Několik postřehů z knihy Síla snů od Klausbernda Vollmara

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Několik postřehů z knihy Síla snů od Klausbernda Vollmara

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Autor doporučuje dvě hodiny před usnutím salát z meduňky: listy meduňky + bílé víno + med. Poměr nepíše a údajně má po tomto salátu tolik snů, že jej musel po týdnu přestat jíst. Dále na zapamatování snů doporučuje žen šen - má rychlé účinky. Dále trávu kusa, na které údajně i Buddha dospěl k osvícení. Je sice těžko k sehnání, ale může ji nahradit polštář s anýzovou výplní. Z dalších rostlin doporučuje růžkatec (ceratus) - má navozovat LD a je velice účinný, chmerek (sclerantus), kostival (symphytum), fík (ficus), pomněnka (myosotis) a káva. A nakonec můžete mít záplavu snů, když si pod postel přibližně pod vaše srdce dáte model pyramidy. :ok:
OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

dej vedet az neco z toho vyzkousis....

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

salát z meduňky: neni problem akorat ted v zime asi nesezenu cerstvou medunku

bílé víno - nepiju

med+medunku ?

žen šen - jako tablety nebo caj nebo si to vypestovat ?

tráva kusa - no jestli to bodlo Budhovi, tak to je urcite zajimavy, co se s nim dela ? Kousa, kouri, dela caj ?

růžkatec (ceratus) - hmm, kde to roste ?

chmerek (sclerantus)- hmm, kde to roste ?

pomněnka (myosotis) - no to taky neni tezky

káva - hmm tak s tim muzu zacit zrovna dneska, to bude asi nejjednodussi experiment :lick:

model pyramidy - jak velkej z ceho? Muze bejt z papiru ? Jaky presne rozmery?

Napis nejaky dalsi podrobnosti kdyztak a hlavne co z toho si s jakym uspechem overil.

No ne kazdej muze provozovat LD v praci jako ty
:santa:
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: dej vedet az neco z toho vyzkousis....

Príspevok od používateľa sorer »

OBI-VAN napísal:růžkatec (ceratus) - hmm, kde to roste ?
Mal som ho v akvariu. Rastie aj u nas a najdes ho povacsinu v jazerach. V akvariu mi rastol velmi rychlo. Keby som vedel ze je dobry na LD urobil by som si z neho caj alebo vyhulil :smoking: . Ale uz ho nemam .

http://www.tropica.dk/productcard_1.asp?id=021
Používateľov profilový obrázok
Hanawa
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Št Jún 10, 2004 13:06
Bydlisko: Krupina

Príspevok od používateľa Hanawa »

Hmm ... ja ho ešte stále v akva mám, nie je ho veľa, ale vhľadom na to ako rýchlo rastlie nie je problém ho v prípade záujmu poskytnúť ...
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Několik postřehů z knihy Síla snů od Klausbernda Vollmar

Príspevok od používateľa sorer »

Tak to hanawa vyskusaj ci to je pravda. Priprav si ho na nejaky sposob a zisti ci sa ti privodi viac LD. ;)
Stretneme sa vo sne ;)
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Budu citovat rovnou z knihy: ...zřetelně se tak projevuje např. růžkatec nebo jednoletý chmerek. Jistý obdiv si u mne získal stav mysli ovlivněný esencí růžkatce, jelikož působí tlumivě na princip Panny, tj. tlumí diferencované vnímání. A když se pak tato překážka odstraní, jsou i sny vnímány náhle daleko diferencovaněji. Kromě toho působí růžkatec patrně i na ádžňá - čakru (třetí oko), a tím zvyšuje pravděpodobnost, že budete otevřenější k případnému průvodci. Růžkatec také pomáhá zvýšit rozlišovací schopnost našeho nitra a osvobozuje nás od nadějí, které od případného rozhovoru s obrazovým světem vkládáme. Lze ho tedy prohlásit za poměrně účinný podpůrný prostředek pro zintezivnění mnoha cvičení.....pokud se rozhodnete připravit si esence sami, naplňte čistou skleněnou nádobu pramenitou vodou. Lze použít i minerální vodu bez přísady oxidu uhličitého. Okvětní plátky příslušné rostliny položte na hladinu a vystavte jeden den na slunce. Poté je sceďte a kapalinu přelijte do vhodné lahvičky. Pro lepší trvanlivost lze do nálevu přidat 25 % čistého alkoholu, žitné, koňaku ap. Užívají se tři kapky třikrát denně, podržíme co nejdéle na jazyku. Kůra smí trvat maximálně 14 dní, potom přerušte a čekejte na účinky.
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Príspevok od používateľa dr.Katz »

pokračování: ...kdo se více zajímal o biografii indických jogínů, jistě zjistil, že mnoho z nich dosáhlo osvícení během spánku na trávě kusa. Podle legendy měl také Buddha díky této trávě prorocké sny....je ovšem problém kusu z Indie získat. Podaří-li se vám to, potřebujete jí zhruba tolik, abyste naplnili polštář. Pro Evropany však bude asi mnohem jednodušší si vypomoci si anýzem, který vložíte do polštáře, anebo pod něj. Dalším jednoduchým a poměrně účinným prostředkem je sníst dvě hdony před usnutím jako poslední chod dne salát z meduňky....tento starý recept mi vždy pomáhá k mimořádně jasným snům, které se dobře pamatují. Zapamatování snů také výtečně podporuje žen-šen, který dostanete takřka všude. Výsledky se dostavují velice rychle........Nicméně osobně jsem si vyzkoušel (píše autor) pozoruhodný experiment. Vyrobil jsem si proporčně přesnou zmenšeninu Cheopsovy pyramidy a umístil ji pod postel zhruba do míst srdečního centra. Již druhé noci jsem si zapamatoval 12 snů, další noc deset a celkový počet snů během tohoto experimentu nikdy neklesl pod osm. Po týdnu jsem musel přestat, protože mne záplava snového materiálu začala mást........
Napísať odpoveď