Ako na to (Beginner) :)

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

donsc00teringtv
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Mar 10, 2014 14:38

Ako na to (Beginner) :)

Príspevok od používateľa donsc00teringtv »

Ahojte :)
Najprv by som sa prestavil. Som tu úplne nový, o tomto portále resp. o LD som počul od kamaráta.
Mám len 13, tak preto sa pýtam či bude fungovať LD aj v takomto dospievajúcom veku :)

Idem k veci. Chcel som sa spýtať ako začať úplne od začiatkov. Techniky ktoré doporučujete. Nechcem používať žiadne lieky či čo to je :D
A ešte by som chcel poprosiť o nejakú sugesciu ktorá rýchlo zaberá.
Pomáha aj meditácia?
Ďakujem, pekný deň ! :)
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Ako na to (Beginner) :)

Príspevok od používateľa Aiy »

Zdar.
Lucidné sny môžeš mať v každom veku. Mladší (vraj) majú výhodu.
Na úplný začiatok odporúčam prečítať si nejaké knihy, ale aj tu na tomto portály nájdeš mnoho rád a návodov.
Ja som mal prvé úspechy keď som si zvykol robiť testy reality.
Meditácia pomáha. A sugescia - nezáleží na tom aká je, ale na tom aký silný je tvoj úmysel. Dôležitá je podstata, nie forma.
Podľa mňa sa to môže naučiť každý, ale málokto má dostatočné odhodlanie. Mnohí to vzdajú po prvom mesiaci snaženia bez úspechu.
Treba byť vytrvalý - to je základ úspechu.
donsc00teringtv
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Mar 10, 2014 14:38

Re: Ako na to (Beginner) :)

Príspevok od používateľa donsc00teringtv »

Konečne sa niekto ozval :D Ďakujem :D
Testy reality robím každú pol hodinku až 45 minút.
Nad sugesciou som rozmýšlal celý deň = Ovládam a pamätám si svoje sny :)
A skusím skočiť do knihkupectva a opýtam sa :)
Ďakujem ...
A od včera som sa rozhodol s WILD .. Nevadí keď robím aj testy reality aj WILD aj sugesciu naraz? :)
Ďakujem ...
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Ako na to (Beginner) :)

Príspevok od používateľa Aiy »

Dobre na to ideš. Snaž sa testy reality robiť tak, aby to bola denná rutina - nie niečo čo ťa otravuje. Ja ich robím vždy keď sa mi niečo zdá aspoň trochu divné - aj keď si myslím že to určite nie je sen (dosť často je). Sugescia tomu môže len pomôcť. WILD sa mi podarilo dosiahnuť len 2 krát (aj to keď som sa o nič nepokúšal) - u mňa to nie je veľmi účinné, tak to necvičím. Ale celkovo sú tieto veci dosť individuálne a čo platí pre jedného, nemusí pre druhého.
Napísať odpoveď