Vstup do ineho tela?

Zaujímavé nápady a činnosti na vyskúšanie

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
M2-player
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 9:55

Príspevok od používateľa M2-player »

A keď sa nevráti, tak v nej zostane navždy :hrob:
--=Všetko sa dá, stačí vedieť ako=--
--=www.meditacia.sk=--
Gregory
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Pi Mar 03, 2006 18:24
Bydlisko: Velké Karlovice (ČR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Gregory »

Tesla napísal:A neupada?
EE, je to stav transu. Nejsem doktor, ale pokud vím z komatu se sám nedostaneš. (pokud nejsi v astralu diky koma :lol: )
Myslím :oops: .
Po všeckem ho***, akorat po včelach med.
-nevím kdo to vymyslel, ale je to tak.
http://www.sweb.cz/guffy.guf/
Používateľov profilový obrázok
Melvar
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Pi Sep 02, 2005 19:12
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa Melvar »

Gregory napísal:
Tesla napísal:A neupada?
EE, je to stav transu. Nejsem doktor, ale pokud vím z komatu se sám nedostaneš. (pokud nejsi v astralu diky koma :lol: )
Myslím :oops: .

Ani ja niesom doktor, ale mam pocit ze z Komy ta nikto nepreberie. Musis to zvladnut sam... alebo sa mylim ?
Nekonecno nezacina tam, kde koniec neskoncil.
Používateľov profilový obrázok
emčo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 134
Dátum registrácie: St Nov 16, 2005 13:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa emčo »

...moj nazor je, a poviem to velmi nadlahcene. Zoberme si, ze si dusa "vyberie" jedno telo, v ktorom sa bude zdokonalovat atd. ... narodis sa ty, alebo ja, zijeme si bezny zivot. Preco by mala tato nasa dusa nechat, aby do tela ktore si vybralo stupil niekto iny ... viem, je to velmi blbo opisane, ale ten zaklad je myslim uplne pochopitelny. Skor som nazoru, ako to uz bolo spominane, ze je mozne, aby sa niekto duchovneho charakteru snazil dostat do tela ....vid Excorist, Constantine....takemu ja verim. ...aj ked mozme povedat aj to, ze clovek ako taky, je velmi velky primitiv na to, aby na spravnu odpoved prisiel.. nie ? :P
Kazda dusa ma telo, nie naopak.
Používateľov profilový obrázok
emčo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 134
Dátum registrácie: St Nov 16, 2005 13:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa emčo »

WhiteWolfSix napísal:
DarkSoul napísal:Neviem co je na tom pravdy ale napisal celu knihu ohladne magie a niesu to bludy.
Neviem odkiaľ, pán Goldman, čerpal pri písaní svojej knihy, no ja viem jedno, podľa pána Goldmana by som mal už dávno čuchať fialky odspodu. :grin:
..iba k tomuto by som napisal to, ze tebe sa to stat nemuselo a nikdy nemusi.. ale co ostatni ?



Edit ww6: Opravil som citát
Kazda dusa ma telo, nie naopak.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Melvar napísal:Ani ja niesom doktor, ale mam pocit ze z Komy ta nikto nepreberie. Musis to zvladnut sam... alebo sa mylim ?
Pravda je niekde uprostred. Samozrejme, keby si sám nechcel, tak sa z kómy nepreberieš, no vonkajšia pomoc je možná. Osobne poznám Arnolda Mindella, ktorý napísal knihu Kóma: Kľúč k prebudeniu. V knihe opisoval svoje praktické skúsenosti pri nadväzovaní komunikácie s komatóznymi pacientami, ktorým pomohol k návratu späť alebo k vlastnému rozhodnutiu definitívne ukončiť životnú púť, bez neprípustných zásahov z vonka. Kóma je považovaná za stav, kedy sa dotyčný nevie alebo nemôže rozhodnúť pre život alebo smrť.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

WhiteWolfSix napísal:
DarkSoul napísal:Citujem Karela Goldmana: "Mentální putování je cestování duchem lidským. Tento způsob cestování je mnohem bezpečnější než astrální putování – putování duševní -, neboť zde nehrozí nebezpečí usmrcení magika při kontaktu s aurou druhého člověka, která může přetnout tu tenkou nit, jež zove astrální páska a která poutá tělo astrální k tělu hmotnému. "

Neviem co je na tom pravdy ale napisal celu knihu ohladne magie a niesu to bludy.
Neviem odkiaľ, pán Goldman, čerpal pri písaní svojej knihy, no ja viem jedno, podľa pána Goldmana by som mal už dávno čuchať fialky odspodu. :grin:
emčo, keďže tvoj citát už neobsahoval podstatnú časť textu, ktorý uviedol DarkSoul, dovolil som si ho znovu sem vložiť (aj s mojou reakciou, na ktorú si odpovedal). Uznávam, že moja pôvodná námietka bola neúplná, takže ďakujem, že si sa k tomu vrátil.

Pán Goldman popisuje, že AC je nebezpečné, pretože môže dôjsť k pretrhnutiu astrálnej nitky, pri kontakte s aurou druhého človeka. Ak by to tak naozaj bolo, muselo by to hroziť každému astrálnemu cestovateľovi pri takomto kontakte. Ja osobne som sa počas AC dostal do kontaktu s aurou iného človeka nespočetne krát a som stále na tomto svete, takže si myslím, že sa pán Goldman mýli. Dúfam, že toto moje odôvodnenie bude tentoraz dostatočné. :ok:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
DarkSoul
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Po Máj 02, 2005 9:44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DarkSoul »

Prepac WW6 ale nemozem suhlasit s tym ze pan Goldman si vymyslal tak ako to naznacujes.
Predstav si ze sa snaziz vymysliet nieco ty urcite by si to nekomplikoval detailami o snure atd.., a vzhladom na to ak by to bol vymysel tak by sa to urcite nezhodovalo z inymi zdrojmi.

A to ma priviedlo k otazke si si isty ze vies astralne cestovat, pretoze mozno cestujes mentalne.

A tak mozno necestujes svojou dusou v astralnej rovine ale svojim duchom v rovine mentalnej.
Gregory
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Pi Mar 03, 2006 18:24
Bydlisko: Velké Karlovice (ČR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Gregory »

DarkSoul napísal:Prepac WW6 ale nemozem suhlasit s tym ze pan Goldman si vymyslal tak ako to naznacujes.
Predstav si ze sa snaziz vymysliet nieco ty urcite by si to nekomplikoval detailami o snure atd.., a vzhladom na to ak by to bol vymysel tak by sa to urcite nezhodovalo z inymi zdrojmi.
Chceš říci, že AC je nebzpečné? Všude jsem četl, že je bezpečné a šňůra se přetrhnout nemuže, ohrozit nás může jen některý z elementů, ale ti to dělat nebudou, protože to dělají akorát když někdo spáchá v astrálu něco hrozného. Tak jsem to četl v návodech a popisech. :zzz: :o
Po všeckem ho***, akorat po včelach med.
-nevím kdo to vymyslel, ale je to tak.
http://www.sweb.cz/guffy.guf/
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

DarkSoul napísal:Prepac WW6 ale nemozem suhlasit s tym ze pan Goldman si vymyslal tak ako to naznacujes.
Predstav si ze sa snaziz vymysliet nieco ty urcite by si to nekomplikoval detailami o snure atd.., a vzhladom na to ak by to bol vymysel tak by sa to urcite nezhodovalo z inymi zdrojmi.
Problém vidím v tom, že dnešní autori pri písaní svojich kníh vychádzajú viac z dostupnej literatúry, než z vlastných výskumov či zážitkov. Ak spraví autor A chybu, ostatní autori, ktorí ho citujú alebo z neho vychádzajú sa dopustia rovnakej chyby. Čím viac autorov túto chybu používa vo svojej literatúre, tým rozšírenejšou sa stáva a tým ťažšie je ju opraviť. Už pre samotného autora A je ťažké zverejniť, že spravil chybu a všetci ďalší autori túto chybu jednoducho opakovali. Toto nie je vymyslená konštrukcia, to sa v histórii stalo už niekoľkokrát. Najhoršie je, že aj keď sa spraví náprava, to pôvodné chybné tvrdenie je už hlboko zaužívané v mysli ľudí.
DarkSoul napísal:A to ma priviedlo k otazke si si isty ze vies astralne cestovat, pretoze mozno cestujes mentalne.

A tak mozno necestujes svojou dusou v astralnej rovine ale svojim duchom v rovine mentalnej.
:grin: Nuž, keby som moje AC nemal overené ľuďmi, ktorí sa v tom naozaj vyznajú, možno by som si myslel, že máš pravdu. :wink:



P.S.: Poznám pár takých autorov, o ktorých som písal vyššie.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
DarkSoul
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Po Máj 02, 2005 9:44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DarkSoul »

Biggest grin Nuž, keby som moje AC nemal overené ľuďmi, ktorí sa v tom naozaj vyznajú, možno by som si myslel, že máš pravdu. Wink
Ako ti to overili ?


P.S.: Poznám pár takých autorov, o ktorých som písal vyššie.
Mozes byt konkretny ?



Ano suhlasim ze niektory autory nemaju ani len ponatia o com pisu, pretoze pisu pre peniaze ale nie vsetci... Dalej ak by autor A odpisoval od B a ten od C ako ich prvotny zdroj by bol niekto kvalifikovany niekto kto vie o com pise niekto kto prvo zazil a potom pisal. S toho vypliva ze ich knihy by boli len kopiami DIELA a nevymyslali by si hluposti. Cize knihy autorov A, B, C by obsahovali nieco comu nerozumeju ale v podstate by mohli mat pravdu(aj nemuseli ak by si text DIELA pochopili nespravne).
Cim vzdialenejsia kopia cize daky autor ZyXcghA by mal pravdepodobne knihu o vareni aj ked povodne dielo bolo o MAGII.



Sam neviem kde je pravda stale hladam, rozmyslam a skumam ale pravdepodobne hladam na zlom konci :|
OoBE som mal len niekolko krat a boli prilis kratke na to aby som mohol nieco zistit.

Po pravde rad by som veril ze sa nic nemoze stat ale vsetko nauzaj vsetko co som cital tvrdi opak.(no mozno vsetko nie :roll: )
Pretoze podvedome obavy z toho ze nepoznam pravdu ma pravdepodobne brzdia.

Gregory ak si cital knihu uved jej nazov a autora ak si cerpal z Inetu uved adresy.
Som slepy ale chcem sa pozriet pravde do oci.
Gregory
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Pi Mar 03, 2006 18:24
Bydlisko: Velké Karlovice (ČR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Gregory »

DarkSoul napísal: ak si cital knihu uved jej nazov a autora ak si cerpal z Inetu uved adresy.
Bohužel jsem žádnou knihu nečetl, všechny moje zdroje jsou z internetu. :oops: . Proto se s vámi nedohaduju. Na netu je to asi tak, jako "jedna pani povidala" :oops:
Po všeckem ho***, akorat po včelach med.
-nevím kdo to vymyslel, ale je to tak.
http://www.sweb.cz/guffy.guf/
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

DarkSoul napísal:Ako ti to overili ?
Priamo počas môjho pobytu v Monroeovom inštitúte sme mali niekoľko stretnutí počas AC. :wink:
DarkSoul napísal:Mozes byt konkretny ?
Napríklad Albert Einstein 8) Pri tvorbe svojej teórie sa Einstein dopustil chyby (je prvotným a kvalifikovaným zdrojom) a dnes sa o tejto chybe už vie a mohol by o nej popísať viac nejaký fyzik (ja nie som, takže sa do podrobností nepustím).
DarkSoul napísal:Ano suhlasim ze niektory autory nemaju ani len ponatia o com pisu, pretoze pisu pre peniaze ale nie vsetci... Dalej ak by autor A odpisoval od B a ten od C ako ich prvotny zdroj by bol niekto kvalifikovany niekto kto vie o com pise niekto kto prvo zazil a potom pisal.
Mylne predpokladáš, že sa prvotný zdroj nemôže pomýliť (viď. vyššie o A.E.). Teória o nebezpečnosti prieniku do aury iného človeka ostala jednoducho len teóriou do okamihu, kedy sa niekto nepresvedčil, že teória vychádza z mylných predpokladov.
DarkSoul napísal:S toho vypliva ze ich knihy by boli len kopiami DIELA a nevymyslali by si hluposti. Cize knihy autorov A, B, C by obsahovali nieco comu nerozumeju ale v podstate by mohli mat pravdu(aj nemuseli ak by si text DIELA pochopili nespravne).
Ak vychádzaš z diela s chybným postulátom, aj Tvoje výsledky budú chybné, ak náhodou neprídeš na to, že vážený autor pôvodnej myšlienky sa jednoducho pomýlil. Problém je ten, že ak niečo povie uznávaná autorita, jednoducho sa to berie ako fakt (veď je odborník, nie?).
DarkSoul napísal:Cim vzdialenejsia kopia cize daky autor ZyXcghA by mal pravdepodobne knihu o vareni aj ked povodne dielo bolo o MAGII.
Vieš, vychádzanie z knižných, resp. iných písomných diel nie je to isté ako jedna pani povedala a druhá pani z toho vyfabulovala niečo úplne iné. :grin:
DarkSoul napísal:Sam neviem kde je pravda stale hladam, rozmyslam a skumam ale pravdepodobne hladam na zlom konci :|
OoBE som mal len niekolko krat a boli prilis kratke na to aby som mohol nieco zistit.
Ja tiež hľadám a pri hľadaní sa snažím neobmedzovať podľa toho, čo povedia iní. Snažím sa ísť svojou vlastnou cestou.
DarkSoul napísal:Po pravde rad by som veril ze sa nic nemoze stat ale vsetko nauzaj vsetko co som cital tvrdi opak.(no mozno vsetko nie :roll: )
Pretoze podvedome obavy z toho ze nepoznam pravdu ma pravdepodobne brzdia.
jj, chápem Ťa. Držím Ti palce, aby si čo najskôr zvládol svoje obavy a mohol tieto veci preskúmať sám. :ok:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
DarkSoul
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Po Máj 02, 2005 9:44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DarkSoul »

Myslim ze vo vsetkom sa nezhodneme, ale to co pises dava zmyslel.

Dakujem.
Som slepy ale chcem sa pozriet pravde do oci.
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Zrak1 »

DarkSoul :ok:

Myslím, že ani nieje potrebné, aby ste sa s ww6 vo všetkom zhodli, každý si ide svojou cestou a tá konkrétna, daná pre toho ktorého človeka, je pre neho tá najsprávnejšia.... som presvedčený, že ideš správnym smerom....
Z1
Napísať odpoveď