Problém se sny

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Sius
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So Sep 15, 2007 9:41
Bydlisko: Zlín
Kontaktovať používateľa:

Probl

Príspevok od používateľa Sius »

Zdravím... už pár týdnů se zajímám o LD a snažím se ho docílit. Vybral jsem si asi jako většina začátečníků metodu testování reality a snažím se vést si i snový deník, ale je tu problém. Často se probouzím během snů a dokážu si je živě vybavit, ale takto se mi to stane klidně i 4x za noc. Takže když se ráno probudím, mám ve všem zmatek a nevím přesně které vzpomínky patří ke kterému snu. Když se takto během noci probudím, tak zkouším vzpomínat na sen u kterého sem se vzbudil a snažím se v něm pokračovat, ale to se mi podaří jen velice zřídka. Neznáte nějaké cvičení, které by mi pomohlo zaměřit se jen na jeden sen a zlepšit tak mou snovou pamět a tímpádem lépe docílit LD?

Jo a ještě mám jeden dotaz. Semtam se vracím ze školy utahaný jak kotě a tak se na hoďku na dvě natáhnu a večer jdu spát kvůli tomu později. Takže se chci zeptat, jestli může spánek během dne nějak ovlivnit kvalitu snění později v noci.
Jen dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost, ale tou první si nejsem jistý.
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

kdyz si zdrimnes pres den, tak je to pro LD jen dobre. Ale zase kdyz jdes spat hodne pozde tak se ti vyhoda nuluje.
Zkus jeste jednu vec. Opakuj si pred spanim a i behem usinani formulku ů Jsem ve snu " porad dokola. Me se uz parkart podarilo takto vstoupit do snu z bdeni a hned jsem vedel ze mam sen.
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Probl

Príspevok od používateľa RedHawk »

Ako napisal majk. Treba pravidelny spanok a denny spanok pomaha. mimochoédom co je to par tyzdnov. niektori sa o to snazia cele roky.

Trpezlivost ruze prinasa
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Probl

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Myslím, že je zbytečné pátrat po tom, která vzpomínka patří ke kterému snu. Jde hlavně o to, abys nějaké ty sny měl a věděl o tom. K tomu testování reality: uvědomit si během snu že jsem ve snu je opravdu dost těžké a mě se to během těch tří let co se intenzivně věnuji LD podařilo jenom párkrát (a to jsem udělal snad milión testů reality). Daleko účinnější je v noci vstát, chvíli být vzhůru a pak se snažit udržet vědomí při usínání. Takové jsou mé zkušenosti a opravdu to funguje (samozřejmě že ne vždy vědomí udržím).
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Sius
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So Sep 15, 2007 9:41
Bydlisko: Zlín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Sius »

Díky za rady, ale ještě mám pár otázek...
Pokud se mi podaří dostat do LD a budu chtít zkusit něco co jsem ještě nikdy v životě nedělal, jako třeba skok z letadla, tak jak vlastně bude moje hlava zpracovávat informace? Myslím tím pocit, který při tom zažiju bude vygenerovaný podle mého podvědomí jak ono si myslí že by to mělo vypadat či jak?
Další věc co mě zajímá je lucid crossroads, tedy místo kde se mohu setkat s ostatnímy snílky (pokud to říkám správně) a možnost "nabourat" se do něčího snu... Jaké s tímto máte zkušenosti a poznatky?
Jen dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost, ale tou první si nejsem jistý.
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Probl

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Pocit budeš mít takový, jako bys to dělal poprvé. Stejně jako v životě. Žádné generování vpomínek na již prožité skoky z letadla. Akorát se může stát, že se během letu promění prostředí nebo ty. Možná budeš pták. Ale věř tomu, že se budeš bát z toho letadla skočit. Posledně jsem se bál skočit ze schodů, jak to bylo reálné...Na lucid crossroad jsem ještě nebyl. Vždycky na to zapomenu.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Sius
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So Sep 15, 2007 9:41
Bydlisko: Zlín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Sius »

Tak zase musím poděkovat za rady, ale tentokrát přihodím že se mohu řadit mezi hrdé LD snílky! =) Nejsem si jistý, jestli to co jsem prožil bylo čistě LD, ale rozhodně to nebyl obyčejný sen kde je příběh v rukou mého podvědomí, ale tentokrát jsem byl u kormidla chviku i já! Tady je zápis onoho "procitnutí" z mého deníku:

18.11. 2007
Dnes se jdu pokusit o dosažení LD pomocí sugesce. Zatím nemám jasno v tom, která formulka bude pro mě tou pravou, ale zkusím nejdříve nějakou kratší a výstižnější a později přejdu na sugesci za pomocí symbolů. Takže dnes to zkusím s formulkou "Uvědomuji si že sním".
__________
Prve jsem se vzbudil kvůli budíku mého bratra což se mi normálně nestáva protože mám své "bio" hodinky nastavené na 5:30 a on vstává o hoďku dřív. Nu, tak sem zase usnul... pak mě probral můj budík a ja začal vzpomínat na sny. Po pár vteřinách jsem to zklamaný zabalil, protože jsem nedokázal najít ani střípek vzpomínky na jakýkoli sen. Řekl jsem si že si poležím ještě deset minut a vypadnu do školy, ale zaspal jsem. Vykašlal se na autobus do školy, který bych stejně nestihl, a tak jsem spal ještě o pár minut dýl a během těchto několika minut jsem dosáhnul na svůj první úmyslný (polo-)lucidní sen!

Probral jsem se v 6:27 a za 3 minuty mi měl zvonit druhý budík abych stihl druhý autobus. Vzbudilo mě auto co jelo kolem. No já začal premýšlet a vzpomínat. Vzpoměl jsem si na následovné... Byl jsem v nějaké místnosti podobné sprchám v lázních, ale bez jakehokoli vybavení. Jenom ty dlaždice na stěnách a podlaze mi připomínaly lázně. Potom si vzpomínám že jsem na něco narazil. Už nevím co to bylo, snad nějaký objekt, prostě anomálie, naráz bum, napadlo mě: "Tohle je sen!". Tak jsem chtěl něco vyzkoušet a potvrdit si tak že sním, nějak se proměnit, ale hned co jsem to zkusil, tak jsem si připadal jako kdybych zrychlil čas snad padesátkrát. Všechno mi připadalo nepřirozeně rychlé, jako když si během dne třeba ve škole něco představuju, tak přeskakuju nudné části. Třeba si vzpomenu na nějaký zajímavý efekt z filmu, tak si představuju scénku boje ve které je ten efekt podle svého, ale jak jsem řekl, nudné pasáže, jako hon za nepřítelem, přeskakuju. Ale já je ani tak nepřeskakuju jako spíš nevymýšlím, tudíž když si v hlavě přehrávám danou scénu, tak mám na místě kde má být hon za nepřítelem "přestřihlý film", který se napojí až v momeňtě kdy zloducha doženu. Stejný pocit jsem měl při té přeměně. Zkoušel jsem se přeměnit na stín, nebo spíše stínovou bytost (což už jsem si během dne také představoval), ale přeměna probíhala trhaně a rychle jako kdybych do pár vteřin nacpal hodinu. Byly to chaotické pocity, tak jsem tu přeměnu raději zastavil. Po ukončení přeměny jsem měl pocit jako kdybych se probudil a ležel pořát se zavřenýma očima a vše si jen představoval. Že to nebyl LD, ale moje hlava si to všechno vyprodukovala (i když bez mého impulsu a soustředění na to co vytvářím, což je ve dne zapotřebí), ale poté jsem se ten pocit snažil zahnat a to se mi povedlo. Byl jsem zase v místnosti s dlaždicemi, ale byl sem ve vaně s vodou a s (no to je osobní =)... Mohl sem se kontrolovat, citil sem doteky a podobné. Pak mě probralo již zmiňované auto projíždějící kolem domu a já se cítil skvěle.
Jen dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost, ale tou první si nejsem jistý.
Používateľov profilový obrázok
ixtin
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut Feb 05, 2008 15:58

Príspevok od používateľa ixtin »

majk napísal:Opakuj si pred spanim a i behem usinani formulku ů Jsem ve snu " porad dokola.
heh, ja som tak hovoril sniva sa mi, sniva sa mi, sniva sa mi... a zrazu som na ulici a vravim si sniva sa mi, sniva sa mi, poobzeral som sa okolo seba, a povedal som si ze to nefunguje, ze je to blbost, a o par minut ma zozral lev :P :lol: :lol:
[img]http://img90.imageshack.us/img90/2598/ideauserbaaroi5.gif[/img]

--: SOM TVORCOM SVOJHO ŠŤASTIA :--
Robin
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po Máj 30, 2011 14:03

Re: Problém se sny

Príspevok od používateľa Robin »

ixtin napísal:
majk napísal:Opakuj si pred spanim a i behem usinani formulku ů Jsem ve snu " porad dokola.


heh, ja som tak hovoril sniva sa mi, sniva sa mi, sniva sa mi... a zrazu som na ulici a vravim si sniva sa mi, sniva sa mi, poobzeral som sa okolo seba, a povedal som si ze to nefunguje, ze je to blbost, a o par minut ma zozral lev :P :lol: :lol:

Tady by spíš bylo lepší opakovat si: "je to sen?" to tě přivede jako otázka k testu reality a lev tě pak snad nesežere :D
Bianka
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ne Júl 24, 2011 16:36

Re:

Príspevok od používateľa Bianka »

ixtin napísal:
majk napísal:Opakuj si pred spanim a i behem usinani formulku ů Jsem ve snu " porad dokola.
heh, ja som tak hovoril sniva sa mi, sniva sa mi, sniva sa mi... a zrazu som na ulici a vravim si sniva sa mi, sniva sa mi, poobzeral som sa okolo seba, a povedal som si ze to nefunguje, ze je to blbost, a o par minut ma zozral lev :P :lol: :lol:
lol :D toto sa mi tak ráta na tomto fóre také hočo sny :D vtipne to vyznieva niekedy :D
madagaskar
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 149
Dátum registrácie: Ut Júl 12, 2011 20:04

Re: Problém se sny

Príspevok od používateľa madagaskar »

už som to tu niekde spomínal, ale spomeniem to aj tu. odporúčam ti skúsiť techniku wild pomocou hypnagogickych halucinacii. ale samozrejme najlepšie je zobudiť sa niekedy v noci, dajme tomu poprechádzať sa po dome, aby si sa skutočne prebudil a ísť spať, ale wild je zábava už počas zaspávania, mňa konkrétne vždy prekvapí čo mi mozog ukáže.
Samorez
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št Dec 30, 2010 14:14

Re: Problém se sny

Príspevok od používateľa Samorez »

Zdravím, nechcel som zakladať novú tému tak to napíšem sem.

Stalo sa už niekomu aby vás v sne akoby týrali? Myslím fyziky spôsobovali bolesť. Rôzny ľudia, no stále ten istý spôsob. Fakt bolesť, že aj po prebudení na to musíte myslieť.
Napísať odpoveď