Hemisync versus Falošné prebudenie

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

hanawa, ww6:
Po kazdodennim poslechu H-S jsem si vsiml u svych snu dost casteho falesneho probouzeni, tzn. ze se probudim ve snu a pak se po chvili probudim znovu. Nemam v sobe neco bloknuteho nebo nejaky problem ? Docela me to vyvadi s miry, protoze kdyz se probudim ve snu, tak mam mlhave vzpominky na ten sen ve snu, ale pak se probudim skutecne realne a mam dvoje mlhave vzpominky na sen ve snu a normalni sen. Kdyz nad tim ted premyslim tak vim jiste, ze driv sem tak casto tyto falesne sny nemel, ted kazdou noc.
Jedna pozitivni vec: konecne se me povedlo aspon vyplout rukou ven. Aspon jsem mel takovy dojem, ze se mi absolutne uvolnila leva ruka a vznasela se ve vzduchu a lehce se natacela ze strany na stranu. V te ruce jsem citil mravenceni nebo spis neco jako elektrickou energii vevnitr a kolem ruky jak kdyby byla v nejakem elektrizujicim obalu. Zkousel sem ten samy pocit prenest na zbytek tela. nepovedlo se. :?
Používateľov profilový obrázok
Hanawa
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Št Jún 10, 2004 13:06
Bydlisko: Krupina

Príspevok od používateľa Hanawa »

Ad falošné prebudenie: tu môžem povedať len toľko, že som tento jav tiež zaregistroval. Priamo to súvisí s HS, lebo som si všimol, že pri "HS pauze" falošné prebudenia ustanú a znova sa objavia pri opätovnom nasadení. Podľa mňa sa pri synchronizácii začnú diať zmeny, ktoré myseľ odmieta akceptovať, pretože prirodzené je pre myseľ udržiavať systém statický. A teda "čudné" stavy sú akousi sebaobranou. Je to taká mozgová svalová horúčka. :grin:

Čo sa týka levitačných stavov, tak tie sa mi daria navodzovať tak, že upriamim vnútorný pohľad na danú časť tela. Ale tak akoby som sa snažil cez zavreté oči tú časť tela vidieť. Keby som teoreticky otvoril oči a uhol pohľadu by to dovoľoval, tak by som reálne videl to čo predtým vnútornym zrakom.
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sorer »

majk napísal: V te ruce jsem citil mravenceni nebo spis neco jako elektrickou energii vevnitr a kolem ruky jak kdyby byla v nejakem elektrizujicim obalu. :?
Podobny elektrizujuci pocit som zazil raz aj ja ked som sa rano zobudil a nemohol som pohnut telom. Cele telo akoby mi obopinalo akesi elektricke pole. Ked som sa snazil cez neho dostat silno to v tom mieste elektricky vibrovalo.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

majk napísal:hanawa, ww6:
Po kazdodennim poslechu H-S jsem si vsiml u svych snu dost casteho falesneho probouzeni, tzn. ze se probudim ve snu a pak se po chvili probudim znovu. Nemam v sobe neco bloknuteho nebo nejaky problem ?
Sám som tieto vami popisované stavy pri použití Hemi-Syncu nezažil a tak sa k tomu nemôžem vyjadriť z pozície vlastnej skúsenosti. Súhlasím však s Hanawovým názorom, že ide o proces adaptácie na stavy, keď rozum nie je dominantný. Aby sa do celého procesu príliš nemiešal, zažívate "živé sny", v ktorých "vykonávate" veľa dôležitej práce.
majk napísal:Docela me to vyvadi s miry, protoze kdyz se probudim ve snu, tak mam mlhave vzpominky na ten sen ve snu, ale pak se probudim skutecne realne a mam dvoje mlhave vzpominky na sen ve snu a normalni sen. Kdyz nad tim ted premyslim tak vim jiste, ze driv sem tak casto tyto falesne sny nemel, ted kazdou noc.
Áno, celkom Ťa chápem, že Ťa to štve. Bohužiaľ Tvoja racionalita je príčinou dvojitej clony, ktorá chráni dôležitý "obsah". Tento "obsah" (vnútorná múdrosť) sa dostane do vedomia až v momente Tvojej pripravenosti.
majk napísal:Jedna pozitivni vec: konecne se me povedlo aspon vyplout rukou ven. Aspon jsem mel takovy dojem, ze se mi absolutne uvolnila leva ruka a vznasela se ve vzduchu a lehce se natacela ze strany na stranu. V te ruce jsem citil mravenceni nebo spis neco jako elektrickou energii vevnitr a kolem ruky jak kdyby byla v nejakem elektrizujicim obalu. Zkousel sem ten samy pocit prenest na zbytek tela. nepovedlo se. :?
A pritom je to tak jednoduché :) stačí len presunúť (vyfázovať) oveľa väčšiu časť vedomia do tej levitujúcej ruky :wink:
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

WhiteWolfSix napísal:"Tento "obsah" (vnútorná múdrosť) sa dostane do vedomia až v momente Tvojej pripravenosti".
a jak poznam ze budu Pripravenej ? :?
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

majk napísal:"Tento "obsah" (vnútorná múdrosť) sa dostane do vedomia až v momente Tvojej pripravenosti".


a jak poznam ze budu Pripravenej ? :?
Odpoveď je jednoduchá. Poznáš to tak, že sa tá clona zdvihne ako ranná hmla (mlha) a ty uzrieš dovtedy skrytý obsah... :wink:
Používateľov profilový obrázok
kokopelli
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Št Júl 08, 2004 13:59

Príspevok od používateľa kokopelli »

V te ruce jsem citil mravenceni nebo spis neco jako elektrickou energii vevnitr a kolem ruky jak kdyby byla v nejakem elektrizujicim obalu. Zkousel sem ten samy pocit prenest na zbytek tela. nepovedlo se.
Podobny elektrizujuci pocit som zazil raz aj ja ked som sa rano zobudil a nemohol som pohnut telom. Cele telo akoby mi obopinalo akesi elektricke pole. Ked som sa snazil cez neho dostat silno to v tom mieste elektricky vibrovalo.
Ja som elektrizujúci pocit zažíval zakaždým, keď som sa uvedomil v sne. Bol to zvláštny pocit, spojený s pocitom narastajúcej energie, valiacej sa telom. V niektorých prípadoch, hneď po prebudení, som ešte chvíľu ten pocit pociťoval, vrátane akéhosi bzučania v ušiach...
Používateľov profilový obrázok
DarkSoul
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Po Máj 02, 2005 9:44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DarkSoul »

Je to nauzaj zvlastne lebo aj ja ked pocuvavam HS tak mavam falosne prebudenia. Este si pamatam - moj prvy den s HS a uz falosne prebudenie.

Inak chcel som sa spytat ako casto pocuvate HS a priblizne dobu rano, vecer pred spanim alebo ako ?
pytam sa preto lebo si niesom isty ci je to jedno
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Hemisync versus Falošné prebudenie

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

DS: Zaujímalo by ma k čomu HS používaš, t.j. aký je Tvoj zámer? Potom bude moja odpoveď na Tvoju otázku konkrétnejšia.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
DarkSoul
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Po Máj 02, 2005 9:44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DarkSoul »

Moj zamer je dosahovat AC a LD pravidelne.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Hemisync versus Falošné prebudenie

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Skús sa zamerať najskôr len na jedno, potom budeš úspešnejší. Pri snahe o AC je vhodné pracovať skôr ráno, než večer. Pri snahe o LD je vhodné pracovať skôr večer, než ráno. Z toho jasne vyplýva ako a kedy je vhodné H-S používať.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
DarkSoul
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Po Máj 02, 2005 9:44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DarkSoul »

Oki diki, skusim.
Este sa chcem spytat ci vadi ak pri pocuvani vnimam aj ine zvuky, napr. pustim si war3 a pri hrani pocuvam, nerusi to efekt?
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Hemisync versus Falošné prebudenie

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

To som popravde neskúšal :lol:. Záleží to tiež od toho, aký zdroj H-S používaš a aký titul si púšťaš. Pri hre, kde chceš mať rýchle reakcie by som obyčajné Metamusic neodporúčal. Skôr by som sa zameral na tituly ako Remembrance, Indigo, Einstains Dreams a podobné. Tie sú určené na podporu koncentrácie mysle, učenie sa, a pod.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Hemisync versus Falošné prebudenie

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Může někdo srovnat H-S s psychowalkmanem? Osobně jsem HS nezkoušel ale psychowalkman jsem svého času dost používal a tak by mě zajímalo, jestli se nejedná v podstatě o to samé v jiném balení.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Napísať odpoveď