Ľudia bez snov

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

jakym stylem nebo pravidlem jsou sny podle tebe rozdeleny ? Muj soused me kdysi rikal, ze neveri na sny protoze nikdy v zivote zadny nemel, kam bys zaradil tyto lidi po psychicke strance ? Dost by me to zajimalo, protoze vim jak v soucasnosti zije ... Ale nevim jestli uz nejake sny ma nebo ne, ale ve 12 - 13 letech, kdyz jsme se o tom dost bavili, tak nam vzdycky rikal, ze si vymyslime, ze sny neexistuji.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Smrt v OBE

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Keďže nie som expert na sny, odpoviem ti odkazmi na pár odborníkov v tejto oblasti:

Carl Gustav Jung - švajčiarsky psychoterapeut napísal množstvo kníh o hlbšom význame snov na ľudskú psychiku
Arnold Mindell - americky fyzik a psychoterapeut, žiak C.G.Junga rozvíja Jungovu prácu o snoch a ich význame

To, že si tvoji priatelia nepamätajú sny, ešte neznamená, že ich nemajú :wink:. Počas noci (v trvani 8-10 hod) sa dostávame niekoľko krát do snovej fázy a tak niekoľkokrát za noc snívame. Niekedy sa stane, že sme schopní zapamätať si viac snov, inokedy to schopní nie sme. Prečo je to tak, je ťažké odpovedať.

Niekedy postavy, ktoré v sne stretneme sú len rôznymi časťami nás, inokedy sú to ľudia, ktorých poznáme alebo aj nie. Jedno je isté, že na sny nie je možné nazerať zjednodušene a akýkoľvek ich povrchný výklad je zavádzaním.
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

literatura Junga je pro me hodne "tezkou" literaturou. Ale pochopil jsem, ze se hodne priklani ke kolektivnimu vedomi cele lidske civilizace a taky k tomu ze neexistuje vseobecny vyklad snu pro vsechny, kazdy clovek je original a proto by se vyklad snu mel provadet individualne. Hur uz dopadl jeh zak Sigmund Freud, ktery se priklanel k ciste sexualnim motivum ve snech.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Smrt v OBE

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Omyl, Sigmund Freud nebol žiakom C. G. Junga :!:

Sigmund Freud sa narodil 6. 5. 1856 a zomrel 23. 9. 1939
C. G. Jung sa narodil 26. 7. 1875 a zomrel 6. 6. 1961

Z toho jasne vidno, že Freud bol starší a Jung mladší. Pokiaľ viem, tak Jung vychádzal z Freuda, no potom sa od jeho teórie odklonil a vytvoril vlastnú teóriu.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
MartinP
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Ne Apr 13, 2008 0:12

Príspevok od používateľa MartinP »

kazdy ma sny len niektory si ich nepametaju
Alino
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 244
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 12:13

Príspevok od používateľa Alino »

sny si nepamatame preto aby sme si to neplietli s realitou, teda aby u nas nenastali falosne vspomienky.. ze to sa stalo v realite a pritom sa to stalo v sne..
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

Tak s tymto teda nesuhlasim :lol: Kazdy clovek, co to ma v hlave vporiadku, rozlisi sen od reality...
Alino
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 244
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 12:13

Príspevok od používateľa Alino »

Zenny napísal:Tak s tymto teda nesuhlasim :lol: Kazdy clovek, co to ma v hlave vporiadku, rozlisi sen od reality...
rozlisi, no vacsinou az ked sa zobudi a zacne vytahovat vspomienky zo snovej pamate a potom si poviem "á to bola somarina..."
no niekedy sa snivaju aj dost realne sny, napr. mne sa sniva ze som s kamaratmi vonku a podobne, pricom sa nic zvlastne nedeje. V tom sne mi toho ludia vela nakecaju a aj ja im. A keby som si pamatal sny (keby sa mi ukladali do normalnej pamate a nie do snovej z ktorej tazko vytahujem vspomienky) tak by sa mi urcite plietlo ze ci som urcite veci hovoril urcitym ludom alebo ci to bolo iba vo sne.
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

No vidis, sny si predsa len pamatame, len ich umiestnenie v pamati je odlisne :)
Používateľov profilový obrázok
Eddy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 65
Dátum registrácie: So Jan 19, 2008 21:35

Príspevok od používateľa Eddy »

no ale mne sa stáva že niekedy nerozoznám sen od reality.
Alino
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 244
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 12:13

Príspevok od používateľa Alino »

Zenny napísal:No vidis, sny si predsa len pamatame, len ich umiestnenie v pamati je odlisne :)
ty si ma asi cely cas zle chapal lebo ja som to nemyslel tak ze sny si nepamatame a to rozhodne

ja som len reagoval na wolfovu cast prispevku
WhiteWolfSix napísal:Niekedy sa stane, že sme schopní zapamätať si viac snov, inokedy to schopní nie sme. Prečo je to tak, je ťažké odpovedať.
a chcel som to tu trochu viac rozobrat ze preco si sny tak tazko pamatame a zacal som to teda z dôvodnovat o pleteni si reality zo snami...
Napísať odpoveď