Sen o castecne paralyze?

Zaujímavé zážitky z vašich snov

Moderátor: Moderátori

OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

Sen o castecne paralyze?

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

Hmm to je divny zdava se nekdy nekomu neco podobnyho?

Zdalo se mi dneska v noci, ze jsem nekde na nejake spolecenske akci kde je vic lidi, byl jsem vsak unavenej tak jsem si lehnul do kouta a chrapal protoze jsem byl unavenej. Castecne jsem z dalky slysel hlasy, castecne jsem pres zavrene oci videl co delaji. Nemohl jsem se ani hnout a citil jsem se ze napolo spim....

Nemate pro to nekdo nejaky vysvetleni ?
Naposledy upravil/-a OBI-VAN v Ne Mar 26, 2006 18:07, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Morpheus.saviour
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pi Aug 12, 2005 13:07
Bydlisko: České Budějovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Sen o castecne paralyze?

Príspevok od používateľa Morpheus.saviour »

OBI-VAN napísal: Zdalo se mi dneska v noci, ze jsem nekde na nejake spolecenske akci kde je vic lidi, byl jsem vsak unavenej tak jsem si lehnul do kouta a chrapal protoze jsem byl unavenej. Castecne jsem z dalky slysel hlasy, castecne jsem pres zavrene oci videl co delaji. Nemohl jsem se ani hnout a citil jsem se ze napolo spim....
Takovy usinani nebo polobdeni ve snu mivam take. I jednu veselou prihodu, kdy jsem lezel v posteli a snazil se usnout, a vedle soused porad s necim strachal a delal ramus. Byl jsem z toho dost nastvanej a mel jsem vztek ze se nevyspim, kdyz musim rano brzo vstat....No a pak pak jsem zjistil ze se mi to vsechno zdalo...ale to ze jsem ve spanku nastvanej a ze nemuzu usnout se mi nestava casto :grin:
OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

a zase sen na stejny tema - ve snu jsem unaveny a usinam

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

ve spolecnosti.. cim vic lidi okolo tim "lip"
Posledni dobou si malokdy pamatuju sny.. natoz abych mel LD ci OBE...

Ale asi pred 2 dny se mi zase zdal sen na podobny tema.. Byl jsem zase na nejake spolecenske akci ci prednasce apod.. (mozna jsem se prenesl o desitky roku zase do skoly..) a behem prednasky ci hodiny ci ceho... na mne padala desna unava.. takze jsem byl v polospanku a musel zavrit oci a polozit hlavu na stul... Je to takovy desne trapny a dost neprijemny pocit... protoze v tom snu si clovek mysli ze to je realita..


Nechapu jaky tohle je nesmysl co se mi obcas zdava... spim.. a pritom se mi zda ze jsem vzhuru a chce se mi strasne spat.. jenze bohuzel je okolo hromada lidi a je to naprosto nevhodny...ale proste se nemuzu udrzet a normalne si nekde lehnu na zem ci na zidli a zavru oci.. drimam...


jeste ze to je jenom sen... ale stejne je to divny... protoze normalne behem dne se unaveny ani necitim (pokud by to byl nejaky vnitrni signal.. ze se prepinam apod... ).

Nestava se nekdy nekomu neco podobnyho? Co si o tom kdo myslite?

Kdyby to byl alespon LD.. resp. mam je mozny ze ten sen mne brani abych si poradne odpocinul???
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Zrak1 »

Neviem čo to môže znamenať, len napíšem čo ma napadlo..... v prvom rade ma teda napadlo :grin: .... že ak sa ti to opakuje, tak to nie je len obyčajný sen a má to svoj význam, ktorý ešte nepoznáš... nemyslím si ale, že by to bol symbolický sen, skôr by som sa prikláňal k myšlienke, že by si v týchto snoch mal niečo robiť..... možno sa nakontaktovať na svojho duchovného sprievodcu, možno si len precvičovať udržiavanie stavu, kedy je človek v alfa hladine....... v každom prípade na to určite časom prídeš....

čo sa týka mňa, niekedy cez viečka vidím takým spôsobom ako popisuješ, teda ak som to správne pochopil, lenže mne sa to neodohráva počas spánku, ale počas bdenia..... často sa mi to stávalo, keď som išiel medzimestským autobusom, keď som bol unavený, že som si oprel hlavu a zavrel som oči.... ako som ich mal zavreté, tak som začal vidieť krajinu a aj cestu, po ktorej sme išli.... zo začiatku som vždy otvoril oči, aby som sa presvedčil, či to zodpovedá realite a veru aj zodpovedalo..... možno detailné odchýlky, lenže tu treba podotknúť, že toto pozeranie nebolo totožné s bežným videním reality (ťažko sa to popisuje)... no a neskôr som sa to snažil už len udržiavať a pozerať sa takýmto spôsobom čo najdlhšie.... v poslednej dobe som sa už tomu ale dlho nevenoval....
Z1
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Zrak1 »

Ešte jednu vec by som chcel dodať.... nemyslím si, že by účelom týchto snov bolo bránenie ti v odpočívaní. Ono je fajn, že si to pamätáš, pretože väčšina "snov" ktoré si nepamätáš, sú rôzne cesty na rozličné miesta, rôzne skúšky a rôzne plnenia úloh prospešných ako pre teba tak aj pre iných, lenže tieto si nemôžeš pamätať, pretože by si ich ešte nedokázal prijať a teda by ti z toho mohlo mierne povedané preskočiť. No a tieto sú určite oveľa náročnejšie ako tie "sny" ktoré si už pamätať môžeš, a teda by mali, čisto hypoteticky aj viacej unavovať :grin: - len môj názor

Ďalšia vec je, aj keď som v predošlom príspevku napísal, že si nemyslím, že to má obrazný charakter, tak teraz ma napadlo, že by mohli v sebe tieto sny ukrývať aj určitú symboliku a to ohľadne toho tvojho nie moc dobrého pocitu, že sa cítiš trápne keď si v spoločnosti ľahneš na zem a spíš..... možno to znamená niečo, čo podvedome potláčaš v reále..... možno sa hambíš ukázať svojmu bízkemu okoliu, čo vieš, čo poznáš a aký si po duchovnej stránke..... totiž aj keď toto všetko už ľudia začínajú prijímať neporvnateľne lepšie, stále sú až príliš veľké masy neveriacich Tomášov, ktoré nám do takej miery, akú si ju zvolíme či už vedome alebo nevedome, nevedome bránia v našom duchovnom raste....
Z1
OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

@Zrak1

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

vsechno co tu k tomu pises .. je samozrejme mozne... zrovna tak to ale muze byt cokoliv jineho. nechci se priklonit k jedne z teorii ci moznych vysvetleni jenom proto ze se mi "zrovna hodi do kramu".

Ale.. mozna to tak je ze se clovek behem dne s vypetim sil pachti za "pracovnimi povinnostmi" a namlouva si ze je to k necemu dobre (treba ta ci ona pracovne-obchodni aktivita muze byt prospesna pro zivotni prostredi atd atd.).... na druhou stranu... clovek pri tom pochopitelne behem tohoto denniho shonu ..ztrati veskerou pozornost na duchovnu a vlastnim "ja".. a pak se k tomu zase pracne vraci.
Nevidim to ale jako vubec nic kritickeho.... protoze si to presto kazdy den dokazu uvedomit (a myslim ze vsichni do zde ctou a pisi)... na rozdil od asi velke vetsiny ostatnich, kteri jsou s tim beznym dennim pachtenim a shonem ztotozneni naprosto po 99% celeho zivota....

Jenze.. co kdyz se tento obcas (priblizne jednou za 2-4 mesice) se opakujici sen nema s tim absolunte nic spolecneho?...

Napsal jsem to sem protoze mne zajimalo jestli se nekdo s necim podobnym setkal, to o cem pises ty, ja skoro jako castecne OBE behem bdeleho stavu (pokud vidis se zavernyma ocima krajinu a deaily skoro totozne s tou kterou vidis s ocima otevrenyma). Ja ale zrovna tohle behem jizdy radsi VUBEC zkouset nebudu (jako ridic auta) protoze by se obraz astralni krajiny mohl az moc rychle (po narazu do stromu)stat jedinou skutecnosti
:blah:
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Zrak1 »

:ok: :grin:
Z1
Napísať odpoveď