Jen, když jsem tam já, případně se mnou ještě náš kocour. Jednou jsem si v duchu řekl, že jestli to někdo nebo něco dělá úmyslně, ať zavrže 3x po sobě (nikdy předtím to totiž 3x po sobě nezavrzalo). Zavrzalo to jednou, tak jsem si říkal: 'no nic...' ... a asi za 2 vteřiny to zavrzalo 3x rychle po sobě. Před několika lety v tomto domě spáchal sebevraždu jeden můj blízký příbuzný.

Ale možná jsem jen paranoidní. :D Každopádně se teď večer rozmýšlím, jestli tam vůbec chodit.
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: P

Príspevok od používateľa sorer »

mozes tam pre istotu zapalit sviecku
Stretneme sa vo sne ;)
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Re: P

Príspevok od používateľa Zenny »

necrotising_ napísal:Dodatek k tomu poslednímu příspěvku:

Jednou jsem si v duchu řekl, že jestli to někdo nebo něco dělá úmyslně, ať zavrže 3x po sobě (nikdy předtím to totiž 3x po sobě nezavrzalo). Zavrzalo to jednou, tak jsem si říkal: 'no nic...' ... a asi za 2 vteřiny to zavrzalo 3x rychle po sobě. Před několika lety v tomto domě spáchal sebevraždu jeden můj blízký příbuzný.

Ale možná jsem jen paranoidní. :D Každopádně se teď večer rozmýšlím, jestli tam vůbec chodit.
ked som to cital, az sa mi rozbusilo srdce :lol:
mam totiz podobne skusenosti...ked som kedysi skusal AC, tak sa mi stavalo, ze ked uz som sa uvolnoval tak 10-15 min, tak zrazu sa ozvalo nejake hlasite puknutie alebo buchnutie..proste hlasity zvuk. Ale ked som rozmyslal co tie zvuky sposobilo, tak mi nic nenapadlo :ghostly:
Používateľov profilový obrázok
necrotising_
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po Jún 04, 2007 16:58

Re: P

Príspevok od používateľa necrotising_ »

23.10.2007

Měl jsem LD, zatmělo se mi před očima a...

Probudil jsem se a viděl vedle sebe na boku ležícího nahého muže. Věděl jsem, že si to se mnou jen hrají moje smysly a že je to ve skutečnosti deka, která leží vedle mě. Chtěl jsem se pohnout, ale nešlo to, až po chvíli. Ale i tak jsem se pořád pohyboval, jako bych byl hodně opilý. Pohnul jsem dekou, abych narušil její tvar a zrušil tak ten přelud, který vytvořil můj mozek. Chtěl jsem se podívat, kolik je hodin, mrknul jsem se digiální hodiny u videa, ale nedokázal jsem je přečíst. Potom se mi pohled zaostřil a já viděl, že hodiny blikají, což znamená, že byl vyplý proud a nejsou nastavené. Napadlo mě podívat se na TV, konkrétně na kanál ČT24, kde by hodiny mít mohli. A ano, měli, bylo něco po 7. hodině ranní. Televizi jsem vypnul. Po chvíli se ozvalo zvonění od dveří. Trochu jsem dostal strach, nenapadalo mě, kdo by sem mohl tak brzo chodit. Slyšel jsem, že bratr jde po schodech dolů, otevírá dveře a potom jde po schodech zase nahoru. Ale neviděl jsem, že by se na schodech rožnulo světlo, což mi přišlo přinejmenším zvláštní. Za chvíli se vedle pohovky, na které jsem ještě stále ležel, objevil náš kocour, takže mi bylo jasné, že to asi někdo zvonil, protože kocour byl u dveří a mňoukal, že chce dovnitř. Ale to, že se tu kocour objevil vedle mě, aniž by někdo otevřel dveře do této místnosti, mi divné nepřišlo. Podíval jsem se pozorněji na oblast kolem kocoura a uviděl, že rozhodně není jediná kočka, co je tu se mnou v pokoji. Bylo jich tu snad ještě 5 dalších. Přišlo mi to trochu divné, ale nijak jsem se tím nezatěžoval, spíš jsem byl rád, že máme víc koček. Chtěl jsem jít nahoru do postele, ale všude byla tma a já si potřeboval něčím svítit na cestu. Vzal jsem mobil, který k tomu obvykle používám, ale jen, co jsem zmáčknul první tlačítko, tak se mobil vybil. Odněkud poblíž i přesto vycházelo světlo, ale nedokázal jsem ten zdroj přesně určit. Světlo ale svítilo jen na malou oblast a nebylo moc silné, takže mi bylo k ničemu. Vydal jsem se tedy po tmě. Myslím, že se vyskytly nějaké problémy s těmi kočkami, ale už si nevzpomenu jaké. Chtěl jsem rozsvítit hlavní světlo v místnosti a doufal jsem, že se tím koček zbavím, v tuto chvíli jsem je taky považoval jen za nějaké halucinace. Už jsem byl u vypínače, otočil jsem se směrem do místnosti a uviděl, že z koček jsou lidé. Zmáčknul jsem vypínač. Na malý okamžik se objevilo velmi slabé světlo, to ale hned zase zmizelo, pořád byla všude tma. Pokračoval jsem dál přes kuchyni. Otevřel jsem dveře na chodbu, chtěl jsem vyjít ven, ale něco mě blokovalo. Podíval jsem se před sebe a viděl něčí tělo. Promluvilo na mě bratrovým hlasem. Zeptal jsem je, jestli je skutečný nebo je to jen další výplod mé představivosti. Zeptal se: 'jak to mluvíš... ?', asi si myslel, že jsem pod vlivem nějaké drogy. Celou dobu jsem z něj viděl jen část trupu, ani nevím proč jsem nezkusil zdvihnout hlavu. Řekl jsem mu, že jsem se vzbudil, ale připadám si, jako bych pořád snil. Chvíli na to jsem se probudil, ve stejné poloze, jako jsem se 'probudil' poprvé.

-----

A teď otázka, která zde už byla položena, ale nebyla zodpovězena :D: Proč jsem vždycky v AC (pokud mi někdo nechce rozmluvit, že to AC nebylo) jako kdyby hodně opilý?

Mimochodem, za poslední 4 dny jsem měl už 12 LD + tady tohle. :shock:
bonkwodny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Okt 05, 2006 19:07

Príspevok od používateľa bonkwodny »

mozno tym,ze to nemas este moc osvojene a nedokazes to vsetko az tak dobre ovladat-trochu praxe to mozno zmeni :wink:
"...houba je ve skutecnosti
inteligentní entitou, ne z tohoto sveta, ale mimozemskou, schopnou
prostrednictvím stavu transu sdelovat svou osobnost jako cosi prí
tomného v do nitra obráceném vnímání toho, kdo stav prožívá." Terence McKenna
Napísať odpoveď