Vízia budúcnosti v sne a cestovanie v čase

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
kokopelli
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Št Júl 08, 2004 13:59

Príspevok od používateľa kokopelli »

medzičasom, ako som písal predošlý text, prispel ww6. Pridám sa ešte k tomu, čo uvádza on:

O Joeovi McMoneaglovi viem len z jeho kníh, a tam uvádza o.i. to, že v STARGATE PROJECT-e, kde pôsobil pod krycím označením Remote Viewer 001, pôsobil od r. 1978 do r. 1985 ako dôstojník výzvednej služby a remote viewer. Podľa neho bol projekt zastavený v r. 1995 a 95% z dokumentov je ešte stále utajených. Dôvodom zastavenia projektu boli pochybnosti o jeho účinnosti - teda o tom, či remote viewing funguje a je použiteľný pre ciele psychickej špionáže. Projekt bol stopnutý na základe rozsiahlej správy niekoľkých skepticky ladených "odborníkov" zo strany oficiálnej vedy. Podľa McMoneaglea bol jedným z veľkých dôvodov zastavenia projektu STRACH zo strany najvyšších úradníkov a dôstojníkov armády a špionážnej služby, pretože REMOTE VIEWING naozaj funguje a tento fakt nabúraval ich svetonázor a pocit istoty a bezpečia v tomto svete...

Treba ešte zdôrazniť, že hoci McMoneagle, podobne ako Robert Monroe, vykonal "cestu" do budúcnosti (vo svojej knihe The Ultimate Time Machine popisuje život na Zemi okolo r. 3000, R. Monroe tiež navštívil približne toto obdobie budúcnosti), jeho spôsob sa VEĽMI líši od Monroeovho: zatiaľ, čo McMoneagle do budúcnosti "len" nazeral prostredníctvom svojej schopnosti "diaľkového monitorovania" (remote viewing), Monroe sa tam ocitol vedomím a tuším aj telesne... Ich zážitky sa však dosť odlišujú, čo potvrdzuje iba to, že budúcnosťmá nekonečné množstvo alternatív a pravdepodobných vývinov...
Používateľov profilový obrázok
kokopelli
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Št Júl 08, 2004 13:59

Re: NORMALNI ALE ZIVE SNY

Príspevok od používateľa kokopelli »

No a ešte jeden dodatok: odporúčam navštíviť stránku www.damanhur.org/time/ a kliknúť si sekciu o cestovaní v čase (predpokladá znalosť angl. jazyka a tam je možné sa dozvedieť viac o cestovaní v čase, ako ho uskutočňujú v damanhurskej komunite...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

kokopelli napísal:Projekt bol stopnutý na základe rozsiahlej správy niekoľkých skepticky ladených "odborníkov" zo strany oficiálnej vedy. Podľa McMoneaglea bol jedným z veľkých dôvodov zastavenia projektu STRACH zo strany najvyšších úradníkov a dôstojníkov armády a špionážnej služby, pretože REMOTE VIEWING naozaj funguje a tento fakt nabúraval ich svetonázor a pocit istoty a bezpečia v tomto svete...
Musím dodať, že Joe uviedol vo svojej prednáške ešte jeden a to dosť podstatný dôvod zrušenia celého projektu 8): Na základe úspešnosti ľudí zapojených v projekte STARGATE sa kongres USA rozhodol zrušiť armáde dotácie na špionážne zariadenia vo výške 5 milárd US$. Táto skutočnosť tak nahnevala predstaviteľov armády, že sa okamžite začal proces diskreditácie celého projektu tak, aby bol tento následne zrušený.
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

Jakym stylem v kurzech RV zadavaji ukoly ? CO jsem cetl tak udajne staci zadat je koty pod 6 - 8 mistnym cislem a ten pozorovatel se muze na tyto cisla napojit tak ze vidi co se priblizne v techto mistech deje. nebo kdyz zadavaji nejaky ukol, tak reknou rovnou: " Soustred se na Prahu, Václavské náměstí " co tam vidis ?
Používateľov profilový obrázok
Hanawa
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Št Jún 10, 2004 13:06
Bydlisko: Krupina

Príspevok od používateľa Hanawa »

kokopelli: skús si nepliesť pojmy s dojmami a pozri si nejakú definíciu pravdepodobnosti 8)

upusťme od fyzického cestovania do budúcnosti a hovorme len o nazeraní do budúsnosti ľubovoľným spôsobom ... zaujíma ma nakoľko to čo cestovateľ uvídi (pocíti) sa skutočne aj stane

tiež ma zaujíma nakoľko sú výlety do roku 3000 :wink: výpodlom cestovateľovej fantázie a zbehlosti v scifi literatúre ... zdá sa mi, že tí cestovatelia vedia viac o tom, čo sa stane o 1000 rokov ako o tom, čo sa stane zajtra ... akokeby neoveriteľnosť ich predpovedí z ďalekej budúcnosti lákala na "ťažké" vizionárstvo

neviem nakoľko sa kryje telegnózia s remote viewing, ale keďže sám mám skúsenosti s poznávaním na diaľku (i keď iba v reálnom čase) tak tu nie som až taký skeptický ... pravda však je, tak ako sa dajú info odhaľovať týmto spôsobom, rovnako sa dajú aj blokovať, takže vlády sa budú znova pretekať v "zbrojení" 8)
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

uz sem to na nejakem foru psal, ale dobra knizka s nahledy do budoucnosti pomoci RV je od Jima Marrse: Nejsme sami. Je to uceleny nahled na problematiku UFO a v zaveru jsou dokonce i tajne projekty USA a jednim z nich byl STARGATE a pak je tam nekolik otazek na ruzne cestovatele ohledne budoucnosti. Hooodne zajimave .... Doporucuji, cetl jsem to 2x. Mimochodem myslim ze se Jim Marrs primo osobne setkal s Davidem Morehousem, Joe McMoneaglem a jinymi ( Ingo Swann ... ).
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

majk napísal:Jakym stylem v kurzech RV zadavaji ukoly ? CO jsem cetl tak udajne staci zadat je koty pod 6 - 8 mistnym cislem a ten pozorovatel se muze na tyto cisla napojit tak ze vidi co se priblizne v techto mistech deje. nebo kdyz zadavaji nejaky ukol, tak reknou rovnou: " Soustred se na Prahu, Václavské náměstí " co tam vidis ?
Nuž, v mojom prípade to boli zemepisné koordináty (zemepisná šírka a zemepisná dĺžka) napísané na tabuli. To bolo všetko :)... Mimochodom, boli to koordináty, ktoré dostal Joe McMoneagle v rámci televízneho pokusu (tých zažil omnoho viac :D) a po skončení nášho pokusu sme si mohli tieto overiť počas premietnutia krátkeho dokumentu....
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

a kolik minut nebo casu jste meli na testovani svych schopnosti RV ?A muzu se zeptat na cisla tech koordinatu, ze bych si to doma zkusil taky ? diky
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: NORMALNI ALE ZIVE SNY + cestovanie v čase

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

1. Neviem to časovo určiť - počas celej doby sme nemali u seba hodinky :roll:, no môj odhad je, že to netrvalo viac ako 15 minút
2. Čísla koordinátov bohužiaľ nemám zapísané :?
Používateľov profilový obrázok
kokopelli
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Št Júl 08, 2004 13:59

Re: NORMALNI ALE ZIVE SNY + cestovanie v čase

Príspevok od používateľa kokopelli »

hanawa, "nazeranie do budúcnosti" robili mnohí, okr. i. aj Jules Verne... a koľko z jeho "predpovedí" sa splnilo vieš aj ty sám. Zaujíma ťa, nakoľko sa to, čo cestovateľ uvidí/zažije, nakoľko sa to stane. Nuž, to by ti vedel povedať len taký cestovateľ. Ale. J. McMoneagle v r. 1998 predpovedal veľký konflikt v Iraku v budúcnosti najbližších 5 rokov a aj téma konfliktu mu vyšla - čo nie je ťažké uhádnuť ani priemerne informovanému človeku. Vo svojej knihe však uvádza veľké množstvo predpovedí pre najbližšiu budúcnosť, v mnohých oblastiach sveta (krajiny), ale aj v mnohých oblastiach života, teda napr. v ekonomike, prírodné katastrofy, politike, náboženstve, kultúre atď. Stačí leb sledovať dianie vo svete a overovať si, ako mu to vychádza či nevychádza. Nie všetko sa mu naplnilo, ale ani on netvrdí, že jeho vízie budúcnosti sú 100% splniteľné. Ide o najpravdepodobnejší vývin udalostí... BTW, pouč ma teda o tej pravdepodobnosti, ak sa ti zdá, že si pletiem ppojmy s dojmami, rád sa dozviem niečo viac a myslím to vážne.
Používateľov profilový obrázok
kokopelli
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Št Júl 08, 2004 13:59

Re: NORMALNI ALE ZIVE SNY + cestovanie v čase

Príspevok od používateľa kokopelli »

Hm, psychológ, psychoterapeut a pôvodne fyzik Arnold Mindell má vo svojej knihe 24-Hour Lucid Dreaming pár zaujímavých cvičení, o.i. aj pre cestovanie v čase... Tento chlapík má veľmi zaujímavé pohľady na veci, snaží sa prepojiť psychológiu a fyziku (kvantovú), medzi jeho originálne pohľady patrí napr. predstava tzv. "kvantového flirtovania", ktorým vysvetľuje to, prečo nás v danom momente niečo z vonkajšej fyzickej reality upúta...
Používateľov profilový obrázok
Hanawa
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Št Jún 10, 2004 13:06
Bydlisko: Krupina

Príspevok od používateľa Hanawa »

Sorry, ale tému pravdepodobnosti a štatistiky si musíš naštudovať sám, je to téma, ktorá absolútne presahuje rámec príspevku na tomto fóre, narážal som len na tvoje: "Logicky, to by nebola pravdepodobnosť, ale istota (keď hovoríme o 100%-tách)." Z čoho mňa ako matfyzáka rozboleli oči. Ale neber to príliš osobne :wink: Je veľa takých, čo pri vyslovení slova "matematika" chytajú triašku a ozýva sa u nich trauma z detstva a matematická fóbia. Len okrajovo: "pravdepodobnosť" ak to mám povedať tak ľudovo je od 0% do 100%, skús http://www.google.com/search?hl=en&lr=& ... robability

K predpovedaniu budúcnosti a podobným veciam sa ďalej nechcem vyjadrovať, kým nejaké veci nezažijem na vlastnej koži. Rád zmením svoj "svetonázor" ak sa ukáže, že ten môj už nezodpovedá tomu, čo som prežil a poznám z vlastnej skúsenosti.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Hanawa napísal:K predpovedaniu budúcnosti a podobným veciam sa ďalej nechcem vyjadrovať, kým nejaké veci nezažijem na vlastnej koži. Rád zmením svoj "svetonázor" ak sa ukáže, že ten môj už nezodpovedá tomu, čo som prežil a poznám z vlastnej skúsenosti.
Hm... urobil si riadny posun v myslení :ok: Myslím si, že si spravil základný krok ku zmene :wink:, otvoril si sa voči nej. 8)
Používateľov profilový obrázok
kokopelli
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Št Júl 08, 2004 13:59

Re: NORMALNI ALE ZIVE SNY + cestovanie v čase

Príspevok od používateľa kokopelli »

hanawa, dík za upozornenie a vysvetlenie (pravdepodobnosti).
DeeJaySK
Návštevník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut Máj 24, 2005 17:07

Príspevok od používateľa DeeJaySK »

mal som taký sen, kde bol moj kamarat a v nom zomrel (zrazil ho kamión). Sníval sa mi pred 2 rokmi. V sne to bolo presne 14.jan. a bolo to este 2 týzdne pred tým dátumom v sne. On v ten den este nezomrel ale bojím sa ze sa to stane.

Ale ja tomu neverím...bol to len sen :shock:
DeeJaySK...kubo
Napísať odpoveď