Slobodna vôľa

Linky na zaujímavé stránky

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
ibbeta
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Pi Jan 23, 2004 19:42
Kontaktovať používateľa:

Slobodna vôľa

Príspevok od používateľa ibbeta »

http://www.youtube.com/watch?v=N6S9OidmNZM
Anglický dokument o tom, že je možné pomocou MRI odhadnúť rozhodnutie až 6 sekúnd pred tým, ako si ho uvedomíme. Existuje teda slobodná vôľa?
Alino
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 244
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 12:13

Re: Slobodna vôľa

Príspevok od používateľa Alino »

asi sme len naprogramovani roboti a buducnost je napisana :P
Používateľov profilový obrázok
nou
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Po Jan 30, 2006 22:57

Re: Slobodna vôľa

Príspevok od používateľa nou »

no ja by som to zobral skor ta ze nam trva 6 sekund kym sa rozhodneme. inu je to tam aj spomenute. no a nakoniec je prenho najviac sokujuce ze niekto dokaze vedome vediet jeho rozhodnutie skor nez on sam.

inak ale ved sa dokazeme rozhodovat aj rychlejsie ako 6 sekund. ale fakt to privadza na dost filozoficke otazky.
Prídem si po teba.
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Slobodna vôľa

Príspevok od používateľa RedHawk »

Sloboda konania je velmi casto sklonovana a brana ako standarda hlavne u roznych magickych smerov.
Nuz ale mozno to nie je az tak uplne.
kedysi som si myslel ze mam slobodu rozhodnutia a mozem sa postavit veciam, o ktorych som vedel ze by som ich robit nemal. Nakoniec sa totiz postavili proti mne.
Clovek sa da po zrodeni prirovnat k cervikovi v jablku. Tiez ma k dispozicii zivot (Jablko) v ktorom je a le tak ci tak neskor ten zivot opusti (ako cervik narazi na koniec jablka). Niekedy rychlejsie inokedy pomalsie niekedy zasiahne "nahoda" (napriklad je jablko rozkrojene) inokedy to trva dlho.
Casto krat mame pocit ze mozeme si vybrat co a ako spravit, podla mojej skusenosti ide o iluziu. Casto totiz nespravne rozhodnutie na chvilu dane riesenie len odsunie a po istom case sa clovek dostava na rovnaku krizovatku. a opat s pokusom vybrat si spravne.
Pre ukazku nieco z mojho zivota:
Ukoncil som jeden vztah, v tej dobe sa mi zdalo riesenie krute ale ucinne, po istom case som to spatne rozoberal a zistil som ze bolo asi jedine spravne. Urobil som vsak nieco co mi trhalo srdce na druhej strane akekolvek ine riesenie by ma vracalo k povodnemu problemu. Co dalej.
A to iste som mal pri rozhodnutiach v praci a podobne.
Casto sa tym stava volba len iluziou ktora je vopred dana a chybny krok posuva vzad.
Miňo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ut Jún 12, 2012 14:40

Re: Slobodna vôľa

Príspevok od používateľa Miňo »

ak sme duchovne bytosti, co ak sa nase nefyzicke ja rozhodne skor ako nam to pride na rozum? :lol:
Napísať odpoveď