WILD

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

PaloB
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ne Jan 25, 2004 23:29
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

WILD

Príspevok od používateľa PaloB »

Keď som škušal metodu WILD prvý krát zabrala, bol som veľmi spokojný, chcem aj upozorniť že som nikdy predtým túto tecniku nepoužil a mal som veľa LD snov vyvolaných skôr "odhalením sna" hlavne pri použití sugescie v hocijakej forme.
Zatiľ čakám na príležitosť na WILD.
pise sa sugescie nie sugestie mysli na to :) edit-V3iL_0v_S3cr3cY
Nitrams
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So Jan 24, 2004 19:57

LD

Príspevok od používateľa Nitrams »

len si hlavne nevsimaj podivnych zvukov, ktore pocujes, i ked ich vlastne nepocujes, mas ich iba v hlave, obcas dokazu cele snazenie znicit a zaspavas odznova, je blby napad zamysliet sa nad zvukom vysavaca o jednej v noci-nevsimat
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

WILD

Príspevok od používateľa sorer »

Ako casto skusate LD pomocou WILD. Teda ze sa rano prebudite, ste chvilu hore a potom idete spat?
Ja sa vacsinu prebudim tak po siestich az osmych hodinach, kvoli urcitej potrebe. Potom ak sa premozem idem vedome zaspat. Behom vstavanie a opatovneho lahnutia netravim ziadny cas hore. Teda lahnem si na chrbat aby som mal trochu nepohodlia, a len tak lahko nezaspal. Uvolnenie sa dostavi okamzite, neskorsie aj snove halucinacie, ide len o to udrzat sa pri vedomi co je dost tazke, lebo clovek je rano dost grogy, a nechce sa mu nic robit, dokonca ani mysel udrzovat pri vedomi.

Tak co? Mate aj vy s tymto podobne skusenosti?
PaloB
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ne Jan 25, 2004 23:29
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PaloB »

Podobne ako ty Sorer.
Moja technika: Každý deň keď idem spať hovorím si niečo v štýle že keď budem mať sen tak si to uvedomím...
Tak po 6hod sa vždy obudím, potom si to hovorím podobne ako večer, nie je šanca že by som ostal hore.
Potom hneď zaspím. Buď mám alebo nemám LD, aj keď väčšinou keď nemám, tak mám aspoň akýsi nábeh naň(buď sa hneď zobudím alebo si to poriadne neuvedomím).
Stalo sa mi ale že som zavrel oči, zrazu "halucinácie" a dostal som pocit že stojím na zemi.Tak si hovorím že otvorím oči a stál som "pred postelou"(ináč dokonalá imitácia mojej izby). Mal som taký ten zvláštny pocit že niečo nesedí.
Tak som spravil test s hodinkami" 1x"6:47" 2x"9:47" (ešte som nemal istotu) 3xnejaké robité čísla.
Hotovo: čistý LD a hop z okna von...

Len taká otázka. Mali ste už niekdo LD po troch hodinách spánku?
Išiel som spať okolo 00:00 zrazu som mal sen kt prešiel do LD.
Potom som sa zobudil okolo 3:00. Mal som z toho taký desivý pocit aj keď sen taký nebol.
Pýtam sa preto lebo je dosť neobvyklé že sa tak "skoro" niečo sníva (tak že by som si na to pamatal) a ešte aj dosť dlho a aj LD?
Ináč po tom sa mal povedzme 2 dejovo spojené sny, kt neboli síce LD ale veľmi živé a ráno som bol spokojný.
Používateľov profilový obrázok
penicilin
Návštevník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po Dec 15, 2003 17:09
Kontaktovať používateľa:

penicilin

Príspevok od používateľa penicilin »

Ld po troch hodinach to je haluz ale ja som mal po 17minutach a to presne pomeditoval som nastavil budik na 4.30 v noci a o 0.03 isiel spat
zobudimsa z dost slabsieho LD hovorim si ze ubehlo tak 5/6hodin kuknem na hodiny 0.20 fakt som to nechapal kukol som sa viackrat na hodiny a bola to pravda ....
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sorer »

Ja si myslim ze mat sen po par hodinach alebo dokonca minutach je normalne. Ked clovek zaspava upada do hlbokeho spanku. Prechadza aj REM fazou, hoci je v nej len zopar okamihov, mozno niekedy aj par minut, takze sa mu moze snivat ihned pri zaspavani. Potom prejde z REM fazy do tej hlbsej a tam sa mu uz nesniva. Ak by se sa nahodou zobudili v tejto REM faze tak by ste si mohli kludne pamatat ten sen.
ErebosNox
Návštevník
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut Feb 17, 2004 16:38
Bydlisko: Banska Bystrica

Sny po spanku

Príspevok od používateľa ErebosNox »

Tato technika je fakt super. Skoda len, ze som prilis lenivy na jej pouzivanie. Vstavat tak skoro sa mi naozaj nechce, lebo pochadzam z linie naslovovzatych sedmispacov. Keby som mal idealne podmienky, tak by som kludne dokazal spavat tych 10 - 11 hodin denne (nocne). :zzz: Bezne sa nezvyknem budit a aj svoje telesne potreby vykryvam celkom slusne, ale ked sa mi uz raz za cas nieco pritrafi, tak to stoji za to.

Nemusi to bytzrovna prave LD, ale tie sny su pevnejsie, dlhsie a haluznejsie. Izbu mam otocenu na vychodnu stranu a tak ked vychadza slnko, svieti mi priamo na postel. To ranne slnko zboznujem: farbi vsetko naokolo do sytozlta az oranzova. 8) A to sa mi nejako premieta do sna sposobom, ze su take priame, svetle, zive a lahko stravitelne. Proste enjoy.

Predvcerom sa mi podarilo zobudit celkom neskoro (cca o siedmej) a bol som absolutne (fyzicky aj psychicky) oddychniti. Ale povedal som si, ze sa mi vstat nechce a podarilo sa mi prinutit zaspat z uplne bdeleho stavu. Objavili sa aj nejake sny, ale tie boli na moj vkus prilis divoke a tak som si nic nezapametal. Zostal iba taky neurcity pocit, ktory iste dobre poznate. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Shaman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 54
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 16:24

Príspevok od používateľa Shaman »

No ja som predvcerom poprvi raz skusal navodid LD. Rozhodol som sa pouzit metodu wild. Siel som spat asi o pol noci, aj som si nactavil budik o 6 hodin ale zobudil som sa sam asi za 5 a pol hodiny. Potom som asi 25 min zaspaval a za celi cas som si daval sugesciu ze budem mat vedomi sen a ked sa mi zacne snivat ze to spoznam co bola asi chiba lebo sa mi stalo to ze tuto sugesciu somsi stale opakoval a jakonahle sa my vytvoril sen tak tato mislienka sa my donho preniesla a maloto taky efekt ze somsa ocitol na navsteve u rodiny kde som sa rospraval s bratrancom a hovoril som mu ze neska budem mat vedomy sen a spoznam ked sa my bude volaco snivat tak som v tom sne isiel spat a jak som zaspal az potom som sa dostal do LD-cka, zacoal som vnom vytvarat nejaku scenu ze svieti slnko a potom som vytvoril nejake mracna a to bolo asi vsetko trvalo to len chvilu :x potom somsa zobudil zase natej navsteve ale to uz som si neuvedomoval ze sa mi to len sniva a poddalsom sa deju. :| Stoho vypliva len tolko ze ta sugescia bola zle formulovana lebo som ju hovoril v buducom case co jej ucinok posuvalo o do buducna. Ale myslim ze na prvi krat je to aj tak uspech. :wink:
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: WILD

Príspevok od používateľa dr.Katz »

já můžu potvrdit, že metoda wild (zdřímnutí si) je velice účinná k vyvolání LD. já ji používám tak, že když ráno vstávám do práce, tak si zapíšu sny, co se mi v noci zdály a v práci (asi za hodinu a půl) opět ulehám a okamžitě upadám do snů. to protivné ranní vstávání tak výborně skloubím s LD a ještě za to dostanu zaplaceno. haha
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ATA »

tahle metoda je mnela zatim nejlepši vysledky s tech ktery jsem zatim zkoušel.použivam s ni ješte tesy reality a sugesci.Sice nevstavam dřiv na to jsem moc linej proste jak vstanu tak se du napit nova lehnu dam sugesci a normalne usnu/parkrat se mi povedlo udržet koncentraci a vsoupil jsem do hypnagogickyho obrazu kteri jsem stabilizoval ale vjetšinou hned vituhnu/.Zrovna dnes jsem to skoušel asi v 1 sem usnul u televize rano jsem se vzbulil o 6 šel na wc znovu si lehnul a dal sugesci
vzbudil jsem se v 9/probudil jsem se i nekolikrát v prubjehu ale hned jsem znova usnul.Pokus byl uspješný 4sny a 3LD po 1 ld sem se probudil
a ctel si ho zapsat ale lenost zvitezila tak sem pokračoval.Jediny co mně štve že v tom mam dost chaos a pamatuli si jen utržky bylo toho trochu moc.

Dr.Katz -kde pracuješ takouvo praci bych bral taky
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: WILD

Príspevok od používateľa dr.Katz »

haha, nebudeš tomu věřit, ale pracuji na huti jako jeřábník. teď přes léto železo moc nejde na odbyt, tak se v práci flákáme. no, já se neflákám, trénuji LD. Jinak, já jsem WILD zkoušel i tak, že jsem brzy ráno vstal a za hodinu a půl si šel znova lehnout, ale jaksi už jsem nezabral...každopádně i u mně je to zatím nejúspěšnější metoda k vyvolání LD. Je to tím, že člověk vstupuje do snu ihned po usnutí, zatímco jiné metody (DILD), kdy musíš testovat realitu už u mne nejsou tak úspěšné, i když občas mám zásah i tam. Sugesce je taky dobrá věc.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Príspevok od používateľa dr.Katz »

tak jsem si v noci opět přivstal ve 4 a pak si šel lehnout za hodinu, ale až do rána jsem se válel a neusnul jsem. Stalo se mi to už poněkolikáté, prostě už neusnu. :?
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: WILD

Príspevok od používateľa sorer »

Mozno tato metoda nebude pre teba vhodna, alebo sa mozno nevies dostatocne uvolnit aby si zaspal.
Skus nasadit inu metodu napriklad UILD :D
Stretneme sa vo sne ;)
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: WILD

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Ale asi po dvou hodinách jsem se dostal do zvláštního stavu, kdy mi silně bzučelo v hlavě a slyšel jsem divné zvuky okolo. Bylo to dost intenzivní. Možná bude příště lepší nebýt vzhůru celou hodinu, ale zkusit třeba jenom deset minut. Myslím, že bych usínal líp, ale jestli by to mělo ten správný efekt, jestli bych se dostal hned do snu, těžko říct.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
DarkSoul
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Po Máj 02, 2005 9:44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DarkSoul »

Ja sa neviem prinutit aby som vstal o 4 rano(vtedy chodim spat :D). Ale teraz vazne este cez leto som si jeden vecer isiel lahnut skor bol som veeeeelmi unaveny a tak ako som lahol tak uz po 5 min som urcite spinkal :O , a asi o 2 rano ma zobudil komar, mali ste vidiet ako ma nahneval som skakal po izbe ako besny asi po 45 min som ho nasiel, zabil :twisted: :twisted: a vitazoslavne som si isiel lahnut, v tu noc som mal podom 2xLD cize tato metoda je velmi ucinna.

MUHEHE: Neviete sa v noci zobudit a ak sa nahodov zobudite tak okamzite idete spat, jednoduche riesnie: vecer alebo vtedy ked je tma : 1. zapalit v izbe co najviac svetiel 2. otvorit okno(tento bod je velmi dolezity) 3.asi po 2 hod. zaviet okno/a 4. zlasnut svetla 5. lahnut si 6. dychat zhlboka a spat 7. nerobit to v zime ale v lete.
Napísať odpoveď