AC, LD, OBE či čo?

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

Arcturus
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St Júl 10, 2013 0:24

AC, LD, OBE či čo?

Príspevok od používateľa Arcturus »

Dúfam, že som trafil do spravneho fóra. Každopádne potrebujem poradiť od niekoho kto sa v tomto vyzná (nie od niekoho kto si mysli, že sa vyzná). Ide o niečo, budem to volať schopnosť, ktorú u seba pozorujem už od útleho detstva. Skeptik vo mne hovorí, že je to len fakt dobrá predstavivosť. No moja schopnosť ma prvky AC, LD aj OBE ale aj predstavivosti. Dokážem touto schopnosťou hladať veci napríklad, čo vylučuje predstavivosť.(stoji to viac koncentracie ale i tak je to easy) No moja dilema spočíva v tom, že vyvolať túto schopnosť je jednoduché. A keď píšem jednoduché myslím tým fakt jednoduche. Niekedy k tomu nepotrebujem ani zavrieť oči. Kludne aj počas chôdze. No keď to robím popri inej činnosti (napr. ta chôdza) kvalita sa znižuje. Maximalna kvalita obrazu je asi na urovni tmavého priestoru (no nieje to jak tma) aj keď je svetlo na danom mieste a vec na ktorú sa priamo pozeram je vo vyžšej kvalite. Kvalita sa nesustredenosťou znižuje iba ,,zorným polom" no vec na ktorú sa priamo pozeram je stale na úrovni detailov. Počas tohoto plne vnímam aj svoje fyzické ja. Je to jak keby len stlmené no stále (napriklad s otvorenými očami) vnímam svoje okolie. Keď toto používam, je to jako plynulé prelýnanie schopnosť - fyzické ja a záleži len odomňa (koncentracia) ktoré prevláda. Ak sa sústredím cítim sa jak keby som na danom mieste skutočne bol necítim však vône ani vietor a pod. Pohybujem sa myšlienkami a ďaleko rýchlejšie než normal a jak keby som skakal než plynulo sa pohyboval a to plati jak pri pohybe po zemi tak pri lietani. Fyzické ja síce vníma dianie okolo ale je ťažšie ma vonkajším vplyvom ,,prebrať". Opak tohoto je zas napriklad Vizualizovanie. Predstavím si predmet ale až na tolko, že ho vidím no viem ho odlíšiť, že v skutočnosti ten predmet nieje. Javí sa aj napriek velmi detailnemu zjavu ako priehladný. Popri tom s tým predmetom môžem robiť jak so skutočným prípadne ho rozobrať do súčiastky (toto sa mi robí lahšie ak som už predtým daný predmet skutočne rozoberal). Ak sa s otvorenými očami pokúšam manipulovať s daným predmetom to čo je skutočné jak keby ustupovalo do pozadia čo pomáha detailnosti predmetu. Pri troche sustredenia dokážem cítiť (hmat) napriklad povrch predmetu (videný povrch niekedy chytím jak keby centimeter v odchylke väčšinou v predmete) respektíve či je drsny alebo hladky v zavislosti od materialu z ktorého pozostáva. Alebo Keď sa pozerám napríklad na dom modrej farby neni problem ho prefarbiť alebo na ňom spraviť iné zmeny. Tolko k veciam ,,z reality" potom je tu druhá časť a v tej môžem ísť na neexistujúce miesta. Buď ich naprojektujem sám (tu už beriem do úvahy fantáziu keďže vytvory môžu byť natolko nerealne jak je to len možné) alebo sa vybudujú samé no sú to stále neexistujúce miesta. Najčastejšie sa mi to stáva keď schopnosťou vojdem napríklad na miesto kde som nebol. Samo sa vybuduje no v realistickych detailoch. Všetky časti schopnosti sa dajú aj kombinovať. Napriklad na realnom mieste (schopnost aj skutočnosť) postaviť čosi nereálne. Ťažko sa to opisuje. No ak by mi niekto vedel povedať čo to ma byť budem rad. Snažil som sa podla návodov (aj tých na tomto fóre) dosiahnuť LD aj AC no zakaždým som skončil pri mojej schopnosti. LD to podla všetkého nebude lebo som pri tom 100% bdelý. Ak by sa ktosi našiel kto by vedel poradiť kludne popíšem viac do detailov. Ďakujem za odpovede.
Alea iacta est.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: AC, LD, OBE či čo?

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Arcturus,

Myslím že viem presne o čom hovoríš.
Žiaľ ešte nie z vlastnej skúsenosti, avšak z informácií a interpretácií Toma Campbella. Je jeden zo spoluzakladateľov firmy Hemi-Sync popri Robertovi Monroovi. Ak Monroa nepoznáš, je to v západnom svete jeden z najväčších priekopníkov vo vybudovaní akceptácie stavov OBE v mainstreame z USA 60.-70. roky.
Bolo ich viac a čoraz viac ich pribúda, ale on sa práve so svojim unikátnym zázemím ukázal ako seriózny človek, úspešný v biznise, ktorý pekne zdokumentoval svoju cestu učenia. Campbell je vyštudovaný nukleárny fyzik, ktorý počas svojej kariéry pracoval pre organizácie ako NASA a DARPA - naposledy tuším ako analytik pravdepodobnosti poškodenia jednotlivých súčiastok v komplexných systémoch - ako raketové systémy a podobne.
Mal desiatky rokov aby cielene vytrénoval svoje vedomie na veľmi vysokú úroveň a jeho snahou je priniesť svetu Veľkú Teóriu Všetkého (Theory of Everything = TOE). Malú TOE chcel spraviť Einstein a iní, spojením kvantovej fyziky a teórie relativity - neúspešne. Campbell vysvetľuje prečo sú neúspešní a vysvetľuje nie len ako všetko v princípe vzniklo a funguje vo fyzike, ale aj v medziľudských vzťahoch a iných štruktúrach organizácie.
Najlákavejšie pre mňa je u neho to, že sa dištancuje od akejkoľvek dogmy a rituálov. Jasne vysvetľuje že si vytvárame veľa komplexity, ktorá nám slúži ako symbol k dosiahnutiu istého cieľa. Poukazuje na to aby si ľudia uvedomili čo sa deje a v prípade že to nie je v ich prospech sa zriekly danej komplexity. Prípadne si vytvorili svoje vlastné symboly a nepreberali symboly z už zabehnutých systémov viery/noriem.

Najlepšie by bolo keby si si pozrel videá Toma Campbella na YouTube. Konkrétne celý sobotňajší a nedeľný workshop v Calgary. Tam dostaneš logické vysvetlenie pre svoju ľavú hemisféru aj s podkladmi zo súčasnej vedy. Zároveň tam vysvetľuje čo je prvotným cieľom pre bežných ľudí - a to je:
1. naučiť sa sústrediť vedomie (pozor, nie myseľ/intelekt) na čokoľvek a akokoľvek dlho, ako chceme
2. vedieť sa dostať do stavu, ktorý nazíva Campbell "point consciousness" - kde vedomie voľne poletuje v prázdne, bez toho aby otravovali nejaké myšlienky, pochybnosti, vnútorné monológy

Z tohoto stavu, spolu so sústredenosťou vieš pristupovať k informáciám a zároveň vieš svojim fokusovaným úmyslom na úrovni bytia (nie intelektu) ovplyvňovať pravdepodobnosť. A pravdepodobnosť je veľmi podstatná, pretože náš vesmír je pravdepodobnostný a štatistický, ako aj veda už ukázala.Žiaľ, mainstream je zaseknutý na deterministickom chápaní vesmíru aj napriek jasným dôkazom o nesprávnosti toho chápania.

Pravdepodobnosťou vieš teda ovplyvňovať zdravie človeka, prípadne uzdravovací proces. Vieš ovplyvňovať náhodu v rozsahu tzv. "PSY Neurčitostného princípu", ako to Campbell nazval.
- Je to komplexnejšia téma, aj keď extrémne zaujímavá a praktická pre náš denný život.

Najpodstatnejšie je však uvedomiť si "PREČO" .. Prečo sme tu? Prečo máme slobodnú vôľu? Prečo snívame? Prečo máme OBE, LD? ...

Odpoveď je jednoznačná a logicky odvoditeľná z našej existencie - máme sa učiť a zvyšovať tak úroveň organizácie (znižovať entropiu) cez skvalitňovanie nášho vedomia. Tie odveké hlášky typu "zmeň seba a zmeníš svet" tu dostávajú praktickú úroveň chápania - všetci sme súčasťou celku. Všetci dokážeme zmeniť len samého seba, ale s tým ovplyvňujeme nevyhnutne celok. Každý má svoju vlastnú vôľu a teda aj cestu učením sa, pričom nakoniec všetci prídeme na to čo sú princípy bytie a čo prináša šťastie a naplnenie v živote. S tým sa logicky začneme pohybovať na správny smer. Obvykle sa s väčším chápaním, rýchlejšie učíme a to nám umožňuje znova lepšie/väčšie chápanie. Je to potom pozitívny feedback mechanizmus (positive feedback loop) ktorý nám potom umožňuje rásť exponencionálnou rýchlosťou. Ale aj to je len začiatok :).

Takže ak skutočne máš takéto výnimočné schopnosti, zjavne máš vedomie na vysokej úrovni. Odporúčal by som ti sadnúť si niekam a dostať sa do toho stavu prázdnoty so zachovaným vedomím. Tam popros "systém" o čokoľvek čo by si chcel vedieť a on ti odpovie. Odpoveď vraj môže byť vo veľa formách, takže treba byť uvoľnený a maximálne otvorený. Prípadne môžeš spoznať nejakú bytosť ktorou ti systém takto chce pomôcť dostať potrebne a možno aj želané odpovede. Nemusí byť všetko 100% správne - treba si nechať čas niekoľko týždňov - mesiacov a potom vyhodnotiť užitočnosť daných informácií a na základe toho sa rozhodnúť či pokračovať alebo zavrhúť komunikáciu s danou bytosťou.

Ak nehovoríš po anglicky, a nemáš teda prístup k excelentným informáciám od Campbella, rád ti pomôžem akokoľvek budem môcť s prekladom/vysvetlením toho, čo som ja pochopil. Nie je to optimálne, lebo ja mám sám svoj ego filter ešte stále v sebe - a teda moje chápanie nemusí byť zhodné s chápaním tvojim, po tom ako by si si bol prečítal dané informácie sám. Podobne ako je to s opätovným čítaním knihy jedným človekom, ja možno chápem veci na úrovni prečítania prvého a ty by si tam videl a chápal možno veci na úrovni prečítania 10. Ale ako hovorím, posnažím sa pomôcť akokoľvek bude v mojej moci.

Ako dodatok poviem že Campbell v nedávnom interview na YouTube vysvetľoval prečo má občas taký neprítomný výraz a ľudia čo ho poznajú u neho pomenovali "1000 míľový pohľad", kedy je ako keby 1000 míľ ďaleko. Vysvetlil že obvykle sa v tejto realite vedomím pohybuje tak na 30% a inde robí pokusy a báda v iných nefyzických alebo aj fyzických svetoch - vo väčšom systéme vedomia.
Takže z toho by som povedal že niečo podobné ako ty, akurát že on asi lepšie chápe čo sa deje a vie teda svoje schopnosti využiť efektívnejšie.

Dúfam že som aspoň trochu pomohol.

Prajem krásny deň.
Arcturus
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St Júl 10, 2013 0:24

Re: AC, LD, OBE či čo?

Príspevok od používateľa Arcturus »

Nazdar, tvoj príspevok ma celkom zaskočil. Myslím teda v tom dobrom svetle. Aj keď som čakal inú odpoveď tá tvoja je viac ako postačujúca. Po anglicky viem velmi obstojne takže s naštudovaním Campbella nebude problém. Zatial som o ňom však nepočul no vypadá to ako dobrý štartovací bod. Avšak tvoj pohlad na danú tému by som taktiež odcenil. 1000 mílový pohlad :D pekné pomenovanie, mám to tiež myslím. Je to ako tu som no predsa inde. Človek takto dokáže ,,nasimulovať" v hlave lubovolnú situáciu no môže a nemusí počítať s realitou - napríklad gravitácia. Čiastočne viem aký je to pocit beztiaže no iba čiastočne pretože stále sa prelínam s realitou. Nikdy som napríklad nezažil zemetrasenie no napriek tomu viem aky je to pocit keď sa ti pod nohami hýbe zem. Dokonca sa mi občas stane keď som v inej polohe než v realite (napr ležím alebo som hore nohami) a z nej sa preberiem do reality sa mi až zatočí hlava a par sekund bývam priam až dezorientovaný kde je hore a kde dole. Čakal som skôr inú odpoveď a to, či a do akej miery to má spoločné črty s AC alebo LD. Prípadne ako sa v mojom prípade dostanem do AC či LD, lebo keď sa o to snažím dostanem sa len po moju ,,schopnosť" a ďalej to už jak keby nešlo a aj keď ide tak sa zas ocitnem na starom známom mieste. Ďakujem za odpoveď.
Alea iacta est.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: AC, LD, OBE či čo?

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Arcturus,

Som rád že moje info boli predbežne nápomocné.

Priamejšie k AC a LD - keď si pozrieš ten sobotňajší workshop v Calgary, pochopíš že všetko sú to aspekty toho istého. Fundamentálne sme vedomie, ktoré "halucinuje" fyzickú realitu. Fundamentálne je vedomie a fyzický svet je subset - virtuálna realita. Mainstreamová fyzika a biológia operujú s teóriou že sme fyzické stroje v čisto fyzickom vesmíre, fungujúcom na deterministických princípoch, ktoré "halucinuje" vedomie. Teda vedomie je subset fyzického sveta. Vo fyzike sa čoraz viac pretláča do popredia teória, kde naša fyzická realita je v skutočnosti virtuálna realita. Ten model lepšie vysvetľuje všetky aspekty ako "normálna", tak aj "paranormálna" s minimom predpokladov. V takej teórii superstrún si vytvárajú nové predpoklady a veličiny ako na bežiacom páse a už sú v tom asi chudáci tak zamotaní, že nevedia čo si vytvorili sami a čo bolo skutočne merané.

Campbell veľmi pekne hovorí o belief systémoch, ktorými sa limitujeme. Už samotné chápanie AC a LD ako niečoho iného ako súčasť reality ti sťažuje, prípadne znemožňuje uvoľniť sa a zažiť tvoj subjektívny vnem vyššej reality.
Len sa uvoľni, pusti všetky predpoklady o tom čo má byť a ako si veci predstavuješ na základe toho čo si čítal a nechaj "higher consciousness system" vytvoriť tvoju vlastnú verziu interpretácie. Všetko je len subjektívne, tak sa nelimituj subjektívnym chápaním iných.

Je možné si všimnúť že v knihách všetci tí cestovatelia "astrálom" píšu svoju interpretáciu väčšieho systému existencie. Vďaka Campbellovi som pochopil že to sú práve naše unikátne metafory, ktoré si vytvárame na základe toho čo a ako vnímame v tejto realite. Ak je na príklad niekto veľmi kresťansky založený, bude mať úplne inú subjektívnu vizuálnu interpretáciu toho čo zažíva, ako niekto z budhistických kruhov. V podstate sa však ich subjektívne výklady budú prelínať, ak sa nadnesú nad nejaké konkrétne miesta, a ľudí ktoré tam spoznali (metafory vytvorené pre ich subjektívne potreby). Pre jedného je žiarivá bytosť Ježiš a pre druhého možno Buddha. Podstatné je však, že je tam bytosť ktorá je v evolučnej stupnici vedomia vyššie a vyžaruje dobro, pokoru a lásku.

Campbell napísal aj knihu, v nej však menej technicky popisuje svoju veľkú teóriu všetkého pre širšiu verejnosť. Teda takú verejnosť, ktorá sa cez ten zložitý obsah prelúska :). Odvodzuje tam všetku existenciu z dvoch predpokladov. Dva predpoklady, odvodenie všetkého čo je a korektné predpovedanie toho čo môže byť, ale ešte sa nestalo - to sú známky dobrej vedeckej teórie/hypotézy.
Calgary je hlavne pre ľavomozgových perfektné zhrnutie a združenie fyziky a meta-fyziky s logicky odvodenými poznatkami. Kniha má svoju hodnotu v mnohých uvedomeniach, ktoré človek pri jej čítaní nadobudne, ale ako hovorím pre mňa to nie je ľahké čítanie.

Neviem kam ťa synchronicita zavedie, ale ja som mal s Campbellom prvý kontakt v tomto videu, kde fyzik a biológ popisovali svoje chápanie a po svojej unikátnej ceste sa dostali k tým istým záverom:
Tom Campbell and Bruce Lipton: Two Scientists "See the Same World"
http://youtu.be/BjDQzCq6FdM

Inak som sa včera aj dnes nadránom zamýšľal nad tvojou unikátnou situáciou - ak si teda tuto zo mňa nestrieľaš :). To momentálne považujem za nepravdepodobné.
A všímal som si viac práve tie myšlienky v obrazovej forme, ktoré viem aj ja mať do istej miery s otvorenými očami. V žiadnom prípade ich však neviem tak prakticky využiť, ako to ty popisuješ.

Najskôr ma napadlo, že keď rozoberáš nejaký prístroj, ako hore popisuješ, a ešte si ho predtým nevidel rozobratý, sú súčiastky v ňom identické s prístrojom v tejto realite, ak ho neskôr rozoberieš? To by totiž znamenalo pre teba logické potvrdenie toho, že pristupuješ k nejakým informáciám, ktoré sú nad rámec tvojho vedomého poznania. Campbell to vysvetluje na modeli, kde sú akoby 3 databázy informácií a mi máme do nich možnosť v tom stave "point consciousness" bez problémov pristupovať a dokonca si zažiadať výstup v akejkoľvek forme. Teda niekto bude mať dojem pri diagnostike zdravia, že vidí svetlú siluetu s nejakou tmavšou časťou tela, iný si vraj môže priať výstup v grafoch s časovou osou a osou celkového zdravia.

No a dnes ráno som si pustil vlatnoručne vyrobenú nahrávku s binaural a isochronickými tónmi na frekvencii 3.875, ktorú Campbell s Monroom identifikovali ako priemernú frekvenciu mozgu počas mimotelových stavov. U niektorých je to trochu viac, u iných menej.

Potom som pocítil vybrácie a pri pocite pohybu nad telo som sa snažil vykotúľať, namiesto čoho som sa však telom pohol. Neskôr som len vnímal obrazce pred očami a sústredil som sa na ich rozjasnenie a zaostrenie. Popri tom znova prišli vibrácie z hlavy do celého tela. Uvedomil som si že rozdeľujem vedomie medzi dva svety, teda to čo asi robíš ty a Campbell. Trochu som sa s tým začal hrať a experimentovať - celkom zaujímavé veci to boli.
Zaujímavé bolo ako som vnímal zvuky z vonku a čiastočne aj svoje telo, avšak som bol celkom slušne ponorený v tých iných svetoch - nazvime to OBE.
Mimochodom jedna pekná definícia ktorú môžem potvrdiť zo svojich skromných skúseností ohľadom rozdielu LD a OBE:
- pri OBE sme s celým egom a spomienkami v inom svete
- pri LD tam je len časť ega a spomienok, pričom tam môžu prísť iné spomienky, belief systémy a priority - avšak stále tam polo-vedome usmerňujeme dianie.

Priestor v ktorom sa OBE aj LD odohrávajú je rovnaký - nefyzická realita v ktorej sa niečo učíme. Táto je tvárna samotnou myšlienkou alebo pocitom. Akurát s OBE máme väčšiu možnosť kontroly a teda aj prístupu k dátam v tých troch databázach, ktoré Campbell popisuje. Nezabudnime že databázy sú znova len metafora, aby sme vedeli pracovať s tým modelom a využívať ho čo najlepšie a najpraktickejšie vo svoj prospech počas učenia sa.
Ty využívať jednoznačne túto nefyzickú realitu a tvaruješ ju ako sa ti zachce. Čo ti asi zatiaľ možno chýba je subjektívny dôkaz o tom že pristupuješ k informáciám, ktoré nemáš mať alebo kontakt s nejakou entitou, ktorú nepovažuješ za výplod svojho vedomia. Oboje je u teba zjavne extrémne ľahko dostupné, len treba povoliť predpojatosť a s otvorenosťou požiadať a experimentovať.

Veľmi by ma teda zaujímala tvoja odpoveď na rozoberanie niečoho, čo si ešte predtým nerozoberal - či sa to obvykle zhoduje s realitou.

Prajem pekný deň.
Pa.
Arcturus
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St Júl 10, 2013 0:24

Re: AC, LD, OBE či čo?

Príspevok od používateľa Arcturus »

Nefyzická realita ako ju ty nazývaš je super miesto na učenie nakolko je ovladaná myšlienkou a práve myšlienkou sa dá lepšie vyjadriť aj to čo slovami nejde. Dnes som sa skúšal vo svojom svete trochu hrať a pátrať po dôkazoch nepochádzajúcich z môjho vedomia. Stala sa naozaj zauimava vec. Hladal som v temnote môjho vedomia. Nefyzická realita bez cohokolvek. Stretol som tam tmavú postavu s velmi ,,živou" aurou. Aury vidím len čiastočne ako šedú linku okolo človeka tak cca do 15 cm. Táto postava mala tú linku ako keby rozdelenú na viacero menších a ako keby ta linka tancovala ako plameň sviečky. Z prvu som myslel, že je to nejaká ďalšia imaginácia no keď začala konať ako keby nezávisle od behu mojej mysle začal som sa pokúšať komunikovať, no neviem prečo som ju nepočul. Alebo skor nerozumel. Znelo to ako nezrozumitelné mumlanie a z toho prejavu (skoro až sarkastického) som mal pocit, že nieje moc nadšená tým, že som tam. Každopádne k tvojej otázke o rozoberaní vecí. Nájsť niečo, čo som ešte nemal rozobraté bolo pomaly ťažsie ako rozoberanie samotné no vypadá to tak, že princip funkcie danej veci prenesiem do istej formy blokovej schémy. Jednotlivé bloky potom zas detailnejšie modelujem z hlavy ako si myslím, že fungujú. Po blokovú schému som mal prestnosť na +-60% (zvyšok sa buď pomýlim alebo vynechám úplne) jednotlivé bloky už len 20-40% podla zložitosti a nakolko chápem princíp funkčnosti konkretnej veci. Z tvojích príspevkov ma napadlo v danej situácii viac experimentovať. Prísť tomu na koreň, jak sa hovorí.
Alea iacta est.
vlčok
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 74
Dátum registrácie: So Jún 22, 2013 14:55

Re: AC, LD, OBE či čo?

Príspevok od používateľa vlčok »

Teraz keď si spomenúl videnie aury môj kamoš(skôr známy) ten videl úplne suprovo energie dlho to cvičil pretože videnie aury človeka je taký nižší level on potom začal vidieť aj okolo iných bytostí predmetov dokonca začínal vidieť aj na satelitných snímkoch (podľa toho sme našli mieste kde pretekalo veľa ley čiar) a spravil niečo zaujímavé skúšal celú podstatu svojho tréningu dať do kameňa (citrín) a preniesol ako keby energiu aj videnie energie potom keď som si aj ja priložil na čelo(3oko.sk :D) som videl energie zaujímavé veľmi zaujímavé škoda že som ho dlho nevidel asi sa mi vyhýba (chcel som kúpiť ten kameň a potom keď ho nechcel predať tak s nim utiecť :D )
Stromy su vetšie ako my,zvieratá silnejšie ako my , živly múdrejšie ako my , a my si stále myslíme že sme prvý.
Ak by ste sa chceli naučiť nejaké techniky alebo si len pozrieť iný pohľad na magiu môžte navštíviť http://magiaenergie.wbl.sk/
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: AC, LD, OBE či čo?

Príspevok od používateľa Pali »

Vlčok,

Mám pocit že si dobrý človek - energický a zanietený.
Avšak zároveň mám obavu, že sa sústreďuješ na isté veci, ktoré ty považuješ za veľmi podstatné, ktoré ale v skutočnosti sú len vedľajšie prejavy osobného rastu - skutočného rastu/evolúcie vedomia.

Viem veľmi dobre pochopiť ako ťa fascinujú všelijaké schopnosti - aj mňa fascinujú a prajem si ich niekedy zažiť. Avšak chápem že ak sa sústredím na nesprávnu časť "vety", pochopím dôraz úplne inak. Zrazu dáva veta iný zmysel, aj keď obsahuje rovnaké slová.
Prajem ti len to najlepšie, a preto sa snažím ukázať ti že sa sústredíš na správnu vetu (oblasť života), avšak v nej vidíš iný dôraz (nie na osobný rast, ale na paranormálne schopnosti).
Tieto dve veci idú nevyhnutne ruka v ruke - dajú sa dosiahnuť vraj aj silovo, cez kontrolu. Ale to znamená kopať za nesprávny tím - negatívny smer vývoja, ktorý je veľmi obmedzený vo svojom raste.

Oveľa ľahšie je zmeniť seba vo vnútri a nevynakladať energiu na prejavovanie sa istým spôsobom - to iste poznáme aj zo života. Ak má niekto špecifický image, musí investovať neraz veľa času, peňazí a úsilia aby si ho tvoril a udržiaval. Pričom ak je niekto jednoducho fajn a nájde ľudí ktorí s ním rezonujú, nevynakladá žiadnu energiu na udržiavanie statusu .. je sám sebou, je šťastný a bez pretvárky komunikuje úspešnejšie s okolím.

To isté sa deje aj tuto - ty sa snažíš, v mojom limitovanom vnímaní tvojej situácie, na silu ísť za niečím. Možno sa naozaj vnútorne meníš, avšak z tvojho posledného komentáru som zostal v rozpakoch.

Neviem čo ten tvoj kamarát spravil s tým minerálom a čo presne si ty prostredníctvom neho zažil, avšak viem že:
1. Tvoj kamarát dal časť energie zo seba do toho kameňa. Neviem čo to znamená, ale podľa mňa je to významné pre neho.
2. Tak veľmi si túžil využiť skratku, že si uvažoval o krádeži niečoho tak osobného pre tvojho kamoša. Aj keď to bola len úvaha, ľahkosť toho ako o tom hovoríš mi nenecháva úplne ľahostajným - preto tento príspevok.

Ak rozumieš po anglicky, prosím skús nájsť v sebe otvorenosť aby si si pozrel napríklad to video od Campbella, čo som odporúčal aj Rkucimu:
http://youtu.be/t_q5CDE2Nko

Viem že je to relatívne dlhé - 1,5 hodiny. Avšak ak sa do toho zapozeráš, dostaneš odpovede na mnohé svoje otázky a iste iný pohľad na niektoré veci. S novým pohľadom dostaneš však aj takmer iste logické vysvetlenie - iste lepšie ako by som si ja mohol tuto trúfať napísať.

Ak ti angličtina robí problém, ale máš veľký záujem dozvedieť sa podstatné info, rád skúsim nejako asistovať.
Nemám záujem presvedčiť ťa o mojom pohľade, mám skôr záujem ti ponúknuť iný - je potom na tebe pre ktorý sa rozhodneš po dôkladnom vyhodnotení faktov a zážitkov.
vlčok
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 74
Dátum registrácie: So Jún 22, 2013 14:55

Re: AC, LD, OBE či čo?

Príspevok od používateľa vlčok »

Pali napísal:Vlčok,

Mám pocit že si dobrý človek - energický a zanietený.
Avšak zároveň mám obavu, že sa sústreďuješ na isté veci, ktoré ty považuješ za veľmi podstatné, ktoré ale v skutočnosti sú len vedľajšie prejavy osobného rastu - skutočného rastu/evolúcie vedomia.

Viem veľmi dobre pochopiť ako ťa fascinujú všelijaké schopnosti - aj mňa fascinujú a prajem si ich niekedy zažiť. Avšak chápem že ak sa sústredím na nesprávnu časť "vety", pochopím dôraz úplne inak. Zrazu dáva veta iný zmysel, aj keď obsahuje rovnaké slová.
Prajem ti len to najlepšie, a preto sa snažím ukázať ti že sa sústredíš na správnu vetu (oblasť života), avšak v nej vidíš iný dôraz (nie na osobný rast, ale na paranormálne schopnosti).
Tieto dve veci idú nevyhnutne ruka v ruke - dajú sa dosiahnuť vraj aj silovo, cez kontrolu. Ale to znamená kopať za nesprávny tím - negatívny smer vývoja, ktorý je veľmi obmedzený vo svojom raste.

Oveľa ľahšie je zmeniť seba vo vnútri a nevynakladať energiu na prejavovanie sa istým spôsobom - to iste poznáme aj zo života. Ak má niekto špecifický image, musí investovať neraz veľa času, peňazí a úsilia aby si ho tvoril a udržiaval. Pričom ak je niekto jednoducho fajn a nájde ľudí ktorí s ním rezonujú, nevynakladá žiadnu energiu na udržiavanie statusu .. je sám sebou, je šťastný a bez pretvárky komunikuje úspešnejšie s okolím.

To isté sa deje aj tuto - ty sa snažíš, v mojom limitovanom vnímaní tvojej situácie, na silu ísť za niečím. Možno sa naozaj vnútorne meníš, avšak z tvojho posledného komentáru som zostal v rozpakoch.

Neviem čo ten tvoj kamarát spravil s tým minerálom a čo presne si ty prostredníctvom neho zažil, avšak viem že:
1. Tvoj kamarát dal časť energie zo seba do toho kameňa. Neviem čo to znamená, ale podľa mňa je to významné pre neho.
2. Tak veľmi si túžil využiť skratku, že si uvažoval o krádeži niečoho tak osobného pre tvojho kamoša. Aj keď to bola len úvaha, ľahkosť toho ako o tom hovoríš mi nenecháva úplne ľahostajným - preto tento príspevok.

Ak rozumieš po anglicky, prosím skús nájsť v sebe otvorenosť aby si si pozrel napríklad to video od Campbella, čo som odporúčal aj Rkucimu:
http://youtu.be/t_q5CDE2Nko

Viem že je to relatívne dlhé - 1,5 hodiny. Avšak ak sa do toho zapozeráš, dostaneš odpovede na mnohé svoje otázky a iste iný pohľad na niektoré veci. S novým pohľadom dostaneš však aj takmer iste logické vysvetlenie - iste lepšie ako by som si ja mohol tuto trúfať napísať.

Ak ti angličtina robí problém, ale máš veľký záujem dozvedieť sa podstatné info, rád skúsim nejako asistovať.
Nemám záujem presvedčiť ťa o mojom pohľade, mám skôr záujem ti ponúknuť iný - je potom na tebe pre ktorý sa rozhodneš po dôkladnom vyhodnotení faktov a zážitkov.
Viem čo myslíš ale už si som si takýto typ dajme tomu magie už zvykol.Neviem no na tu "krádež" nazvime to požičanie , som len pomyslel to že na niečo pomyslím ešte neznamená že to spravím (uj na aké som už veci myslel ) .Áno myslim že rozvíjanie mojich schopností do určitého smeru je hlavne kvôli tomu že som v komunite ľudí ktorý tomuto neveria , keď som začínal snažil som sa ísť hlavne po čistej mysli a zdravom duchu.Lenže človek potrebuje niekoho s kým by sa rozprával o tomto takže som sa začal venovať oblasti kde skôr presvedčím niekoho že to funguje a môžem s ním o tom pokecať .Dúfam že ma už chápeš lebo lepšie to už nevysvetlím.
Stromy su vetšie ako my,zvieratá silnejšie ako my , živly múdrejšie ako my , a my si stále myslíme že sme prvý.
Ak by ste sa chceli naučiť nejaké techniky alebo si len pozrieť iný pohľad na magiu môžte navštíviť http://magiaenergie.wbl.sk/
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: AC, LD, OBE či čo?

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Vlčok,

Každý má svoju cestu - s naším limitovaným pohľadom na veci nemáme možnosť objektívne vyhodnotiť aké naše rozhodnutia sú efektívne/neefektívne, alebo správne/nesprávne. Na to jednoducho nemáme dosť informácií.

Chápem tvoj úmysel a pripadá mi logický.
Je tam však jeden zádrheľ. V tomto svete máme slobodnú vôľu. Ak teda niekto nie je otvorený témam súvisiacim s väčšou realitou, alebo jednoducho vo svojom vývoji nie je pripravený, bude systém patrične reagovať. Obvykle pri prezentácii buď nefunguje to, čo inokedy funguje, alebo sa okolnosti nejako poskladajú do stavu, kde daná osoba bude môcť popierať čo zažila.
Pri liečení údajne ľudia, ktorí sa majú z danej choroby vyliečiť, nejako nepríjmajú energiu/liečenie a ak aj ju dostanú, obvykle sa čoskoro vytratí. Alebo sa vyliečia a čoskoro dostanú tú, alebo inú chorobu znova.

Ako som predtým spomenul, veci sa dajú robiť aj silovo. To však môže zasahovať do slobodnej vôle iných, a je preto negatívne ako pre iných, tak aj pre teba.

Predstav si túto existenciu ako PC hru. Zbieraš alebo strácaš body. Body ktoré máš sú objektívne systémom spravované na tvojom "konte". Ak si láskyplný vo svojich úmysloch (rozhodnutia na základe spájania, v súlade s "prúdením", komunikácie, vytvárania, dôvery, služba ostatným, ...), dostávaš body. Ak reaguješ na základe strachu (sebeckosť, nedôvera, rozpájanie, v rozpore s "prúdením" = silovo, ...), budú sa body odrátavať. Čím viac bodov, tým viac skutočného vnútorného rastu. Tým viac energie a tým viac možností, ktoré s danou úrovňou energie môžeš robiť.
- v skratke popisujem čo vysvetľuje Campbell vo svojich videách. Má to podložené aj zo súčasnej vedy, kde model existencie ako virtuálnej reality preráža stále viac do popredia fyziky ako najlepší dostupný model.

Príklady so zbieraním bodíkov a následným efektom na život jedinca by sme mohli iste nájsť v dávnejšej aj novodobej histórii, a celkom určite aj v našom priamom okolí.
Najlepšie je však učiť sa na svojich vlastných skúsenostiach. Netreba mne ani Campbellovi veriť. Treba jednoducho vedomo sledovať na základe čoho robíme v bežnom živote rozhodnutia a sledovať ako sa neskôr vyvinú situácie, kde sme reagovali na základe strachu alebo lásky. A ak človek vníma, že dlhodobo systematicky reaguje na základe lásky, môže si všimnúť že sa mu akoby rozširoval pohľad na veci a dejú sa v jeho živote zaujímavé a neraz aj paranormálne udalosti, ktoré môžu byť jemným (alebo menej jemným) znakom od systému že ideme správnym smerom. Také metaforické žmurknutie oka našim smerom ... od systému ktorý nemá tvár ani oči :). Toto mám už celkom dobre odskúšané vo vlastnom živote.

Keďže ja neviem čo je momentálne najlepšie z tohto limitovaného pozemského uhlu pohľadu, je mojim osobným cieľom komunikovať so systémom, ktorý je neraz nazývaní aj ako sprievodcovia/pomocníci/....
Týmto spôsobom chcem poprosiť o lekcie v tomto fyzickom svete, ako aj v nefyzickom, ktoré mi pomôžu rásť. Cez vnútorný rast sa mi automaticky otvoria dvere aj k "paranormálnu" alebo ako to ty nazývaš "mágii". Tieto budem môcť využívať, ak si to budem priať. Trend však vraj ukazuje jasne že keď človek dospeje k možnosti používať isté schopnosti, vidí veci z nového uhla tak, že nemá potrebu dané schopnosti používať. Vie v živote fungovať a dosahovať ciele aj bez paranormálnych schopností.

Už som zažil pár vecí, ktoré ma utvrdzujú v správnosti Campbellovej interpretácie tejto reality. Snažím sa byť však stále skeptický a zároveň otvorený novým poznatkom. Experimentujem a preverujem, lebo až keď zažijem, je to možné akceptovať ako MOJU PRAVDU. Bez zažitia je to len viera v niekoho názor ... a toho sme mali v histórii už dosť aj s následným zlom, ktoré z toho plynulo.

S disciplínou a pravidelnosťou je úspech len otázka času ... a preto nemám obavy, ale ani očakávania.
vlčok
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 74
Dátum registrácie: So Jún 22, 2013 14:55

Re: AC, LD, OBE či čo?

Príspevok od používateľa vlčok »

Pali nechceš napísať knihu?A teraz si nerobím srandu ale tvoje názory su ľahko pochopiteľné veľmi dobre interpretované a nie si na nič zaťažený si proste skeptik otvorený všetkému a to sa mi páči .
Stromy su vetšie ako my,zvieratá silnejšie ako my , živly múdrejšie ako my , a my si stále myslíme že sme prvý.
Ak by ste sa chceli naučiť nejaké techniky alebo si len pozrieť iný pohľad na magiu môžte navštíviť http://magiaenergie.wbl.sk/
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: AC, LD, OBE či čo?

Príspevok od používateľa Pali »

Ďakujem Vlčok,

Dúfam že sú ti tie moje príspevky nejako na osoh a ešte viac by ma potešilo ak si v tom nájdu niečo aj iní ľudia.
Ja som ti na oplátku vďačný že mi dávaš možnosť takto sformovať niektoré moje myšlienky a názory, a poskytnúť ich ľuďom.

Viac-menej len parafrázujem čo hovorí Tom Campbell a iní múdri ľudia v súčasnosti a minulosti.
Možno raz skúsim dať do slovenčiny nejaké tie múdre názory a odporúčania, ktoré som všelikde počul, videl a čítal ... ale najskôr si ich chcem čo najviac overiť a vnútorne ešte lepšie pochopiť.

Keď sa nad tým tak zamyslíme, iný prístup ako otvorený skepticizmus nemôže byť považovaný za dobrý prístup k životu.
Otvorený skepticizmus znamená otvorenosť novým nekonvenčným názorom a priebežné vyhodnocovanie/prehodnocovanie tých názorov na základe vlastných (experimentálnych) skúseností.

Ak je niekto len skeptik, nedokáže sa naučiť nové veci a zostane zaseknutý tam kde je - obvykle limitovaný tým čo považuje za možné.

Ak je niekto len otvorený, je takpovediac len "veriaci". Preberie každý názor, každú teóriu a myšlienku, čo sa mu nejako pozdáva, za svoju. To znamená že pravdepodobne bude často meniť názory a bude z tých pekných teórií tak zahltený, že ich nijako nepremení na praktické správanie vo svojom živote. Alebo sa zamotá do komplikovaných systémov/rituálov, ktoré ho budú obmedzovať v rozvoji neraz aj viac ako toho skeptika, lebo sa môže vydať na nesprávny smer.
Samotnej viery v autoritu iných sme tu už na Zemi mali za posledné storočia dosť. Myslím že je čas aby ľudia začali používať ten nástroj medzi svojimi ušami pre zmenu aj na niečo užitočné - nie len sústrediť sa na "chlieb a hry" alebo strach a hnev.

Je zodpovednosťou každého z nás, aby sa zobudil a všimol si konečne veci čo v tomto svete nesedia. Aby prestal veriť autorite akéhokoľvek druhu a začal sa pýtať "prečo?". Len tak sa vieme pohnúť dopredu v osobnom ako aj spoločenskom vývoji, aby sme konečne prekonali pohodlné zaužívané vzorce správania, ktoré elity/autority všetkých druhov zneužívajú a zneužívali k dosahovaniu svojich obmedzených cieľov.
Obmedzenými cieľmi myslím kompenzovanie si neistoty a strachu cez hromadenie majetkov a moci. Títo ľudia potrebujú náš otvorený skepticizmus ako prostriedok na vyliečenie zo svojho strachu. Keď pochopíme "prečo?", pochopíme aj "ako?", a zistíme že riadiť svet nie je také ťažké a nevyžaduje násilie a konflikty. A hlavne to nevyžaduje ustráchaných egocentrických psychopatov.

Ak dávame elitám/autoritám bezmyšlienkovitú poslušnosť, odovzdávame im zodpovednosť za naše činy. Mi sami však vykonávame tie činy a stávame sa tak jednoducho nástrojom v ich rukách. Spôsobujeme škodu nie len okolo seba a sebe, ale aj našim elitám/autoritám, ktorých moc/majetky a strach stále viac rastú.

Čím viac máme, o to viac sa obávame straty.

...mali by sme tým naším strachom zúboženým bratom a sestrám pomôcť, tým že sa konečne zobudíme a rozhodneme sa rozhodovať zodpovedne s integritou a s výhľadom do budúcnosti.
Napísať odpoveď