KANABIS A DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: KANABIS A DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

k tým prívlastkom najdostupnejší a najúčinnejší som chcel dodať, že je to tiež pekne tendenčné vyjadrenie, ale radšej som sa len zasmial :D
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
kammo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po Jan 17, 2005 10:26
Bydlisko: trebisov

Príspevok od používateľa kammo »

Hanawa napísal:Asi takto, mám aj inú skúsenosť než len s alkoholom.
ALE! Veci, ktoré som "tam" pod vplyvom zažil nie sú o nič lepšie ako tie, ktoré som zažil napr. pri spontánnom AC.
Takže pre mňa má intoxikácia iba negatíva. Keďže viem, že zmenený stav vedomia viem dosiahnuť aj ináč, tak nevidím žiadny dôvod prečo by som mal dobrovoľne trpieť sprievodné javy intoxikácie, ako je: absencia kontroly, neprijemné fyzické pocity, poopičné stavy, flashbacky a pod. ...[/b]
Psychedelika su najdostupnejsi a najucinnejsi nastroj dosiahnutia zmeneneho stavu vedomia...
A sme pri tom ... Zmenený stav vedomia nie je môj cieľ. A na to, čo pomocou neho túžim dosiahnuť nepotrebujem konzumovať dorgy ...

A k tým prívlastkom najdostupnejší a najúčinnejší, by som ešte pridal aj najhorší a najrizikovejší ... Trochu to odľahčím: najdostupnejší a najúčinnejší spôsob ako príjsť k peniazom je ich ukradnúť ...
Takto...s cim mas skusenost,pomenuj konkretne,lebo vsetci ste tu nejako velmi v obraze a mate nadhlad.
K tomu spontannemu AC.....neviem ci by si o nom dokazal pisat cely zivot,tak ako Groff a ostatny zanietenci o psychedelikach :-))) ...mozno teraz som aj ja tendencny,...alebo zlomyselny?
Zmeneny stav vedomia nieje tvoj ciel.....tak co je tvoj ciel?
Najhorsi a najrizikovejsi?.....pre ignorantov.
kammo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po Jan 17, 2005 10:26
Bydlisko: trebisov

Re: KANABIS A DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

Príspevok od používateľa kammo »

WhiteWolfSix napísal:k tým prívlastkom najdostupnejší a najúčinnejší som chcel dodať, že je to tiež pekne tendenčné vyjadrenie, ale radšej som sa len zasmial :D
Najdostupnejsi a najucinnejsi...to opakujem este raz a vobec to nieje tendencne.Pre 99% populacie to plati.....to je fakt a mozes sa smiat kolko len chces.Ked to hodis svojmu psovi,este aj on bude v zmenenom stave vedomia.Je to jeden FAKT a neviem o com tu chcete presviecat.
Nenapisal som tam aj "najbezpecnejsi",alebo "najuniverzalnejsi",alebo neviem co,jedine ze ten prasok ti pri poziti urobi s neurotransmitermi v hlave to,co je inymi metodami tazsie a mozno menej efektivne dosiahnutelne.
Používateľov profilový obrázok
Hanawa
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Št Jún 10, 2004 13:06
Bydlisko: Krupina

Príspevok od používateľa Hanawa »

Už ma nebaví dookola niečo vysvetľovať ... Už len na okraj, keď hovoríš o percentách, tak si spočítaj koľko feťákov je osvietených a koľko osvietencov fetuje ...
kammo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po Jan 17, 2005 10:26
Bydlisko: trebisov

Príspevok od používateľa kammo »

Hanawa napísal:Už ma nebaví dookola niečo vysvetľovať ... Už len na okraj, keď hovoríš o percentách, tak si spočítaj koľko feťákov je osvietených a koľko osvietencov fetuje ...
Ani mna uz to nebavy a zacina ma to vytacat......miesto,kde by som cakal otvorenych ludi je miestom pokrytcov a ignorantov.Neodpovedal si my s cim si mal skusenost....a vies co,ani nemusis.
Menuj my nejakeho osvietenca,alebo fetaka,alebo my ich definuj.Vela ludi,ktory su znamy v kulturnej historii boli ovplyvneny psychedelikami .........a vies kolko percent je obmedzencov?.....najviac z tychto troch skupin. A este sa chcem spytat,ci mas nieco take ako vieru v Boha.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Keďže diskusia v tejto téme nikam nevedie, dovoľujem si využiť práva moderátora a týmto tému zamykám.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
ibbeta
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Pi Jan 23, 2004 19:42
Kontaktovať používateľa:

re:kanabis a dusevni zdravi

Príspevok od používateľa ibbeta »

Takže, aby sa nepovedalo, že som skutočne jednostranný, uverejním tu ..
Menuj my nejakeho osvietenca... A este sa chcem spytat,ci mas nieco take ako vieru v Boha.
Keďže diskusia v tejto téme nikam nevedie, dovoľujem si využiť práva moderátora a týmto tému zamykám.
Toto je sice vytiahnute z dvoch tem, ale tematicky aj casovo to suvisi. Chcem tymto prispevkom protestovat proti sposobu, akym bola tema ukoncena. Mozno niekomu nevyhovuje kam (ak niekam) sa diskusia ubera, ale nikto by nemal mat pocit ze nejaka cast elektronickeho priestoru patri IBA jemu a jemu pribuznych nazorov. Ak sa moderatorovi zda ze je potrebne zasiahnut do diskusie, mal by to spravit moderator priamo nezatiahnuty do diskusie, aby to nevyzeralo 'tendencne' . Locknutie povazujem za krajne riesenie, v tomto pripade uplne nevhodne, z citacie vyplyva, ze Kammo mal zaujem dalej diskutovat aj o inych otazkach.
Mal som v plane pre Kamma na vyjadrenie pastnut tento link blog.sme.sk ale teraz mam pocit ze tolerancii a triezvemu pohladu na svet mozme ucit vsetci
Používateľov profilový obrázok
Hanawa
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Št Jún 10, 2004 13:06
Bydlisko: Krupina

Príspevok od používateľa Hanawa »

Ok, tak trochu spomalme ...
Kammo, skús sa trochu menej hnevať a pozri sa čo ťa vlastne rozhnevalo: akýsi príspevok na akomsi fóre, ktorý je vo svojej podstate úple prázdny. To ako keby si sa hneval na stoličku, o ktorú si zakopol.

K diskusii. Nepáči sa mi, že ma obviňuješ, že hovorím o niečom, čo som nikdy neskúsil a pritom, podľa mňa, ty sám si nezažil ani LD a už vôbec nie AC(OBE) ináč by si to takto nezľahčoval. Tieto zážitky (trip vs AC) sú viac ako porovnateľné. A keď si zoberem, že AC je sprosto povedané "za triezva" a teda bez všetkým negativít, ktoré (a to musíš aj ty uznať) psycholátky obsahujú, tak potom je AC ešte lepšie ako akýkoľvek trip.

Nechcem tu rozoberať svoje trip zážitky a preto som ti priamo neodovedal na tvoju otázky, čo konkrétne, ale ak to teda chceš vedieť, tak naposledy to bol durman :twisted: bez dalších komentárov ....

A teraz moja otázka: dokážeš zažiť to, čo si dosiahol pomocou drogy aj bez nej? Alebo vždy keď chceš ísť na "cestu", tak po nej musíš siahnuť?
kammo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po Jan 17, 2005 10:26
Bydlisko: trebisov

ok

Príspevok od používateľa kammo »

Nesnazim sa tu nic propagovat ani obhajovat,ak tak len otvoreny a nie dogmaticky pohlad na nieco co nepochybne ma nejaku hodnotu.Nepovazujem to za kamen mudrcov,ale tieto veci mozu prinutit cloveka rozmyslat a pozastavit sa nad existencionalnymi otazkami.Vytocilo ma,to ako moze niekto postavit tieto latky,alebo stavy nimi dosiahnute na uplne vedlajsiu kolaj,ako nieco prezite,skodlive,ryzikove a neuzitocne,ktore na taketo forum nepatry a to vsetko s vopred zadefinovanym zaverom bez osobnych skusenosti.Pripadal som si ako by sa viedla diskusia v spravach na markyze.Niesom za ziadnu legalizaciu,dealerov tvrdych drog by som strielal,ale som urazeny,ak niekto zovseobecnuje a podsuva vyrazy fetak,zavislost atd..
O tu stolicku zakopuje spolocnost uz dost dlho a mozno to ani inak nemoze byt,lenze aspon tu som cakal chapavu,zvedavu a nie povrchnu rekreacnu mensinu zanietencov.Neceni sa ani tak vysledok ako snaha.
Preco tu nechces rozoberat svoje zazitky?....ved to forum bolo s tym umyslom zalozene a cakal som,ze sa najde par ludi s vacsimi skusenostami ako ja.
K tomu durmanu....treba si zadefinovat co je co,kde konci zvedavost,aky je potencial a v neposlednom rade ryziko.....durman je deliriogen,nie psychedelikum.V zivote by som to nedal do ust....
Uz som to tu pisal....necakam nejake empiricke vysledky svojich velmi malo pocetnych tripov.Pre mna to odkryva skor nieco co sa neda uchopit,pocit,vhlad,alebo neviem ako to nazvat,proste nieco na rozmyslanie a zanietenie,nieco co popisoval Huxley,Baudelaire,co maloval Van Gogh a mnoho dalsich.Je pravda ze samanizmus poskytuje ,alebo ma poskytovat nejake hmatatelne vysledky,nejaky osoh pre spolocnost ludi,lenze pre mna to nieje az take dolezite a hladim na to ako skor na "technicku" zalezitost.Nepotrebujem samana,aby som sa vyliecil z nachladenia,kupim si aspirin...lenze skuste prinutit zleho cloveka,aby sa zmenil....to je veeelmi zjednodusene,takze neberte to doslovne.Cize LD,AC a podobne su pre mna len vedlajsimi urcite velmi zaujimavymi stavmi,ktore som koniec koncou ani nemusel dosiahnut.Pri tom vsetkom si myslim ze vase a nielen moje hladanie sa uzko prelina,takze by malo byt v zaujme nepisanych odbornikov na samanizmus tuna na fore venovat rovnaku ak nie vacsiu pozornost tomuto podla mnohych primarnemu samanizmu.....a ja som tu ziskal pocit komercnosti a povrchnosti.A k tomu ryziku...popieranie vyznamu ryzika je hlavne vecou hmotneho zivocisneho prezitia,nie hladania hlbsich veci,moralky,poznani a podobne.Kde by sme boli,ak by sa neprinasali "obete" :-)))) Paci sa my vyraz "unosne ryziko" Asi fakt nema zmysel diskutovat na tuto temu,pokial sa nenajde par ludi s vacsimi skusenostami ako ja,alebo vy.
Používateľov profilový obrázok
Hanawa
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Št Jún 10, 2004 13:06
Bydlisko: Krupina

Príspevok od používateľa Hanawa »

Vidíš vidíš ... Berieš jednoducho dvojaký meter. Výčítaš nám, že nemáme skúsenosti (apoň poniektorý) aj z druhej strany, ale ty sám poznáš len tú svoju. Ako môžeš porovnávať LD,AC s tripom ak si LD ani AC nezažil? Ako vieš, čo je durman zač, keď si ho nikdy nemal? Používaš takéto argumenty v tejto diskusii a pritom ich sám úplne ignoruješ. Tvoj pohľad jednoducho nie je ani trochu objektívny a to sa ti snažím vysvetliť.

Ja ti hovorím, že stavy, ktoré je možné dosiahnuť s psycho látkami je možné dosiahnuť aj bez nich a to minimálne v porovnateľnej kvalite a ja si myslím, že dokonca v oveľa lepšej. To, že vziať drogu je ľahšie pre mňa jednoducho nie je argument!

Ak teda čakáš, že sa tu budú rozoberať tripy a návody na ne, tak budeš nevyhnutne sklamaný ...
Používateľov profilový obrázok
Hanawa
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Št Jún 10, 2004 13:06
Bydlisko: Krupina

Príspevok od používateľa Hanawa »

nieco co nepochybne ma nejaku hodnotu.Nepovazujem to za kamen mudrcov,ale tieto veci mozu prinutit cloveka rozmyslat a pozastavit sa nad existencionalnymi otazkami.Vytocilo ma,to ako moze niekto postavit tieto latky,alebo stavy nimi dosiahnute na uplne vedlajsiu kolaj,ako nieco prezite,skodlive,ryzikove a neuzitocne
... a tu je ďalšia vec. Každý z nás má iný rebríček hodôt. Pre mňa drogy ani stavy pomocou nich dosiahnuté nemajú žiadnu leda ak symbolickú hodnotu.
Musíš pochopiť, že tvoje hodnoty nie sú hodnotami univerzálnymi a tak ich ako také ani nemôžeš prezentovať ...
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: re:kanabis a dusevni zdravi

Príspevok od používateľa sorer »

No ked sa tu uz tolko bavita na temu drogy, moj nazor je takyto. Nemam nic proti uzivaniu drog alebo roznych halucinogennych latok, ak:
  • Je to pod dozorom cloveka, ktory sa tymto latkam rozumie
  • Ma tento clovek skusenost s ich uzivanim
  • Vie aky ma ktora droga ucinok s duchovneho hladiska, a vyzna sa v duchovnom svete
  • Pozna svoje hranice a hranice cloveka ktoremu drogu podava
Drogy by mali sluzit ako pomocka, k zobrazeniu toho co vela ludi nevnima, a tak im ukazat ze existuje aj nieco viac ako materialny svet. Ma im to ukazat a naucit zaklady duchovneho zivota. Ak sa tomu naucia mozu pokracovat vo svojom duchovnom rozvoji aj bez tychto povzbudzujucich latok.
Proste niektory ludia neuveria az kym neuvidia.
Ale takychto "drogovych lektorov" je strasne malo. Su to vlastne aj niektory samani, ale ty ludi nehladaju, ale clovek musi dojst za nimi, ale aj tak nema istotu ze ho samam nieco nauci.
Stretneme sa vo sne ;)
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: re:kanabis a dusevni zdravi

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

sorer :ok:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Re: re:kanabis a dusevni zdravi

Príspevok od používateľa Tesla »

Nuz to co tu pisete je fajn lenze asi 1%ludi skusa drogy pre nejake "osvietenie", ale skor pre zabavu...
Alebo preto, lebo nechcu zaostavat za ostatnymi...
A mimochodom su ludia, ktory po LSD alebo psylocibine sa prestanu spravat tak, ako sa spravali.
Och a marihuana pokial viem je psychadelikum tiez, a zeby som svet vnimal inac...(okrem flashbackov :) ) ...asi nie
dost zaujimave veci k tejto teme:
http://www.biotox.cz/enpsyro/index.php? ... pj3kkptp_1
http://smartdrugs.sk/?do=show&kategory=8 a clanky o CNS
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Príspevok od používateľa dr.Katz »

:smoking: jste zábavní :smoking:
Naposledy upravil/-a dr.Katz v Pi Dec 16, 2005 18:37, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď