LD vs OBE

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

tom12za
Návštevník
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi Okt 03, 2014 10:44

LD vs OBE

Príspevok od používateľa tom12za »

LD vs OBE tieto dve veci som nedokázal z vlastnej skúsenosti rozoznať. Asi pred rokom som tu prvý krát písal o svojej
skúsenosti s OBE (článok si môžete prečítať tu: http://www.3oko.sk/viewtopic.php?f=22&t=2241), no dnes je to už iné.
Len tieto vianoce som mal dokopy 12x LD. Píšem to tak zmiešane LD/OBE lebo neviem to riadne rozoznať. No s mojej prvej
skúsenosti OBE vychádhalo stoho že počas zaspávania som cítil vybrácie a pod. a ležal som nehybne na postely, zatiaľ čo
posledný polrok počas spánku sa ocitnem vo svojej posteli bez vibrácii, krutenia, a podobných vecí čo sprevádzaju OBE,
proste len vstanem z postele (väčšinou z ťažkostami) a behám po dome snažim sa dostať von a samozrejme lietať,čo bohužiaľ
sa poriadne nedarí vždy to je len max. 20 metrový výskok. Svet ktorý je okolo mňa sa s realitou zhoduje tak na 50%. Ako
Robert A. Monroe v svojej kniha píše o troch priestoroch. Prvý je 100% zhodný s realitou, druhý asi taký, aký mávam ja a
tretí už ani neviem aký je. Problém mávam aj stým že mi to niekedy všetko príde tak skutočné, že si myslim že je to realita.
No mojím článkom som sa chcel hlavne opýtať niekoho skúseného čomu vlastne čelím? Či LD alebo OBE. Ale smôjho pohľadu ide
skôr o LD, pretože niesom tak 100% pri zmysloch ako pri mojej prvej skúsenosti. Dnes už mávam LD skoro každú noc a vždy
začína ako vstávam zo svojej postele, raz sa mi podarilo zastihnúť sa ako spím. Ďalším problémom je, že po prebratí
polovicu zážitkou zabudnem.To je asi všetko s mojej strany a teším sa na názory skúsenejších :D
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: LD vs OBE

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Pri OBE nemusíš vôbec pociťovať vibrácie či krútenie a kopec iných sprievodných javov. :) Podstatný rozdiel je, že počas OBE nespíš (aj keď si pomerne blízko zaspatia), LD sa odohráva v spánku.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
tom12za
Návštevník
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi Okt 03, 2014 10:44

Re: LD vs OBE

Príspevok od používateľa tom12za »

Díky vlku, už mám vtom jasnejšie ide len o LD aj ked som si to myslel už od začiatku že pri tom prvom som bol vlastne hore a od vtedy mám len LD iba som si nasugeroval to že začiatok sna je ako vstavam z postele.
Používateľov profilový obrázok
Forte6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Ut Mar 24, 2015 22:46

Re: LD vs OBE

Príspevok od používateľa Forte6 »

Ja sa už o OBE snažiť nejdem načo to silit keď to nejde :D ale toto vravím furt a potom ma chytí chuť ist do toho znova...lenze nemam motivaciu neviem asi viac by ma bavilo LD aj to som už dlho nemala ale nesnazim sa ani:D
Napísať odpoveď