NEJLEPŠÍ METODA

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Robin
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po Máj 30, 2011 14:03

Re: NEJLEPŠÍ METODA

Príspevok od používateľa Robin »

Po včerejším prozkoumávání fóra jsme se opět vrátila po asi dvou měsících zpátky k učení snění. Zkoušla jsem metodu, která se evidentně osvědčila nejvíc, i když běžně používám úplně jinou, takže spíš jenom pro porovnání:
Vstala jsem ve tři ráno (můj zaměstnavatel ze mě dneska asi nebude mít velkou radost :)) ) a probudila se, opláchnutí obličeje je vážně nejlepší, protože probere nejvíc. Protáhla jsem se a mrkla se na jeden díl seriálu v angličtině, abych donutila mozek k nějaké aktivitě. Se spaním na zádech problém byl - ležet se dalo, dokonce tak občas ležím i normálně ale v ten okamžik bych asi mohal i meditovat o desítkách ovcí jak skáčou přes plot a neusnula bych :D Po asi hodině jsem pozici i uvolňování vzdala, za tu dobu jsem zaznamenala asi dvakrát slabší brnění těla a soustředila jsem se na předstau rukou abych zaměstnala mysl. Přílišná snaha ale taky není to pravé :mrgreen: vzdala jsem to, otočila se na bok s myšlenkou, že je fuk jak ležím, hlavně, že se soustředím...měnila jsem myšlenku ´vcházím do snu´za představu rukou a bylo to tady. Sen byl stálý, žádné výkyvy, potřeba ustalovat se, všechno až neuvěřitelně jasné a ostré.
Běžně jsem zkoušela metodu sugesce, před usnutím jsem četla knihy o LD a opakovala si věty typu: " dnes se ve snu probudím" úspěšnost byla jak kdy ale oproti dnešku tam byly dva podstatné rozdíly. Měla jsem tendence se budit, to za prvé a za druhé po probuzení jsem měla určité množství energie navíc, jako by mě to nabilo. Dnes ne, byla jsem spíš lehce vyčerpaná, ale byla to první zkušenost s touhle metodou, tak uvdíme po pár dalších pokusech... :)
Zajímá jestli taky pozorujete rozdíly při snění podle použité techniky?
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: NEJLEPŠÍ METODA

Príspevok od používateľa RedHawk »

osobne si myslim ze kazdemu vyhovuje niec ine.
mne ide sustredenie a taktiez sa do ld viem dostat cez AVS pristroj
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: NEJLEPŠÍ METODA

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

RedHawk napísal:osobne si myslim ze kazdemu vyhovuje niec ine.
mne ide sustredenie a taktiez sa do ld viem dostat cez AVS pristroj
Ano? A aky avs mas? Tusim si nekde v dost starom prispevku spominal ze mas Inner Pulse, je to ten co pouzivas na LD?
Ja ho mam tiez ale vobec som nevedel ze niektori s tich programov je na LD.
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: NEJLEPŠÍ METODA

Príspevok od používateľa RedHawk »

ano mam inner pulse a od Valucha program na LD/ac

Ale vcelku na to staci c3 (sniva vizualizacia) 4,5-10 Hz alebo c6 (vizualizacia)3-15Hz
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: NEJLEPŠÍ METODA

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

A aku mas uspesnost?
Staci si len pustit ten program alebo puzivas aj nieco navise ktomu ako sugescie a podobne?
Ten program ta vlastne hodi na uroven hranice spanku takze si aj bdeli ale aj spis?
A co to znamena - od Valucha program na LD/ac?
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: NEJLEPŠÍ METODA

Príspevok od používateľa RedHawk »

uspesnost je cca 85-90%
staci to spustit.
Od vyrobcu AVS v Prahe mam specialny program, ktory vytvorili na podporu LD. Nie je bezne v ponuke.
sheepeck
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Št Nov 18, 2010 22:16

Re: NEJLEPŠÍ METODA

Príspevok od používateľa sheepeck »

Inner pulse jsem si tento víkend pořídil, tak jsem zvědav, jak si s ním budu rozumět :-)
Chci se zeptat - zrovna u programu c6 doporučují užití aktivní hudby.

Doporučujete tu hudbu k programům přidávat i v jiných případech, nebo je v pohodě poslouchat jen ty pulzy?
Empatik
Návštevník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut Jún 28, 2011 22:40

Re: NEJLEPŠÍ METODA

Príspevok od používateľa Empatik »

preco ked vstanes musis sa prebrat ? predsa ked vstanes a ostavas osaly vtedy sa ti lepsie vytvaraju predstavy , teda aspon mne ..
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: NEJLEPŠÍ METODA

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

No ide hlavne oto aby si nezaspal ako drevo a neprebral sa az rano ked bude po vsetkom. Ked sa poriadne preberes tak nebudes mat taky problem nestratit vedomie seba sameho pri prechode do sna cize zostanes stale prebudeny a tak isto ak by si aj stratil vedomie seba sameho budes mat vedsiu sancu na uvedomenie si sna pretoze bude tvoja mysle viac prebudena a budes mat vedsiu sancu uvedomt si sen.
Takto to aspon funguje pre vedsinu ludi, ale mozes to vyskusat aj hned po prebudeni, treba skusat mozno ti to bude tak lepsie fungovat.

Skoda ze to nieje naopak, ze obycajne nevedome sny su len zriedkave alebo ziadne a LD sny su vzdy alebo skoro vzdy. Ked najdem sposob ako to obratit naopak tak vam dam vediet, len dufam ze to bude esce v tomto zivote :grin:
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
Napísať odpoveď