Globálne sprisahanie?

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
dany_05
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Ne Nov 01, 2009 9:05
Bydlisko: Richvald pri Bardejove

Globálne sprisahanie?

Príspevok od používateľa dany_05 »

Zaoberám sa konšpiračnými teóriami a niektoré ma inšpirovali k položeniu si takýchto otázok:

Prečo vlastne máme taký problém ovládať svoje sny a prečo sme v spánku nevedomí? Prečo sme celkove - ako ľudstvo - takí nevedomí - a zaoberáme sa zväčša len hmotnými prospechmi?
Prečo sú AC a LD v spoločnosti tak nedocenené?
Prečo Cirkev nezdieľa so svetom skutočnú pravdu - prečo ju potlačuje?
Komu skutočne slúži Cirkev?
Nevystupuje v Starom zákone pseudo-boh (polo-boh) - hnevlivý, autoritatívny, deštruktívny ego maniak - vydávajúci sa za Boha?
Stvoril tento svet skutočne "dobrý" boh?
Nie je tento vesmír hologram vytvorený zlým démonom?

Ja si to vysvetľujem takto: boli sme stvorení - myslím nie duše (duša je nestvorená, večná), ale ľudia, ľudské telá - niekým, kto nechce, aby sme využívali plne svoj potenciál. Boli sme zámerne vytvorení tak, aby sme počas spánku boli nevedomí - aby sme boli odrezaní od "pravého ja". Tento pseudo-stvoriteľ vytvoril tento Matrix s cieľom uväzniť nás tu a odsávať nám energiu. Cirkev a všetky náboženstvá vpodstate zapadajú do jeho plánu - udržať ľudí v nevedomosti kto skutočne sme a akú máme skutočnú silu .

Neznamená to, že sme obeťami - sami sme sa pred narodením rozhodli vstúpiť do tohto "projektu nevedomia". Chceli sme sami vyskúšať aké to je upadnúť, a prebúdzať sa k potenciálu. Istá časť nášho "ja" sa rozhodla oddeliť sa od celku, a chcela sa celkom stať. A toto všetko naokolo - je výsledkom tohto pokusu.

Čo vy na to? Rozmýšľa niekto podobne? Ako si vysvetľujete podobné otázky?

inšpiroval som sa samozrejme viacerými ľuďmi a filozofiami, ale dosť veľký dojem na mňa urobil tento pán:

Kód: Vybrať všetko

http://www.youtube.com/watch?v=1aaHivtaW_4
arzen
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Pi Sep 02, 2011 12:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Globálne sprisahanie?

Príspevok od používateľa arzen »

Parádna myšlienka.. O.o
Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo v ní neumí číst
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Globálne sprisahanie?

Príspevok od používateľa Forte »

Dobrý názor :) (ako každý tvoj iný) .. a zaujímavé je v podstate aj samotné zamyslenie nad tými otázkami :) podľa mňa keby všetci ľudia vedeli o LD a AC svet by bol iný..možno dokonca lepší,pretože tieto skúsenosti by ľudí zmenili.. :)
Len otázka je že či by to využívali dobre :D vlastne môj názor na to je,že takéto skúsenosti ohľadom AC/LD by doslova šokovalo ľudí,začali by sa viac zaujímať o samotnú ezoteriku .. :) ale keďže dnešný svet je taký,že málo ľudí si cení aj samotné "JA" , tak sa toto celé na povrch ani nedostane..zatiaľ..
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Globálne sprisahanie?

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

dany_05 napísal:Zaoberám sa konšpiračnými teóriami a niektoré ma inšpirovali k položeniu si takýchto otázok:
Som rad ze sa zamyslas nad takymito otazkami, ale davaj si pozor na konspiracie, je dobre vediet ako sa veci maju a byt si toho vedomi ale davaj si pozor aby ta to nepohltilo, pretoze vela ludi tomu podlahne a konspiracie im potom len vytvaraju strach, niekedy az paranoicky. Tiez som sa niekedy oto priliz moc zaujimal a nevyvolavali mi tie informacie dobri pocit, teraz viem ze ked maju ludia strach z "Iluminatov" a z globalnej svetovlady iba tak odovzdavaju svoju silu tim vladcom nato aby uskutocnili svoje plany, to je jediny dvovod preco maju taku moc, a to ten ze ludia im tu moc davaju.

Prečo vlastne máme taký problém ovládať svoje sny a prečo sme v spánku nevedomí? Prečo sme celkove - ako ľudstvo - takí nevedomí - a zaoberáme sa zväčša len hmotnými prospechmi?
Prečo sú AC a LD v spoločnosti tak nedocenené?
Je to vsetko len o uvedomeni, ked je clovek nevedomi pocas dna tak je tomu tak aj pocas spanku. Zaoberaju sa zväčša len hmotnými prospechmi le npreto ze su zmanipulovany a vysachovany sistemom v ktorom zijeme, je to taky zacarovany kruh, uz odmala sa ludom manipuluje mysel v skolach ktore sluzia len nato aby sa ludia dokazali prisposobit sistemu, LD a AC nema pre sistem v ktorom zijeme ziadny vyznam.
Prečo Cirkev nezdieľa so svetom skutočnú pravdu - prečo ju potlačuje?
Cirkev je rovnako zmanipulovana ako ludstvo same, papez si sedi na zlatom kresle vozi sa na autach co sa nam moze onich len snivat a su na zemi miliony ludi ktori zomieraju pretoze nemaju co pit co jest a kde spat, a papez co by nemal brat za svoje sluzby ani cent sizije ako v pericku. Nabozenstvo je zalozene na strachu a preto ho vyuzivaju na manipulaciu ludstva an na nadvladu uz od jeho pociatku.

Komu skutočne slúži Cirkev?
Najviac tim co su na jej vrchole, ale papez a ostatny jeho najvissi kumpani su jedna a ta ista banda spolu aj s vladnucimi politicmi a naozajstnymi vladcami sveta (bankery a majitelia najvedsich korporacii)

Nevystupuje v Starom zákone pseudo-boh (polo-boh) - hnevlivý, autoritatívny, deštruktívny ego maniak - vydávajúci sa za Boha?
Na toto ti odpovedat neviem pretoze som necital ani satri ani novi zakon a ani to nemam v plane, cela moja rodina su vazni krestania katolici a ja som bol v tom smere vychovany, ale uz davno sa nepovazujem za jedneho z nich, ked som mal asi 13 rokov tak som postupne zacal samovolne ignorovat nabozenstvo a v 20-tich som zacal mat voci nabozenstvu odpor. Bibiliu by som si precital keby som zil tisice rokov dozadu, terajsia biblia je prelozena (vela krat nepresne) vela veci snej chyba a vela veci je doplnenych kvoli manipulacii ludstva.

Stvoril tento svet skutočne "dobrý" boh?
Vo vesmire vladne rovnovaha, "boh" je vsetko co existuje aj to dobre aj to zle, lenze dobre a zle je len vec pohladu, cokolvek co je pre niekoho dobre moze byt pre niekoho ineho zle, v skutocnosti neexistuje nic ani zle ani dobre, kazda vec a kazda situacia je sama osebe neutralna a kohokolvek vedomie co tu situaciu alebo vec preziva ci pozoruje jej zacne davat nalepky na zaklade toho co v zivote prezil a aky mal stoho pocit a stoho usudzuje ci je nieco dobre alebo zle, ale ludia nevidia vedsi obraz ako to v skutocnosti je a k comu to vedie. "Boh" len stvoril svet a ten sa vyvija sam osebe, je to cele automaticke, nekonecna akcia a reakcia.

Nie je tento vesmír hologram vytvorený zlým démonom?
Ano a nie :)

Ja si to vysvetľujem takto: boli sme stvorení - myslím nie duše (duša je nestvorená, večná), ale ľudia, ľudské telá - niekým, kto nechce, aby sme využívali plne svoj potenciál. Boli sme zámerne vytvorení tak, aby sme počas spánku boli nevedomí - aby sme boli odrezaní od "pravého ja". Tento pseudo-stvoriteľ vytvoril tento Matrix s cieľom uväzniť nás tu a odsávať nám energiu. Cirkev a všetky náboženstvá vpodstate zapadajú do jeho plánu - udržať ľudí v nevedomosti kto skutočne sme a akú máme skutočnú silu.
Mas to trochu popletene, svet existuje preto aby jeho stvoritel mohol prezivat a spoznavat sam seba, pretoze ked svet neexistoval a bol storitel len sam, nemohol vediet aky je pretoze nebolo scim porovnavat neexistovalo nic na zaklade coho bi vedel aky je, a preto vznikol svet do ktoreho stvoritel poslal kusky sameho seba (duse) ktore v nom budu zit a cez vsetky jeich skusenosti potom preziva sam seba pretoze duse su "boh" sam ako aj vsetko co existuje.
"Boh" nemoze s nikoho vysavat energiu pretoze neexistuje nic ine nez on takze by musel vysavat energiu sam zo seba :)
Cirkev a všetky náboženstvá su ludsky vymysel a nie bozi pretoze ludia maju najvedsi dar a to je vlastna vola cize mozu verit comukolvek a robit cokolvek a tak vznikli nabozenstva a ano maju ciel drzat nas v nevedomosti.

Neznamená to, že sme obeťami - sami sme sa pred narodením rozhodli vstúpiť do tohto "projektu nevedomia". Chceli sme sami vyskúšať aké to je upadnúť, a prebúdzať sa k potenciálu. Istá časť nášho "ja" sa rozhodla oddeliť sa od celku, a chcela sa celkom stať. A toto všetko naokolo - je výsledkom tohto pokusu.
Obete sme len toho co si sami vytvorime, Zem je tvrda skola, takyto stupen zabudnutosti s akim sa ludia na zemi rodia nieje vo vesmire as taky zvicajny, vedsina civilizacii vo vesmire su si po narodeni vedomi jeiich zivota pred narodenim a vedia o svojej dusi setko, na zemi sa ludstvo to takehoto stadia escelen prebudza.
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
Napísať odpoveď