Sekané Lucídne sny

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

LucyD.
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So Jan 03, 2015 3:49

Sekané Lucídne sny

Príspevok od používateľa LucyD. »

Zdravím, vedomé sny mávam vždy ked snívam. Učím sa ich ovládať a ide mi to..ale s jedným mám obrovský problém. Mám ich sekané a niekedy proste v tom sne začnem zaspávať, dokážem fungovať nejako v tom sne..no ak sa mi niekto/niečo prihovorí..tak ma to ako keby paralizuje a nedokážem sa na osobu ani len pozrieť ale podvedome cítim že stále snívam a ked sa moc snažím tak sa dokážem nachvíľku skoncentrovať ale aj tak je to veľa krát zbytočné.
Neviete niekto čo s tým? :)
Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Re: Sekané Lucídne sny

Príspevok od používateľa Pjotrik »

Ja mám nekvalitné lucidné sny vtedy, keď nemám dostatok nefyzickej energie. Prejavuje sa to tak, že nepamätám si všetky sny dobre a počas dňa mám problémy s vizualizáciou. Tie lucidné sny vyzerajú tak, že buď vidím iba na jedno oko, alebo vidím pod divným uhlom, alebo nevidím vôbec - vtedy ale normálne viem vnímať okolie hmatom. Skús počas dňa meditovať a skús sa hrať so svojou energiou - hromaď ju na jednom mieste v tele, presúvaj ju, alebo čerpaj z okolia. Po pár dňoch by sa lucidné sny mali zlepšiť - teda aspoň u mňa sa zlepšili :)
LucyD.
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So Jan 03, 2015 3:49

Re: Sekané Lucídne sny

Príspevok od používateľa LucyD. »

Dakujem za radu.. :)
zebyja
Návštevník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Št Máj 29, 2014 8:53

Re: Sekané Lucídne sny

Príspevok od používateľa zebyja »

To co píše pjotrik zní dobře, jen pokud jde o to hromadění energie v Těle, dej si pozor na to aby jsi nebyl rozhozený, musíš mít dobrou náladu (ve smyslu klidu, né nějaké šílené bezuzdné extáze).. Energii můžeš hromadit i na povrchu těla, to je lepší než kdyby jsi se soustředit dovnitř.. Energii tam nenechávej a vždy ji rozpusť, i tak to bude mít efekt.. To by jsi mohl taky onemocnit, nebo se jinak dostat mimo rovnováhu (např. nějaký blbí neovladatelný psychický stav)..

To co prožíváš vypadá na strach.. Zkus se protahovat, být uvolněný mezi kamarády, rodinou a pozoruj se přitom.. Ten strach podle mě souvisí spíše s neviditelnem, proto si myslím, že by nebylo na škodu, aby jsi si ošahal práci s energií.. Vzhledem k Tvé luciditě Ti ale doporučuji zachovat si určitou malou dávku skepse.. Zkrátka si své závěry vždy nějak ověř přes někoho nebo něco co je mimo Tebe, aby si měl důkaz, že to nebyla sugesce a tak.. ;)

Vím, že zním trochu varovně, ale nemusíš se toho bát, vždy je tu někdo kdo Tě chrání.. ;) Jde mi spíše o to, aby jsi nedělal zbytečné kroky :)
Napísať odpoveď