Experiment - sugestivní nahrávka

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

dRevnik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št Sep 08, 2005 12:30
Bydlisko: Česko

Experiment - sugestivní nahrávka

Príspevok od používateľa dRevnik »

Po příznivých ohlasech popsaných v topicu "sugescia" a po vlastních dobrých zkušenostech s různými druhy sugescí jsem se rozhodl vytvořit vlastní hypnoticko-sugestivní nahrávku určenou přímo pro indukci lucidních snů.

Zkombinoval jsem různé postupy a (ano přiznávám se) určité části jsem si "půjčoval" a kopíroval od různých autorů a relaxačních systémů. (Využil jsem například určitá části z nahrávky Hypnoprogramu, které mi připadaly jako velice vhodně formulované, použil jsem některé formulace a postupy Kurta Tupperweina z Vyšší školy hypnózy a některé segmenty z relaxačních cvičení Silvovy metody i z jiných zdrojů). Vše jsem doplnil standardními postupy formulovanými sugescemi pro rozpoznání, ovládání a zapamatování si snů.

I když se jedná o Do-it-yourself produkt, řekl bych, že účinnost této nahrávky může být značná - především u začátečníků, kteří ještě žádný, nebo minimálně žádný vyžádaný lucidní sen neměli. Věřím však, že může dost pomoci k vědomým snům i zkušeným dreamerům. Řada ze zkušených snílků již ovládá a je zvyklá na nejrůznější meditační a relaxační systémy určené k uvolňování nebo k dosahování AC. Pro potřeby indukce LD s použitím mé nahrávky bych doporučoval nejprve se uvolnit a zrelaxovat tím systémem na který jste zvyklí a až poté spustit nahrávku, kterou pak můžete už jen pasivně poslouchat.

Co se týče použití nahrávky, je koncipována k poslouchání v posteli těsně před usnutím, resp. při usínání. Můžete ji použít buď tak, že si ji jednou přehrajete a poté její přehrávání zastavíte, nebo ji můžete poslouchat stále dokola při usínání a spani. Jako relativně nejlepší řešení mi připadá vypálit ji např. 4x za sebou na CD, aby po přehrání disku se přehrávání zastavilo a nebyli jste tak rušeni v hlubších fázích spánku. Při poslechu doporučuji zaměřit svou pozornost na můj hlas, což by vám mělo pomoci i při naprostém uvolnění zůstat schopní vnímat sugesce. Nahrávku můžete poslouchat se sluchátkami (i když to vzhledem k nepohodlnosti nedoporučuji, ale to je na vašem rozhodnutí) i bez nich. V určité části nahrávky jsem z vykáni přešel na tykání - tato změna je způsoben tím, že jsem se při formulaci nahrávky řídil především citem a s vykáním/tykáním jsem zacházel tak, jak předpokládám že to je nejvhodnější. Samozřejmě, že pokud by vám vadilo, že se nacháváte hypnotizovat od nějakýho podivnýho černobílýho chlápka s klaunským nosem a v kostkovaným cylindru, nic vám nebrání, abyste si tuto (případně dle svého gusta pozměněnou) nahrávku znovu sami namluvili a nahráli. Totéž se týká toho, pokud by něnkdo chtěl namluvit nahrávku ve slovenštině. (Pokud by se toho chtěl skutečně někdo ujmout, stačí říct a můžu mu poslat text sugescí, aby se s tím celým nemusel přepisovat.)

Před prvním "ostrým" použitím nahrávky vám doporučuji si ji nejprve "nanečisto" poslechnout, abyste se přesvědčili, že neobsahuje žádné blbosti se kterými byste nesouhlasili. Je samozřejmé, že kdybyste při použití naostro neustále kontrolovali obsah nahrávky, zda se v ní náhodou nevynoří sugesce typu "volte komunisty!" těžko byste se při tom dokonale uvolnili ;-)

Samozřejmě je vhodné tuto nahrávku kombinovat s dálšími metodamy - testy reality, Birdovou metodou atd...

Budu vděčný, pokud mi sem, nebo na email dRevnik@seznam.cz napíšete veškeré své ohlasy, návrhy, připomínky, stížnosti a nápady. Budu vděčný i za konstruktivní kritiku na návrhy na vylepšení - nejde mi o to, abych posiloval své ego s tím, že jsem vytvořil nějakou dokonaleou nahrávku, ale jde mi o to, aby se nám postupnou spoluprací podařilo vytvořit nahrávku s co největším účinkem :)

Ještě připomínám, především těm, kteří žádný lucidní sen zatím neměli, že účinnost hypnotických nahrávek se udává po každodenním poslechu minimálně týden. I když předpokládám, že právě v případě indukce lucidních snů se účinnek dostaví mnohem, mnohem rychleji. Především u zkušenějších lucid dreamerů by se výsledek mohl (měl-?) dostavit už po prvním poslechu...

Nahrávku jsem nahrál v poměrně nízké hlastitosti, jednak proto, aby se mi účinněji podařilo odfiltrovat šumy a také proto, že předpokládám, že v noci před usnutím nebude žádná vysoká hlasitost zapotřebí. Pokud by se vám to ale přesto zdálo příliš tiché, nic vám nebrání abyste si to pořádně vohulili :-)

Nahrávka má 26 minut, mono, mp3, 8,81 MB a stáhnout si ji můžete zde:

http://hebmilo.wz.cz/DS-48.mp3

Prosím vyzkoušejet. Těším se na vaše ohlasy.

FOFR DOWNLOAD:
http://rapidshare.de/files/13493257/DS-48.mp3.html
Naposledy upravil/-a dRevnik v Pi Feb 17, 2006 22:31, upravené celkom 2 krát.
Samba! Samba simba! Sambaaaa! Dneska je tu bejby Samba! Proto nezůstavej sama doma! Proto nezůstávej sama! Je tu Samba Samba Simabaaa!!!
Používateľov profilový obrázok
Sheydee
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 95
Dátum registrácie: St Jan 04, 2006 13:50
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Sheydee »

no mne hned downloadova rychlost klesne na nulo a konec - nestiahne sa !!!???? skooda :x
dRevnik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št Sep 08, 2005 12:30
Bydlisko: Česko

Príspevok od používateľa dRevnik »

mě a dalším 2 lidem to jde stáhnout v phodě, tak to zkus znova, třeba to někdy nejde...
Samba! Samba simba! Sambaaaa! Dneska je tu bejby Samba! Proto nezůstavej sama doma! Proto nezůstávej sama! Je tu Samba Samba Simabaaa!!!
Používateľov profilový obrázok
Sheydee
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 95
Dátum registrácie: St Jan 04, 2006 13:50
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Sheydee »

no skusal som to niekolkokrat ..dost krat :evil: a nic! nemohol by si mi to poslat na maila alebo to hod na iny server vid. hore "rapidshare"
dRevnik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št Sep 08, 2005 12:30
Bydlisko: Česko

Príspevok od používateľa dRevnik »

Dobře dobře, alternativní download zde:
http://rapidshare.de/files/13493257/DS-48.mp3.html

Dugi: chybí ti trpělivost? To je ale chyba, vzpomeň si na pana LaBergha a jeho "zbytečná cvičení", 100 svorek na papír hezky po jedné do krabice.... :lol:
Samba! Samba simba! Sambaaaa! Dneska je tu bejby Samba! Proto nezůstavej sama doma! Proto nezůstávej sama! Je tu Samba Samba Simabaaa!!!
Používateľov profilový obrázok
Sheydee
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 95
Dátum registrácie: St Jan 04, 2006 13:50
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Sheydee »

parada uz to slape krasne!! diki :ok:
Používateľov profilový obrázok
Morpheus.saviour
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pi Aug 12, 2005 13:07
Bydlisko: České Budějovice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Morpheus.saviour »

Me to slo taky stahnout rychle...ale mam 512 :grin:
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Experiment - sugestivní nahrávka

Príspevok od používateľa dr.Katz »

může mi někdo poradit, kde to na té anglické stránce najdu? co mám dělat, abych si to mohl taky stáhnout? díky
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
dRevnik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št Sep 08, 2005 12:30
Bydlisko: Česko

Re: Experiment - sugestivní nahrávka

Príspevok od používateľa dRevnik »

dr.Katz napísal:může mi někdo poradit, kde to na té anglické stránce najdu? co mám dělat, abych si to mohl taky stáhnout? díky
dole pod tou tabulkou kliknout na FREE a pak počkat 22 sekund, opsat kód z obrázku, dát Download from net-mirror Alpha a vybrat "uložit na disk".
Samba! Samba simba! Sambaaaa! Dneska je tu bejby Samba! Proto nezůstavej sama doma! Proto nezůstávej sama! Je tu Samba Samba Simabaaa!!!
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Experiment - sugestivní nahrávka

Príspevok od používateľa dr.Katz »

dík
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ATA »

tak sem zvědavej jestli to bude fungovat určite to vyzkoušim.
Bohužel si budu muset nejakej čas počkat momentálne sem bez počálu :cry2: potkal nejakej virus asi ptači chřipku
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Experiment - sugestivn

Príspevok od používateľa SagitaX »

zdravim vsetkych, po pol roku mam znova internet a prve kam som isiel je toto forum. a nasiel som tu toto, tak reku vyskusam pretoze u mna sa este stale nezastavila teta lucidita, aspon v sne nie... tak som si to stiahol a hodil do mp3 prehravaca, a lahol si spat, sice som nezaspal kvoli nepohodliu ale ked som to pocul poprvy raz tak som sa dokazal uplne uvolnit a ani na mna nesla ziadna ospalost, dako som uviazol medzi, tak som to vypol a isiel spat a v noci som pocul ten hlas ktory vravel: teraz sa pozri na ruku na jej chrbat a detailne si ju obzri (tak nejak to bolo) a presne to som zacal robit az som si uvedomil ze som v sne a okamzite som sa zobudil... je to super ze to tak super fungovalo aj ked niektore veci by sa daly vychytat v tej nahravke...
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
d35
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Po Nov 21, 2005 14:06

dik

Príspevok od používateľa d35 »

Prosim vás môžte to hodit ne nejaký Megaupload alebo aj na rapidshare lebo to stiahnut uz nejde a zo stránky mi to stiahne ani nie jedno precento . dik
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Experiment - sugestivn

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

d35: Veď tam je uvedený aj alternatívny link na rapidshare. Len sa dobre pozri vyššie 8)
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
theking
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 143
Dátum registrácie: St Jún 21, 2006 20:38
Bydlisko: www.spin.wbl.sk
Kontaktovať používateľa:

Re: Experiment - sugestivn

Príspevok od používateľa theking »

no ja ked som to kedysi skusal tak tak to u mna nejak nefungovalo...ale to bolo medzi prvymi pokusmi...dnes sa mi podarila vyvinut vlastna metoda na LD a to len sugesciov...uvidim ci to bude fungovat aj nadalej a potom vam o nej poviem :D
Všetko má svoje dôvody.
Napísať odpoveď