Lucídne snívanie - brána k poznaniu

Moderátor: Moderátori

guide
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Okt 21, 2014 13:38

Lucídne snívanie - brána k poznaniu

Príspevok od používateľa guide »

Uvodná prednáška z cyklu Mystérium života

Nosná téma: Lucídne snívanie a snová realita

Srdečne vás pozývame na úvodnú besedu z cyklu Mystérium života, ktorá bude tentokrát tematicky zameraná na lucídne/vedomé snívanie a snové prostredie. Nosnou témou bude najmä potenciál ku ktorému nám sen/spánok, vo všeobecnosti ako jeden z najprehliadanejších aspektov nášho života, otvára dvere. Predstavíme si možnosti skúmania snového prostredia ako aj súvislosti s našim každodenným životom a fyzickou realitou. Povieme si aké možnosti poznávania samého seba nám sny ponúkajú a ako sa k tomuto poznaniu dopracovať.

V súvislosti s nosnou témou sa dotkneme aj mnohých neoddelitelných tém ako je:

- bdelé vedomie / podvedomie
- jemnohmotná sféra
- astrálne cestovanie
- snová povaha fyzickej reality
- liečenie a hľadanie odpovedí
- ako nám môžu byť sny nápomocné pri riešení rôznych problémov a mnoho ďaľších...

Keďže sa jedná v úvodnej časti tohto cyklu o prednášku spojenú s besedou, velký priestor bude venovaný práve vašim otázkam.

Projekt Mystérium života kladie dôraz na prehlbovanie povedomia ľudí o vlastnej existencii ako aj prostredí v ktorom sa nachádzame a priblíženie tohto poznania každému bez rozdielu, čo najpochopiteľnejším spôsobom.

Viac o projekte Mystérium života sa dočítate tu: https://www.facebook.com/Mysterium-Zivo ... 795204878/

Link na FB udalosť: https://www.facebook.com/events/239511286417249/

Miesto a čas konania: 9. jún, 18:00 hod., čajovňa Chillout Garden, Gunduličova 4 v Bratislave
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Lucídne snívanie - brána k poznaniu

Príspevok od používateľa psychonaut »

Tak mám pozitívnu vieru, aby sa takýmto akciám čo najviac darilo, nech prinášajú do temného mesta Bratislavy aspoň trochu svetla akcie tohoto typu :D . Niet úpadkovejšieho a zaostalejšieho mesta na Slovensku ako je Bratislava. Ekonomická prosperita je jediné pozitívum Bratislavy. Toľko kresťanských siekt ako je v Bratislve nie je nikde inde. V Bratislave sa veľmi darí náboženskému fundamentalizmu a vymývaniu mozgov a nie sú ušetrené ani deti. A väčšina týchto siekt (=kresťanských spoločenstiev) oficiálne patrí pod Katolícku cirkev. Poznám aj príklady, ako katolícki náboženskí fanatici nechutne vymývali mozgy malým deťom pripravujúcim sa na prvé prijímanie :( http://dolezite.sk/Sekty-oficialne-podp ... Za9LZ.html Sekty oficiálne podporované Katolíckou cirkvou

Silný vplyv náboženstva na Bratislavu sa ukázal aj naprosto šokujúcich výsledkoch referenda od Aliancie za rodinu ktorého cieľom bolo to, aby sa deti neučili na školách antikoncepciu (cirkev totiž zakazuje antikoncepciu), aby nemali sexuálnu výchovu.

Práve nedávno som šiel na jeden kopec (názov hovoriť nebudem), ktorý bol cca v tvare veľkej pyramíry a špeciálne som robil meditáciu na oslabenie vplyvu náboženského vymývania mozgov v Bratislave. Pri tej meditácii sa dialo viacero vecí medzi nebom a zemou,a som rád, že sa ukázali už aj konkrétne výsledky: takáto akcia o Lucídnom snívaní, je niečo pozitívne - trochu to vyváži náboženstvo.

Mimochodom veľmi odborúčam tí čo ste z Bratislavy, aby ste chodili meditovať na vrcholček kopca Devínskej Kobyly - ono samo o sebe je to také menšie silové miesto - sa tam koncentuje dosť veľa energie a tiež som aj pri uvedenej meditácii na diaľku toto miesto špeciálne nabíjal, aby sa zasa programovaná energia z tohoto kopca odrazila a ovplyvnila a umiernila katolíckych náboženských radikálov v BA. Určite odporúčam aby ste tam mali nejaké spoločné akcie (podobnej tejto uvevedej o LD a AC), tiež napr. môžete zorganozovať aj spoločný výlet na vrcholec Kobyly a mohli by ste tam mať nejaké spoločné meditácie, napr. predýchavanie čakier. Odporúčam aby ste si sadli na kremencový balvan alebo skalu a tom meditovali - tie energie sú dosť silné. Odporúčam aby ste brali na Kobylu aj deti - návšteva kopca im pomôže sa nestať obeťou agresívnych Bratislavských katolíckych siekt či konkrétnych náboženských radikálov.

Sekty oficiálne podporované Katolíckou cirkvou
blog.php?u=1604&b=51
guide
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Okt 21, 2014 13:38

Re: Lucídne snívanie - brána k poznaniu

Príspevok od používateľa guide »

Zdravím vás priatelia, takže po viacerých žiadostiach sme sa po úvodnom (skôr teoretickom stretnutí) rozhodli usporiadať v rámci témy lucídneho snívania aj seminár zameraný na konkrétne techniky práce s lucídnymi snami. Dosahovania lucidity, udržanie bdelého vedomia, prácu so snovým prostredím, komunikáciu so snovými postavami, ako dosahovať vlastné ciele atď. Bližšie podrobnosti o kurze sa dozviete na stránke eventu, kde je to rozpísané trošku detailnejšie. Zároveň vás poprosím o zdieľanie eventu medzi priatelov a ľudí, ktorých by táto téma mohla potenciálne zaujímať.

https://www.facebook.com/events/925411947567250/

Miesto a čas konania: 28. septembra (17:30 - 21:30h)
Open Mind Centrum, Mickiewiczova 2, Bratislava

Cena za seminár:
do 10. septembra - 35€
od 10. septembra - 45€

********************************************************************
Prihláška: https://db.tt/Iz62wAov

Pre úspešnú registráciu a následnú účasť na seminári je nutné zaslanie vyplnenej prihlášky na adresu info@lucidnesny.sk
guide
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Okt 21, 2014 13:38

Re: Lucídne snívanie - brána k poznaniu

Príspevok od používateľa guide »

Ešte pred samotným kurzom zameraným na techniky, sme sa rozhodli uskutočniť úvodné stretnutie, tzv. ochutnávku k tomuto kurzu, kde si načrtneme základné princípy a fungovanie snenia, ktoré obsahuje sny, lucídne snívanie, astrálne cestovanie atď.

Viac o tomto úvodnom stretnutí sa dozviete na FB stránke eventu:
https://www.facebook.com/events/1780996818845232/

Ochutnávka sa uskutoční dňa 12. septembra (pondelok) o 18:00 v priestoroch čajovne Chillout Garden.
guide
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Okt 21, 2014 13:38

Re: Lucídne snívanie - brána k poznaniu

Príspevok od používateľa guide »

Záznam úvodnej, teoretickej časti prednášky, ktorá sa konala v rámci cyklu vzdelávacích seminárov k problematike lucídneho snívania, astrálneho cestovania a poznávania samého seba.
https://youtu.be/mELVhiaPNSU

2. časť prednášky (diskusia)
https://youtu.be/CuDS83f08f0
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Lucídne snívanie - brána k poznaniu

Príspevok od používateľa sorer »

Vypocute. Aj ked sa to uplne nedrzalo len lucidnych snov, tak fajn mat take nieco nahrate, ako si tam hovoriil nech to nemusis v kuse opakovat. Urcite si v tom najdu aspon zacinajuci ld-ckari informacie pre zaciatok. Dik.
guide
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Okt 21, 2014 13:38

Re: Lucídne snívanie - brána k poznaniu

Príspevok od používateľa guide »

Ano, cielom projektu Mysterium zivota pod ktory tie prednasky spadaju je sirokospektralnejsie poznanie skutocnosti. Lucidne sny su v ramci neho potom len prvym krokom a najpristupnejsou formou pre beznych ludi. Preto su aj tieto prednasky priamo takto ponate a neobmedzujuca sa iba cisto na LD. Nakoniec ako samotny nazov napoveda, su tu LD prezentovane len ako vstupna brana k tomuto poznaniu, nie ako konecny ciel.
guide
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Okt 21, 2014 13:38

Re: Lucídne snívanie - brána k poznaniu

Príspevok od používateľa guide »

Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Lucídne snívanie - brána k poznaniu

Príspevok od používateľa psychonaut »

Fúha, ako sorry nič v zlom, ale tá cena 48 EUR resp 58 EUR je teda dosť premrštená. Aj keď pre viaceré ezoterické kruhy sa to začalo považovať za "normálne". To je trošku prehnaná komercia. A nie je to ani veľmi etické si takto zarábať. Ezoterika nemá najmenšiu šanci konkurovať Katolíckej cirkvi keď za vstup do kostola na omšu neplatíte žiadne vstupné a naproti tomu tu máme predražené ezoterické akcie.
Naposledy upravil/-a psychonaut v Pi Nov 18, 2016 23:22, upravené celkom 1 krát.
Blogy meditačných technikách a šamanizme si môžete pozrieť tu old/blog.php?u=1604
guide
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Okt 21, 2014 13:38

Re: Lucídne snívanie - brána k poznaniu

Príspevok od používateľa guide »

Vzhladom ku skutocnosti, ze na posledny seminar sme museli obmedzit pocet miest pri cisle 50 (lebo uz nebolo viac stoliciek), ale ludia boli aj napriek tomu ochotni sediet aj na zemi (ktorych sme uz potom samozrejme domov neposlali), tak to vyzera, ze ostatni na to maju asi iny nazor a su ochotni investovat do svojho rozvoja. Nehovoriac o tom, ze tam boli ludia z celeho Slovenska aj Ciech a este pred uskutocnenim predosleho seminaru uz bolo 10 prihlasenych ludi na ten nasledujuci, ktory povodne ani nebol v plane. Kazdy dostal papier na ktory mohol vyjadrit anonymne akekolvek pripomienky a napriek ocakavaniam na nich boli viacmenej iba same pozitivne reakcie vratane takychto "Naozaj dobre investovanych 45€" (vtedy to bolo 35/45€ a len pripomeniem, ze slo o 4 hodinovu akciu a nie celodennu ako to bude v tomto pripade).

Ak si dobre pozries obsah seminaru, tak zistis, ze je to komplexne uchopena tematika lucidneho snivania a astralneho cestovania, od zakladov po prakticke techniky. Co som porovnaval napr. s inym kurzom z minulosti, ktory stal 35€/3 hod. a obsiahnuta v nom nebola ani desatina toho, co tu. Dalej som pri cenotvorbe vychadzal aj z porovnania s inymi celodennymi seminarmi a tie sa pohybovali obvykle od 55€ vyssie. Takze cena je skutocne na najspodnejsej hranici. Ak by bola pre niekoho cena aj tak vysoka a mal by skutocne zaujem, tak nie je problem sa dohodnut na zlave, alebo splatkach a takych aj par bolo. Nakoniec vsak bolo zaujimave, ze kto sa zucastnit naozaj chcel pre toho nebola cena rozhodujuca a kto sa nechcel, tak neprisiel ani zadarmo.

Bez ohladu na to som mal zaujem tlacit cenu co najnizsie a preto som to povodne naplanoval na 4 hodiny za cenu 35, ale nebolo fyzicky ani mentalne mozne tematiku v tak kratkom case obsiahnut (nakoniec sme tam boli aj tak skoro 6 hodin). Zvazoval som viacero alternativ a tato mi prisla ako najprijatelnejsia pre ludi. Ostatne pocitali s viacerymi dnami a tam by sla cena zas o nieco vyssie. Tak ci tak, smerodajne su pre mna reakcie absolventov a tie boli a stale su extremne pozitivne.

Prenajom, techniku, materialy, obcerstvenie, asistenciu atd. asi spominat ani nebudem.

Na druhej strane robim v ramci pojektu MZ niekolhodinove prednasky za dobrovolne vstupne (ktore su vzdy nahravane a zdarma dostupne na youtube) a dalej budu (rovnako za dobrovolny prispevok) organizovane aj meditacne seminare a worshopy. Tento cely projekt, ktoreho sucastou je aj tento konkretny seminar nie je len o LD a mozes mi verit, ze roboty je na tom neurekom. Rozvijam popritom dalsie dva neziskove projekty na podporu vedomia ludi a tvorbu novej spolocnosti. Prakticky na tom makam kazdy den, cely den a to si mozem dovolit len vdaka tomuto jednemu platenemu seminaru. Ak zvazim kolko energie a casu tomu venujem, tak si dovolim tvrdit, ze to este aj tak nie je adekvatne ohodnotene (v porovnani s mojou predoslou pracou). Nastastie nie som narocny a vela mi toho netreba. Zijem viac pocitom naplnenia z prinosu pre spolocnost a ludi, ako financneho ohodnotenia (ktore je pre mna skor nutnostou k prezitiu ako nejakym zadostucinenim). Dlhsie som stal na pomedzi toho, ci sa tomu venovat popri praci polovicato, alebo naplno s tym, ze si dokaze projekt na seba zarobit. Zistil som, ze polovicato sa tomu venovat neda ak to ma byt kvalitny pocin a tak prislo zatial taketo riesenie, ale bude sa to este vsetko nejaky cas formovat.

Skus teda este raz zvazit svoje vyhlasenie o neetickosti takehoto zarabania. Potom ked budu predstavene dalsie projekty, alebo ked prides na festival, ktory bude sucastou tych projektov, tak sa o tom mozme porozpravat. Nie je vsetko take ako sa moze na prvy pohlad zdat.

Co sa konkurencie tyka, ezoterika ani tento seminar, ci projekty na ktorych pracujem, nemaju najmensiu tendenciu konkurovat akymkolvek nabozenstvam, ani inym smerom, ci dalsim seminarom na podobne temy. Je kazdeho slobodnou volbou ako sa rozhodne a kam pojde, ci radsej do kostola zadarmo, alebo na takyto "predrazeny" kurz.
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Lucídne snívanie - brána k poznaniu

Príspevok od používateľa psychonaut »

Tak v prvom rade by som ťa chcel pochváliť za všetko pozitívne čo robíš. Aj keď neviem čo budú tie neziskové projekty a aké ovocie budú prinášať.

Samozrejme urob si to ako chceš, aj keď mám na to svoj názor na ktorom si trvám. Alternatíva by bolo
si prenajať väčšie priestory,
viac ľudí,
akcie s vyššou frekvenciou,
a tým aj nižšia cena.
A to by bolo aj rozumné, keď si sa rozhodol to robiť na plný úväzok.
Ja osobne by som na takúto akcie nešiel - bez ohľadu na cenník - omnoho viac mi dajú niektoré archeologicko-geologicko energetické zaujímavé miesta s osídlením s doby kamennej, kde sa dejú veci aj medzi nemom a zemou, a dáva mi to mnoho.
A ostatní ľudia ktorý cítia, že im to niečo dáva, tak tým nech sa páči :D.
Blogy meditačných technikách a šamanizme si môžete pozrieť tu old/blog.php?u=1604
Napísať odpoveď