silové zviera

Moderátori: RedHawk, Moderátori

sensi
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne Sep 04, 2011 7:14

silové zviera

Príspevok od používateľa sensi »

ahojte, neviete mi poradit ako mám zistiť svoje silové zviera?
sesternica sa venuje takýmto veciam (šamanizmus,AC ....) ale moje silove zviera nevidela, že vraj si ho nepustím k telu, alebo také niečo.
Ďakujem za skorú odpoved
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: silové zviera

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

sensi napísal:ahojte, neviete mi poradit ako mám zistiť svoje silové zviera?
sesternica sa venuje takýmto veciam (šamanizmus,AC ....) ale moje silove zviera nevidela, že vraj si ho nepustím k telu, alebo také niečo.
Ďakujem za skorú odpoved
Zle sa im venuje, pretože to čo Ti povedala je nezmysel. :roll: Sama si silové zviera nezistíš, na to je nutné vedieť šamansky cestovať.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Chimera
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št Nov 10, 2011 10:45

Re: silové zviera

Príspevok od používateľa Chimera »

Silové či totemové zvíře se objevuje při tzv. cestě bubnu/nemusí to být nutně cesta do podsvětí, ale při hledání silového zvířete to bývá/ a mělo by se podle tradice člověku objevit nejméně třikrát, než získá jistotu, že je to ono. Zároveň není dobré si tam vědomě cpát svoje oblíbená zvířata, protože ta obvykle s tím nemají nic společného, ačkoli není vyloučené, že se silové zvíře skrývá mezi nimi. Může být kdekoli. Někteří lidé tvrdí, že mají silových zvířat víc. Těžko říct. Je velmi těžké oddělit od sebe to, co si člověk aktivně přimyslí a to, co přijde samo. Každopádně když se člověk častěji účastní šamanského cestování, začne se mu nějaké zvíře vracet a později si ho už může přivolat. Zajímavé na tom je, že při silném poutu se zvíře může objevit i v reálném světě. Zvířecích pomocníků si člověk může povolat víc - v magii se dá využívat například "hlídací pes" nebo něco podobného, ale je třeba tato aktivně vyvolaná zvířata rozlišovat od zvířete silového, protože s tím člověk narozdíl od těchto časem sroste. Alespoň takové jsou moje zkušenosti. Já ovšem mám často tendenci míchat dohromady svoje "know-how" s těmi tradičními. Prostě magii si člověk musí ušít na tělo...
Executor
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št Nov 18, 2010 11:08

Re: silové zviera

Príspevok od používateľa Executor »

Mna by skôr zaujimalo, ako môze clovek dodat energiu svojmu zvieratu inak, ako tancom ci pitim tabakovej vody popisanej M.Harnerom?
executor.blog.cz
eternal.executor@centrum.sk
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: silové zviera

Príspevok od používateľa Pali »

Sústredeným zámerom v stave tichého a čistého vedomia vieš "dávať energiu" čomukoľvek čo si praješ - na čo sústredíš svoj zámer.
Môžeš na to použiť akékoľvek nástroje, ktoré ti pomáhajú sústrediť sa - teda vizualizácia a akékoľvek rituály, ktoré si ty spájaš s dosahovaním želaného výsledku.

EDIT:
Mimochodom aj samotný koncept "silového zvieraťa" je nástroj ktorý je možno zdedený alebo ktorý je ti daný, pretože ti vie pomôcť zodpovedať nejakú otázku, alebo ťa vie niečo naučiť.
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: silové zviera

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

skús sa spýtať zvieraťa ;)

Bolo by to asi osobnejšie, ako robiť niečo podľa knihy, nechať sa uniesť trochu... a pri silových zvieratách práve ide o osobný vzťah.

Harnera naozaj nemám naštudovaného, ale - dávaš silu zvieraťu samotnému? alebo vášmu prepojeniu? z môjho uhla pohľadu je to posilňovanie spojenia - zviera má nesmierne silný potenciál, ktorý netreba posilňovať, za to spojenie, prostredníctvom ktorého je možné precítiť tento potenciál áno.

Šamanizmus nikdy nebol, ani teraz nie je niečo uniformné a šablónovité, napriek tomu, že jadrový šamanizmus ponúka cestu schodnú pre súčasnú dobu a v podstate každého kto chce - brala by som to ako kostru od ktorej sa dá odpichnúť k vlastným chodníčkom. Špôsob šamanizmu je niečo osobné.
Arcturus
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St Júl 10, 2013 0:24

Re: silové zviera

Príspevok od používateľa Arcturus »

chcel by som sa opytat ci silove zviera ostava zo samanom alebo ho moze aj opustit pripadne co sa stane ak by saman ziadne nemal?
Alea iacta est.
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: silové zviera

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

Nemusí ísť len o zvieratá, síce najčastejšie sú to zvieratá - pojem sám o sebe je trochu obmedzujúci, aj keď vyjadrujúci pointu. Všeobecnejší je "spojenci", ale v rôznych kontextoch sa dá stretnúť s rôznymi označeniami pre zhruba to isté. Šaman, aj iní ľudia ich majú, avšak asi ťažko označiť niekoho ako šamana, ak nepracuje so spojencami, alebo má dojem, že ich nemá a myslím, že ani poznanie spojencov samo o sebe nerobí z človeka šamana - je to úloha pre komunitu, ale úloh a spôsobov ich napĺňania je viacero. Je bežné, že niektorí odchádajú, keď sa ich úloha v živote jednotlivca naplní.
Arcturus
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St Júl 10, 2013 0:24

Re: silové zviera

Príspevok od používateľa Arcturus »

a aky je rozdiel medzi silovym zvieratom a astralnym sprievodcom a straznym anjelom?
Alea iacta est.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: silové zviera

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Myslím si, že v podstate žiadny. Sú to ochrancovia v inej podobe. Ide predovšetkým o kultúrno-náboženský rozdiel.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Napísať odpoveď