Zážitky v meditáciach

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Zážitky v meditáciach

Príspevok od používateľa Pjotrik »

Zakladám túto tému, lebo už veľa krát som zažil nezvyčajné veci pri meditovaní/relaxovaní a rád by som sa s nimi podelil. Prípadne budem rád ak mi nekto vysvetlí, čo sa dialo. Samozrejme uvítam, keď tu nebudem sám a pridajú sa ešte iní :)

Dnes:
Čas 16:35, dĺžka meditácie 15min
Uvolnenie celého tela a rozšírenie vnímania(vstup do ohniska 12). Po chvíli som veľmi čudne registroval svoje telo. Od krku dole som ho vnímal, akoby ani nebolo mojou súčasťou. Pravá ruka sa mi zdala celý čas 2x dlhšia ako ľavá. O chvíľu sa mi začala točiť hlava a začínalo to byť neprijemné. Ako keď by som mal odpadnúť. To isté som už zažil, keď som daroval krv a na ďalší ďen si bol zabehať :) Pocity postupne utíchali a potom začali moje oči. Veľmi silno kmitali. Ak to mám k niečomu prirovnať, predstavte si neviditeľnú pinballovú loptičku, ktorá sa odbíja od ľavého oka ku pravému a naspať :D Stále rýchlejšie. Napadlo ma či to nie je REM(rapid eye movement) fáza, ale keď som otvoril oči, všetko bolo normálne a nič som necítil. Zavrel som a vrátilo sa to. Bol som z toho vyľakaný, ale aj vzrušený. Skúsil som AC, keď už som sa dostal do takého stavu, ale bez úspechu. Bránilo mi to sústrediť sa. Ďalej už nič zaujimáve nebolo.
Používateľov profilový obrázok
SETL
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Pi Okt 30, 2009 23:14
Kontaktovať používateľa:

Re: Zážitky v meditáciach

Príspevok od používateľa SETL »

ja som skušal meditáciu po sediačky na točiacej stoličke, sadol som si pohodlne... hlavo som si neopieral... dokázal som sa velmi dobre uvolnit... podarilo sa mi ohnisko 10, kde som necítil telo, zdalo sa mi že meditácia trvala 15 minút, no ked som pozrel na hodinky tak som bol prekvapený 50 min...
Naposledy upravil/-a SETL v Ne Feb 05, 2012 20:29, upravené celkom 1 krát.
aký tu máme zmysel ?
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Zážitky v meditáciach

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Pjotrik napísal:Po chvíli som veľmi čudne registroval svoje telo. Od krku dole som ho vnímal, akoby ani nebolo mojou súčasťou. Pravá ruka sa mi zdala celý čas 2x dlhšia ako ľavá.
Toto je bežné pre stav ohniska 12.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Re: Zážitky v meditáciach

Príspevok od používateľa Pjotrik »

Do ohniska 12 som sa pokúšal dostať celý týždeň. Vôbec mi to nešlo. Až dnes. Nerozumiem prečo. Už som sa zľakol, že som to zabudol :D
Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Re: Zážitky v meditáciach

Príspevok od používateľa Pjotrik »

Niečo, čo sa mi skôr stalo.

Niekoľko dní som skúšal čistiť si čakry. Každý večer pred spaním som sa zameral na dve a predstavoval si, ako do nich vchádza biele svetlo. Najprv do jednej, potom do druhej. Vtedy som si vybral prvú, koreňovú. Ani nie o pol minúty, už som cítil nezvyčajné chvenie. Nie také, ako stále, ale iné. O chvíľu sa premenilo na neviditeľnú ruku. Robila kruhové pohyby nad mojim podbruškom :oops: Ja som to cítil presne tak, akoby ta ruka bola fyzická. Akoby pri mne stál skutočný človek z mäsa a kostí, ktorý mi to tam masíroval :D Neviem, či som si to iba nepredstavoval, ale keď som na to nemyslel a zamestnal sa niečím iným, stále som ju cítil. Podvedomie samozrejme spustilo strach vo mne :D Stále ho mám pri nových zážitkoch. Alebo to je vzrušenie? :D
Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Re: Zážitky v meditáciach

Príspevok od používateľa Pjotrik »

Škola pomaly končí, prázdniny začínajú a ja sa konečne môžem znova venovať meditáciam, lucidným snom, hrátkam s energiou 8)

Dnešný zážitok ma pomerne prekvapil, keďže naposledy som meditoval pár mesiacov dozadu, a nečakal som teraz nič nezvyčajné. Ako-tak sa mi podarilo vstúpiť do ohniska 12, kde som plánoval čerpať energiu. Namiesto toho sa priestor akoby niekoľkonásobne zväčšil a ja(vedomie) som sa cítil neskutočne malý. Moje fyzické telo muselo byť dlhé 5 metrov. Nebolo to zrovna trikrát prijemné a po chvíli som to musel ukončiť.
arzen
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Pi Sep 02, 2011 12:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Zážitky v meditáciach

Príspevok od používateľa arzen »

O akých ohniskách je reč?
Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo v ní neumí číst
Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Re: Zážitky v meditáciach

Príspevok od používateľa Pjotrik »

Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Zážitky v meditáciach

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Pjotrik napísal:Dnešný zážitok ma pomerne prekvapil, keďže naposledy som meditoval pár mesiacov dozadu, a nečakal som teraz nič nezvyčajné. Ako-tak sa mi podarilo vstúpiť do ohniska 12, kde som plánoval čerpať energiu. Namiesto toho sa priestor akoby niekoľkonásobne zväčšil a ja(vedomie) som sa cítil neskutočne malý. Moje fyzické telo muselo byť dlhé 5 metrov. Nebolo to zrovna trikrát prijemné a po chvíli som to musel ukončiť.
No a práve v tom bode si mal pokračovať ďalej. Mal si jeden z typických prejavov ohniska 12.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Re: Zážitky v meditáciach

Príspevok od používateľa Pjotrik »

Čas 11:00, môj stav: nevyspatý, mierne vysilený športom

Relaxoval som v ohnisku 12 a posielal si energiu do nôh. Po chvíli prišlo zase to rýchle chvenie, silné mravenčenie v oblasti očí. Zachoval som si kľud a pozoroval tento stav. Čoskoro sa k tomu pridal aj pocit točenia sa. Akoby sa cele moje vedomie zbláznilo a prekrúcalo sa rôznymi smermi v mojom fyzickom tele :shock: Otáčal som sa doprava, doľava, dozadu, dopredu a keby sa do toho nemiešala ľavá hemisféra, ktorá mi stále šepkala, že ležím na chrbte, nevedel by som povedať ako som otočený. Vydržal som takto asi 5 minút, potom mi už začínalo byť zle :D Tak som prestal. Po tomto si viem predstaviť, čo asi spôsobujú drogy :grin:
Napísať odpoveď