Z LD do AC (takmer) ( ? )

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

RemyZet
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St Júl 04, 2012 15:16

Z LD do AC (takmer) ( ? )

Príspevok od používateľa RemyZet »

Dnes sa mi podarilo sa prebrať v sne.
Ale bolo to také zvláštne. Pretože sen sa dlho odvíjal sám od seba, až keď som sam seba zbadal prezlečeného za smrť tak mi došlo že to je sen. Povedal som si že chcem aby ten môj dvojnik (v obleku smrti) zmizol, a išiel som ho buchnúť po hlave. ale akonáhle som začal robiť niečo ja, (nie automaticky sen) tak som cítil že to ide ťažšie.
Zahnal som sa rukou a citil som akoby sa moja ruka pohybovala strašne ťažko a ako keby bola úplne rozvrstvená, akoby prechádzala nejakým vibračným polom. Už už som skoro buchol po hlave tomu dvojnikovi ale v tom som sa prebral.
No pocit pohybu ruky tu stale zostal. Povedal by som že to bol astralny pohyb, pretože bol na nerozoznanie od realneho, až na to že keď som sa chytil hlavy, nevidel som tu ruku. potom prišiel brat z prace a snaha bola u konca... (Bol som pri vedomí keď som sa hýbal astrálne.

Chcel som sa spýtať či je človek pravidelne pri vedomí keď opúšťa svoje telo, alebo či sa dá vôbec takto z LD skočiť do AC.


Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
nou
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Po Jan 30, 2006 22:57

Re: Z LD do AC (takmer) ( ? )

Príspevok od používateľa nou »

dost bezne zmiesanie pocitov snoveho a fyzickeho tela. v sne mozes citit fyzicke telo. v tomto pripade to vyzera ze si sa zobudil ale este si ostal spojeny so svojim snovym telom.
Prídem si po teba.
RemyZet
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St Júl 04, 2012 15:16

Re: Z LD do AC (takmer) ( ? )

Príspevok od používateľa RemyZet »

Aby som sa priznal, nepozeral som si všetky metódy prechodu do AC, ale nedalo by sa priamo takto s prepojením so snovým telom prejsť do astralu v realite?
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Z LD do AC (takmer) ( ? )

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

Tento borec tu - http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... U3d3b8G_qI co hovori ze uz mal OBE okolo 500 - 600 krat povedal ze s LD sa da lahko dostat mimo telo tim ze pocas LD jednoducho povies sam sebe - Chcem aby teraz lucidny sen skoncil a ja sa budem nachadzat vo svojej izbe mimo svojho tela!
Zevraj sa moze stat ale tri krat ze LD len skonci a ty sa prebudis v posteli ale na stvrty a viacery krat sa dostnes mimo telo priamo s LD.
Esce som to neskusal pretoze LD nemavam tak casto aby som stim mohol experimentovat, takze by som povedal ze je to skor pre ostrielanejsich snilkov :).
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
RemyZet
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St Júl 04, 2012 15:16

Re: Z LD do AC (takmer) ( ? )

Príspevok od používateľa RemyZet »

Ale keď si to takto rozkážeš, nie je to potom len Sila vôle a teda ďalší LD ? resp. jeho pokračovanie ?
- že si mysel predstaví izbu tak dokonalo ako naozaj je.... ako potom rozpoznáš či si v LD alebo AC?
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Z LD do AC (takmer) ( ? )

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Bez vôle Ti žiadne AC nepôjde. :wink:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Z LD do AC (takmer) ( ? )

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

RemyZet napísal:Ale keď si to takto rozkážeš, nie je to potom len Sila vôle a teda ďalší LD ? resp. jeho pokračovanie ?
- že si mysel predstaví izbu tak dokonalo ako naozaj je.... ako potom rozpoznáš či si v LD alebo AC?
Da sa to rozpoznat napriklad tym, ze si nahmatas svoju striebornu snuru, zevraj by mala vychadzat zo zatylku hlavy, pochybujem ze by sa ti tam vytvorila falosna snura ak by si bol v LD, a ak by si bol v AC tak by tam ta snura musela zasadne byt.
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
bonhomme
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po Mar 12, 2012 5:15

Re: Z LD do AC (takmer) ( ? )

Príspevok od používateľa bonhomme »

RemyZet napísal:Chcel som sa spýtať či je človek pravidelne pri vedomí keď opúšťa svoje telo, alebo či sa dá vôbec takto z LD skočiť do AC.
Vedomé opustenie svojho tela je samozrejme možné, ale normálne si to obyčajne nevšimneš. Čím viac však na to budeš myslieť, čítať o tom a želať si to, tým je lepšia šanca, že sa ti to prihodí.

Skús použiť mantru "Teraz som von z tela". Predstavuj si pri tom že si veľmi ľahký a že sa vznášaš nad svojim spiacim telom. (Celé toto rob kým ležíš relaxovaný).

Niekto používa LD na AC. Keď v LD, nasmeruje si to priamo hore, začne letieť, za chvíľku prejde cez bariéru a je v AC. Ja som však počula, že sa nemá ísť rovno hore, ale tak 50 stupňov hore.

Skúšal si ísť priamo do AC? Ak ti ide WILD, mohol by si skúsiť aj AC.
RemyZet
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St Júl 04, 2012 15:16

Re: Z LD do AC (takmer) ( ? )

Príspevok od používateľa RemyZet »

S AC nemám moc skúseností... :( len hrozne málo na to aby som to teda dokázal zaradiť do AC... niekedy neviem či je to AC alebo LD, a preto to je také hocijake... od mojich 19 sa mi diali rôzne čudné veci, ale strašne malo...
Takže tak... o AC sa pokúšam už dlho ... asi rok .. cca

Wild som skúšal ale nefunguje to ani na LD :( teda asi je slabá vôľa alebo čo
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Z LD do AC (takmer) ( ? )

Príspevok od používateľa Aiy »

Zdravím. Ako inak možno rozlíšiť AC od LD? Mal som totiž sen v ktorom som sa pokúšal o AC a videl som aj šnúru, cítil som ju rukami. Po návrate do tela som si to chcel zapísať, ale písmená sa menili. Došlo mi že niečo je divne a prebudil som sa naozaj.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Z LD do AC (takmer) ( ? )

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Skutočné AC je v bdelom avšak zmenenom stave vedomia, zatiaľ čo LD sa deje v spánku pričom si spiaci sám seba uvedomí, že sníva. Samozrejme, že počas LD sna sa môže stať, že sa Ti sníva o AC.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Z LD do AC (takmer) ( ? )

Príspevok od používateľa Pali »

Ja si nemyslím že je medzi OBE a LD veľký rozdiel. Obe sú to iné reality, určené na naše učenie sa. LD si možno vytvoríme sami, ale možno je pre nás vytvorená na hranie niekým iným a mi ju potom dotvárame v rámci našej slobodnej vôle. Sny sú vytvorené nami a/alebo pre nás.

Všetko sú to aspekty jedného systému, aj vrátane tejto reality, ktorá má dodatočné obmedzenia na iný druh učenia sa.

Ja som mal viacero LD o OBE a zároveň som aj presvedčený že tam bolo aj pár skutočných OBE. Nemyslím si že sa niektoré z mojich OBE odohrávali v tomto "reality frame".
Niektorí by to nazvali LD, avšak všetko je to len o prístupe k informáciám. Povedzme že sa niekto v LD ocitne vo svojej izbe, z ktorej vyletí na strechu svojho domu, kde nikdy nebol a zistí že tam niečo je. Následne na druhý deň to skontroluje a potvrdí správnosť toho čo videl. Tento zážitok môže považovať za OBE. Avšak si možno vôbec nevšimol kopec detailov, ktoré nesedeli a o ktorých sa možno ani nikdy nedozvie. Ako to, že práve vtedy na streche bol aj niekto iný fajčiť marišku a v tom LD ho nebolo vidieť. Alebo možno tam boli nejaké iné odchýlky, ktoré v rámci čiastočnej akceptácie zmenenej reality pripadali byť absolútne v poriadku - možno nejaká navyše skrinka v izbe alebo podobne.

A ešte dodám že to s tými striebornými hadicami z krku alebo z pomedzi lopatiek je len symbol pre ľudí ktorí sa boja stratenia sa v inej realite. Keď sa prestane človek báť, prestane mať potrebu takýchto pomôcok a logicky ich stratí.
Jedine že ich bude stále očakávať ako symbol patriaci k OBE stavu - ale čo ak to bolo LD v ktorom si si spravil výlet do OBE a privyrobil si si aj tú hadicu? :)
Sny, OBE, LD, "fyzická realita", ... všetko je to jedno - rôzne triedy/priestory/svety v ktorých je nám umožnené zažívať a učiť sa.

Kto hovorí po anglicky, nech si vyhľadá Toma Campbella na youtube a vypočuje si jeho model o tom ako funguje táto realita a všetky ostatné reality. Netvrdím že všetko čo hovorí na 100% musí byť správne, ale jednoznačne mi to zatiaľ vychádza ako najlepší model úplne oslobodený od dogmy a zbytočných metafor. Logicky odvoditeľné vysvetlenie na existenciu všetkého, vytvorené na základe len 2 predpokladov. Tomu hovorím dobrý model reality.
Napísať odpoveď