Bol som blízko ?

Metódy, návody a rady ako sa dostať z tela a astrálne cestovať

Moderátor: Moderátori

reficuL
Návštevník
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Po Aug 05, 2013 18:12

Bol som blízko ?

Príspevok od používateľa reficuL »

Zdravím, po pól roku a 1 alebo 2 mesiacoch som navodil vibrácie ( aspoň si myslím ), preto sa chcem opýtať či som bol blízko. Takže, ľahol som si, uvolnil sa, vyprázdnil myseľ a na nič nemyslel. Asi po 10-15 minútach som začal cítiť vibrácie a začal som rýchlejšie dýchať, srdce mi začalo biť silno a cítil som niečo ako kebyže mi tlačí na hrudník. No potom, som sa začal radovať že som si navodil vibrácie a prestalo to. Boli to vibrácie AC ?
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Bol som blízko ?

Príspevok od používateľa Pali »

To ti neviem nikto okrem teba samého povedať.

Aby si to zistil, jednoducho pokračuj bez očakávaní a čo najuvoľnenejšie v tom, čo si robil posledné mesiace.
Nesnaž sa napodobniť posledný zážitok ani nič iné .. jednoducho mechanicky rob to, čo si myslíš a čo cítiš že s najväčšou pravdepodobnosťou vedie k tvojmu vytúženému výsledku.
Vnímaj celú svoju snahu ako vec čo je už vybavená .. je to len otázka času, nie otázka otázka "či sa to podarí?". Nedávaj si žiadne časové limity a akceptuj najhoršiu variantu, ktorú si vieš predstaviť .. teda že to možno bude trvať ešte pár rokov.
reficuL
Návštevník
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Po Aug 05, 2013 18:12

Re: Bol som blízko ?

Príspevok od používateľa reficuL »

Ďakujem. Opakujem to každú noc a na nič nemyslím .. nechcem napodobňovať ten istý stav ako minule. Našiel som si techniku a tú budem opakovať. :) :twisted: :twisted:
lolitka_6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Nov 24, 2013 13:00

Re: Bol som blízko ?

Príspevok od používateľa lolitka_6 »

Ahojte :)

Už dlhšiu dobu sa pokúšam meditovať kvôli AC. Uvoľnenie tela mi ide ako tak ľahko, aj čo sa týka tváre a očí (dávam si cez ne pre istotu tričko). Vypustím myšlienky, sústredím sa na dýchanie a čiernu "obrazovku" pred očami. Môj "problém" spočíva v tom, že keď som už úplne uvoľnená a ako-tak odpútaná od myšlienky, že sa nachádzam v tele:

- zrazu nejaký môj sval na tele "podskočí", ako keď s človekom skáče, keď zaspáva (snáď ma chápete, na čo konkrétne myslím),
- alebo že zrazu mám potrebu prehltnúť slinu,
- alebo že začnem zaspávať a znova sa prebudím,

a teda sa dostanem znova na začiatok mojej snahy. V uvoľnenej pozícii viem vydržať aj hodinu, či hodinu a pol, no nič sa nedeje. Snažím sa vizualizovať si ako sa pozerám na svoje telo, alebo si vizualizujem miesto, kam by som sa chcela dostať, alebo si predstavujem cieľ môjho AC.
Maximálne, čo som zažila bolo, že som cítila, akoby ma niečo ťahalo von z tela cez vrch mojej hlavy, ale v tom sa dostaví nejaký z tých troch "problémov" opísaných vyššie..

Po "prebudení" mám pocit úplne ťažkého tela, mám problém s ním začať hýbať, a občas mám aj tlak v hlave, alebo ma rozbolí.

Čo konkrétne robím dobre a čo zle?

Ďakujem skúseným za odpoveď :)
lolitka_6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Nov 24, 2013 13:00

Re: Bol som blízko ?

Príspevok od používateľa lolitka_6 »

..a ešte k príspevku vyššie mám jednu otázku - aj keď cítím, že vystupujem z tela, stále vidím tmu. Kedy človek začne vidieť svojimi astrálnymi očami? alebo ako konkrétne to prebieha? ďakujem za odpoveď :)
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Bol som blízko ?

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Lolitka,

Vieš mi popísať ako si predstavuješ nasledujúce?
"vystúpenie z tela"
"pozeranie sa astrálnymi očami"

V podstate sa ťa pýtam aby si popísala predstavu niečoho, čo si ešte nevidela - predstavu nejakého zážitku, ktorý má oveľa viac "rozmerov" ako dokážu slová adekvátne popísať.

A moja praktická odpoveď na dnes:
Predpokladám že vnímaš tie rôzne, hore vymenované, situácie za rušivé.
Čo ak sú to testy, ktoré absolvuješ takým spôsobom, že ich v sebe vnútorne prestaneš vnímať ako rušivé?

A na záver ako obvykle u mňa:
Vieš prečo sa snažíš o to, o čo sa snažíš? Vieš podliehajúcu motiváciu?
- Chceš mať ľahký útek z tejto reality?
- Chceš mať viac intelektuálnych poznatkov ako by si bežným spôsobom vedela nadobudnúť a aby si sa tak mohla cítiť bezpečnejšie, vedela vyhnúť rôznym okolnostiam v živote, alebo mohla "machrovať"?
.... pouvažuj týmto spôsobom a NEzastavuj sa na prvých "pekných" odôvodneniach, ktoré by boli v súlade s faktom, že si inteligentná, úžasná a celkovo dokonalá osôbka. ;)
lolitka_6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Nov 24, 2013 13:00

Re: Bol som blízko ?

Príspevok od používateľa lolitka_6 »

:) ahoj, ďakujem ti za odpoveď.

čo sa týka vystupenia z tela, predstavujem si ako sadam na postel, no proste ako sa posadím na postel von z tela, vstanem a vidím v posteli moje telo.. aj miestnosť si viem predstaviť.. čo sa týka detajlov, tie mi nejak nikdy nešli.. :(

predstavu toho, čo som nevidela, a teda astrálneho sveta, mám zozbieranú z rôznych kníh o astrále, ktoré mám načítané.. skoro stále si predstavujem niečo z toho, ale nie vždy to isté miesto..

mám prestať vnímať ako rušívé, keď mi skočí sval a preberie ma to z môjho odpútania sa od reality? alebo že musím prehltnúť a tým pádom znova viem, že mám telo? neviem ako si to myslel..

áno viem, prečo sa snažím.. Poznám jedného človeka, ktorý ani nevedel, že astrálne cestuje, kým som mu o tom nezačala hovoriť.. samovoľne sa mu to deje občas počas spánku.. z jeho rozprávania viem, že je to niečo neopísateľne krásne.. keď som mu povedala o duchovnom sprievodcovi, tak si ho zavolal počas cestovania a keď mi opisoval ráno jeho výzor, bola som unesená.. aj preto chcem cestovať.. chcem vidieť môjho anjela, chcem vidieť (pokiaľ mi to anjel umožní) astrálne svety, chcem sa učiť a rozvíjať svoje doterajšie poznanie o nehmotnom svete.. fascinuje ma to asi 10 rokov, no strachu z astrálu som sa zbavila asi pred rokom.. prakticky to skúšam asi mesiac.. viem, je to málo, no moja túžba je o to väčšia :)
lolitka_6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Nov 24, 2013 13:00

Re: Bol som blízko ?

Príspevok od používateľa lolitka_6 »

a čo sa týka tvojej predposlednej vety - nikdy som s týmto nemachrovala a ani nemienim :) v podstate moje okolie ani netuší o aké veci sa zaujímam, pretože to považujú za nereálne, choré, nenormálne :) chcem cestovať len kvôli sebe a kvoli rozšírovaniu svojich schopností/možností
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Bol som blízko ?

Príspevok od používateľa Pali »

Nuž Lolitka, máš kopec očakávaní.
Očakávania ti kazia hru spoznnávania samej seba.

Meditácia je o púšťaní, uvoľnení, akceptácii, hravosti, voľnosti.
Zdá sa mi z toho mála čo si napísala, že ty to vnímaš inak:
- Nezdá sa mi že púšťaš, ale skôr sa snažíš zbierať = očakávania z kníh a iných zdrojov, "ligotavé" zážitky, ...
- Si v svojej snahe z môjho dojmu skôr strnulá.
- Neakceptuješ, ale snažíš sa meniť. Nevieš sa uvoľniť a vnímať rušivé podnety ako neutrálne dianie, na ktoré netreba nijako reagovať - či už emocionálne alebo aktivitami.
- Hravosť .. no iste tam je hravosť v učení sa, ale je pod taktovkou intelektu .. tým si buduješ len viac očakávaní.
- A voľnosť z toho čo píšeš tiež necítim.

Tvoj zámer ti stále nie je zrejmý - len si sa zastavila na najvrchnejšej vrstve diania.

Ak označuješ z pohľadu tvojho okolia to čo robíš ako "choré", "nenormálne" a podobne, je to tiež jedna viera - jeden strach. Práve tieto skryté strachy z toho že robíme niečo "zlé" sú veľmi často jedna z vecí, ktorá nám bráni.

Skús robiť to čo robíš vo forme rôznych rituálov len tak. Zabudni čo podľa teba tie rituály majú docieliť.
Zabudni čo si si čítala, pusti všetky umelo vytvorené predstavy, lebo si nevšimneš skutočné dianie.

Príklad:
Ak ti niekto povie aby si priniesla z chladničky kyslú smotanu, možno začneš automaticky hľadať ten modrý rajo kelímok. Nikde ho nevidíš a po čase frustrácia prevládne a vzdáš sa. Ak tam príde niekto iný, kto nemá fixnú ideu hľadať modrý kelímok, zistí že to je iná značka v povedzme malom tetrapakovom balení červenej farby.

- Takto je to so všetkými očakávaniami ohľadom vecí, ktoré sme nezažili. Vytvárame si ilúziu toho, že vieme čo hľadáme, lebo inak si nevieme predstaviť pohyb vpred - nedovolíme si sami mrhať čas na nasledovanie nejasného cieľa.
Máme strach z neistoty a nevedomosti, a tak tento strach zaplníme kopec očakávaniami, ktoré nám neumožňujú všimnúť si skutočné dianie.
Treba sa uvoľniť, užívať si to čo momentálne vieš robiť a nachádzať v tom niečo príjemné a krásne. Všetko ostatné príde prirodzene samo.
lolitka_6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Nov 24, 2013 13:00

Re: Bol som blízko ?

Príspevok od používateľa lolitka_6 »

Akceptujem tvoj nazor :) beriem to ako výzvu.. Ak ale všade (knihy, fóra, ..) čítam, že pri meditácii sa mám snažiť nemyslieť na nič a moje myšlienky aj tak (pokiaľ sa nesnažím korigovať ich) ubiehaju kade- tade, tak mám ich nechať behať? Mám sa nimi zaoberať? Mám nad nimi premýšľať?

Máš aj skúsenosti s mp3 na vyvolanie AC?

Čo sa týka názoru okolia na nehmotný svet, neprikladám tomu žiadnu váhu, a ani môj strach s tým nesúvisí.. môj strach z AC súvisel skôr so stratou striebornej šnúry.. Každopádne teraz, po rokoch, som už s týmito znalosťami podstatne ďalej a nemám dôvod obávať sa AC..

Akú voľnosť máš na mysli? Prečo máš pocit, že necítiť z mojich riadkov voľnosť? :)
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Bol som blízko ?

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Lolitka,

Never mi - never nikomu ani ničomu. Čo nie je tvoj zážitok, to nemôže byť tvoja pravda. Čokoľvek čo si ešte nezažila ber pozvoľna ako jednu z možností a ber veľmi s rezervou popis diania z pohľadu druhých ľudí.
Je veľmi pravdepodobné, že ak zažiješ niektoré veci o ktorých si doposiaľ ešte len čítala, nespoznáš ich v popisoch druhých ľudí.

Môžem ti odporučiť len pokračovať v tom čo robíš a uvedomovať si napätie v mysli ako aj v tele. Uvedomovať si frustráciu a negativitu, za ktorými sú skryté strachy. Skryté sú preto, lebo ich nevnímaš ako strachy, alebo nie si schopná ich priamo vnímať, lebo máš "racionálne" odôvodnenie a teda element strachu tam akoby vymizne - len zdanlivo.

Ak by si rozumela po anglicky, veľmi by som ti odporučil youtube videá s meditačným majstrom menom AJAHN BRAHM.

Čokoľvek proti čomu bojuješ je posilnené tvojou snahou zbaviť sa danej veci. Ako keď prilievaš benzín do ohňa, tak pôsobí ak ideš silovo na strach, manipulatívne na zmenu v sebe a "bojuješ" za tichú myseľ. Je to ako bojovať za mier alebo "fucking for virginity" - logický nezmysel, ktorého nelogickosť máme možnosť vidieť v novodobej histórii veľmi pekne. Mám na mysli "vojnu proti drogám", proti teroru, proti diktátorom - všetko to smerovalo aj smeruje vždy nesprávne, lebo bol nesprávny prístup k veciam.

Jedna pekná anekdota, v ktorej AJAHN BRAHM vysvetľuje spôsob ako upokojiť myseľ je parafrázovane toto:

Predstav si že zavoláš kamarátke. Povieš jej že sa s ňou chceš stretnúť. Oznámiš jej kedy sa to tebe hodí, ale nezaujímaš sa o jej potreby. Tak isto ignorantsky sa postavíš k jej výberu miesta, na mieste jej "predpíšeš" nápoj, aký má piť a ešte jej povieš že sa jej to všetko má páčiť.
Ak jej toto spravíš, najbližšie ťa pošle rovno do kelu, alebo bude pred tebou utekať ...

Teraz si predstav opačnú scénu, kde kamarátke zavoláš a s citlivým prístupom jej povieš že by ti spravila veľkú radosť, ak by ste sa stretli. Budeš sa snažiť byť čo najmilšia, najúprimnejšia a budeš akceptovať všetko čo potrebuje aby bola šťastná. Pretože ak je ona šťastná, budeš aj ty šťastná - jej šťastie je totiž tvojim cieľom.

A teraz si predstav že ak hovorím o "priateľke", hovorím o tvojej mysli.
Ak sa k svojej mysli správaš ako diktátor k nevoľníkom alebo k poddaným, nečudo že stále niekam uniká. Ty sa ju snažíš ovládať a manipulovať, avšak je to skôr ako keby si sa snažila zadržať vodu v dlaniach, alebo v prútenom košíku.

Riešenie je akceptácia. Všímať si čo ti hovorí tvoje telo. Spraviť meditáciu časom pre teba, kde svoje telo a svoju myseľ vnímaš ako najlepšiu kamarátku. Chceš jej dobre - tvojim cieľom nie je využiť ju vo svoj prospech, ale práve naopak sa o ňu čo najlepšie postarať a tešiť sa ak bude šťastná.
S takýmto prístupom sa bude tvoja myseľ tešiť na meditáciu. Bude to váš spoločný čas, kde ti prezradí svoje najhlbšie tajomstvá. Tie tajomstvá sú aj teraz vaše spoločné, avšak ty nevieš že nejaké sú.
Medzi tými najdôležitejšími tajomstvami bude práve pochopenie prečo robíš to čo robíš, prečo máš také priority a názory, aké máš. Zistíš kde ťa motivuje radosť/láska a kde ťa motivuje strach.

Ak si poriešiš svoje strachy a nadobudneš istú vyrovnanosť svojho vnútra, príležitosti na vzdelávanie v tom čo nazývaš "AC" sa samé naskytnú, ak si to ešte budeš priať.
Dá sa ísť na tieto veci aj silovo, ale to nie je ani ľahká, ani príjemná a ani veľmi perspektívna cesta. Ak chceš naozaj rásť a učiť sa, spoznaj seba, svoje strachy a akceptuj ich.
Akceptovanie strachov znamená vnútorné akceptovanie najhoršej varianty, ktorú si vieš predstaviť. Vnútorné akceptovanie je však dramaticky odlišné od povrchného, intelektuálneho, vonkajšieho akceptovania vo forme vnútorného monológu.
To čo si povieš a afirmuješ zďaleka nemusí byť pravda v tvojom vnútre.

Odporúčam pokračovať v tom čo nazývaš meditácia, ale s uvoľnením, akceptovaním a pozorovaním.
Dodatočne si môžeš skúšať rôzne iné techniky na dostanie sa do "fázy" alebo na vyvolanie LD v skorých ranných hodinách - po 2-3 spánkových cykloch (jeden trvá údajne okolo 1.5 hodiny).
Totiž LD, fáza, OBE, AC, .. a ostatné skratky sú v podstate to isté. Je to prístup do nefyzickej reality, kde dostávaš možnosť učiť sa v ďalšom prostredí. Na rast to nie je potrebné, ale ak sa niekto rozhodne tomuto venovať, dokáže so snahou, disciplínou a metodickým prístupom zrýchliť svoje vzdelávanie sa - zrýchliť zmenu svojho vnútra.

Znova opakujem - čo nezažiješ, nie je tvoja pravda. Never nikomu ani ničomu na 100% ani na 0%.
Všetko ber s rezervou, nech je to akokoľvek pekná predstava, alebo akokoľvek nezmyselná. Ak budeš chcieť vedieť odpoveď, nos ju so sebou do meditácie niekoľko týždňov a iste nájdeš nejakým spôsobom odpoveď, ktorá ti dá čo potrebuješ.
Never tomu, že čo si myslíš že potrebuješ je naozaj to čo je pre teba dobré. Náš intelekt pod vplyvom ega/strachu nám skresľuje pohľad na svet aj na seba.
lolitka_6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Nov 24, 2013 13:00

Re: Bol som blízko ?

Príspevok od používateľa lolitka_6 »

Dakujem ti.. pekne si to napisal.. moja mysel sa ale ubera tym co som prezila behom dna.. su to vacsinou hlasy a rozhovory, ktore som pocula a prezila behom dna.. ale ok, budem sa tym zaoberat.. :) v podstate dovod, preco som sa zacala zaoberat najprv Ld a teraz Ac je ten, ze som mavala nocny des a nocne mory, s ktorymi mi nepomohol ani najlepsi odbornik na neurologiu.. tak som si povedala, ze to vezmem do svojich ruk a vyriesim si to sama.. nocne mory uz nemam, nocny des len obcas, no zmizli mi Ld a tak sa chcem pokusit o Ac.. myslis ze to je hlupost? Mam sa vratit spat k ld? Aby si chapal.rozdiel medzi nocnymi morami a nocnym desom.. mory su hrozne sny, no des je, ze sa prelaknem, ale bez zapamataneho sna.. ako mam podla teba pokracovat?
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Bol som blízko ?

Príspevok od používateľa Pali »

Veľmi ma teší že si si z toho niečo vzala.
Na tie bežné veci v mysli, ktoré ti akoby bránia v dosahovaní tvojho vytýčeného cieľa, by som šiel s akceptáciou. Tá istá akceptácia je potrebná aj na tie iné rušivé elementy, ktoré si hore popísala. Cieľom je povedať si: "moja myseľ robí to a tamto" .. a pozorovať s odstupom a akceptáciou čo sa v nej deje. Nestrácať sa v tých myšlienkach.
Samozrejme sa dajú použiť rôzne meditačné objekty, na ktoré sa môžeš snažiť sústrediť - sústredenie sa na ne je akoby výplň/vata, ktorá zaberie všetok priestor v mysli. Cieľom je použiť túto "vatu" a postupne ju púšťať až kým nezostane ticho alebo tichšie v tvojom vedomí.
Takto myseľ utíšiš a následne znova môžeš pozorovať s odstupom akékoľvek dianie, ktoré si predtým považovala za "rušivé".
Zrazu sa stalo len "dianím". Máš k tomu rovnaký odstup a postoj ako ku všetkému ostatnému dianiu. Nie je to zlé ani dobré - len je.

Každý má svoju vlastnú unikátnu cestu k poznaniu.
Bez toho aby som ťa poznal, by som si dovolil povedať že si v sebe našla odvahu byť zodpovedná sama za seba. To je obrovský krok v našej západnej spoločnosti.
Teraz už len pracuj na spoznávaní samej seba a všetko ostatné, po čom túžiš so správnym zámerom/motiváciou, sa ti poskladá časom pred nohy.

Hraj sa uvoľnene. Všímaj si čo funguje a čo ti je príjemné. Hlavne si uvedom že len vonkajšie výsledky NEklamú - všetko ostatné vnútorné dianie nás môže ťahať aj nesprávnym smerom.
Výsledky o ktorých ja hovorím sú vnútorná vyrovnanosť, pokoj, ticho, radosť v živote z drobností, lepšie medziľudské vzťahy, viac energie a prehľadu vo vonkajšom svete, jednoduchší a krajší/hravejší život.
Znamená to mimo iného aj schopnosť žiť čoraz viac bez "húsenkovej dráhy" menom "dráma" - ľudia sú často akoby závislí od extrémnych situácií v živote, aby pocítili že vôbec žijú. Obvykle sme nevedomými aj vedomými strachmi tak otupení, že sa neraz dostávame do sveta v "odtieňoch šedej" - niektorý "odborníci" to nazývajú depresia. Pričom je to len stav otupenosti, ktorý nás núti k zmene niečoho v živote - ku akceptovaniu a prerasteniu svojich strachov. Potom sa svet stane farebný a čoraz radostnejší.

Ten kto sa spoznal a utíšil svoje vnútro, je schopný rozoznať aj drobné radosti, s ktorými si vie vychutnávať všetko dianie - dobré aj zlé, príjemné aj bolestivé. Bez týchto nálepok, je všetko len dianie - len to "je".
A všetko dianie má aj aspekty ktoré sa dajú vychutnávať, prežívať, využiť v prospech rastu nášho vnútra.
lolitka_6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Nov 24, 2013 13:00

Re: Bol som blízko ?

Príspevok od používateľa lolitka_6 »

Dakujem ti za vysvetlenie :) vela to pre mna znamena..
lolitka_6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Nov 24, 2013 13:00

Re: Bol som blízko ?

Príspevok od používateľa lolitka_6 »

ahoj pali :) včera si mi dal niekoľko rád ohľadne cestovania.. dnes som si vzala tvoje rady k srdcu a ked som si lahla, uvolnila sa, tak zacali prichadzat rozne myslienky, ktorym som sa povenovala, niektorym sa ani nebolo potrebne venovat, ako prisli, tak odisli.. no a po dlhsom case v uvolneni sa moja mysel sama zamerala len cisto na dychanie a na nic ine.. telo mi uplne stuhlo a bola som kdesi medzi bdenim a spankom.. vtedy sa mi stalo, ze som upadala akoby do snov, lenze vsetko to boli 1-2 sekundove obrazy, v ktorych som bud nieco videla, alebo pocula nejaku vetu (hoci si nepamatam co konkretne to bolo) a zase to vsetko zmizlo, ked som sa dostala do plneho vedomia.. po chvili som zacala znova upadat do spanku a znova obrazy, alebo hlasy.. lucidne sny to neboli, ale ani normalne sny.. vies mi, prosim ta, povedat ci si sa s tym niekedy stretol? neviem, ci som to dostatocne vysvetlila.. dakujem ti za odpoved :)
Napísať odpoveď