Pokec s podvedomím v LD

Činnosti a námety čo a ako robiť v sne

Moderátor: Moderátori

reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Pokec s podvedomím v LD

Príspevok od používateľa reincarnate »

Ahoj, skúšal tu niekto z vás už komunikovať so svojím podvedomím uprostred LD ? Ako to prebiehalo , neprebudilo vás to ?
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Pokec s podvedomím v LD

Príspevok od používateľa Aiy »

No to záleží od toho, čo tou komunikáciu myslíš. Ja považujem za komunikáciu s podvedomím rozhovor so snovou postavou. Ale niekedy mám pocit, že podvedomie mi chce niečo naznačiť - v bežných snoch dostávam možnosť voľby, prípadne som v nejakom pokušení niečo urobiť či neurobiť. Objavujú sa mi rôzne symboly. Istá forma komunikácie to je, ale je nejasná (až na výnimky). Len moje rozhovory so snovými postavami sú zriedkavé a krátke.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Pokec s podvedomím v LD

Príspevok od používateľa reincarnate »

myslel som rozhovor že podvedomie sa naprojektuje ako snová postava a začne sa rozhovor , počul som že v LD je to možné dosť jednoducho ale neviem či tam nehrozí pre začiatočníkov prebudenie
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Pokec s podvedomím v LD

Príspevok od používateľa Aiy »

Prebudenie hrozí.(Aj falošné prebudenie...) Ale oplatí sa to skúšať.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Pokec s podvedomím v LD

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Reincarnate,

Ver mi prosím že ťa nechcem nijako iritovať keď opakujem dookola podobné veci. Naozaj mám záujem ti pomôcť vidieť niečo, čo ja (subjektívne) považujem za veľmi dôležité, oslobodzujúce a užitočné. Zdá sa mi že si stále názoru, že ty, tvoje podvedomie, tvoje vyššie "Ja" a všetky fyzické a nefzické reality (sen, LD, OBE, ...), ako aj všetko v nich, sú separátne veci.

Keď si uvedomíš že všetko je to súčasťou jedného celku, môžeš dospieť k názoru že všetko je to vytvorené za istým účelom. Ak je účelom učenie sa a zmena, je pravdepodobné, že zo subjektívneho pohľadu asi naozaj všetko, čo podporuje zmenu/učenie sa teba/systému v pozitívnom smere, je možné/vykonateľné.
Niektoré veci sú pravdepodobnejšie ako iné, preto je lepšie využiť veci, ktoré sa zdajú byť menej "bláznivé" pre danú realitu, lebo sú obvykle ľahšie dosiahnuteľné a vedia, pri správnom použití, mať rovnaký efekt ako niečo bežnejšie/ľahšie. Teda neodporúčam snažiť sa v tejto realite lietať - je to podľa mňa možné, ale veľmi nepravdepodobné. V nefyzických realitách (LD/OBE) to je pravdepodobné, tak si to tam môžeš užiť :).

A teda ak považuješ LD za niečo iné ako OBE, môžeš si tam iste vytvoriť "avatára", ktorý bude reprezentovať "tvoje podvedomie". Vec je tá, že nebudeš vedieť či je to tvoje podvedomie z jedného experimentu. Aj keby to bolo niečo iné, jediná otázka na ktorej záleží je:
"Je to užitočné pre môj rozvoj/učenie sa/vnútornú zmenu?"
- ak je, potom pokračuj nezávisle od iných okolností. Ak nie je, potom je lepšie venovať čas/pozornosť iným, prospešnejším činnostiam.
Len tvoje ego má záujem vedieť čo je pravda/pravé/skutočné - je to často ten zakorenený strach z neistoty a následného pocitu bezbrannosti, ktorý je podstatou každého jedného strachu/obavy. Ak sa niekto bojí tmy, bojí sa že bude voči nej bezbranný. Ak pavúkov, bojí sa bezbrannosti voči nim, ....

Ak si uvedomíš že ten avatár v "LD" je tebou vytvorený nástroj a uvedomíš si že sme obklopení prevažne samo-vytvorenými nástrojmi vo všetkých realitách, vieš sa oslobodiť od neistoty.
Neistoty zo "správnosti" čohokoľvek, čo ťa napadne.
Ak ťa uprostred meditácie napadne že by si sa mohol stať červíkom, ktorý bude zrazu zjedený vranou ... a potom ten červík vidí z vnútra tú vranu, ktorá zrazu reprezentuje tvoje podvedomie. Ty v nej vidíš to čo potrebuješ vidieť - bloky, strachy, svoje reakcie, ktoré by si mohol zmeniť/napraviť, ... (To ma len teraz napadlo.)
Nie niečo čo si chceš overiť, ale to čo práve teraz potrebuješ - treba byť preto otvorený.

A takto si môžeš spraviť neobmedzené množstvo metafor ktoré, ak správne použité, môžu viesť k zrýchlenému rastu/vývoju/učeniu sa. Nie len v LD a iných "nefyzických" realitách, ale aj v tejto realite. Napríklad sa používa hádzanie mince, pendulum, .... nástroje so zabudovanou neistotou vedia byť systémom efektívne použité na podnecovanie produktívneho správania/učenia sa.
- Nie je tam žiadna garancia, ale s tréningom si človek vraj vie vypracovať vnútorný pocit správnosti daného impulzu/rozhodnutia. S nasledovným všímaním si výsledkov a používaním vybraných techník prichádza ako so všetkým, po istej dobe úroveň majstrovstva. To by teda asi znamenalo že má človek vynikajúce spojenie so systémom/intuíciou/... a vie teda životom elegantne prechádzať s čo najmenším utrpením a najväčším využitím príležitostí na učenie seba aj systému.

Nie je práve to majstrovstvo v živote cieľom nás všetkých?
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Pokec s podvedomím v LD

Príspevok od používateľa Aiy »

Dnes som mal ďalšie sny. Uvedomil som si, že sa mi podozrivo často v snoch objavujú niektoré veci a tvory. Predpokladám že je to symbol, ktorým mi podvedomie chce niečo povedať. Ale čo? To netuším... Poznáte spôsob ako to zistiť? V lucidných snoch moje podvedomie (alebo čo to je (to teraz nie je podstatné)) veľmi zhovorčivé nie je.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Pokec s podvedomím v LD

Príspevok od používateľa reincarnate »

ja sa objavujem napr. každý 3 sen na konkrétnom mieste a zhruba v každom druhom sne sa objavuje jedná a ta istá osoba , zvyčajne ma ta osoba sprevádza snovým príbehom , dokonca v jednom LD ta osoba bola v šoku že som nabral luciditu, potom mi prišiel taký ten telepatický vnem že čo to robím, že mám tu osobu nasledovať ďalej , potom sa ma ta osoba snažila presvedčiť že toto je realita nie sen a pod. a odvtedy som v LD neprišiel do bližšieho kontaktu s žiadnou osobou, ktorá by vykazovala nejaké schopnosti komunikovať :D zvyčajne v LD vidím len osoby ktoré ako keby len dotvárajú snové prostredie tým že tam len tak bezducho postávajú alebo sedia a pod.
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Pokec s podvedomím v LD

Príspevok od používateľa Aiy »

Ja som sa v LD zatiaľ stretol s tromi typmi postáv. Väčšina je len súčasť prostredia - nezáujem o rozhovor, rutinné činnosti. Vzácnejší sú tí, ktorí ma len pozorujú čo robím - ako rodičia, ktorí strážia svoje deti na ihrisku. Najzriedkavejší typ sú reálne postavy - majú nálady, emócie, dá sa s nimi rozumne hovoriť, majú podivný zmysel pre humor.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Pokec s podvedomím v LD

Príspevok od používateľa reincarnate »

ja mam za sebou len málo LD takže zatiaľ som s takými neprišiel do kontaktu naposledy som si zavolal jednu osobu na pokec ale ako som tu osobu zbadal tak som bol taký natešený že mi padol LD
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Pokec s podvedomím v LD

Príspevok od používateľa Aiy »

Všímaš si aj snové postavy v nelucidných snoch? Nejakú zmenu odkedy sa zaoberáš LD...
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Pokec s podvedomím v LD

Príspevok od používateľa reincarnate »

pred tým než som začal riešiť LD som mal dlhé roky snové okno takže bolo šťastie ak som si zapamätal vôbec nejaký slabší detail snu takže nemôžem porovnať či sa to nejak zmenilo od kedy sa snažím o LDčka , ale odkedy to riešim tak pozorujem snové postavy aj v nevedomých snoch no a mám tam zatiaľ takých pár skupín postáv. Jeden druh to sú tie postavy čo dotvárajú atmosféru scény a nejak špeciálne nereagujú na príbeh, potom postavy čo hrajú nejakú úlohu v sne zvyčajne vytvárajú hlavnú pointu snového príbehu, potom sprievodcovia ktorý ma v niektorých snoch sprevádzajú a zrejme aj navigujú snovým svetom danej scény
a občas mávam také zaujímavé sny, v ktorých nie som súčasť scény alebo príbehu ani nijak nezapadám do scény ani postavy na mňa nereagujú proste som ako kamera čo ich sníma alebo ako divák v multi-dimenzionálnom kine a je tam kopec hlavných a vedľajších postáv ktoré utvárajú nejaký scenár a sem tam nejaké postavy čo dotvárajú znovu len scénu, no a občas výnimočné sa stane že do takého príbehu neskôr aj sám vstúpim tak že sa akoby stotožním s nejakou postavou na malú chvíľu
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Pokec s podvedomím v LD

Príspevok od používateľa Pali »

Mávate aj vy často sny, ktoré vám pripadajú ako PC hry?
Kedisy dávno som hrával Diablo a mnohé normálne sny, alebo sny s nízkou luciditou vnímam dosť často ako pohľad v Diablo a zároveň tam mám také prestrihy do iného pohľadu, alebo občas veci vnímam/analyzujem z pohľadu nejakej jednej postavy a potom som späť v polohe kamery ako v Diablo.

Asi to súvisí aj trochu s mojim presvedčením (belief systémom) že žijeme vo "full immersion" virtuálnej realite a teda sme doslova avatári nášho vedomia.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Pokec s podvedomím v LD

Príspevok od používateľa reincarnate »

Pred týždňom som mal sen nejakú krátku scénu ako idem ulicou a stretnem spolužiaka zo základnej školy no a v tom mi došlo že to je sen a sen sa mi okamžite rozpadol v tom momente sa mi pred očami objavilo niečo ako monitor a ta scéna so spolužiakom sa mi na monitore prehrala z pohľadu tretej osoby ale ta scéna vyzerala ako grafika z GTA V :D potom mi to ešte pár krát padlo , pár krát som sa dostal do tej scény znovu a potom znovu som videl replay ako GTA V a nakoniec som skončil lucidný u mňa doma , ale u mňa to spôsobilo to že v ten týždeň bol net zaplavený fotkami GTA V a ako to každý hra :D u mňa su zvyčajne pohľady ako na filmové scény
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Pokec s podvedomím v LD

Príspevok od používateľa Aiy »

Áno, mávam sny ktorých dej sledujem zhora a neviažem sa na postavy, alebo sa potom naviažem na jednu. V jednom sne som bol aj pozorovateľ aj postava s telom súčasne - divný pocit byť na dvoch miestach naraz... Stávalo sa mi, že keď som pred spaním hral, tak sa mi o tom snívalo. Často sa mi stáva, že v sne vidím okolie z pohľadu ako vo fyzickej realite, potom zas vidím seba akoby som stál na niečom vyvýšenom za sebou.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Pokec s podvedomím v LD

Príspevok od používateľa Pali »

Mám dojem že mnohí ľudia čo majú istý vzťah a skúsenosti s počítačovými hrami, zažívajú sny ktoré aspoň z časti sú počítačová hra. Uvažujem či to je snaha podvedomia alebo systému/"vyššieho Ja" o čo najpresnejšiu/najvernejšiu interpretáciu toho čo sa deje.

Ak je realita naozaj virtuálna, sú naše počítačové hry najlepšie priblíženie sa tejto realite.
Ako vnímali sny ľudia pred vznikom konceptu virtuálnej reality, ktorý vznikol príchodom éry počítačov?

Ja sa na príklad už hry nehrám nejaké 3 roky. Aj predtým som len veľmi zriedkavo - naposledy som zapálene hrával nejaké Need For Speed pred asi 4-5 rokmi.
Takže v mojom prípade nejde o priame vystavenie sa počítačovým hrám a pokračovanie s hraním vo sne.

... len taká úvaha .. čo myslíte?
Napísať odpoveď