Mam otazku ohladne LD 2

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Mam otazku ohladne LD - off topic

Príspevok od používateľa psychonaut »

Čavko adi,
tak to som rád, že sa a ty ako mladý chlapec zaoberáš LD. Je to pozitívne.
LD ťa môže posunúť v duchovnom raste smerom hore, bližšie k absolútnu.

Buď vytrvalý a pracuj na sebe aj v dosiahnutí LD. Nebuď lenivý. Lenivosť je zlá vlastnosť.
Treba na sebe duchovne pracovať. Je to veľmi potrebné a prospešné pre teba. Aj to je forma prečisťovania energetických centier a to ti potom dá v budúcich rokoch života veľké výhody ako menej komplikácii, starostí a utrpenia v živote aj v dospelosti (totiž podľa šamanov od kvality činnosti, resp. miery znečistenia energetických centier záleži kvalita tvojho života).
Nauč sa a snaž sa byť aj v tomto zmysle zodpovedný k svojmu životu. Treba myslieť aj dopredu.

Inak celkovo to ja vnímam tak, že mladá generácia (mladí ľudia) je omnoho duchovne vyššie ako tá staršia. Celkovo sa vteľujú do mladých ľudí omnoho duchovne vyššie a rozvinutejšie duše ako pri staršej generácii. Samozrejme nič sa nedá zovšeobecniť, aj medzi mladými sa sem tam nájdu zaostalejšie duše bližšie k staršej generácii.
*****************************
A teraz k tvojej otázke.
Položil si veľmi múdru otázku. To len veľmi vyspelá duša môže dať takúto otázku, ktorou ty určite si.

Vek určite zohráva nesmierne dôležitú rolu v úspechu či už v LD alebo AC.
Čím si maldší tým si menej energeticky znečistený v tomto veľmi negatívnom a drsnom prostredí planéty Zeme. Teda čím si mladší tým ľahšie dosiahneš LD alebo AC.
Neprehajdákaj čas počas svojej mladosti! Snaž sa svoj čas čo najviac rozumne využiť na dosiahnutie LD! Čím ďalej tým viac to bude ťažké.

Čím je človek starší tým na rôzne parazitické a škodlivé dogmy, ideológie a -izmy. Napr. je veľmi škodlivé, že dospelí ľudia sa dajú zmanipulovať tzv egregormy, keď sa ľudia vedia neskutočne hádať a bojovať medzi sebou či majú "pravdu" Rusi alebo Američania alebo či majú pravdu alternatívne média alebo média hlavného prúdu. V skutočnosti pravdu nemajú ani jedni.
Ak ľudia podľahnú takýmto ideologickým egregorom, priamo sa chytia do pasce dravčích bytostí supai a tie z nich vycyciavajú energiu. Tiež sa takýto človek energeticky veľmi znečisťuje negat. energiou.

Ty ako mladý človek si sa ešte do takejto pasce egregorov nedal vtiahnuť ako dospelí ľudia. Tvoja mladosť je veľká výhoda. Využi to! Nepremárni svoju šancu.

Ale to som uviedol len jeden príklad spôsobu energetického znečistenia, tých nástrah je podstatne viac. Napr. každá jedna stresujúca situácia ťa znečisťuje, alebo samotná koexistencia spoločenské spolunažívanie so silne znečistenými ľuďmi ťa ťahá smerom dozadu a dole. Každý človek, ktorý je od teda podstatne starší je omnoho viac znečistený ako ty a ťahá ťa smerom dole.

A nedaj sa vtiahnúť ani do náboženstva. Je to niečo veľmi škodlivé a nebezpečné, je to veľmi silná manipulácia. Tak by s teba bytosti supai vycuciavali nesmierne veľa energie a nasal by si veľmi veľa ťažkých energií huča. Viac o náboženstve si prečítaj tu blog.php?u=1604&b=74
Ty ako ešte čistý človek rozhodne si schopný aj šiestym zmyslom cítiť, že nábožensky fanatickí ľudia alebo kňaz je veľmi silne znečistený ťažkými energiami
*****************************
Čo sa týka masturbácie, tak si nemyslím, že by mala významný vplyv na LD
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Mam otazku ohladne LD 2

Príspevok od používateľa psychonaut »

A samozrejme, že aj sex je z energetického hľadiska veľmi prospešný, vieme to so šamanizmu, tao-jogy, tantrickej jógy.
Sex môže samozrejme významne napomôcť či už k LD alebo AC.
Jednak sa pri ňom hromadí veľa energie, ale aj tiež sa významne spaľuje negatívna energia.

Nakoľko je Katolícka cirkev zlo a je dielom démonických bytostí supai, vždy sa snažila presvedšiť ľudí, že sex je zlo. Dodnes Katolícka cirkev podľa jej oficiálneho učenia zakazuje antikoncepciu, orálny sex, prerušovanú súlož, núti veriacich aby pohlavný styk ukončili za čo najkratšiu chvíľu. Tieto veci cirkev považuje za "hriech" a ak to veriaci nedodržia, musia sa z toho spovedať u pána farárka.

Úlohou cirkvi bolo vždy ľudí zotročiť, manipulovať a zabrániť im v ich duchovnom raste. Cirkev je proti tomu, aby sa ľudia mohli duchovne posunúť dopredu a to aj prostredníctvom sexu.

Masturbácia je samozrejme niečo iné
adi0905
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Po Jún 22, 2015 18:10

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa adi0905 »

Ďakujem za odpovede a rady obom. Inak psychonaut... Čo sa toho náboženstvá týka.. Vo svojom okolí poznám len kresťanov a aj tak o tom veľa neviem, o ostatných náboženstvách nemám ani potuchy. Každopádne ma nikto nikdy nenútil byť kresťan, z časti aj preto, že ani rodičia niesu. Ale jednoznačne súhlasim s tvojim názor že náboženstvo je... niečo zlé. Nie úplne zlo, ako si to nazval ty, ale nemyslím si, že by ľudia mali byť ovplyvňovaní náboženstvom. Ale zase na druhej strane sú tu aj ľudia, ktorí nemajú veľa peňazí a nemali najľahší život, preto možno aj uznávajú náboženstvá, pretože si myslia, že ich aspoň to podrží, ale v tom sa mýlia. Ešte raz ďakujem za motiváciu a rady. PS: Strašne sa mi páči, ako nazývaš "pána farárka"
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa psychonaut »

adi0905: to mi je veľmi ľúto, že sa takto znečisťuješ kresťanstvom. Dúfam, že nenavštevuješ nejaké kresťanské spoločenstvo. To je veľmi silná a nebezpečná manipulácia. Do náboženského spoločenstva sa veľmi ľahko vstúpi ale ťažko vystúpi, je to veľmi podobné ako v nejakej sekte, čo sa týka psychických tlakov.

Musíš byť psychicky veľmi silný a odolný odolať zložitým psychickým tlakom, odolať veľmi mocnej manipulácie náboženstva.
Ja viem, že je to veľmi ťažké. Musíš byť veľmi silná a odolá osobnosť.
Maj odvahu použiť rozum a myslenie. Ak budeš myslieť, prídeš na to, že náboženstvo je klamstvo a podvod.
Ja viem, že prijať pravdu je niekedy veľmi ťažké. Pravda je niekedy veľmi drsná.

Nakoľko si mladý, má to aj veľkú nevýhodu, že si ajľahšie manipulovateľný. Nedaj sa zmanpulovať a buď silný.

A snaž sa odhovoriť od náboženstva aj iných kamarátov, ktorí nie sú až tak veľmi zmanipulovaní, ktorí ešte sú aspoň trochu otvorený pravde a Absolútnu.

Dúfam, že ešte sa ťa náboženskym ľuďom nepodarilo úplne naprogramovať. Verím, že máš ešte nejakú šancu.
Náboženstvo ti nemá čo dať, len to z teba vyciciava energiu. Aj ja sám, keď som bol ešte kresťanom som cítil, ako mi to odoberalo energiu.

Tu v blogoch píšem prečo je náboženstvo zlo, prečítaj si to:

Kresťanstvo. Zvrátené náboženstvo krvi
blog.php?u=1604&b=51

Náboženská zvrátenosť kresťanstva vs šamanizmus
blog.php?u=1604&b=73

Náboženská zvrátenosť kresťanstva vs šamanizmus 2
blog.php?u=1604&b=74

O utrpení (aj tu je náboženská téma)
blog.php?u=1604&b=70
adi0905
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Po Jún 22, 2015 18:10

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa adi0905 »

psychonaut napísal: adi0905: to mi je veľmi ľúto, že sa takto znečisťuješ kresťanstvom.
To ako myslíš? Asi sme sa nepochopili. Ja som tým myslel, že kresťan som nikdy nebol, nejsom a ani nebudem a v mojom okolí niesu žiadny ľudia, ktorí by sa ma snažili nejako zmanipulovať aby som vstúpil do nejakého "kresťanského spoločenstva".

EDIT: Ešte raz som si prečítal, čo som ti napísal predtým, a uznávam, že to dosť vyzerá ako keby som si obraňoval kresťanstvo, ale nieje to tak. Zle som sa vyjadril a tá "správa" nabrala presne opačný smer, aký som tomu chcel dať.
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa psychonaut »

Aha, prepáč, tak to je super. Už som sa zľakol, že si kresťan. :lol:

Lebo ono to, ako si to napísal to vyznelo, že si sa nejakým dobrovoľným spôsobom stal kresťanom. A tiež to vyznelo tak, že ako by si žil v kresťanskom prostredí a že pomaly nemáš iných ako kresťanských kamarátov.

Myslím si, že si fajn chalan a zobral s to z humorom a neurazil si sa za to :D
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa psychonaut »

A ešte k tomu kresťanstvu, či je alebo nie je zlo.
To iste, kresťania si myslia o sebe že sú na strane dobra, sú veľmi pomýlení. V tom je to zákerná manipulácia.

Ale kresťanstvo škodí aj nenáboženským ľuďom do určitej miery. A to tým, že kresťanstvo ovplyvňuje celé kolektívne vedomie, vrátane neveriacich ľudí. Kresťania škodia sebe aj druhým, z kostolov sa šíri negatívna energia po celej republike a o aj na nenáboženských ľudí.
***************************************
adi0905 napísal:PS: Strašne sa mi páči, ako nazývaš "pána farárka"
Diki. Si zlatý, to sa mi páči, že dokážeš byť takto všímavý na pozitívne veci, resp. že vieš dať najavo, že sa ti niečo páči. No iste, snažím sa dať do trochu aj humoru. Ono je to tragikomické, že sa takto ľudia chodia spovedať pred pánom farárkom, kvôli tomu čo robili v posteli :lol: . Takto dospelí ľudia sami ponižujú
Používateľov profilový obrázok
Forte6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Ut Mar 24, 2015 22:46

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa Forte6 »

psychonaut bez urazky ale myslim , ze kazdy sa moze rozhodnut o tom , ako si zivot zariadi. A to sa tyka aj nabozenstva. Ked si vyssie komusi spomenul ze dufas , ze nie je krestan, nerozumiem , preco by ta to malo trapit. Ja poznam kopec ludi a su medzi nimi krestania ale to neriesim. Ja v ziadnej viere nie som a nevadi mi a nekafrem do toho kto co uznava. Z tvojich viet isla provokacia aspon ja to tak vnimam co mohlo znamenat na mierenu osobu ktorej si pisal, ako utok. Nemam v umysle ta urazit alebo cosi take , len som citila potrebu sa k tejto diskusii vyjadrit.
Používateľov profilový obrázok
DreamChanger
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 22
Dátum registrácie: So Júl 14, 2012 1:45

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa DreamChanger »

Tak psychonaut ma očividne kresťanov v žalúdku :lol:
Ja neriešim či je človek kresťan alebo moslim. Ide o to aký život žije a či dokáže aj napriek svojej viere triezvo uvažovať.
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa psychonaut »

Čo sa týka kresťanstva, určite ste si neprečítali moje blogy, tam je všetko vysvetlené s bohatou argumentáciou. Nebudem sa opakovať
Naposledy upravil/-a psychonaut v So Aug 08, 2015 8:34, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

psychonaut, Tvoje vyjadrenia na adresu kresťanstva sú na úrovni stredovekej Inkvizície. Aj jej predstavitelia mali bohatú argumentáciu, keď chceli presvedčiť iných o svojej (jedinej) pravde.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa psychonaut »

WhiteWolfSix: ja nehovorím o žiadnej svojej pravde, ale len prezentujem pohľad pôvodných kmeňových šamanov na náboženstvo. Nič viac ani menej.
(A mimochodom šamani sa veľmi kresťanstvom zaoberajú, pretože jednak musia čeliť vizionárom a jednak na vďaka AC aj šaman s pralesov veľmi dobre pozná civilizáciu vrátane náboženstva, ktorá k civilizácii patrí)

A okrem šamanského pohľadu ešte hovorím o historických faktoch, veľmi krvavého šírenia kresťanstva v Európe - teda kresťanská diktatúra predbehla vo svojej krutosti dokonca aj nacizmus. To je historický fakt.

A porovnávať pôvodných kmeňových šamanov s inkvizíciou, tak to je teda naozaj hlúpe.
A tiež je veľmi hlúpe porovnávať, že argumentáciu reálnymi historickými faktami s argumentáciou inkvizície.
Používateľov profilový obrázok
Apple
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ut Jún 30, 2015 21:14

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa Apple »

A prečo niekto nepôjde zistiť do astrálu, ako to naozaj bolo s kresťanstvom? (len taký nápad) :D
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

Prezentuješ svoj názor, nech si myslíš, že sa opieraš o kohokoľvek. Zvolil si si ho/ich a interpretuješ ich. Názory v diskusii naberajú hodnotu práve skrze to, že niekto ich zamieša do diskusie - niekto ich interpretuje a používa. Keď tvrdíš, že sú fakty to, čo píšeš a že sa o niečo opieraš, tak uvádzaj dohľadateľné zdroje. Som zvedavá na ich relevanciu, či vôbec existenciu.
Kmene a šamanizmus nie sú nič jednotné na to, aby bolo reálne, že prezentuješ ich pohĺad ako celku. Ani kresťanstvo nie je nič jednotné.
Okrem iného tu ľubovoľne miešaš nejaké bytosti supai, ktoré sú lokálny termín.

Myslím si, že si výrazne romantizuješ tradičný kmeňový život a svetonázory ich ľudu aj popredných duchovných - myslím si, že keby si ich zažil a poznal, bol by si prekvapený a možno dokonca znechutený koľkým vieram, tabu, hierarchiám a zvláštnostiam podliehajú.

Kmeň ako samostatná bunka nie je ani trochu obrazom ľudskej otvorenosti a povznesenia nad sociálne dogmy, ale až pri vzájomnom porovnaní, pohľade na ne ako veľmi rozmanitú skupinu, alebo pri porovnaní s našou súčasnou kultúrou človek dochádza k slobodnejšiemu pohľadu na človeka, spoločnosť a prírodu.

Na to, že si vraj bývalý kresťan, nemáš rozhľad o kresťanstve, zjavne ani o iných náboženstvách a z tejto nezmyselnej pozície sa ho snažíš očierňovať do extrému.
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa psychonaut »

Čo sa týka zdrojov informácii tak tie mám veľmi dôveryhodné a prvotriedne. Kamarát v Peru kúpil mi španielsku knihu Los sanadores de espíritu od peruánskeho autora Amadea Mazrineza.
Ide o autora, ktorý veľmi poctivo a objektívne sleduje život šamanov, študuje ich techniky a zaujíma sa o ich šamanské učenie.
A robí to nezištne.

Bohužiaľ pravda je taká, že 98% kadejakej pochybnej ezoterickej literatúri o "šamanizme", nie je nič iné ako len komerčná literatúra o pseudošamanizme a o pokusoch o napodobovanie šamanizmu.

Jednotnosť šamanizmu je naozaj významná, rozdelenosť tam v postate nie je, jednotliví šamani po celej južnej amerike spolu vzájomne na diaľku spolupracujú a kooperujú a šamanské techniky sú všade v podstate rovnaké.
A mimochodom aj systém siedmych čakier je po celej planéte v šamanských kultúrach úplne rovnaký.

Isteže je pravda, že názory šamanov sa každému páčiť nemusia - to nie sú len kadejaké komenčné sladké ezoterické rečičky, ale aj pre ľudí nepopulárna kritika náboženstva - náboženstvo ako dielo démonických bytostí supai.
Zamknuté