Binaural Beats

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
stefi2
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po Feb 06, 2012 19:01

Binaural Beats

Príspevok od používateľa stefi2 »

Ahoj, chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s binaural beats... někde (hádám v komentářích na youtube) jsem se dočetla, že je dost lidí, kteří z poslechu těchto zvuků mají dost zlé halucinace - slyšení hlasů, vidiny apod... a to včetně posluchačů Hemi-Sync :( taky by mě zajímalo, co si myslíte o možnosti být pomocí této hudby zmanipulováni... přece jenom se někdo cizí "hrabe" v našem mozku, na jednu stranu nám může umožnit dosáhnout celkem snadnou cestou LD/AS, na stranu druhou může nechat i jiný nechtěný otisk :o ... může?
Něco málo jsem si poslechla (http://www.youtube.com/watch?v=6F2t9E2tSPk) a podobné... no meditační vliv to i celkem mělo, ale že by LD?
Díky :D
O zítřku předem nikdo nic neví.
Egypťan Sinuhet
Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pjotrik »

Mám pozitívne. Prevažne :D Je to nástroj, ktorý ti pomôže dosiahnuť konkretný stav vedomia veľmi rýchlo. Mám nahrávky, ktore používam výhradne na meditácie a tie pri ktorých sa učím - vtedy dokážem udržiať pozornosť - žiadne otravné myšlienky a celkovo mi to dobre myslí.

S tým nechtěným otiskom. Podľa mňa môžu zanechať. Ale otázne je, či bude pozitívny, alebo negatívny. Ak počúvaš nahrávky, trebars meditačné, ktoré v tebe vyvolávaju príjemny pocit ako vedľajší efekt, tak je jasné, že bude ešte zotrvávať aj po skončení nahrávky. A keď ju budeš počúvať dlhodobo, myslím, že sa časť pocitu, alebo aj celý, zafixuje v tebe na trvalo. To isté platí, aj keby si zažívala nejakú úzkosť. Ale ak nie si masochistka, prečo by si to mala počúvať dlhodobo :P Ale ak si mala na mysli to, či ti to náhodou nejako neupraví tvoje myslenie, tak o tom pochybujem.
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

asi sa zjaším, napísala som dlhú správu a ona zrazu zmizla... :D

HS celkom dôverujem, takže by som priamo nevinila nahrávky za negatívny účinok. Napadá ma viacero dôvodov, ale o BW neviem skoro nič, takže to sú len take tipy do prázdna:
- teoreticky mohli tí ľudia počuť na jedno ucho viac ako na druhé a tak sa zmenil účinok nahrávky (otázne je, či by v tom prípade mala vôbec nejaký efekt)
- kvalita mp3 alebo slúchadiel niečo zmenila
- nemali zlé halucinácie, len sa ich báli (už len také padanie do postele koľkí označia za hnusné a ďalší povie "vau, to je super" :D )
- možno aj vrámci HS sú nahrávky, čo proste niekomu sadnú a niekomu nie... treba si vybrať čo v tebe spôsobuje dobrý pocit a čo nie...
- možno sa pri veľkom uvoľnení v nich otvorili nejaké staré bloky, spomienky, traumy a to vyplávalo na povrch... no to si treba preskákať asi, alebo nechať tak, čo s tým, ak by to tak naozaj bolo...

Hudba, zvuky, farby, teplo.. všetko Ťa ovplyvňuje, takže je len na Tebe, či odhadneš, čo na pôsobí dobre a čo zle. Pri BW, keďže nie sú spojené s estetikou, na akú sú naše zmysli zvykuté je ťažko také niečo posúdiť pre laika... treba sa buď spoľahnúť na výrobcu, alebo podľa pocitu čo vzbudzuje... Ale ako Pjotrik hovorí, to že si pár krát pustíš nahrávku s neblahým efektom Ťa nepreprogramuje ;)
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa reincarnate »

ja som včera otestovať iDoser premium , to funguje na základe binaural beats ale ma to viac simulovať účinok rôznych drog. Ale je tam aj 30 min program na AC a LD. Bohužiaľ za tých 30 min som ja na prvý krát dosiahol akurát tak ohnisko 10 ale musím povedať že také uvoľnenie som doposiaľ ešte nezažil , najskôr som zažil asi 5x za sebou stav že som mysľou upadol do spánku ale v momente ma ten zvuk prebral , na 5x som si už uvedomil že si necítim telo a že počujem svoj dych ako keby som stál uprostred vodopádov no a potom to skončilo, je to dosť krátke na to aby človek dosiahol astrálnej projekcie ale funguje to skvele , po tom som zaspal a uvedomil som si ráno že si pamätám aj viac snov ale pre dosiahnutie Ďalších ohnísk je potrebný asi hemisync čo je full program pre AC
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Program gnaural je zadara a dá sa v ňom spraviť vlastná binaural alebo isochronická nahrávka. Na mieru sa tam dá spraviť zostup do hlbšej hladiny, dĺžka nahrávky podľa potrieb, nastaviť tón ktorý je príjemný uchu užívateľa/tvorca a mať istotu že je tam presne len to čo tam sami dáme. Dajú sa nastaviť aj zvuky do pozadia a zároveň aj vlastné sugestívne vety na dosiahnutie želaného výsledku.

Je to jednoduché, ak si človek pozrie toto video s názornou ukážkou práce v ňom:

https://www.youtube.com/watch?v=Nck9SX52qpU

Aj bez znalosti angličtiny sa to iste dá z videa celkom pekne pochopiť pri 2-3 zhliadnutiach videa.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa reincarnate »

dobrý program, bohužiaľ v rukách človeka , ktorý nemá potuchy o tom , ktoré frekvencie majú aký vplyv na mozgovú aktivitu je to dosť riziková hračka
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Reincarnate,

Nemôžem súhlasiť s tým že je to rizikové. Rizikové je to ako všetko, v prípade že človek nepočúva čo mu hovorí telo a preženie veci.
Takto sa dá umrieť aj na predávkovanie sa čistou vodou - zlyhanie ľadvín alebo odplavenie minerálov z krvi, čo zapríčiní kolaps centrálnej nervovej sústavy.

1. Je to v zásade ide o to vybrať si príjemný tón. (base frequency)
Muži majú radšej nižšie tóny okolo 100-300hz a ženy skôr vyššie okolo 500-1000 hz.
2. Potom tam treba nastaviť binaural beat podľa potreby a škálovať ho dolu alebo hore. To isté platí aj s isochrnonickými tónmi. (beat frequency)

Tuto príklad okna s nastaveniami:
Obrázok

A tuto prehľad frekvencií a čo približne robia v tele:

Obrázok
- je to prehľad nahrávok lifeflow, preto vľavo v červenej farbe tie názvy ... to sa môže ignorovať.

Umenie je spraviť si gnaural nahrávku, ktorá nebude pre mozog monotónna - čiže dať si tam nejakú zvukovú stopu so zvukmi prírody, prípadne v istých intervaloch zmeniť beat/base frekvencie. Samozrejme sa dá kombinovať viacero beat frekvencií zároveň .. teda na príklad:

Focus12 (na začiatku cvičenia) = 50Hz(0.7Hz beat)+100Hz(1.5Hz beat)+200Hz(4Hz beat)
Focus12 (hlbšie v cvičení)=50Hz(0Hz beat)+100Hz(1.5Hz beat)+400Hz(10Hz beat)+500Hz(10Hz beat)+600Hz(10Hz beat)
- o toto som práve dnes pred mojou prvou reakciou na toto vlákno synchronisticky zakopol. Nejaký typek analyzoval trocha hemi-sync nahrávky od Monroa.

Netreba sa báť a treba experimentovať obozretne. Výsledky treba vyhodnocovať po dostatočnej dobe .. ak niečo použijeme 2x, netušíme aký to má efekt. Treba aspoň zo 10-20 krát skúsiť efekt danej nahrávky a prípadne dolaďovať a pozorovať či je to lepšie alebo nie.
Nikam sa netreba ponáhľať...

PS: Gnaural je po novom zadarmo aj ako android aplikácia. Takže netreba konvertovať hodiny audia a stačí si pripraviť gnaural súbor a poslať si ho mailom na mobil. Mne sa lepšie edituje gnaural v textovej forme, keď už mám pripravený počet stôp a ich bodov.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa reincarnate »

dikes idem to skúsiť podľa tej tabuľky
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Rád som pomohol Reincarnate :)

Ešte ma napadlo spomenúť nejaké veci ohľadom "rampy" ktorú si všetci vytvárajú. Je to prechod z vyššej hladiny (15-20hz) do nižšej hladiny vedomia (10-4hz .. podľa toho na čo) počas plynutia pár minút. Obvykle si ľudia robia rampu dolu nejakých 10-15 minút a potom späť rampu hore, keď končia a chcú sa prebrať. To by znamenalo že z hodiny je nejaká tretina alebo polovica len rampa.

Entrainment efekt automaticky dostane mozog do frekvencie, na ktorej je binaural alebo izochronic tón (beat). Čítal som diskusie, kde bola rampa dolu považovaná za nezmysel a stratu času. V podstate človek postupne klesá minútu po minúte nižšie. Jeho mozog sa musí stále prispôsobovať, ale keďže prispôsobovanie na jednu frekvenciu trvá pár minút, je možné že mu momentálny tón stále uteká a sotva sa dokáže nastaviť na nejaké predchádzajúce, počas trvania tej "rampy".

Logicky je teda efektívnejšie nastaviť skokovo ten beat, na ktorý sa chceme dostať a nechať ho možno 3-5 minút pôsobiť. Malo by to byť jednoduchšie a efektívnejšie pre mozog, nehovoriac o ušetrených 10 minútach.

Rampa smerom hore môže byť pre niekoho dobrá a potrebná. Ja som nikdy nepotreboval žiadne rampy ... veď aj pri zobúdzaní sa ideme z delta/theta do alpha/beta. A počas dňa bežne prepíname medzi theta/alpha/beta/gamma v zlomkoch sekundy.

Ale každý je iný, preto je dobré odskúšať si na sebe čo to robí bez rampy a s rampou, a následne sa rozhodnúť.
Toto som len chcel ponúknuť pre uváženie, aby sa ľudia bezmyšlienkovito "neopičili" po väčšine toho, čo sa dá nájsť na internete. Treba sa v živote zamyslieť a experimentovať ak sa dá ... a v tomto sa teda naozaj dá.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa reincarnate »

diki moc idem sa pohrať s tým programom :)
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa reincarnate »

inak ešte mám otázku, dá sa v tom programe urobiť vrstvenie ? že by hralo niekoľko frekvencií súčasne tak aby sa aktivovalo niekoľko mozgových časti súčasne v rôznych frekvenciách tak ako je to s hemi-sync ? alebo je možné tam vytvoriť len jednu zvukovú stopu ?
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

reincarnate napísal:inak ešte mám otázku, dá sa v tom programe urobiť vrstvenie ? že by hralo niekoľko frekvencií súčasne tak aby sa aktivovalo niekoľko mozgových časti súčasne v rôznych frekvenciách tak ako je to s hemi-sync ? alebo je možné tam vytvoriť len jednu zvukovú stopu ?
jasné .. vieš si spraviť aj stovky trackov. Pozri si ten tutorial na youtube .. v 10:20 tam duplikuje tracky.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa reincarnate »

a ešte niečo , našiel som na jednom webe že Hemi-Sync Focus 10 je 100/101.5Hz, 200/204.0Hz, 250/254.0Hz, 300/304.0Hz (sú tam parametre pre ľavé a pravé ucho to viem že sa nastavuje v stereo balance ) lenže v ktorom grafe to mam nastavovať ? BASE FREQ. alebo BEAT FREQ. ? aký je v nich rozdiel ?
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

reincarnate napísal:a ešte niečo , našiel som na jednom webe že Hemi-Sync Focus 10 je 100/101.5Hz, 200/204.0Hz, 250/254.0Hz, 300/304.0Hz (sú tam parametre pre ľavé a pravé ucho to viem že sa nastavuje v stereo balance ) lenže v ktorom grafe to mam nastavovať ? BASE FREQ. alebo BEAT FREQ. ? aký je v nich rozdiel ?
Odporúčam pozornejšie čítať. Máš to zodpovedané aj v mojom poste na tomto fóre. Prípadne si môžeš preložiť slová z angličtiny a taktiež pochopíš.
Na záver ešte pripomeniem že nie je nič ľahšie ako to vyskúšať a zistiť pokusom čo robí čo.

Je jedno ktoré ucho má akú frekvenciu. Rozdiel tých frekvencií je vnímaný len v corpus callosum, nie v ušiach.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa reincarnate »

Pali > čo je podľa teba lepšie Binaural Beats alebo Isochronic Pulses ? niekde som čítal že Isochronic pulses pôsobia rýchlejšie ako binaural ale že vraj pri isochronic nemôže byť použitý nejaký hudobný podmaz ako napr nejaký šum oceánu . čo ty nato ? máš otestované ?
Napísať odpoveď