Ešte raz Falun Gong

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

Bhíma
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne Feb 02, 2014 21:44

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa Bhíma »

Jurass:
Dobře. Nebudu ti něco rozmlouvat, když už jsi o své pravdě přesvědčen.

Já si myslím, že jsem dost inteligentní člověk na to, aby jsem poznal šarlatána (a to už jsem se s některými setkal).
Falun Gong praktikuji 10 let. Nemůžu prostě přijmout fakt, že Mistr Li Hongzhi je podvodník. Ne proto, že by to podkopalo to, v co jsem doposud deset let věřil, ale proto, že všechny ty rozsáhlé informace o vesmíru, nebi, smyslu života, kultivaci aj., které podává svým žákům si nemohl jen tak vymyslet, nebo vycucat z prstu a mluvit o tom hodiny. Je v tom příliš mnoho informací, inteligence a moudrosti a proto nevěřím, že je to šarlatán.

Není pravda, že nemůžeš říct svůj názor, nebo pochopení. Na to přece píšeme články do rubriky sdílení zkušenosti, kde můžeš říct svůj názor jak věci chápeš. To že ti nějaký praktikující řekne, že je to blbost, tak to je zas jeho pochopení. Proč ti tolik záleží na tom co si o tobě myslí jiní praktikující, kteří mají taky své chyby a nedostatky a kteří se taky jako ty kultivují?

Musím přiznat, že někteří praktikující jsou trochu divní, ale to je způsobeno různými povahami a také tím, že příjímáme každého kdo má srdce se kultivovat. Můžou to být lidé s pochmurnou minulostí, labilní osobnosti, lidé, kteří si musí něco dokazovat, nebo si na jiných posilovat sebevědomí. Na druhé straně FG praktikují i intelektuálové, studenti, herci zpěváci aj. Potkal jsem spoustu spolu praktikujících, kteří jsou úplně v pohodě a potkal jsem i takové, kteří úplně v pohodě nejsou. Záleží na tobě s kým se chceš bavit. Když se tě nějaký spolu praktikující, který ti není sympatický na něco zeptá, tak mu přece nemusíš odpovídat.

Mistr říká, že praktikující má jít svou vlastní cestou, takže záleží jen na tobě, jakou cestou se vydáš a z jakého úhlu budeš toto učení chápat.

Jenom by jsem se tě chtěl ještě na něco zeptat. Proč jsi prostě neodešel od FG bez toho, aby jsi toto učení pomlouval na internetu? Máš pocit, že toto učení je pro lidi tak nebezpečné, že máš potřebu lidi před ním varovat, případně zachránit?
GeorgeLD
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So Sep 22, 2007 8:15

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa GeorgeLD »

Děkuji za pěknou odpověď.
všechny ty rozsáhlé informace o vesmíru, nebi, smyslu života, kultivaci aj., které podává svým žákům si nemohl jen tak vymyslet, nebo vycucat z prstu a mluvit o tom hodiny. Je v tom příliš mnoho informací, inteligence a moudrosti a proto nevěřím, že je to šarlatán.
Znáš film What Do Bleep Do We Know? Li Hongzhi se na něj v podstatě nepřímo odkazuje v jedné přednášce, kde poprvé vysvětluje svět podle Falun Gongu. Tento film je v podstatě dost profláklý a kždý ho zná. To co tam říká, jsou v podstatě věci přejaté z onoho vědecko-fantastického dokumentu. V
Mluvíš o tom, že si to nemohl jen tak vymyslet. Na Clearharmony byl článek, kde tvůj kolega procházel knihovnu a našel tak knížku, ve které bylo všechno to, co říkal tvůj leader - popsané různé mysteriózní záhady. Naneštěstí to pochopil úplně opačně - že to co říká Li Hongzhi je dokonce i v jedné knížce, místo toho, aby to pochopil tak, že si to Li Hongzhi přečetl a poupravil k obrazu svému, stejně jako si zašel do obchodu s maškárním oblečením koupit ony pozlacené cvičební oblečky, které používáte dodnes, nebo jako přejal vaše 4. cvičení poupravením jakéhosi korejského národního tance.
Mohl bych ti uvést několik příkladů, které jsoui v knížce popsány a přitom faktický pohled na věc je úplně ale úplně jiný, viz. např. onen člověk s detektorem lži a rostlinami. (taktéž podvodník)

Už jsem řekl, že vycházím z toho, že li Hongzhi je podvodník. Přesněji řečeno, profesionální podvnodník dnes s již 20 letou praxí v oboru manipulace s lidmi a dost slušně placený za svou práci - podle vás je 100 000 000 praktikujících po celém světě - má-li alespoň každýá třetí doma originál knížku FG, kolik muslíš že si Li Hongzhi vydělal? Jak často má přednášky? Jednou za rok? Má dost času na to, aby něco vymyslel. Otázky tvůch kolegů pro Li Hongziho na přednáškách prochází pokud vím cenzurou, neboť se nepokládají přímo, ale píšou na papírek, takže ho těžko někdo svou otázkou veřejně shodí - a že by to šlo dost a dostkrát.
Musím přiznat, že někteří praktikující jsou trochu divní, ale to je způsobeno různými povahami a také tím, že příjímáme každého kdo má srdce se kultivovat.
Četlas článek Li Hongiho pro Times, o čem tam mluví a jak se tam chová? Mluví tam o mimozemšťanech, co mají nosy vyrobené z kosti a chodí mezi lidmi, někde zase že měsíc má být dutý. Na otázku kdo je, odpoví prozíravě tajemně. Přijde ti opravdu divné, že "někteří" tví kolegové jsou divní, tak to by mě fakt zajímalo, kdo jiný než totální exot (slušně řečeno) by šel dělat FG po tom, co si takový článek pro VEŘEJNÉ noviny přečte. Jde vidět na jakou klientelu se Li Hongzhi zaměřuje.
Mistr říká, že praktikující má jít svou vlastní cestou, takže záleží jen na tobě, jakou cestou se vydáš a z jakého úhlu budeš toto učení chápat.
To zní až liberálně, ale přitom Li Hognzhi sám liberalismus napadá. Záleží na mě, ano, Li Hongzhi to čato říká, ale taky říká, že pokud budeš mít něco proti Falun Gongu, čeká tě zničení (praktikující Falun GOngu totiž věří, že jsou vyvolení, že přijde konec světa (budou se bránít protože tomu říkají jinak :roll: ), který řídí Li Hongzhi, že ti nejlepší z jeho následovníků kteří dělají dostatečně to, co jim říká, se stanou bohy, ti lidé, kteří mají dobré smýšlení o Falun Gongu budou moct zachráněni a ti, co budou proti Falun GOngu, budou zničeni (což jsem podle Falun GOngu zrovna já protože to tu píšu) :shock: ). Přijde ti to normální? Jestli mi tady bez výčitek svědomí říkáš pohádku o tom, jak je Li Hongzhi hodný a každý se může svobodně vydat jakou cestou chce, tak tvůj úsedek je na tom už dost špatně.
Jenom by jsem se tě chtěl ještě na něco zeptat. Proč jsi prostě neodešel od FG bez toho, aby jsi toto učení pomlouval na internetu? Máš pocit, že toto učení je pro lidi tak nebezpečné, že máš potřebu lidi před ním varovat, případně zachránit?
Jak už jsem řekl na začátku, a aby to nebylo jen moje tvrzení odvolal jsem se taky na celkem tři autority, Li Hongziho a jeho Falun Gong považuju za nebezpečnou sektu a toto jsem schopný potvrdit nejen svou zkušeností ať už praktickou, nebo při konkrétním faktickém rozebírání Li Hongziho idelologie, ale taky několika případy, které jsem v ČR zažil. Přijde ti normální, aby mě Li Hongzhi obalamutil a přiměl věřit a bát se z těch různých věcí, co si vymyslel, zmanipulovat mě abych proti němu nic neříkal pod pohrůžkou zničení a já pak jen tak odpochodoval a nic pak ani veřejně neřekl? :? Mě tedy ne.
Bhíma
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne Feb 02, 2014 21:44

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa Bhíma »

Nebudu tvoje teorie vyvracet a slovíčkařit s tebou. Myslet si můžeš co chceš.

Odpovím ti jenom na jednu věc. Ptáš se jestli my přijde normální, že Mistr Li Hongzhi vyhrožuje peklem pro ty, kteří mají něco proti Falun Gongu.

Mistr říkal, že každý má jít svou vlastní cestou. Jediné co je zakázané je podkopávat, nebo pomlouvat toto učení. Mně to přijde jako kdyby jsi na truc, protože si něco musíš dokazovat rozhodl, že toto učení budeš pomlouvat, protože se nikoho a ničeho nebojíš a nenecháš se přece něčím omezovat. Pamatuj, že Mistr také říkal, že jediní lidé, kteří toto učení můžou zničit, jsou samotní praktikující ať už tím, že pozmění slova z naší kultivační knihy, nebo tím že toto učení pomlouvají a opírají se o Mistrovi komentáře, které jsou vytržené z kontextu.

Já osobně taky nemám moc rád vyhrožovaní peklem, ale řeknu ti proč já si myslím, že je vážný problém pomlouvání učení FG a Mistra Li Hongzhiho. Pokud vezmeme v úvahu, že je Mistr Li Hongzhi skutečný a spravedlivý Mistr, dokonce výš než Ježíš a jeho učení je skutečná cesta jak se dostat do nebe, pak pokud odvracíš lidi od tohoto učení, kteří ho měli získat a nalézt tak skutečný smysl života, tak je to velký problém, protože místo toho, aby se tito lidé kultivovali a stali se dobrými lidmi, tak po přečtení tvého příspěvku se od tohoto učení odvrátí a někteří budou dále vraždit, krást, lhát, fetovat, žit rozmařilý život, případně někteří spáchají sebevraždu. Tito lidé kvůli tobě nenajdou cestu ke spáse a budou zničení. Navíc se to může mnohokrát znásobit tím, že se tvých slov někdo chytí a bude Falun Gong na základě tvých faktů také pomlouvat a urážet i Mistra. Nemyslíš, že tvoje hříchy budou obrovské?

Sám jsi v minulém příspěvku psal, že Falun Gong zabránil nějaké praktikující, aby spáchala sebevraždu. Není to pravda? Pak vidíš, že toto učení lidem pomáhá a ne že jim škodí.

Podle mého názoru tohle je hodně vysoká hra kdy člověk může jít hodně nahoru, ale taky hodně dolů.

Mistr říkal, že dveře do nebe jsou otevřené. Dokonce tak otevřené, že žádné dveře nejsou. Jediný bod, který se bere v úvahu je ten, jaký vyjádříš postoj k Falun Dafa. Dokonce ani tento základní bod nejsi schopen splnit. Co ti mám tedy na to říct?

Podle mně si nebudeš schopen připustit, že to co jsem zde uvedl je pravda, protože by to pro tebe znamenalo děsnou představu. Tohle už není otázka vyjádření tvého názoru a pochopení, ale zde už vytváříš protipól k Mistru a praktikujícím.

Zkus se zamyslet nad tím, jestli pomlouváním tohoto učení můžeš něco získat.

Přeji ti mnoho štěstí.
GeorgeLD
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So Sep 22, 2007 8:15

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa GeorgeLD »

no comment

Myslím že už stačilo. Seš párek a já jsem rád, že už jsem z FG venku. Ozvi se až si uvědomíš, že jsi v sektě a máš rozhašenou psychiku. :roll:
moco
Návštevník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut Nov 25, 2014 0:42

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa moco »

Dobrý den. Zajímavé. Před rokem 2008 jsem potkal George LD na jednom fóru Bojových uměních. To jsme tam "naháněli" člověka, který očerňoval Falun Gong. Toto je změna hodná pozornosti. Rád bych k tomu něco napsal. Jak se máš? Překvapila mě tvoje změna od posledně, co jsem tě potkal. Pokud tě to zajímá. Já jsem osobně celkem 20 let žil bojovými uměními a příběhy o mniších z kláštera Shaolin. Hodně jsem trénoval několik let. Zajímavé bylo moje osobní zjištění, že má fyzické tělo omezené možnosti a když se chci dál rozvíjet, musím hledat jinou cestu než posilování s činkami (fyzické cvičení).

Tehdy jsem v knize (do ČR se tehdy začaly dostávat knihy o různých druzích Čchi-kungu) našel pěstní techniky zakladatele Shaolinského chrámu Bodidharmy. Jednalo se o takzvaný Waj-tan a jeho doplňkové hlubší učení Nei-tan, obsahující dechové techniky, meditace atd. Cvičil jsem asi rok dva. Musím říci, že to byla moje první zkušenost s čchi-kungem a měla dost (subjektivní hodnocení) značný dopad na moje vnímání světa, protože jsem při cvičeních (pěstní techniky) začal zažívat velmi intensivní pocty energie, které se mi přelévala v těle a v rukou, zlepšil jsem si myšlení a výsledky ve škole a cítil jsem posun dopředu jak mentálně tak fyzicky. (jen jsem cvičil podle knihy)

Tak jsem začal zkoumat dál. Začal jsem se věnovat Józe. Cvičení Ásanů mi dodávalo stabilitu a soustředění - vynikající metoda - pokud mohu soudit z vlastní zkušenosti. Překvapilo mě, že Jóga má také další úrovně, kde učí o morálních hodnotách a dodržování něčeho, co by se dalo popsat jako mravní kodex.

Potom jsem natrefil na čchung-juan čchi-kung (knihu) a cvičil s celkem dobrými výsledky. Našel jsem kontakt na českého žáka Mistra této metody, který žije na Uralu, s kamarádem jsme tam chtěli odjet. Nakonec jsme nejeli a já jen prošel základním seminářem jeho žáka v Brně. Šlo o statická cvičení ve stoje - s dlouhou výdrží (škola Taoismu). Takzvané "sloupnické" techniky, kdy se stojí v jedné pozici dlouhá časová období - účel? Zvyšování hromadění energie v určitých částech těla. Kultivace "danu" - shluku energie v těle. Zde se už začínalo v knize psát o "třetím oku", vidění jiných dimenzí energie, akupunkturních drahách. Následování učení, následování Mistra, opouštění těla duší a podobně.

S několika taoistickými metodami čchi-kungu jsem se setkal ještě později a všechny to měli podobné. Nejdřív věřit a následovat učení Mistra a teprve potom vidět. Já jsem se to nikdy nebál zkoušet a tak jsem cvičil věřil a následoval a výsledky se dostavovali. Bohužel dnešní západní vzdělávací systém je vůči východním naukám nepřátelský, dokonce i zdravotní systém a filosofický má v podstatě též postoj. Zatímco na východě jsou tyto metody obvykle provázeny vírou v existenci duše v těle, která se po smrti může převtělit a žije dále i bez fyzického těla, na západě je tato teorie existence duše systémem odmítána nebo vedena jako něco, co se nevyučuje. Podobné je to i s učením akupunktury nebo čchi-kungu o tom, že existuje jemně hmotná či jiná dimenze existence lidského těla, která se jeví jako síť energetických drah. Dnes už na západě praktikují doktoři čínské medicíny - akupunktura, metoda Dr. Wolla, akupresura, teorie pěti prvků, Fang-šuei atd. Psychologie nebo západní věda je spíše neuznává. Neuznává jejich podstatu a všechno, co na ní stojí překresluje do úplně v jiného kontextu než jak to vysvětluje věda východní. Je to asi trochu střet kultur.

Cvičil jsem i tchaj-či a studoval trochu čínské lékařství. Akupunktura jak jsem pochopil, byla vypracována díky schopnosti prastarých čínských lékařů vidět úroveň energetického těla, respektive jeho energetických meridiánů, toku energie v těla a jejich následném zakreslení atd. Nepřišlo mi to divné, vždycky jsem nějak podvědomě věřil, věděl, že to existuje. Někomu to možná připadá neuvěřitelné, nepochopitelné, nemožné, atd. Možná už teď by mě možná "západní vědec" nazval (bláznem). Ve skutečnosti jsem dost velkého množství věcí byl svědkem díky vlastní zkušenosti.

Podle mě je západní věda dobrá v tom, že člověka drží na zemi - být racionální, zkoumat věci, mít kritické myšlení, být trochu skeptik atd. Naproti tomu východní věda vidí a popisuje jevy za tímto fyzickým světem, v jemně hmotné dimenzi či hlubší dimenzi a její léčebné metody v praxi opravdu fungují. Mnozí lékaři čínského lékařství dnes na Západě úspěšně provádějí svojí praxi a živí se celkem snadno, protože jejich metody mají úspěchy a lidé to vidí tak k nim chodí a platí si je.

Z pohledu západní psychologie může být ono "následuj Mistra, neptej se a řiď se radami a výsledky se dostaví" chápáno jako manipulace. Ale řekněte mi jestli takhle nepostupují všechny západní praktiky. Postupuje tak i školství - věř učiteli, že to co ti říká je pravda, uč se to bez dotazů nazpaměť a potom to opakuj u zkoušky, když to neříkáš právně dostaneš pětku, navíc mu ještě vštěpuje - toto je jediný možný výklad světa a ostatní věci jsou nesmysli atd. Vzdělávací systém je také převážně ateistický a učí zejména teorii evoluce (která je stále nepotvrzenou teorií) jako jediný možný způsob vzniku člověka a lidské rasy. Zpravidla cenzuruje teorie o Stvoření vyšší inteligencí. Neříkám, že já je vyučuji, jen ukazuji na příkladu ty hranice.

Mě přijde to hodnocení západní vědy směrem k té východní jako pokrytecké. Navíc východní věda tu západní nepopírá, jen ji rozšiřuje.

Ale každý má své přesvědčení, může mít své přesvědčení, alespoň v tom dává západní společnost svobodu, i když možná neuniknete označení jako člen náboženství, sekty, naivní, věřící atd. Zdá se, jakoby si západní vědci mysleli, že mají jako jediní patent na rozum a oni jediní vědí, jak svět a vesmír funguje. Zejména se opakuje mantra "co nevidím, tomu nevěřím". Potom když východní metody čchi-kungu říkají "nejdřív musíš věřit, teprve potom budeš vidět" je to označováno za manipulaci, a vtahování do nějakého "záludného učení". Už z principu těm metodám nedůvěřuje a podezřívá je - jako by o nich něco věděli nebo se je ráčili zkoumat. Často je ani nepodrobují zkoumání. Někdy dojde k tomu, že je tu a tam nějaký skeptik vyzkouší a zjistí, že skutečně cítí účinky a má výsledky - jenomže to potom všechno popře prohlášením, že "si to všechno vsugeroval" a byl to "nějaký takový záhadný efekt, že když něčemu věříš tak si tím přivodíš stav, že cítíš, že se ti to opravdu děje, ale ve skutečnosti se ti vlastně nic neděje". (toho jsem byl osobně svědkem) Prostě to v tu chvíli všechno označí za iluzi, halucinaci, případně pokud efekt z cvičení nebo praktikování čchi-kungu vnímá a cítí více lidí za "skupinovou halucinaci" nebo "skupinovou sugesci".

Ve skutečnosti západní věda neopomene označit za "pomateného" kohokoliv, kdo by snad chtěl věřit ve skutečný účinek metod čínské medicíny, čchi-kungu nebo v pravdivost jejich teorií. Naukám o existenci protichůdných sil Jin a Jang, nedej bože existenci třetího oka atd.

Ale toto nepřátelství je pouze jednostranné. Trochu mi to, obrazně, připomíná ony "myšlenkové programy" z kultovního snímku Matrix, které člověka nepustí za rámec uznávaného obecného paradigmatu a pokud se za něj vydáte, budou vás pronásledovat a stigmatizovat. Označovat hanlivě atd.

George LD - už jsem tě několik let neviděl na fóru a v roce 2008 jsem tě obdivoval ze tvůj pronikavý racionální úsudek. Zdá se, že jsi se v tom čchi-kungu trochu zamotal a ztratil aniž bys z něj něco získal. Ale to nevadí, zase se z toho vymotáš ne. Pokud budeš tyhle východní nauky hodnotit Západní vědou, bude to vždycky "bububu" nebezpečná sekta. Naposledy, když jsme se potkali na fóru Bojových umění tam byla označována za sektu Jóga, atd. a lidé, kteří nedejbože vnímají energie, nebo se vydávají na duchovní cestu jako "duševně málo rezistentní".

Ne nadarmo naznačoval Einstein, že lidské vědění limituje jeho schopnost vnímat svět - pokud jej vnímá hodně hluboce a široce, je jeho moudrost a inteligence velká. Vzpomínám si na jeden případ (už nevím kde jsem četl) kdy jeden matematik odjel do Indie, kde meditoval (praktikoval nějakou východní metodu pro rozvoj mysli) a jeho mysl se skutečně rozšířila a on potom přišel s "řetězovými zlomky". Z toho se zdá, že existují metody, jak rozvíjet lidskou mysl, lidské schopnosti a schopnost vnímat svět šířeji a hlouběji. Z mé subjektivní zkušenosti ty metody fungují. (jen můj názor, nediktuji nové Západní paradigma)

Co naplat západní a východní kultury jsou dosti odlišné, ale já se rád naučím od každé to positivní a nenechám se zmást ani báchorkami o sektách ani připravit o svojí identitu či půdu pod nohama nějakými "rádoby duchovními" naukami. Vlastně se nenechám připravit o půdu pod nohama ani takzvanou západní vědou. Tak se měj dobře George a drž se.

Teď mě k tomu ještě napadlo. Víš co, takový západní člověk vlastně ani neví do čeho jde ohledně čchi-kungu. Často si lidé myslí, že jde o nějaké cvičení - a někdy si to myslí i moderní lidé na východě. Myslím, že právě zrovna zakladatel Falun Gongu to přiznává v knize Zhuan Falun už na začátku - čchi-kung je moderní název, který vznikl během Kulturní revoluce v Číně, kde komunistický režim pronásledoval různé víry a náboženství. Takže výraz ten a ten čchi-kung je vlastně moderní název pro různé víry, duchovní cesty a náboženské směry. Takže když si západní člověk myslí, že když začne dělat čchi-kung je to o nějakém cvičení ale OUHA! :shock: :help: ono to má hluboké duchovní a náboženské učení, víru v nebesa, buddha, tao a bohy. Takže potom je jako "Alenka v říši divů". Takže co jsi George čekal, že v čchi-kungu objevíš?

Další věc se kterou jsem se při výzkumu čchi-kungu setkal jsou dva extrémy, do nichž se západní člověk při styku s čchi-kungem často dostává. První je že čchi-kung objeví a je jím nadšen, začne se mu věnovat a studovat to postupně více do hloubky a potom si uvědomí, že tam jsou duchovní a náboženské věci a cítí se podvedený: "myslel jsem že je to něco jiného, a ono to teď vypadá jako nějaké náboženství". Příčina je v tom, co jsem psal výše. Oni totiž ani nevědí, co to je čchi-kung. Společnost by měla více vědět do čeho vlastně jde a co to vlastně je. Konkrétně zakladatel Falun Gongu (Fa-lun-kungu) to podle mě vysvětluje hned na začátku, takže to je podle mě v tomto ohledu fér, že víš do čeho jdeš. Zajímalo by mě George LD, co jsi při svojí inteligenci čekal, že najdeš? MOCO
GeorgeLD
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So Sep 22, 2007 8:15

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa GeorgeLD »

Zdravím,

napsal jsi toho opravdu hodně. A je škoda, že tak málo se dotýkáš zrovna samotného Falun Gongu. V předchozích příspěvcích jsem napsal kritiku s odkazy na několik zdrojů. Nevím teď vlastně na co reaguješ, ale asi na tu kritiku. Přesto však jsi neuvedl ani jedinou věc, kterou jsem argumentoval. Spíše jsi to tak obkroužil kolem a nedotkl jsi se konkrétních věcí. Nemám nic proti abstraktním diskuzím, přesto však, když se zde řeší něco takto konkrétně, mohl jsi trochu víc přistát na pevné zemi.

Pakliže skutečně děláš FG, děláš ho tedy minimálně už 7 let. Jsi tedy člověk, který:
1.) Věří na mimozemšťany, kteří chodí mezi lidmi a nosy mají dotvarované z kosti, aby lépe zapadli.
2.) Věří, že David Copperfield je mág který umí levitovat.
3.) Věří, že měsíc je uvnitř dutý, protože ho vyslal předchozí civilizace na oběžnou dráhu jako družici.
4.) Věří, že co nevidět přijde apokalypsa (ano, dušuj se, že to tak není, že tomu říkáte jinak), že vlastně už tady měla být, ale kvůli tobě a tvům spolunásledovníkům ještě nepřišla.
5.) Věří, že je vyvolený, že tvůj leader je buh, buddha, že dokonce stojí nad bohy a buddhy, že je výše než Ježíš, výše než křesťanský bůh, že je pánem úplně všeho a všech.
6.) Věří, že spadne do pekel a bude navěky procházet ničením, kdyby se obrátil proti Falun Gongu.
7.) Věří, že jeho leader má vždycky bezpodmínečně pravdu, a že je nepřípustné ho kritizovat.
8.) Věří, že byl v minulosti bůh, který sestoupil na zem kvůli Falun Gongu a dnešnímu období, který byl v minulosti mimořádnou inkarnací nějakého člověka, aby připravil půdu sobě a Falun Gongu v tomto období.

Mohl bych pokračovat, ale myslím, že tohle už stačí. Jaksi, lidé odlišného přesvědčení mají mezi sebou vždy konflikty, což dokládá historie. Ty a já - to jsou dvě naprosto, ale naprosto odlišná přesvědčení. Napsal jsi působivý příspěvek o sobě. Ale bohužel, potom, co jsem trochu doplnil tvůj profil, ztrácí u mně váhu. Nemyslím si, že člověk, který je plně při smyslech, dělá tak dlouho Falun Gong.

Jestli tomu, co jsem napsal, nevěříš, a Falun Gong je jen část tvého profilu, když už se zajímáš tak dlouho o bojové umění, nebo máš-li snad nějaký jiný důvod k tomu, proč FG dělat - vím třeba o člověku, který spíše vypadá, že je to jeho prostředek k aktivismu za lidská práva - tak v tom případě bych uvedl jednu politováni hodnou věc, že totiž vím o praktikujících, kteří mají malé děti - a mě opravdu, ale opravdu nepříjde jako sranda učit je takové nesmysly. Tedy ani to, takovouto věc podporovat.
moco
Návštevník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut Nov 25, 2014 0:42

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa moco »

Ahoj, psal jsem ti, abych zjistil, co se stalo, že jsi změnil názor na Falun Gong. Jinak jak píšeš že je nevyhnutelné, abychom mezi sebou měli konflikty - tak to nechápu. Ty se nedokážeš chovat slušně k lidem, kteří třeba věří v něco jiného než ty?

Možná mi prozradíš jak jsi na tom, když ti odpovím na tvoje otázky - pojďme to rozebrat.
GeorgeLD napísal: Pakliže skutečně děláš FG, děláš ho tedy minimálně už 7 let. Jsi tedy člověk, který:
1.) Věří na mimozemšťany, kteří chodí mezi lidmi a nosy mají dotvarované z kosti, aby lépe zapadli.
2.) Věří, že David Copperfield je mág který umí levitovat.
3.) Věří, že měsíc je uvnitř dutý, protože ho vyslal předchozí civilizace na oběžnou dráhu jako družici.
4.) Věří, že co nevidět přijde apokalypsa (ano, dušuj se, že to tak není, že tomu říkáte jinak), že vlastně už tady měla být, ale kvůli tobě a tvům spolunásledovníkům ještě nepřišla.
5.) Věří, že je vyvolený, že tvůj leader je buh, buddha, že dokonce stojí nad bohy a buddhy, že je výše než Ježíš, výše než křesťanský bůh, že je pánem úplně všeho a všech.
6.) Věří, že spadne do pekel a bude navěky procházet ničením, kdyby se obrátil proti Falun Gongu.
7.) Věří, že jeho leader má vždycky bezpodmínečně pravdu, a že je nepřípustné ho kritizovat.
8.) Věří, že byl v minulosti bůh, který sestoupil na zem kvůli Falun Gongu a dnešnímu období, který byl v minulosti mimořádnou inkarnací nějakého člověka, aby připravil půdu sobě a Falun Gongu v tomto období.
Předně se snažím v životě řídit morálními principy, které Falun Gong učí - pravdivost, soucit a snášenlivost. To je pro mě nejdůležitější. Také cvičím Pět cvičení Falun Gongu, které mi opravdu pomáhají. To je můj subjektivní pocit.

Podle mě jsou principy - pravdivost, soucit a snášenlivost, které Falun Gong hlásá, dobré věci, které bych doporučil praktikovat komukoliv a myslím, že by to bylo k jeho prospěchu. I Cvičení bych doporučil.

Nelíbí se mi tvůj urážlivý a hanlivý postoj vůči mě. Nevím o tom, že bych ti kdy co udělal. Tím méně vidím nějaký důvod, proč bys mě měl právo napadat.

Pokud se jedná o témata, jako je víra v bohy, existence karmy atd. zkusím odpovědět na tvoje otázky.
GeorgeLD napísal:1.) Věří na mimozemšťany, kteří chodí mezi lidmi a nosy mají dotvarované z kosti, aby lépe zapadli.
Tohle jsem v textech ještě neobjevil, ale věřím ti, že to tam někde je. Co já vím jestli je to pravda. Ty víš jestli to tak je nebo ne? Jde to nějak ověřit? Asi těžko. Už jsem ale během života slyšel dost bizarních teorií - třeba že jsem opice, která se vyvinula - no já nevím, nebo také dříve tvrdili, že je země placatá a najednou se ukázalo, že není. Také upálili někoho za to že tvrdil, že země obíhá okolo slunce a ouha nakonec to tak je... Takže ty říkáš že je to nesmysl, ale stejně jako já nemáš ani tucha, jestli to tak je nebo ne. Ale jasně tady deklaruješ, že to tak není, a že kdokoliv to říká tak je blázen. No třeba je, ale kdo o tom může rozhodovat, kdo může s jistotou definovat co je a co není možné? Třeba za dvacet let bude věda říkat něco jiného a to co teď označují za nesmysli možná bude v budoucnosti jinak. Neříkám, že tomu věřím, ani že to není pravda - prostě to nechávám jak to je - je to prohlášení zakladatele Falun Gongu.
GeorgeLD napísal:Věří, že David Copperfield je mág který umí levitovat.
Jo četl jsem ten článek jak nějací anonymní fandové v Rusku údajně pronikli do zákulisí a tvrdili, že se Copperfield při svém levitačním vystoupení vznáší na drátech zavěšených na nějakém speciálním pásu, co má Copperfield na sobě. Také dodali nákresy jak se vyhýbá lanům jak se technicky mohl vznášet na lanech i v tom skleněném akváriu a jak podle nich vytvořil iluzi, že se vznáší uvnitř dvou rotujících obručí. Kromě toho jak to udělal, že se vznesl i s ženou v rukou tam bylo popsáno celkem dost. Ale videozáznamy s jeho vystoupením byly staženy dřív než jsem to mohl porovnat s reálným záznamem - škoda. NO co já vím, na Copperfieldovi jsem jednou byl na jeho vystoupení v Brně a mám vlastní zkušenost - tak tedy své létací vystoupení nepředváděl. Jestli umí levitovat - to fakt netuším. Jestli existuje jev, že člověk umí levitovat? V životě jsem to neviděl, ale věřím, že svět je tajuplné místo, plné záhad a je daleko barvitější a složitější, než jak ho vykresluje současná materialistická věda a její "scvrklé" a "malinké" paradigma. Nevím jestli Li Hongzhi říkal, že levitoval při tom vystoupení, ani nedokážu říci jestli použil ty dráty - možná jo. Levitaci Copperfielda nechávám jak to je - je to prohlášení zakladatele Falun Gongu.

Podívej se kdo by před několika desítkami let věřil v genové inženýrství, klonování a podobně. Dříve se ani nevěřilo v existenci atomů. Takže jsem opatrný hned něco popřít, když sám nevím. Ty asi víš všechno jak se mi zdá z toho jak se prezentuješ.
GeorgeLD napísal:Věří, že měsíc je uvnitř dutý, protože ho vyslal předchozí civilizace na oběžnou dráhu jako družici.
No tak to už opravdu nedokážu ověřit :) NASA tvrdí že má jádro, ale jestli má já nevím. NASA se také může mýlit, co já vím. Třeba má NASA pravdu a má jádro a dutý není.
GeorgeLD napísal:Věří, že co nevidět přijde apokalypsa (ano, dušuj se, že to tak není, že tomu říkáte jinak), že vlastně už tady měla být, ale kvůli tobě a tvům spolunásledovníkům ještě nepřišla.
Apokalyptických teorií je dost a dost. Mě stačí to co vidím kolem sebe, přijde mi to jako celkem dost velý úpadek morálních hodnot ve společnosti - tím nechci říct, že je to znak apokalypsy, nebo že podporuji nějakou teorii apokalypsy. Chci tím říci, že věřím, a neříkám to jenom já, ale i Baťa, Masaryk, a mnozí další, že krize společnosti a případně její úpadek a mezní stavy - jsou v první řadě způsobené úpadkem morálky ve společnosti. Upadne morálka a potom přijdou krize - ekonomická, ekologická, mravní atd. Společnost se ocitne v chaosu- Známe z historie pádu Římské říše, II. světové války a pádu nacistického Německa atd. Tomu věřím, že úpadek morálních hodnot je pro společnost nebezpečný. A tak to říká, i Falun Gong, že se morální hodnoty zkazily až do krajnosti a je to nebezpečný stav - s tím souhlasím.

Ohledně proroctví z buddhismu o konci dharmy o kterém Falun Gong mluví atd. - no co já vím, možná že někdo jako Nostradamus, Dumas a jemu podobní dokáží vidět, kam vesmír a dějiny směřují - možná jsou ta proroctví pravdivá.
GeorgeLD napísal:Věří, že je vyvolený, že tvůj leader je buh, buddha, že dokonce stojí nad bohy a buddhy, že je výše než Ježíš, výše než křesťanský bůh, že je pánem úplně všeho a všech.
Že jsem vyvolený :) No klidně bych se viděl jako Neo z Matrixu nebo co já vím třeba Sidhárta :). Někdy neškodí si to představit, někdy mě to dává sílu jít v těžkých situacích dál, a rád o tom sním, ale jestli jsem vyvolený tak jak říká zakladatel Falun Gongu - to nevím. Třeba jo -ale třeba taky ne :) Co já vím, ani to neřeším. Ty jo? Pro mě je podstatné to co uvádí Li Hongzhi jako základ vesmíru - morální principy pravdivost, soucit a snášenlivost - to je pro mě na tom učení nejpodstatnější.

Ohledně toho, kdo je Li Hongzhi, vím co o sobě píše - jak studoval v mládí u 9 mistrů a jaké byly jeho předchozí životy atd. Kdo ví. Kdo ví jak to byl s Ježíšem, Lao C, Bodidharmou, Sidhártou a dalšími - i oni byly údajně bytostmi, které sestoupili na zem, aby lidem předávali učení. Možná, že se zase může na zemi objevit někdo jako byly oni, možná že ne. Někdo považuje za báchorky všechno. Já říkám - svět je větší a záhadnější, barvitější a složitější než ty jednoduché teorie, které lidi přesvědčují, že jakmile z těch teorií vystrčíš nos a začneš se procházet za hranicemi jejich paradigmatu jsi blázen.

Já věřím všemu, co jsem si mohl na vlastní kůži ověřit - existence karmy a ctnosti a vztahu přeměny mezi nimi, zákon příčiny a následku, karmická odplata za špatné skutky a odměna za dobré, účinky cvičení na zdravotní stav a psychiku, positivní změny v životě a v mém okolí při praktikování morálních principů a hledání chyby na svojí straně, když se vyskytne konflikt - a tak dále - to všechno funguje - tomu věřím, potvrzuji a doporučuji.
GeorgeLD napísal:Věří, že spadne do pekel a bude navěky procházet ničením, kdyby se obrátil proti Falun Gongu.
No podívej. Existence Nebes, Pekla a Země mi celkem připadá jako spravedlivé řešení tohoto světa - zločinci a zlý lidé půjdou do pekla, kde je potrestají za špatné skutky a ti dobří a spravedlivý budou odměněni věčným životem na Nebesích - nebylo by to skvělé? Mě by se to líbilo, kdyby to bylo takhle zařízené - doufám, že to tak je :) Jinak té tvojí citaci - vím zhruba, co o tom zakladatel Fa-lun-gongu říká - myslím, a chápu to tak, že nejde o to, že by šel člověk do pekla jen kvůli tomu, že se obrátí proti Falun Gongu, ale jde spíš o vesmírné principy a zákony. Jde o to, že pokud bude člověk odporovat vesmírným silám, nemůže nikdy vyhrát a když s nimi bude bojovat, asi moc neuspěje.

Víš když se podívám na realitu - zakladatel Falun Gong řekl (teď to jen tak vzpomínám nepřesně po paměti), když začal čínský režim Falun Gong pronásledovat a jeho stoupence zatýkat a mučit ve vězení, že za svoje činy ponesou zodpovědnost. Pochopil jsem to tak, že protože Falun Gong hlásá spravedlivé učení o vesmírných principech a zákonech a tedy útočení na Falun Gong a jeho učení je útokem proti principům vesmíru. Ať je to jakkoliv uběhlo cca 15 let a většina z členů komunistické strany (i ti nejvýše postavení jako je vrchní šéf bezpečnosti a člen stálého výboru politbyra Čou Jung-kchang), kteří Falun Gong pronásledovali jsou za mřížemi - uvěznila je tam paradoxně stranická disciplinární komise. Některým vězeňským strážným, kteří mučili stoupence Falun Gongu se údajně staly autonehody. atd. To podle mě celkem, alespoň pro mě, evokuje něco jako dojem karmické odplaty za to co udělali. Došlo k desítkám tisíc zatčení v řadách mocenské linie exprezidenta Ťiang Ce-mina - lidé, kdysi považovaní za naprosto nedotknutelné a mocné, se teď dívají skrz mříže. To je celkem hodné pozornosti.

Co já vím jestli člověk půjde do pekla nebo ne, když se postaví proti Falun Gongu. Já nemám důvod se proti němu stavět. Podle mě lidé, kteří nežijí podle pravdivosti, soucitu a snášenlivosti vidí sami účinky svého jednání na okolí a dostávají také zpětnou odezvu. "Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá" nebo také princip "příčiny a následku" to podle mě platí.
GeorgeLD napísal:Věří, že jeho leader má vždycky bezpodmínečně pravdu, a že je nepřípustné ho kritizovat.
To je jako kdybys ty řekl "mám vždycky bezpodmínečně pravdu, a je nepřípustné mě kritizovat" - no nevím jestli máš bezpodmínečně vždycky pravdu, ale i tak máš třeba v něčem pravdu, něčemu nerozumím a něco je tvůj názor, který třeba nesdílím, ale kvůli tomu se ještě k tobě nemusím chovat jako k nepříteli. Podobně to mám se zakladatelem Falun Gongu. Některé věci, o kterých mluví jsem si mohl ověřit v praxi a vím, že fungují a tedy jim bez problémů věřím, jiné si ověřit neumí nebo nemohu a tak jim můžu a nemusím věřit a ON mě k tomu ani nenutí. Takové věci, které jsou mimo moje chápání nebo možnost ověření prostě nechávám jako něčí názor nebo jev, který možná je a možná není. Necítím povinnost se k tomu jasně vymezovat ať už kladně nebo záporně.

Byl bych rád, kdyby některé věci o kterých jsem četl, nejenom ve Falun Gongu existovali - ale nemůžu dokázat, že existují, ale byl bych rád kdyby to tak bylo :)
GeorgeLD napísal:Věří, že byl v minulosti bůh, který sestoupil na zem kvůli Falun Gongu a dnešnímu období, který byl v minulosti mimořádnou inkarnací nějakého člověka, aby připravil půdu sobě a Falun Gongu v tomto období.
No tak tady se přiznám, že bych byl opravdu rád, kdybych byl někdejší nebeská bytost, která sestoupila na ze jak říká Li Hongzhi, a která má za poslání obrátit morální úpadek společnosti a zachránit jí od sebezničení. Myslím, že se tak snažím chovat - například se mi dost líbí základní myšlenka nového Batmana (Batman začíná) od Christophera Nolana - zachránit Gothem, neopustit ho v době úpadku a pokusit se o záchranu společnosti. JO tady mě asi dostaneš, myslím si (chci tomu věřit) že mám takové dobré poslání (samozřejmě nevím jestli to tak je) ale chci tomu věřit :) Ale dělal bych to i kdybych o Falun Gongu nevěděl, prostě to tak cítím.

Abych se zas já něco dotázal k tvému profilu:

1) ty jsi věřící v současné vědecké paradigma? Duše neexistuje, bůh neexistuje, lidé jsou z opic, vesmír vznikl jen tak z ničeho nic bez účasti nějaké vyšší inteligence, všechno je náhoda a náhodný proces uprostřed něčeho, co není blíže definováno, ale vzniklo to z takzvaného velkého třesku, kdy explodovala hmota o malých rozměrech ale obrovské hustotě? Kde ta hmota existuje? Je možné aby něco neinteligentního vytvářelo inteligentní věci jako "vedlejší produkt" nahodilosti?

2) co ty jsi vlastně ve Falun Gongu praktikoval? Cvičil si a studoval přednášky a nic si s tím nedokázal - žádné změny, nic? Nic positivního?

3) Zkusím tě odhadnout (omlouvám se, ale nedá mi to) mám dojem, že jsi dost chytrý na to, abys procházel všema školama, co jsi studoval celkem v pohodě, ale jsi líný a když se máš o něco snažit v potu tváře tak to vzdáš a raději se uchýlíš zpátky do svého světa "domnělé velké inteligence", kde si můžeš teoretizovat a moc se u toho nezapotit. Bojová umění a čchi-kungy jsou náročné na vytrvalost, schopnost snášet fyzické a psychické utrpení - musíš pravidelně trénovat a cvičit, být stále ve střehu a pozorovat svojí mysl. Není to ani pohodlné a je to dost těžké a každý to nevydrží. Mám z tebe dojem, že jsi typ člověka, který nemá na to, aby něco takového prošel nebo vydržel. Chvíli si praktikovat Falun Gong a potom jsi to vzdal, protože ses k tomu musel nutit a bylo to pro tebe nepohodlné - a ty přece hledáš pohodlí. (promiň jen odhaduju a střílím do tmy, je to je takový pocit nebo dojem)

Jo vlastně tvůj problém s Falun Gongem jsou ty věci, kterým nevěříš.

4) No jo věříš třeba že existoval Ježíš, že je jeho otcem bůh Yahve? Že sestoupil na zem, aby spasil lidi...

5) v co vlastně věříš? Věříš v něco?

Díky za případné odpovědi, prosím ber to sportovně, nemám v úmyslu se do tebe navážet nebo si z tebe dělat legraci, jen mě zajímá tvůj profil, když už jsi mě poprosil, abych se trochu odhalil, mohl bys ty také. Mám dnes trochu rozvernou náladu. Omlouvám se.
moco
Návštevník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut Nov 25, 2014 0:42

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa moco »

Ahoj ještě jednou - teď mě to trklo a zajímalo by mě - jen ze zvědavosti,

proč úplně opomíjíš celkem velkou část věcí, které Falun Gong učí a jen zmiňuješ témata, která jsou nejvíce extrémně odlišná od tvého nebo obecného paradigmatu či přesvědčení?

Je to tak, že ta témata, nezmiňuješ záměrně? (asi jsem trochu paranoidní) mohli by tyto aspekty nějak odchýlit tvoje tvrzení o tom, že je Falun Gong něco špatného? Co myslíš? Ve skutečnosti to všechno v těch bodech níže se ve Falun Gongu vyučuje. Pokud jsi to četl, měl bys to vědět.

Chápu, že s těmi výroky zakladatel Falun Gongu o měsíci, mimozemšťanech, jeho původu atd. máš problém, je to asi celkem za hranicemi toho, co se učí na školách a ve vědeckých kruzích. Ale ne tak úplně - už o tom mluví celkem dost lidí. Ale kdo ví jak to je?

Proč opomíjíš například toto učení Falun Gongu:

1) učení o dodržování morálních principů - pravdivosti, soucitu a snášenlivosti?

2) nekouřit a nepít alkohol

3) hledat chyby na svojí straně, když vznikne konflikt

4) zlepšovat si charakter a odstraňovat špatné myšlenky vůči ostatním a špatné zvyky

5) nepomlouvat jiné lidi

6) nepředvádět se

7) nezabíjet a neškodit nikomu záměrně

8) nezávidět

9) dokázat se vzdát osobního prospěchu

10) být nesobecký a myslet na ostatní

11) udržovat manželský svazek, spíše se snažit o smíření a brát rozvod jako krajní věc a soudržnost rodiny jako důležitější

12) nemít nemanželské vtahy (sexuální vtah se ženou před uzavřením manželství)

13) vytrvat, vydržet těžkosti, brát je jako radost

14) mít úctu k rodině a rodičům

15) vychovávat děti rozumě, nedělat scény a nerozčilovat se na ně

16) dělat co nejlépe svoji práci ve společnosti

17) nebýt vůči ostatním vychytralý a nehledat osobní zisk

18) nekrást a nezneužívat cizí majetek

19) nenarušovat lidskou společnost a žít s ní v souladu

20) kultivovat svou řeč, neurážet ostatní nezraňovat je slovy

21) myslet při svém konání vždy na ostatní, zvažovat jestli je moje jednání nezraní

22) nevracet ránu ranou, neodpovídat na nadávky nadávkou - být snášenlivý

23) být k ostatním smířlivý a snažit se vyřešit konflikty v klidu a vstřícně

24) nebýt připoután k majetku a nebýt otrokem peněz, upřednostňovat morální zásady před ziskem

To je na co jsem si hned teď vzpomněl.

Myslím, že to celkem prolamuje tvoji cenzuru. Teď už Falun Gong nevypadá, že učí jen o dutém měsíci, mimozemšťanech atd. Ano patří to mezi věci, které zakladatel Falun Gongu řekl, ale mluvil i o jiných věcech, a to jsou ušlechtilé ctnosti, které jsou podle mě ve společnosti obecně uznávané jako dobré vlastnosti.

Ano také mluví o duchovních věcech jako jsou:

A) nadpřirozené schopnosti - třetí oko, vidění do dálky, předvídání a vidění minulosti, telepatie, levitace, teleportace

B) energie čchi a kung (kultivační energie)

C) bílá látka De (ctnost), černá látka Je-li (karma)

D) dráhy energie v lidském těle

E) vzdání se tužeb a připoutání, emocí a žádostivosti

F) hladovění bigu

G) jiné dimenze a časoprostory

H) bytosti žijící v jiných dimenzích a časoprostorech

I) struktura vesmíru v horizontálních a vertikálních rovinách různých částic

J) vliv mysli na lidské tělo

Tak co jsem si teď vzpomněl a je toho víc. Při tom tvém výčtu to vypadalo, že je Falun Gong dost omezený na nějaká mezní tvrzení o měsíci atd., ale je tam toho poměrně hodně. Mě to přijde nefér, že to zamlčuješ a vytahuješ jen několik věcí. Ale asi pro to máš svoje důvody.

M
GeorgeLD
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So Sep 22, 2007 8:15

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa GeorgeLD »

Ahoj,

začnu tím, proč se zaměřuji zrovna na ty kontroverzní stránky FG, čímž vysvětlím i to, proč jsem si tvůj příspěvek s dovolením přečetl jen zběžně. Jednoduše je to Occamova břitva, "Entity se nemají zmnožovat více, než je nutné". Nebo rozum, chceš-li. Já už se těchto diskuzí a polemik okolo FG užil dost a dost. Mám spoustu jiných věcí na práci, než se s někým donekonečna bavit. Neciť se ukřivděn za to, že bych snad zrovna jen proti tobě a FG něco měl. Je to stejné, i pokud jde o Svědky Jehovovy. Stejně tak třeba Mormoni, nebo Scientologové (zde si dovolím trochu spekulovat). Všechny vás spojuje jedna věc, totiž že vypouštíte z pusy neuvěřitelný objem argumentů na svoji obhajobu, až se to jednomu nechce pořád rozplétat a rozplétat, jak to pořád zamotáváte a zamotáváte. Nemám nic proti tomu, že si někdo něčemu věří, pokud nedělá veřejné propagace, proti kterým jsou zrovna mladí lidé, nebo lidé s různými problémy, v tu chvíli velice zranitelní. Pak se mně to do jisté míry dotýká.

Jsi očividně rozumný člověk, ale dost věci ohledně FG bagatelizuješ. Jak by jsi například reagoval na tvého kolegu "Bhímu", který psal pár příspěvků nade mnou?
3) Zkusím tě odhadnout (omlouvám se, ale nedá mi to) mám dojem, že jsi dost chytrý na to, abys procházel všema školama, co jsi studoval celkem v pohodě, ale jsi líný a když se máš o něco snažit v potu tváře tak to vzdáš a raději se uchýlíš zpátky do svého světa "domnělé velké inteligence", kde si můžeš teoretizovat a moc se u toho nezapotit. Bojová umění a čchi-kungy jsou náročné na vytrvalost, schopnost snášet fyzické a psychické utrpení - musíš pravidelně trénovat a cvičit, být stále ve střehu a pozorovat svojí mysl. Není to ani pohodlné a je to dost těžké a každý to nevydrží. Mám z tebe dojem, že jsi typ člověka, který nemá na to, aby něco takového prošel nebo vydržel. Chvíli si praktikovat Falun Gong a potom jsi to vzdal, protože ses k tomu musel nutit a bylo to pro tebe nepohodlné - a ty přece hledáš pohodlí. (promiň jen odhaduju a střílím do tmy, je to je takový pocit nebo dojem)

Díky za případné odpovědi, prosím ber to sportovně, nemám v úmyslu se do tebe navážet nebo si z tebe dělat legraci, jen mě zajímá tvůj profil, když už jsi mě poprosil, abych se trochu odhalil, mohl bys ty také. Mám dnes trochu rozvernou náladu. Omlouvám se.
To co jsi nahodil, je tak trochu polemika nad tím, zda je lepší být chytrý lenoch, nebo vytrvalý hlupák. Ano, vydržel jsi už mnoho let dělat Falun Gong, což je velmi obtížné. Všechna čest, jsi zřejmě člověk, co se tak snadno nevzdá a umí zatnout zuby. Bohužel, můj názor na to je, že jsi to dělal zbytečně. Máš třeba děti? Rodinu? Soudě dle toho co píšeš už ti bude tak 30. Tedy vydržel jsi dělat spoustu let FG, obětoval jsi spoustu svého času nejen na cvičení, ale taky na propagaci FG ve jménu "spásy všech vnímajících bytostí", a ještě možná spoustu let to dělat budeš, jak jsem řekl, všechna čest za tvou vytrvalost a oddanost pro věc, ale zároveň si myslím, že jsi ze sebe nechal udělat hlupáka, což tě naopak moc nectí. Další mínus bod pro FG, že zrovna někomu jako ty pokazil už část života.
Já osobně nejsem nějak zvlášť lenivý, jen jako každý člověk nerad dělám věci, které podle mně nemají smysl; pochopitelně.
Pojal jsem to tedy sportovně.

Tady je ten článek: http://content.time.com/time/world/arti ... 61,00.html

Mohli bychom udělat takový kompromis. Já vlastně ani nevím proč tady reaguješ, asi ti vadí moje kritika Falun Gongu. Tak co kdybychom udělali toto, budeme mít navzájem od sebe svatý pokoj: ten článek přeložím do češtiny a až někdy budu mít příležitost k tomu, vysvětlit co je to Falun Gong, dám mu přečíst ten článek. Je to rozhovor s tvojim leadrem, jeho slova jsou pro tebe nedotknutelná. Je to zároveň pro normální noviny. Tak já ho teda budu ukazovat. Je pak na každém člověku, co si pomyslí a já nebudu muset ani nic říkat. A je to. Souhlasíš?
moco
Návštevník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut Nov 25, 2014 0:42

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa moco »

Ahoj

Psal jsem ti, protože sám považuji za velmi cenné dokázat se bavit o všem s každým. Mě zajímá jak se na Falun Gong dívají lidé, kteří se mu nevěnují, i těch kteří něco proti němu mají i těch kdo se mu věnují. Osobně nevím proč by se lidé měli navzájem napadat, ať je už jejich víra jakákoliv, pokud jejich víra nikomu neubližuje, naopak se snaží o dobré věci. Mě třeba pomáhá to všechno pochopit lépe svět ve kterém žijeme.

Když jsem se díval na tvůj rozhovor s Bhímou, došlo mi, že každý má svoje vlastní pochopení. Zdálo se mi, že toho víš o Falun Gongu celkem dost, možná i více než Bhíma - to ti možná nedošlo, že jsou třeba následovníci Falun Gongu, kteří tomu prostě věří protože chtějí a nepotřebují o tom pochybovat, prostě nějak cítí, že to je to, co chtějí dělat. Tvoje argumenty podle mě onoho Bhímu (nevím kdo to je) vyvedli z míry a moc na ně nedokázal odpovědět, zahnal si ho do kouta a on už nevěděl jak argumentovat. No každý jsme jiný, měli bychom se ale i tak respektovat a chovat se k sobě slušně.

Díky, že jsi to vzal sportovně.

Víš já svoji víru nenutím nikomu, ani rodině, ani manželce, nikomu. Jediné, co opravdu radím každému je jednat podle principů Pravdivosti Soucitu a Snášenlivosti - myslím, že to jsou skutečně následování hodné principy.

Nebudu tento příspěvek více prodlužovat, ať nemáš moc čtení, chápu, že ty dlouhé diskuse jsou vyčerpávající. Níže ještě dám jeden příspěvek - jak jsem se zamýšlel, sám pro sebe - nad těmi věcmi, co jsi psal a trochu je analyzoval.

Tak přeji pěkný den a vše dobré.
moco
Návštevník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut Nov 25, 2014 0:42

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa moco »

Ještě jsem se zamyslel nad některými uváděnými okruhy, které znějí neuvěřitelně nebo nepochopitelně.

Otázka původu existence měsíce:

Pochopil jsem to tak, že před civilizací současného lidstva, kterou tu máme dnes, existovali také jiné lidské civilizace, které zanikly při různých katastrofách, ať už přírodních nebo zaviněných člověkem. Některé tyto civilizace, jak jsem to pochopil, si rozvinuli určité úrovně vědy, různých technologií a dalších věcí, které byly podobné nebo pokročilejší než jaké má lidstvo dnes. Dále jsem z toho pochopil, že jedna z těch dřívejších civilizací rozvinula svůj technologický pokrok do bodu, kdy byla schopna umístit na obježnou dráhu země satelit, který měl odrážet světlo na tu část planety Země, které byla odvrácená od slunce. Tento satelit měl být údajně kulového tvaru a uvnitř dutý. Dále se na tento satelit postupně nabaloval prach a čelil nárazům meteoritů a jeho velikost se po neznámo jak dlouhé dějinné období postupně zvětšovala až do velikosti jakou vidíme dnes. Jedná se o hmotu kulovitého tvaru, kterou dnes nazýváme měsíc. Co jsem nebyl z textů zakladatele Falun Gongu schopen zjistit nebo odvodit je, kdy přesně měl být tento satelit vypuštěn, jaké rozměry původně měl, případne, jak byl dopraven na oběžnou dráhu. Takto bych to přibližně přetlumočil. Nevím, co by na to vysvětlení řekla NASA či jiní vědci. Ani nevím jak velký obal z prachu kolem satelitu mohl případně vzniknout či jak potvrdit, že tento satelit skutečně byl nebo nebyl vypuštěn atd.

Výše uvedené informace jsou pouze moje závěry z mého vlastního výzkumu.

Otázka existence mimozemských bytostí:

Tuto otázku chápu tak, že podle struktury vesmíru, jejíž popis zakladatel Falun Gongu předkládá ve svých přednáškách, existují různé dimenze a časoprostory. Některé existují na stejném místě a ve stejném čase, některé existují odlišně. Z tohoto hlediska se také lidské tělo skládá z různých druhů hmoty, která existuje v různých časoprostorech. Například některé duchovní směry je znázorňují jako vrstvy cibule, které jsou nalepené jedna na druhou, ale jsou od sebe navzájem oddělené. Potom tedy lidské tělo je tvořeno vrstvou molekul, které jsou viditelné lidským okem a také částicemi, které jsou mikroskopické a lidským okem se nedají vidět. Tyto neviditelné částice tvoří také různé dimenze a časoprostory.

V těchto dimenzích a časoprostorech podle zakladatele Falun Gongu také žijí různé živé bytosti, mimo jiné také bytosti, které jsou spojovány s takzvaným jevem UFO (Unnown Flying Object), které se obecně nazývají jako „mimozemšťané“. Tváře těchto bytostí jsou lidmi, kteří je údajně viděli, zobrazovány jako obličeje bez nosu. Respektive bez nosu vytvořeného kostí, jaký mají lidé – lze najít na mnoho různých vyobrazeních jejich tváří jak v literatuře tak filmu.

Dále tedy z přednášek zakladatele Falun Gongu vyplývá, že tělo člověka ovládá jeho duše, která není okem viditelná a existuje právě v jiné dimenzi, či časoprostoru. Dále je v tomto kontextu možné, aby z této dimenze (okem neviditelné), vstoupila do těla i jiná bytost, kromě lidské duše, a toto tělo ovládala. Pochopil jsem to tak, že zakladatel Falun Gongu uvádí, že je možné, že lidské tělo obývá bytost „mimozemšťan“ a v těle tudíš není přítomá duše, ale je ovládáno touto bytostí „mimozemšťanem“. Pro člověka není v tomto kontextu tento jev okem viditelný, protože vidí pouze hmotu složenou z molekul – lidské tělo. Člověk tedy nevidí, že je uvnitř lidského těla bytost, která nemá takový tvar nosu jaký mají lidé, vytvořený kostí. Takto chápu kontext tohoto prohlášení zakladatel Falun Gongu.

Výše uvedené informace jsou pouze moje závěry z mého vlastného výzkumu.

Otázka levitace:

Ještě jsem se na to díval. Byl jsem přítomen na jednom z vystoupení Davida Copperfielda v Brně, tuším někdy v roce 2002. Vzpoměl jsem i, že za mnou kolega z práce přišel někdy kolem roku 2008 nebo 2009 a ukazoval mi článek, který měl údajně odhalovat, jak Copperfield toto vystoupení uskutečnil pomocí vizuálních triků. Už tehdy jsme řešili některé nedostatky tohoto vysvětlení, vzpoměl jsem si na některé znich.

Samozřejmě ať tak nebo tak, jistě to neřeší otázku, zda jev livitace člověka pomocí nadpřirozených schopností existuje, či nikoliv. V textech jsem si jetě povšiml, že zakladatel Falun Gongu, jak jsem pochopil naznačoval, že nikdy nebude dovoleno, aby byla tato schopnost veřejně převáděna, případně pouze jako trik nebo iluze, která nesmí prolomit hranici iluze, tedy musí vypadat jako trik. Jak to chápu ze svého výzkumu, zakladatel to mými slovy vysvětluje jako nepsané pravidlo, které určuje či omezuje rozsah jakéhosi povoleného paradigmatu v němž se lidstvo může pohybovat. Každopádně existenci tohoto jevu nyní nechci potvrzovat ani vyvracet. Jen píši, co jsem o kontextu tohoto prohlášení pochopil z výzkumu Falun Gongu.

OBRUČE:

Když se vrátím zpět k vysvětlení oněch anonymních ruských nadšenců (dále jen „nadšenci“), o nichž noviny napsali, že vnikli do zákulisí představení Davida Copperfielda a „všechno si vyzkoušeli“, mám k němu několik dotazů a stále mi zbývá několik nejasností. První je vysvětlení, jak se mohl Copperfield vznášet mezi dvěma rotujícími obručemi, když byl podle „nadšenců“ při svojí levitaci zavěšen na 2 drátech. „Nadšenci“ to vysvětlují tak, že obruče ve skutečnosti nerotovali okolo něho, ale pouze před ním a za ním.

Největší mezera a problémová část tohoto vysvětlení tkví v tom, že pokud by divák sledoval tento trik jen o malinko z boku (ze strany), tohoto triku by si musel zákonitě všimnout. Protože tento trik působí věrohodně pouze při pohledu zepředu. Jakmile se dostanete z úhlu, je po iluzi. A při představení, pokud jste někdy byl v divadle jsou řady dlouhé i několik desítek metrů, nemluvě o bočních sedadlech, lóžích, či postranních sedadlech stadionů, kde Copperfield předváděl některá svá představení. Takže toto vysvětlení je v praxi, před diváky sedícími po stranách nefunkční – při záběru zepředu, při přenosu televizní kamerou by to myslím mohlo fungovat.

Při pohledu zepředu by tento přístup mohl obstát, kdyby si divák nevšiml, že přední obruč nemizí za tělem Copperfieda a zadí obruč se neobjevuje před jeho tělem. Problém je v tom, že na videozáznamu, který jsem kdysi viděl (zveřejněném na internetu), a který měl použití tohoto triku dokladovat, bylo tak slabé rozlišení a špatný obraz, že nebylo možné určit, zda obruč za Copperfieldem mizí nebo ne, či zda se zadní obruč před ním otáčí či nikoliv (při zpomaleném záběru je rozhodující rozlišení a počet snímků pořízených za jednotku času). V praxi by se dalo uvažovat, že pokud lidské oko vnímá orazy promítané na filmovém pásu jako souvislý film, pokud se zobrazuje minimálně 24 snímků z vteřinu, a obruče se budou otáčet dostatečně rychle na to, aby unikli pozornosti lidského oka, respektive mozku (či záznamu kamery), bylo by toto vytvoření iluze pravděpodobně možné.

ZAVĚŠENÍ:

Druhá věc, která mě zatím není jasná je otázka zavěšení Davida Copperfielda na údajně 2 ocelových lanech. Mám zkušenosti s pohybem na zavěšených lanech, konkrétně během lezení po skalách a mám představu jak lze na zavěšení balancovat a jak se zavěšení pojevuje vizuálně z hlediska fyziky, různým kýváním do různých stran (zejména pokud jde o zavěšení na dlouhých lanech). Videozáznam levitačního vystoupení Davida Copperfielda již byl z YouTube bohužel stažen a nemohu jej tedy znovu podrobně prozkoumat a analyzovat, nebo jej zde linkovat. Podle paměti, to video jsem viděl několikrát, se Copperfield vznášel tak, že nenastával žádný jeho boční výkyv, rotace nebo pohupování, které jsou často průvodním jevem zavěšení na lanech, tím spíš pokud jde o zavěšení na 2 lanech jako na houpačce. Zatím mě nenapadá jak toto zavěšení stabilizovat proti výkyvům, které by mohly nastat při pohybu, které Copperfield při levitačním vystoupení prováděl. Dodatečnou věcí je jeho vznesení se nad pódium s ženou v náručí, tuším že na záznamu to byla modelka Caludia Schiferová. Možná, že by to „nadšenci“ vysvětlili tím, že byla zavěšená na lanech i ona, protože při zavěšení na dvou nebo ani 4 lanech v oblasti středu těla, tedy podle „nadšenců“ údajně na bocích, by nebylo možné udržet rovnováhu s takovou zátěží v náručích a nutně by nastal efekt znerovnovážení a Copperfield by se převážil dopředu, otočil se kolem svojí osy a s ním i světoznámá modelaka. Pravděpodobně by to zkončilo jejím pádem na pódium nebo byzardním vysem vzhůru nohama a prozrazením triku.

Nakonec zůstává otázka toho, že na žádném záběru ani během vystoupení neměla být patrná existence těchto drátů. „Nadšenci“ to vysvětlují tak, že Copperfield použil černé pozadí a kouř, aby dráty zamaskoval. Běhen vystoupení je více pasáží, kde žádná přítomnost kouře není, kdy se reflektory upírají na Copperfielda atd. Samozřejmě může se jednat o mě neznámý optický klam, který se dá v praxi nějak využívat.

OPAKOVÁNÍ:

Také si kladu otázku, jak je možné, že když je tento druh triku tak jednoduchý a banální, nepoužil jej žádný jiný „iluzionista“, i když to má takový skvělý divácký ohlas. Levitace je přeci senzace. Asi nikdo neumí zavěšený na drátech balancovat jako Copperfiled nebo to nikoho nenapadlo. Nebo možná napadlo a jen o tom nevím. Každopádně pro mě další neznámá.

AKVÁRIUM:

„Nadšenci“ předkládané vysvětlení - protažení drátů po stranách víka akvária - se jeví jako celkem elegantní řešení. Úplně si nevzpomínám na pohyby Copperfielda uvnitř akvária, vím jen, že se tam otočil o 360 stupňů. Bohužel nemám nyní k dispozidi videozáznam z vystoupení, a už si to do detailu napamatuji. Takže zde ani namám nějaké poznámky.

SPECIÁLNÍ OPASEK:

Teď mi dochází, že byl Copperfield v určitých okamžicích natočený oblastí břicha směrem ven z pódi, a že to „nadšenci“ vysvětlovali tím, že je jeho zavěšení pohyblivé, na pásu, který „neznámo jak“ umožňuje, aby se Copprerfield během zavěšení otáčel jak horizontálně tak vertikálně, což si poprvé nedokáži v praxi konstrukčně představi a podruhé by to vyžadovalo o to větší schopnost balancovat a přesvědčit diváky, že se nejedná o zavěšení. Což o to, už jsem viděl různé patenty, které dokázali konstrukčně vyřešit věci z prvu zdánlivě nemožné a přišli s objevným konstrukčním řešením, tomuhle však zatím, alespoň já, nerozumím.

Výše uvedené informace jsou pouze moje závěry z mého vlastního výzkumu.
GeorgeLD
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So Sep 22, 2007 8:15

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa GeorgeLD »

Budu reagovat jen na jednu věc:
Největší mezera a problémová část tohoto vysvětlení tkví v tom, že pokud by divák sledoval tento trik jen o malinko z boku (ze strany), tohoto triku by si musel zákonitě všimnout. Protože tento trik působí věrohodně pouze při pohledu zepředu. Jakmile se dostanete z úhlu, je po iluzi. A při představení, pokud jste někdy byl v divadle jsou řady dlouhé i několik desítek metrů, nemluvě o bočních sedadlech, lóžích, či postranních sedadlech stadionů, kde Copperfield předváděl některá svá představení. Takže toto vysvětlení je v praxi, před diváky sedícími po stranách nefunkční – při záběru zepředu, při přenosu televizní kamerou by to myslím mohlo fungovat.
Zákonitě právěže nemusel.
http://en.wikipedia.org/wiki/David_Copp ... g_illusion
A zde video z představení, které nemáš k dispozici:
https://www.youtube.com/watch?v=70U2yybKhKg v čase 3:18 se o tom můžeš pohodlně sám doma přesvědčit.
moco
Návštevník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut Nov 25, 2014 0:42

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa moco »

Jo super dík za video - jasně z toho je vidět, že se ty kruhy dokázaly vyhnout případnému zavěšení tím stylem jak to provedli. Jen mi není jasné jak to bylo s tou ženou, co jí držel v náručí. Každopádně je to opravdu umělec - dotáhl to do dokonalosti.

Každopádně u mě to nijak nemění přesvědčení a víru v nadpřirozenou schopnost člověka levitovat (já jsem v to věřil ještě před Copperfieldem i Falun Gongem) - ale jsem rád za jakýkoliv další podnět k diskusi. Copperfield klidně mohl být zavěšený - ten popis triku podle mě celkem sedí a ten videozáznam to celkem dobře umožňuje pozorovat.

Jinak jak jsi posílal ten novinový článek s rozhovorem se zakladatelem Falun Gongu s prohlášením, že ho budeš rozesílat jako info o Falun Gongu - myslím, že tyhle věci jsou tak okrajové a bulvární, že Falun Gong reprezentovat nemohou, protože podstatou Falun Gongu, ať už je jakkoliv velké množství textů a přednášek - zůstává podle mě "kultivace charakteru" a přizpůsobování se principům Pravdivosti, Soucitu a Snášenlivosti - to je moje pochopení Falun Gongu, toho se držím v každodenním životě a to je podle mě to nejpodstatnější - věci jako levitace - původ měsíce a další - mě moc nezajímají, ale rád to jakkoliv rozeberu.

Mimochodem jsem právě v jednom vědeckém pořadu slyšel, že na zemi spadne z vesmíru 40 000 tun prachu a meteoritů. Takže když si představíš těleso jako je měsíc a spočítáš si jeho pravděpodobné přírůstky hmoty za jeden rok, spočítáš si jeho současnou váhu, dalo by se předpovědět jak dlouho cca mohlo trvat než se na něm navršil prach o určité hmotnosti - tedy to původně klidně mohl být umělý satelit vypuštěný na oběžnou dráhu, který se později zvětšil ročními přírůstky prachu a dopadajících meteoritů.

Díky a měj se dobře
守 中 清 靜
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So Dec 07, 2013 14:30

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa 守 中 清 靜 »

Ale ste sa rozjeli :-) dovolím si otázku nech si môžem spraviť vlastný obraz.
Môže stúpenec falunu pochybovať o textoch a teoriach osnovatela F.G ? môže s nimi dokonca nesúhlasiť a diskutovať s osnovatelom a zakladatelom o správnosti?
GeorgeLD
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So Sep 22, 2007 8:15

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa GeorgeLD »

Samozřejmě že může, praktikování Falun Gongu je naprosto dobrovolné a kždý může FG dělat podle svých možností, jak určitě sám moco potvrdí.

Může tedy i pochybovat o teoriích (pardon, jedná se o Velký Zákon, žádné teorie, to by byla hluboká urážka hodná běžného člověka, který půjde tak akorát do pekla a to bude ještě vlastně rád), dokonce určitě může i diskutovat se stvořitelem všeho a všech, zakladatelem Falun Gongu, velkým makrokosmickým a zároveň mikrokosmickým, Jeho Všelordstvem Li Hongzhim (pokud to má vůbec cenu, když on je tvůrcem všeho a všech, ten který tu je od počátku věků, ještě když nic nebylo - ale hlupák, kterého by napadlo s ním vůbec o něčem polemizovat, se vždycky najde, žejo).

Problém je akorát v tom, že má-li pochybnosti o Velké Zákoně, je na nízké úrovni a pokud si nepohne zadkem a nebude se ve své kultivaci víc snažit, tak je v pěkném průšvihu. Navíc ho ústavičně pozorují zlí bohové, kteří samozřejmě znají každou jeho myšlenku a možná zapříčiní, že se obráti proti Falun Gongu - no a to pak skončí v pekle a to bude ještě rád, jinak skončí v hrnci plném chrchlů a pokud bude mít štěstí, možná z něj někdy vyleze ( :DDD) , což je ta nejhoší varianta (pardon, ještě ta úplně nejhorší varianta je, že bude na věky věků vyhlazován v každé své nejmenší částečce ve strašném utrpení - tady už mu samozřejmě není pomoci, což je ale logické :D ). Což čeká nejspíš mě, je to mocovo největší eso v rukávě, že totiž já vlastně půjdu v lepším případě do toho hrnce :help:
Napísať odpoveď