Ako si zapametat sen?

Moderátor: Moderátori

aldumgan
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št Jan 19, 2012 12:54

Re: polospanok

Príspevok od používateľa aldumgan »

Pjotrik napísal:
Bianka napísal:ináč keď som prvýkrát čítala o LD keď ma to tak chytilo že som sa snažila robiť testy reality,snový denník atď. tak som si dosť dobre pamätala sny ale to bolo cez prázdniny a teraz už to nadšenie opadlo a už nemám čas ráno sa rozpamätávať na sny a zapisovať tak si veľa toho nepamätám :/
A čo bola si úspešná? :) Ja som začínal rovnako. Cca pred 3 rokmi. Celé mesiace som zapisoval do snového denníka. Strany a strany. Už ma to prestávalo baviť, lebo moja schopnosť pamätať si sny brutálne narástla a trvalo mi viac ako 15min, kým to všetko dám na papier :D Každé ráno. Ale po LD nikde žiadne stopy. Tak som to nechal tak a dal si pauzu. Až teraz, cez letné prázdniny, som prišiel, že ako na to.
mohol by si teda prezradit ´ako na to´?
aldumgan
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št Jan 19, 2012 12:54

Re: polospanok

Príspevok od používateľa aldumgan »

Pjotrik napísal:
Bianka napísal:ináč keď som prvýkrát čítala o LD keď ma to tak chytilo že som sa snažila robiť testy reality,snový denník atď. tak som si dosť dobre pamätala sny ale to bolo cez prázdniny a teraz už to nadšenie opadlo a už nemám čas ráno sa rozpamätávať na sny a zapisovať tak si veľa toho nepamätám :/
A čo bola si úspešná? :) Ja som začínal rovnako. Cca pred 3 rokmi. Celé mesiace som zapisoval do snového denníka. Strany a strany. Už ma to prestávalo baviť, lebo moja schopnosť pamätať si sny brutálne narástla a trvalo mi viac ako 15min, kým to všetko dám na papier :D Každé ráno. Ale po LD nikde žiadne stopy. Tak som to nechal tak a dal si pauzu. Až teraz, cez letné prázdniny, som prišiel, že ako na to.
prezradis ´ako na to´? D.
Bianka
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ne Júl 24, 2011 16:36

Re: Ako si zapametat sen?

Príspevok od používateľa Bianka »

Pjotrik napísal:
Bianka napísal:ináč keď som prvýkrát čítala o LD keď ma to tak chytilo že som sa snažila robiť testy reality,snový denník atď. tak som si dosť dobre pamätala sny ale to bolo cez prázdniny a teraz už to nadšenie opadlo a už nemám čas ráno sa rozpamätávať na sny a zapisovať tak si veľa toho nepamätám :/
A čo bola si úspešná? :) Ja som začínal rovnako. Cca pred 3 rokmi. Celé mesiace som zapisoval do snového denníka. Strany a strany. Už ma to prestávalo baviť, lebo moja schopnosť pamätať si sny brutálne narástla a trvalo mi viac ako 15min, kým to všetko dám na papier :D Každé ráno. Ale po LD nikde žiadne stopy. Tak som to nechal tak a dal si pauzu. Až teraz, cez letné prázdniny, som prišiel, že ako na to.
no práveže som nebola :D ako som povedala teraz sa tomu veľmi nevenujem ale chcela by som začať meditovať :D ale neviem veľmi ako na to :D
Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Re: polospanok

Príspevok od používateľa Pjotrik »

aldumgan napísal:prezradis ´ako na to´? D.
Mojou vlastnou, super-tajnou technikou :grin: Skombinoval som nepriame metódy z knihy Cesty mimo tělo so sugesciou. Keď už idem spať a ležím v posteli, začnem si predstavovať ako sa dostávam do svojej hlavy :D Som v uvítacej hale a cez dvere vstupujem do svojho podvedomia. Sústredím sa na každý jeden krok. Za dverami je obrovská knižnica(podvedomie), ktorú riadi jeden chlapík. Neviem prečo, ale vždy si ho predstavím ako malého čertíka :devil: :D Začnem mu prikazovať, čo má vykonať. Konkrétne: "viem rozoznať sen od reality", "viem lucídne snívať", "túto noc mám lucidné sny", "po zobudení sa nehýbem a okamžite vstupím do lucidného sna". Po každom príkaze kývne hlavou a ja viem, že to splní. Poďakujem sa a vychádzam von. Btw takto sa dá všeličo ovplyvniť na sebe. Napríklad urýchliť hojenie. Ale späť k veci. Zaspal som už a snívam. Niekedy sa mi podarí uvedomiť si to. No hneď sa budím, čo je na nič. Ale o to tu nejde. Dôležité je, aby po zobudení som sa nehýbal a myslel na to, že idem vstupiť priamo do sna. Nestratím pri tom žiadne vedomie. Tu neviem ani sám, ako to robím :lol: :oops: Väčšinou hneď ucítim taký elektrizujucí pocit. Ako by som skočil do vody. Nedá sa ho prehliadnuť. Potom už môžem vstať a som vo sne. Úspešnosť u mňa je cca 70-90%. A ešte najlepšie je, že keď sa preberiem z jedného LD, okamžite môžem vstúpiť do ďalšieho. Takto som už zažil aj 5 LD za sebou.
Bianka napísal:chcela by som začať meditovať :D ale neviem veľmi ako na to :D
Skús si zohnať nejakú knižku, alebo keď môžem poradiť, začni trenovať toto: http://satori.mysteria.cz/trans.html
Naučiť sa poriadne uvoľnovať telo je základ. Potom môžeš prejsť na také veci, ako hranie sa s energiou, čistenie čakier, alebo AC.
Bianka
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ne Júl 24, 2011 16:36

Re: Ako si zapametat sen?

Príspevok od používateľa Bianka »

Pjotrik napísal: Skús si zohnať nejakú knižku, alebo keď môžem poradiť, začni trenovať toto: http://satori.mysteria.cz/trans.html
Naučiť sa poriadne uvoľnovať telo je základ. Potom môžeš prejsť na také veci, ako hranie sa s energiou, čistenie čakier, alebo AC.
no nejakú knihu by som chcela... a ďakujem za odkaz :D skúšala som to s dýchaním do dlaní ale neviem :D ja skor cítim že ma bolia ruky z toho trak trochu
Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Re: Ako si zapametat sen?

Príspevok od používateľa Pjotrik »

Bianka napísal:no nejakú knihu by som chcela... a ďakujem za odkaz :D skúšala som to s dýchaním do dlaní ale neviem :D ja skor cítim že ma bolia ruky z toho trak trochu
Myslím, že to postupne prejde. Mňa tiež všeličo bolelo, keď som relaxoval :D Zrejme nejaké bloky
Bianka
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ne Júl 24, 2011 16:36

Re: Ako si zapametat sen?

Príspevok od používateľa Bianka »

Pjotrik napísal:Myslím, že to postupne prejde. Mňa tiež všeličo bolelo, keď som relaxoval :D Zrejme nejaké bloky
je to možné :D veľmi ma začínajú zaujímať takéto veci...chcem už aj niečo zažiť lebo všeličo som už čítala aj na tomto fóre ale ja nemám zatiaľ žiande také zážitky :P
Bianka
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ne Júl 24, 2011 16:36

Re: Ako si zapametat sen?

Príspevok od používateľa Bianka »

v poslednom čase od kedy sme mali prázdniny si každé ráno pamätám sny :D nie úplne také podrobnosti lebo nemám čas si to zapisovať ani nič ale proste viem čo sa mi snívalo a páči sa mi to :D neviem čím to je lebo všetko robím rovnako ale nevadí hlavne že to funguje :D
Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Re: Ako si zapametat sen?

Príspevok od používateľa Pjotrik »

Bianka napísal:v poslednom čase od kedy sme mali prázdniny si každé ráno pamätám sny :D nie úplne také podrobnosti lebo nemám čas si to zapisovať ani nič ale proste viem čo sa mi snívalo a páči sa mi to :D neviem čím to je lebo všetko robím rovnako ale nevadí hlavne že to funguje :D
to je dobrý základ :) čím viac si budeš pamätať, tým je väčšia šanca, že raz príde aj LD
Bianka
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ne Júl 24, 2011 16:36

Re: Ako si zapametat sen?

Príspevok od používateľa Bianka »

Pjotrik napísal:
Bianka napísal:v poslednom čase od kedy sme mali prázdniny si každé ráno pamätám sny :D nie úplne také podrobnosti lebo nemám čas si to zapisovať ani nič ale proste viem čo sa mi snívalo a páči sa mi to :D neviem čím to je lebo všetko robím rovnako ale nevadí hlavne že to funguje :D
to je dobrý základ :) čím viac si budeš pamätať, tým je väčšia šanca, že raz príde aj LD
no presne :))) ale zatiaľ ma celkom zaujímajú aj tieto obyčajné sny...väčšinou sa mi blbosti snívajú ale niekedy taký dobrý sen :D ale zase LD by mohol byť každý taký dobrý keď by som si to tam všetko sama vytvorila :D o to vlastne ide :D
Napísať odpoveď