čas

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: čas

Príspevok od používateľa sorer »

Asi po tom ako si sa uvedomil, bolo treba vytvorit vacsi kanal pre presun energie mezi fyzickym a astralnym telom. Mozno v tom to bolo.
Stretneme sa vo sne ;)
ErebosNox
Návštevník
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut Feb 17, 2004 16:38
Bydlisko: Banska Bystrica

Cas v LD

Príspevok od používateľa ErebosNox »

Moj (sveto)nazor:

Pre bezneho cloveka je najprirodzenejsie, aby cas prezity v sne ubiehal rovnakou rychlostou ako cas, za ktory sa ten sen v reale odohrava. Neviem ci niekto uz meral rychlost myslienky, ale podla mna je dost rychla na to, aby sme ju mohli povazovat vzhladom na nase fyzicke telo za okamžitu. A nase myslienky su uplne ineho charakteru v porovnani s vypoctovou technikou. Zatial co pri PC kabel privadza analogovym sposobom iba iformaciu, ci sa tu elektricky prud nachadza alebo nie (1 alebo 0). Z tohto su potom zlozene zlozitejsie informacie, ale aj tie sa skladaju iba z jednotiek a nul (jednoduchy vylucovaci princip).

Ale popritom ludska myslienka je omnoho komplexnejsia. Pre nas nieje nic uplne cierne alebo biele. A keby sme sa aj snazili, tak racionalne vyjadrit absolutno z hociktoreho pohladu je nad ludske sily. Zato mame vsak priam nekonecno roznych odtienikov sivej, ktore nam umoznuju vyjadrit v jednej samostatnej myslienke nieco, naco by PC potrebovalo cely toaletny papier popisany samim binarnym kodom.

Cize v podstate my sme sa naucili spomalit si myslenie tak, aby sedelo s casom plynucim okolo nas. Je pre nas ovela vyhodnejsie, ked sa nase myslienky vlecu rychlostou, s akou dokazeme hovorit alebo citat. Rychlost, akou myslime, by sa dala zachytit pri spomienkach alebo hlbokych zamysleniach. Co sa vtedy deje? Odputavame sa od okoliteho sveta a ponarame sa hlbsie do seba. Vtedy prestavame vnimat cas okolo nas a preto nie je pre nasu mysel nic cudne, ked sa zrazu zacnu po mozgu rutit myslienky v priam nadzvukovych rychlostiach. Staci iba chvilka na to, aby sa vam v mysli vytvoril obraz niecoho, co ste zazili alebo nieco o com snivate. Pritom nejakemu ubohemu programatorovi by zabralo cely vikend, aby sa aspon po clenky priblizil k tomu, co sme my vytvorili iba mimochodom.

Takze v LD ide o to, ze by sme sa mali ponorit do seba a uvolnit potencial, ktory sa v mysleni skryva. sen ako LD trva dajme-tomu 5 minut. Co dokazete v stave hlbokeho ponorenia do seba sameho vymysliet v realnom svete? Vela. A v LD sa vam to okrem ineho iba zhmotni...

...ale som sa rozpisal. Dufam, ze to aspon padne na uzitok.
Naposledy upravil/-a ErebosNox v So Mar 12, 2005 11:58, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: čas

Príspevok od používateľa sorer »

Ked uz sa tu bavime o tom case, nedavno sa mi snival zaujimavy sen. Sice to bol len obycajny sen, ale jeho casove rozmedie v ktorom sa odohral stoji za zmienku. V tom sne som sa na ulici zoznamil s jednym dievcatom. Odprevadil som ju domov autobusom, cestou trochu pokecal apod. Takze sme sa zoznamili. Potom to prebehlo na bezny spolocny zivot, kde bola cast s milovanim a rozhovorom, a skoncilo to dalsou udalostou ktora akoby sa odohrala uz po niekolkych rokoch spolocneho zivota. Pohadali sme sa a ukoncili nas vztah. Fakt zaujimave. Aby taky niekolkorocny sen mohol prebehnut, ukazali sa mi len urcite useky toho zivota, ale aj tak to bola sila.
Stretneme sa vo sne ;)
Používateľov profilový obrázok
Shaman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 54
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 16:24

Príspevok od používateľa Shaman »

Tak ma napada ze ked sen co trva hodiny je vskutocnosti len par sekundova doba alebo minutova ci sa takto neskracuje aj doba sna vo sne. To by znamenalo ze keby v skutocnosti trval sen minutu a ja by som ho prezival napr. 2 hodiny tak vtom sne by som isiel spat a navodil by som si dalsie LD v LD ktore by trvalo napr. tiez dve hodiny ale vtom prvom sne by to bolo len jedna minuta takto by som mohol teoreticky prezit stiri hodiny za dve minuty a to uz nehovorim otom keby som isiel spat treti krat. :roll:
PaloB
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ne Jan 25, 2004 23:29
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PaloB »

...nemyslim si.
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

dle meho nazoru je presne toto rozdil mezi LD a snem, tzn. ze sen trva par sekund ( ale ty zazijes treba i hodiny nebo dny ), ale podle me v okamziku kdy si uvedomis ze spis, tzn. mas LD tak cas probiha skutecne !!! aspon me to tak pripada .... mozna i to ze si v LD vsechno uvedomujes a pamatujes a ve snu jen castecne je zpusobeno probihajicim casem ... kdovi ... :?
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: čas

Príspevok od používateľa sorer »

Osobne si teraz myslim ze sice clovek moze prezit aj niekolko dni v sne a v realite to moze byt iba zopar hodin, tak v tom sne zaziva len utrzky tych dni, takze sa ta doba nakoniec vyrovna skutocnemu casu ako pisal Majk.
Stretneme sa vo sne ;)
hydrant
Návštevník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št Máj 19, 2005 14:02
Bydlisko: Trnava

Re: čas

Príspevok od používateľa hydrant »

ja si myslim ze dlhy sen sa moze odohrat za strasne kratku dobu. nerobite take veci, ze ked vstavate, jednym gombikom nastavite budik aby vam dal este 5/10 minut spanku? snooze/pause/spanok?
pocas tejto kratkej doby som sice este nemal LD, ale vzdy sa mi nieco sniva, obvykle viac snov (neviem preco) a ich casovy sucet sa mi javi dlhsi ako tych par minut v posteli navyse.
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: čas

Príspevok od používateľa sorer »

Mozno aj preto ze zajizes veci z viacerych snov, sice len utrzky, ale tvoj mozog si to vysvetli po svojom => videl som veci z viacerych obdobi takze sa to muselo odohrat vo vacsom casovom rozmedzi.
Stretneme sa vo sne ;)
Napísať odpoveď