Tranz - metodika

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Dobroslav
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Pi Máj 23, 2014 14:26

Tranz - metodika

Príspevok od používateľa Dobroslav »

Čo je to tranz: tranz je vedomý spánok, kým klasický nočný spánok spôsobený prirodzeným hormónom melatonítom je stav bezvedomia
Jedna hodina tranzu môže nahradiť aj 4 hodiny klasického spánku, tranz má silný regeneračný účinok.
Z toho dôvodu, že klasický spánok je stav bezvedomia, nemôže byť veľmi hlboký.
Duch je pri normálnych okolnostiach prisilne prilipnutý k telu, že aj duch/duchovne telo ma nadobudnutú identitu tela. Pri tranze sa čiastočne oddelí duch od tela a tam môže duch efektívnejšie prijímať energiu, duch potom predá energiu aj telu.

Účinky tranzu:
-cítite sa a ste plne vitálny plní energie (ak sa cítite stále unavení a ospalý, tranz je perfektné riešenie)
-vplyv na zdravie: tranz je priamo liečivý, regeneruje a revitalizuje každú jednu bunku tela. Na liečbu všetkých chorôb ideálne
-pri tranze sa zvyšuje počet/pomer bielych krviniek – to je výsledok nejakého výskumu. To znamená, že tranz zvyšuje imunitu a osobitne lieči infekčné ochorenia

Javy sprevádzajúce tranz:
-pri tranze sa človek cíti byť silne ospalý, zároveň ale zostáva pri vedomí
-svaly na končatinách sú „stŕpnuté“, akoby bol človek ochrnutý, alebo dostal umŕtvovaciu injekciu
-po skončení tranzu môžu nastať aj trošku nepríjemné pocity (spôsobené tým, že duch ešte celkom nie je doľahnutý/prilipnutý k mozgovým bunkám), avšak výhody tranzu sú nezrovnateľné. Pri tranze vám nehrozí ani len najmenšie riziko, že by niečo mohlo dopadnúť zle.
-bunky nášho tela (a špeciálne mozgové bunky) sú úplne závislé od totálnej prepojenosti a jednoty s duchom. Ak dôjde pri tranze ku čiastočnému uvoľneniu ducha od tela, môžu to byť trochu nepríjemné pocity (úplne sa neuvoľní nikdy, dokonca ani pri astrálnom cestovaní – vtedy sa len duch natiahne ako žuvačka. Stane sa tak iba po smrti fyzického tela)

Cvičenie, ktoré je dobré ovládať pred tranzom: dosiahnutie spánku (=bezvedomia) bez hormónu melatonínu:
-každý človek prirodzene dosahuje bezvedomie každý deň prostredníctvom spánkového hormónu, keď spí
-toto cvičenie má za cieľ pripraviť vás na tranz: dosiahnuť bezvedomie nie melatonínom, ale určitou koncentračnou mentálnou technikou
-toto cvičenie robte cez deň (nie v noci, v tme). Ak svieti do izby slnko alebo je jasné počasie, zastrite. Nech je v miestnosti skôr tmavšie
-je dobré, ak pre týmto cvičením nie ste príliš ospalý. Ak ste príliš ospalý/unavený zdriemnite si na 15-30 minút (použite radšej budík) a až potom začnite robiť toto cvičenie. Ideálne nie je ani ak ste veľmi svieži – napr. tesne po rannom vstávaní
-cvičenie robte sediac v kresle
-privrite oči
-každým výdychom uvoľňujte svaly (povoliť svalový tonus) na rukách, nohách, osobitne dôležité je uvolniť/“relaxovať“ všetky svaly na tvári (ide o mimické svaly). Malo by to trvať tak maximálne dve minúty
-potom sa schopnosťou svojej vôle snažte v mysli pociťovať harmóniu, pokoj a „príjemno“ (znie to trochu abstraktne, ale nerobte z toho vedu – je to jednoduché). Inými slovami, snažte každým výdychom uvoľňovať všetku disharmóniu, napätie, nepokoj
-podobne ako ste uvoľňovali svaly na končatinách, povoľujte aj akýsi pomyslený sval v mozgu, akoby ste uvoľňovali/relaxovali myseľ
-uvedené kroky by vám mali spôsobiť ospalosť – nielenže jej nebráňte ale ju aj podporujte
-cieľom tejto meditácie je upadnúť do klasického spánku – teda do stavu bezvedomia
-v bezvedomí sa ocitnete vtedy, ak vám padne hlava na hruď (alebo začne padať)
-potom máte dve možnosti:
a) buď hlavu znovu zdvihnete, do určitej malej mieri sa prebudíte a znovu budete čakať kým vám padne
b) alebo necháte hlavu na hrudi a tak budete spať kým sa nezobudíte
-nič takého nehrozí, že sa by ste sa nemohli zobudiť, pretože tento stav je veľmi podobný klasickému spánku
-rozdiely medzi spánkom a týmto čiastočne tranzovým stavom je ten, že ide o významne hlbší, viac relaxačný stav
-cvičenie je s princípu ľahké a jednoduché. Každý ho už v hrubej podstate robil: napr. ak človek cestuje autobusom a potrebuje si pospať napriek hluku autobusu, vibráciám v dôsledku nerovností na ceste a nepohodlnej polohe sedenia. Ak človek pri takýchto podmienkach zaspí, vtedy sa človek tiež dostane do bezvedomia bez spánkového hormónu

Návod na tranz:
-Táto meditácia je s princípu ľahká. To nie je len pre vyvolených, ale každý obyčajný človek to je schopný dosiahnuť. Verte si
-tranz dosiahneme pomocou hore uvedeného cvičenia, avšak s určitým rozdielmi, ktoré tu vypíšem. Tie prvky, ktoré sú rovnaké tu už znovu písať nebudem
-tranz je stav, ktorý má prvok bdenia a spánku zároveň. Dalo by sa to nazvať, že ide o vedomý spánok, spánok pri ktorom človek nestratí vedomie. Telo a mozog spí, kým duch a vedomie bdejú
-v neurológii, je jedna z najväčších záhad, čo je to vlastne vedomie, vedci ho nevedia vysvetliť, pretože je to niečo duchovné. Hovoria len to, že vedomie sídli v medzimozgu, ktorý sa nachádza v strede mozgu vo výške strede čela.
Pred tranzom (ešte v normálnom stave ako taká príprava) a celý čas počas tranzu sa sústreďte na svoje vedomie tak, že zameráte svoju pozornosť na medzimozog – v ňom je centrum vedomia. Uvedomte si, že ste „výrastok“ neosobného Boha-Absolútna, ktorý sa nazýva aj „Zdroj“ z ktorého ľudia pochádzajú. Uvedomujte si jednotu svojho vedomia a Absolútna, akoby boli jedno a to isté. Uvedomte si, že z tohto Univerzálneho Vedomia-Absolútna pochádzajú všetky bytosti
-poznámka: tým, že sa sústredíte na Vedomie-Absolútno, zastaví sa prúd myšlienok v mozgu. Je to veľmi dobré, pretože myšlienky sú prekážkou a pôsobia rušivo na meditáciu či tranz
-robte všetky praktiky z predchádzajúceho cvičenia (ktoré spôsobia ospalosť), až sa stane, že začnete strácať vedomie a hlava začne padať na hruď. Toto padanie hlavy je perfektná pomôcka, ktorá vám ukáže, že strácate vedomie. Obrazne povedané padanie hlavy je alarm, ktorý vám „zazvoní“ a upozorní vás, keď strácate vedomie.
-cieľom je za každú cenu neupadnúť do bezvedomia (inými slovami neupadnúť do spánku),ale celý čas zostať pri vedomí, i keď v určitej miere ospalosti
-cieľom udržať stav, ktorý hraničí s vedomým a bezvedomým, vždy budte však bližšie k vedomiu ako bezvedomiu
-aby ste udržali tento hraničiaci stav, je treba k tomu ovládať určité „mechanizmy“. Počas cvičenia natrafíte (môžete natrafiť) na taký problém, že pocit ospatosti bude tak silný, že nebudete môcť vôľou zabrániť tomu, aby ste neupadli do spánku/bezvedomia.
V takom prípade urobte niečo veľmi jednoduché – otvorte oči. Otvorením očí sa nezobudíte, ale zostanete stále ospalý – dosiahnete ale to, že sila ospalosti sa zmierni. Potom ako sa prílišná ospalosť zmierni, znovu zavrite oči, aby ste sa zasa do priveľkej miery neprebudili. Otvárajte a zatvárajte oči mnoho krát počas cvičenie, aby ospalosť bola podľa možnosti čo najsilnejšia, ale zasa nie až taká aby ste upadli do bezvedomého spánku. Preto regulujte svoju ospalosť otváraním a zatváraním očí.
-počas toho ako máte otvorené oči, sa nezaoberajte detailami toho čo vidíte. Nezaostrujte zrak. Nech sú očné svaly uvoľnené (totiž šošovka na oku zaostruje na báze očného svalu). Skôr sa snažte akoby ignorovať to, čo vidíte pred sebou
-to ako dlho mať otvorené oči je čisto individuálne – môže to byť od niekoľko sekúnd do niekoľko minút
kerky
Návštevník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Apr 28, 2014 0:08

Re: Tranz - metodika

Príspevok od používateľa kerky »

Som to dnes skúšal, konkrétne to prvé cvičenie, mal som pri tom jednu meditačnú pesničku pustenú, celkovo 30 minút mala pesnička, a asi po 20m som registroval padanie hlavy, vždy som ju trošku podvihol, a par minut zase padala, ale s každým zdvihom som sa vracal viac k vedomiu trocha.

Dobroslav? Tebe to koľko trvalo, také cvičenie?, nabudúce skúsim na jednu hodinu, že kde sa dostanem.

Inač aj nadalej budu do tejto kategórie Šamanizmus pridavane príspevky o tranze? Mi nejako nesedi ta kategoria, ale to je jedno, hlavne ze to niekde je :D
Dobroslav
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Pi Máj 23, 2014 14:26

Re: Tranz - metodika

Príspevok od používateľa Dobroslav »

Ahoj. Počúvať popri tom meditačnú pieseň/hudbu by som až tak veľmi neodporúčal. Hudba je prúd informácii, ktorý zaťažuje mozog a ten je nútený pracovať na vyššej frekvencii a aktivite.
Ja som cvičenie robil asi hodinu.
V rámci šamanizmu sa používa aj tranz, i keď ideálna kategória to nie je. Bolo by dobré založiť kategóriu „Meditácia“.
***
Pri takomto tranze (a aj pri energetickej meditácii) je dôležité, aby si si uvedomil, že si určitou formou Absolútna (Boha), že je v tebe skrytá moc, ktorá ti umožní so sebou urobiť to čo si praješ: teda teraz konkrétne, aby to bol úspech v tranze. Je treba mať silnú vieru vo svoje schopnosti, že to dokážeš
Používateľov profilový obrázok
Forte6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Ut Mar 24, 2015 22:46

Re: Tranz - metodika

Príspevok od používateľa Forte6 »

Konečne pekne vysvetlená spánková paralýza aj z iného uhlu pohľadu :)
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Tranz - metodika

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

mám k tomu pár poznámok..
tranz je vedomý spánok, kým klasický nočný spánok spôsobený prirodzeným hormónom melatonítom je stav bezvedomia
nie som chemik ani nič podobné, ale nemyslím si, že je to tak jednoduché. Keďže do toho ale nevidím, nebudem sa pokúšať o tom niečo spietať - sú tu aj fundovanejší členovia v tomto smere.
Z toho dôvodu, že klasický spánok je stav bezvedomia, nemôže byť veľmi hlboký.
No neviem, telo si prirodzene z času na čas volí spánok - asi to nebude náhodou, asi vie, čo potrebuje - nemyslím si, že by boli stavy spánku nedostatočne hlboké.
Telo a mozog spí, kým duch a vedomie bdejú (počas tranzu)
Tranz je pomerne široká škála stavov. Pri tranze telo nemusí spať, môže sa dokonca pohybovať. Spánok mozgu... hm.
-v neurológii, je jedna z najväčších záhad, čo je to vlastne vedomie, vedci ho nevedia vysvetliť, pretože je to niečo duchovné. Hovoria len to, že vedomie sídli v medzimozgu, ktorý sa nachádza v strede mozgu vo výške strede čela.
Či je vedomie až taká záhada závisí od toho, ako sa definuje. Od definície závisí aj to, čo sa považuje za jeho sídlo. Ak je vedomie definované ako niečo duchovné, je to pojem z metafyziky, filozofie a nie z prírodných vied, čiže je logické, že je záhadou - pretože je to hruška medzi jablkami.
myšlienky sú prekážkou a pôsobia rušivo na meditáciu či tranz
Niekedy sú ich nástrojom, objektom. Nie sú prekážka, len sa k nim často staviame ako k prekážke.
Počúvať popri tom meditačnú pieseň/hudbu by som až tak veľmi neodporúčal. Hudba je prúd informácii, ktorý zaťažuje mozog
Závisí od toho o akú hudbu ide. Niektoré druhy hudby sú práveže tradičné nástroje na vstup do tranzu. V princípe sa dá sluchovo namotať asi na hocičo a použiť to ako motor do nejakého ďalšieho zmeneného stavu vedomia, ale modeluje to atmosféru toho stavu. Sú to rôzne "miesta" vstupu
Používateľov profilový obrázok
jesy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ne Aug 23, 2015 10:15

Re: Tranz - metodika

Príspevok od používateľa jesy »

Je mozne sa tranzom stat posadnutym? Aj keby si to clovek zelal? Zaujima ma, nakolko je tranz "bezpecny".

Vy tu pisete, ze sa pocas tranzu NEMOZE nic stat, ale viem, ze trenovany clovek (mag) sa moze nechat docasne dobrovolne posadnut bytostou, ktoru si privola. Cize u jeho pripade ide o ZELANIE a mozno aj nejake povolenie. Takze, je to naozaj take "jednoduche" ako sa to zda, alebo laik NEMA sancu, aby ho nieco posadlo? Ak ma niekto tendencie si take nieco privolat, ako sa tomu moze vyvarovat, aby mohol bezpecne ist do tranzu?

Dik
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Tranz - metodika

Príspevok od používateľa psychonaut »

jesy: neboj sa. Pokiaľ človek pracuje len sám so sebou, nemôže sa ti nič stať.
A celkovo aby nedošlo k nepochopeniu aj slovo tranz má mnoho významov. Pod pojmom tranz sa môže vnímať aj "posadnutie" ale v tomto kontexte je to len forma meditačnej techniky :)
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Tranz - metodika

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

Mám dilemu či a ako odpovedať, keď neviem čo presne myslíš pod pojmom tranz, akú intenzitu a druh zmeneného stavu vedomia.

Otázka je, prečo sa nechávať niečim posadnúť. Myslím si, že k bezpečnej práci s týmto druhom vecí je potrebné mať veľmi dobre ujasnené motivácie a poznať svoju stabilitu, svoj stred - pretože tieto veci sú ariadnina niť von z nich a skrze ne si človek z nich vlastne niečo odnesie. Trochu pragmatická redukcia vnímanej reality, druh zachovania si možnosti kontroly (skrze túto ariadninu niť je možné vísť von a taktiež v prípade potreby ľahšie zavolať svoje vyššie zložky na pomoc)... Logicky neodporúčam vôbec robiť tieto veci ani pri predstave, že je niekto skúsený, ale keby náhodou niekto niečo, alebo sa "proste pritrafilo" - toto je moje odporúčanie, ktoré platí aj všeobecne pre prácu so sebou a zmenené stavy vedomia.
Vstupom do zmenených stavov vedomia so zámerom je možné vyvarovať sa komplikáciam.
Používateľov profilový obrázok
jesy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ne Aug 23, 2015 10:15

Re: Tranz - metodika

Príspevok od používateľa jesy »

TheDreamingDead napísal:Vstupom do zmenených stavov vedomia so zámerom je možné vyvarovať sa komplikáciam.
Aha, takze to skusim, ze si dam zamer, ze toto nechcem. Ze to budem len ja sam v tranze. Diky.
Je to komplikovane, mozno mi problemy sposobuje podvedomy strach, pretoze vzdy privela premyslam. O moznostiach a nasledkoch. Musim o tom vsetkom este hodne studovat, nedostatocne vedomosti mi davaju hodne neistoty..
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Tranz - metodika

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

Aha, takze to skusim, ze si dam zamer, ze toto nechcem. Ze to budem len ja sam v tranze. Diky.
Nepochopili sme sa. Zámerom mám na mysli dôvod pre ktorý ideš do zmeneného stavu vedomia. To je to kľúčové.

Nemusíš sa zameriavať spôsobom "toto nechcem", proste pusť ten strach - bude to vhodnejšie.
Napísať odpoveď