AC meditácia od Paula Santisiho

Metódy, návody a rady ako sa dostať z tela a astrálne cestovať

Moderátor: Moderátori

minor51
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št Aug 13, 2015 20:45

AC meditácia od Paula Santisiho

Príspevok od používateľa minor51 »

Zdravím vás , na začiatok trocha OT o mne , som začiatočník v AC , teda pokiaľ nepočítam určité pokusy v minulosti (pár mesiacov dozadu - počúvanie rôznych nahrávok , hlavne od Roberta Monroea a jeho Hemi-Sync) a jeden skoro úspešný ked ma ráno začalo ťahať z tela von po pár vetách kde som si dookola s velkym entuziazmom opakoval niečo v zmysle "Idem astrálne cestovať" až kým ma to nezačalo ťahať , ale samozrejme môj strach to všetko hned skazil a silou mocou som sa vratil naspäť :cry: Ale teraz už strach necítim a púšťam sa do toho znova a momentálne skúšam nejaké nahrávky na YT , napríklad od Paula Santisiho , kde v komentároch ludia majú podla jeho meditácií úspech a tak sa pýtam , má tu niekto z vás s týmto človekom a jeho vecami skúsenosti ? Ja už som si jeho meditáciu raz vyskúšal a celkom ma to zaujalo , len rozmýšlam že či to má zmysel dalej skúšať podla jeho videa alebo máte pre mňa niečo lepšie :)

link na video: https://www.youtube.com/watch?v=s-0zGJhiDPY
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: AC meditácia od Paula Santisiho

Príspevok od používateľa Pali »

Všetko má potenciál, pokiaľ sa do toho čo najvedomejšie ponoríš.

Z tvojich riadkov hore vnímam neistotu v tom, akej metóde veriť a čomu sa odovzdať kompletne, aby si dosiahol svoj vytúžený cieľ. V skutočnosti z mojich skúseností funguje úplne všetko, ak sa pomocou istého rituálu alebo nástroja rozhodneš kompletne ponoriť. Ponoriť sa vo význame čo najkompletnejšieho sústredenia sa len na jednu vec za jedným cieľom a neriešiť nič iné .. nespochybňovať sa.

Sú iste veci ktoré fungujú lepšie alebo horšie. Je teda na tebe aby si si z dostupných nahrávok alebo rituálov/techník vybral to čo ti pripadá najsympatickejšie - to bude s veľkou pravdepodobnosťou jedna z techník ktorá je práve pre teba správnejšia a efektívnejšia. Len do toho výberu nedávaj priveľa rozumu, ale skôr citu/dojmu.
A potom sa domu odovzdaj a nevytváraj si očakávania ako dlho to má trvať kým príde želaný výsledok, alebo ako má ten výsledok vyzerať.

Prajem veľa zábavy s učením sa ;)
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Meditačné nahrávky sú kontraproduktívne

Príspevok od používateľa psychonaut »

Ja si myslím, že akékoľvek nahrávky na meditáciu alebo na AC sú kontraproduktívne.
A veľmi rád by som týmto nahrávkam fandil, ak by to naozaj pomáhalo a naozaj bolo prínosné. Kiež by to bola úžasná vec, ale realita je taká že tomu tak nie je.

To áno - iste - bolo to istý čas veľmi populárne vo svete ezoteriky, ale už to má svoju hlavnú popularitu za sebou, pretože to veľmi nefunguje.
A tento trend ide hlavne s nedôveryhodných USA.

Pri AC si dôležitý ty, tvoje vedomie, tvoje podvedomie a nie je dôležitá nejaká nahrávka. Nahrávka je skôr prekážkou, nie pomôckou. Dôležité je to čo sa deje vo vnútri teba a nie nejaké nahrávky z vonka, ktoré túto vnútornú prácu rúcajú.

Pri pokuse o AC si to vyžaduje hlavne potlačenie aktivity vedomia a aktívnu prácu s podvedomým. A tým, že si bude človek zahlcovať vedomie s kadejakými nahrávkami, tak potom takto zahltené vedomie bude prekážať aj prácu podvedomia. To znamená, že takéto nahrávky sú skôr prekážkou k AC.

Pri takýchto nahrávkach pomaly daný človek dlhší čas niečo hovorí ako nehovorí a človek pri týchto nahrávkach ani nemá kedy sa skutočne koncentrovať a sústrediť.

Ešte snáď ako tak prínosná môže byť správne nastavená binaurálna nahrávka s čistým zvukom, bez akýchkoľvek zvukových efektov a bez akéhokoľvek hovoreného slova. Môže to pomôcť sa človeku udržať bdelý v hlbšom tranze.

Dokonca ani meditačné nahrávky Petra Chobota, (hoci je priamym žiakom pôvodných šamanov a je to veľmi zaujímavý a hodnoverný človek), nepovažujem za nijak veľmi prínosné.

Ja iste chápem, že človek má tendenciu si veci zľahčovať a hľadať "vylepšováky". Bohužiaľ vylepšovák tohoto typu je viac na škodu ako úžitok. Na miesto toho, aby si sa lenivo spoliehal na nahrávky, radšej poctivo trénuj, pracuj so svojím vedomým podvedomým a spoznávaj ich. Tak budeš v AC určite úspešnejší a určite to prinesie veľa dobrého ovocia
Naposledy upravil/-a psychonaut v Ne Aug 16, 2015 10:04, upravené celkom 1 krát.
Blogy meditačných technikách a šamanizme si môžete pozrieť tu old/blog.php?u=1604
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Meditačné nahrávky sú kontraproduktívne

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Psychonaut.
Rešpektujem tvoj názor na nahrávky - každý má svoju cestu a skúsenosti. Možno by som len poznamenal že tvoje vyjadrenie pre mňa subjektívne znelo akosi príliš silno - príliš uzatvorene. Tak ako sa menia človeku počas života chute na jedlo, tak sa mení aj všetko ostatné. Neuzatváraj sa niečomu potenciálne prospešnému len preto, lebo zatiaľ si to nevnímal prospešné.
Existuje len jediná istota v celej existencii - všetko sa s istotou mení.

psychonaut napísal: Pri pokuse o AC si to vyžaduje hlavne potlačenie aktivity vedomia a aktívnu prácu s podvedomým.
K tomuto:
Možno je to len iné použitie slov, ale keď počujem/čítam slovo "potlačenie" prieči sa mi to. Mne sa to slovo spája so silovým prístupom, kde neakceptujeme veci, ktoré sa dejú. Kde tieto prípadné blúdivé myšlienky vnímame ako prekážku a snažíme sa ich potlačiť.
Skutočná moc prichádza s vedomosťami. Môžem potláčať svoju potrebu dať si povedzme návykovú látku vo forme cigarety, ale ak nerozumiem dôvodu prečo to chcem (mimo fyziologickej závislosti), tak potom je takéto potláčanie zdrojom vnútorného napätia - frustrácie - negativity.
Ak sa však rozhodnem zistiť čo mi psychologicky tá cigareta symboliuje a akú potrebu si jej zapálením hodlám zaplniť, môžem pozorovať či sa daná potreba naozaj zaplní a či mi zaplnenie tej potreby stojí za vedľajšie efekty celého toho diania.

Keď takto porozumieme svojim potrebám, zrazu získame moc rozhodnúť sa - nájdeme v sebe slobodu, ktorá prichádza s poznaním.

Takže moja rada: Namiesto potláčania alebo silového prístupu sa pozrime na naše potreby a priznajme si že to čo je v našom živote, je produktom našich rozhodnutí - nášho "chcem". Potom môžeme pracovať ďalej s poznávaním pôvodu toho "chcem".
Na myšlienky sa neoplatí ísť potláčaním - radšej ich nechať behať a spriateliť sa so svojou mysľou. Keď budeme kamaráti, budeme spolu lepšie vychádzať a začneme spolupracovať. Tam kde je potláčnie, tam je boj a ak chceš bojovať so svojou mysľou, tak ona bude bojovať s tebou - nie je najlepšia voľba z mojej skúsenosti ;).
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: AC meditácia od Paula Santisiho

Príspevok od používateľa psychonaut »

Pali:
Tri štvrtiny svojho príspevku venuješ len jednému jedinému slovu, ktoré som napísal vo svojom predchádzajúcom príspevku a navyše aj to slovo som myslel len v úvodzovkách.
Pri všetkej úcte, tvoj spôsob komunikácie je veľmi nedôveryhodný a podivný.
To rozhodne mnoho svedčí aj o charaktere tvojej osobnosti.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: AC meditácia od Paula Santisiho

Príspevok od používateľa Pali »

Ďakujem za sprostredkovanie tvojho dojmu. Zaujalo ma hlavne slovo nedôverihodný. Vedel by si mi priblížiť ktorá časť textu v tebe vytvára taký dojem a prečo/ako ho vytvára?

Toho slova "potláčanie" som sa chytil lebo ho zjavne považujem za veľmi dôležité. Porozumel si aspoň trochu prečo je to z môjho pohľadu také dôležité? Tvoje uvodzovky okolo toho slova som si nevšimol - nie sú tam.
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: AC meditácia od Paula Santisiho

Príspevok od používateľa psychonaut »

Pali: Pozrel som si tvoje staršie príspevky na tomto fóre. Ty si teda na tomto fóre riadny exot. Tu nie je problém len táto diskusia. Radšej sa ani nebudem vyjadrovať, pretože z dobrého úmyslu nechcem kritizovať :|.
Tu už ide o niečo, čomu sa oficiálne v psychológii hovorí porucha osobnosti.

To slovo "nedôveryhodný" som si vybral len pre to, aby som použil taký láskavý jemný pojem. Mohol som zvoliť ďaleko silnejšie, ostrejšie a trefnejšie slovo.

Doplnenie: čo presne myslím pod tým tzv. "potlačením" podvedomia je uvedené či už v mojich predchádzajúcich príspevkoch na tomto fóre alebo na mojich blogoch, kde hovorím o vedomí a podvedomí podrobnejšie. Všetko sa dá nájsť. Nemá zmysel to tu opakovať ako opagovací papagáj.
Ale o to vôbec neide. Tu ide o princíp. Spochybňovať nejakého človeka len pre jedno jediné slovo (navyše málo dôležité v danom kontexte), tak to je teda riadny extrém. To je niečo nesmierne nemorálne a agresívne. Alebo dá sa to vysvetliť aj inak: pri takkomto štýle diskusie, mám veľmi vážnu obavu o duševné zdravie daného človeka
Naposledy upravil/-a psychonaut v Ne Aug 16, 2015 21:33, upravené celkom 1 krát.
Blogy meditačných technikách a šamanizme si môžete pozrieť tu old/blog.php?u=1604
minor51
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št Aug 13, 2015 20:45

Re: AC meditácia od Paula Santisiho

Príspevok od používateľa minor51 »

Vdaka obom za odpovede no prikloním sa ku psychonautovi . Až pri včerajšej večernej meditácii som si uvedomil akúsi nedôveru voči tej nahrávke a jeho osobe a radšej ostanem pri osvedčenej technike pána Monroa a jeho Hemi-Syncu :) Našiel som si vdaka tomuto foru už aj lepšie preklady jeho nahrávok a tak sa do toho môžem znovu po nejakom čase plne ponoriť a makať na sebe , pekný deň prajem
Používateľov profilový obrázok
heyoka
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po Aug 17, 2015 9:27
Bydlisko: EU
Kontaktovať používateľa:

Re: Meditačné nahrávky sú kontraproduktívne

Príspevok od používateľa heyoka »

psychonaut napísal: Ešte snáď ako tak prínosná môže byť správne nastavená binaurálna nahrávka s čistým zvukom, bez akýchkoľvek zvukových efektov a bez akéhokoľvek hovoreného slova. Môže to pomôcť sa človeku udržať bdelý v hlbšom tranze.
binauralne nahravky su dobre ako priprava, urcite nie ako cesta k ac. vyplyva to v podstate aj s tvojho prispevku k monroovej metode kde s tvojim nazorom plne suhlasim.
psychonaut napísal: Ja iste chápem, že človek má tendenciu si veci zľahčovať a hľadať "vylepšováky". Bohužiaľ vylepšovák tohoto typu je viac na škodu ako úžitok. Na miesto toho, aby si sa lenivo spoliehal na nahrávky,
najcastejsi sposob prace s duchovnom. skratky a barlicky :wink:
psychonaut napísal: radšej poctivo trénuj, pracuj so svojím vedomým podvedomým a spoznávaj ich. Tak budeš v AC určite úspešnejší a určite to prinesie veľa dobrého ovocia
presne tak. nejde len o to AC ale aj o zmeny v cloveku
Mitakuye Oyasin. Wakantanka Cekiya yo.
minor51
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št Aug 13, 2015 20:45

Re: AC meditácia od Paula Santisiho

Príspevok od používateľa minor51 »

Máš pravdu Heyoka , určite to ale neberiem na ľahkú váhu , o takéto veci sa zaujímam vpodstate už od malička a nedávno som prečítal aj dve knihy od Eckharta Tolleho (Sila prít. okamihu a Nová Zem) , viem , určite si vravíte čo je to prečítať dve knihy ved to je nič , ale sranda je vtom že ja som knihy nikdy nečítával a zrazu to prišlo a som tomu rád , cítim na sebe zmeny

A ráno sa mi stala zvláštna vec , ale myslím že to má čo dočinenia stým že som včera pred spaním pozeral novo natočený dokument s názvom The Nightmare (je to o spánkovej paralýze , hororovo ladený dokument , určite si ho pozrite , odporúčam) . Proste mi zazvonil budík ráno okolo druhej alebo tretej už si nepamätám kedy to presne bolo a zrazu sa mi prisnilo ako ma zničoho nič poľahky vytiahlo z tela von , úplne som cítil ako sa mi kúsok po kúsku dostáva vedomie von z tela , bolo to príjemné a povedal som si že otec už zrejme tiež ide pomaly do roboty tak sa presuniem do kuchyne , pôjdem ho pozrieť a potom sa vrátim a tak sa aj stalo a potom si už len pamätám že som mal pocit že sa mi to môže podariť kedykoľvek a vôbec som sa toho nebál , cítil som takú ľahkosť , len teraz rozmýšlam , bol to sen , alebo som ozaj vyšiel ztela von a stalo sa mi to len ztoho dôvodu že som v ten večer pozeral dokument s podobným charakterom ? Ale asi to bol zrejme fakt len sen , lebo som neležal tak ako v skutočnosti , ale tak ako sme mali kedysi postele ked som bol malý , ale inak to bolo dosť reálne , hm ale každopádne ma to potešilo :)
Používateľov profilový obrázok
heyoka
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po Aug 17, 2015 9:27
Bydlisko: EU
Kontaktovať používateľa:

Re: AC meditácia od Paula Santisiho

Príspevok od používateľa heyoka »

No ono HS alebo rozne binauralne metody (sfery, psychowalkmany a pod) su dobrou pripravou.

Ono same sa to deje lahsie, mozno snom (LD), mozno AC to je mepodstatne, s toho dovodu, ze aj privelka snaha spravi kopec problemov. :-)
a hlavne cas a skusenosti rastu rovnomerne :-)
Drzim palce k pokrokom.
Mitakuye Oyasin. Wakantanka Cekiya yo.
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: AC meditácia od Paula Santisiho

Príspevok od používateľa psychonaut »

Osobne môžem odporúčať program BrainWave Generator. V nastaveniach si dajte jednoduchý jednoliaty zvuk bez efektov. Nastavte si tam rozdiel frekvencie na slúchadlách zo 16 HZ na 2-4 HZ. Frekvencia by sa mala v rámci povedzme 15-25 minút postupne znižovať a potom zostať povedzme 30-60 min na rovnakej frekvencii tých 2-4 HZ.
Narávku je možné aj uložiť vo formáte waw, takže môžete si to dať do MP3 prehrávača alebo do mobilného telefónu a potom si to pustiť

http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia ... generator/

Ale zasa nie je to nič čo by ste nevyhnutne k AC potrebovali, ono to maximálne trochu pomože človeka udržať v bdelom hlbšom tranze, nič viac. Nie je to nič bombastické - zaobídete sa aj bez toho.
Napísať odpoveď